نیروی نخ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
MareP

نیروی نخ

پست توسط MareP »

سلام
چرا در نخ و طناب و فنر و ... یک نیرو وجود دارد اصلا این که یک نیرو وجود دارد یعنی چه ؟ ( اگر میشه از روی مثال های زیر توضیح دهید )
زمانی که فنر را از دو طرف می کشیم (مثلا 50N ) فنر به اندازی 50N تغییر طول دارد نه 100N یا 0
در مسابقه طناب کشی نیرویی که بین طناب و هر دو تیم وجود دارد با هم برابر است چون در طناب فقط یک مقدار نیرو وجود دارد آن چیزی که متفاوت است نیروی اصطکاک پای افراد هر تیم است

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: نیروی نخ

پست توسط Paradoxy »

سوالتون برای من مبهم هست. میشه بیشتر توضیح بدید؟ به نظر جالب میاد.

نمایه کاربر
reyhan2

محل اقامت: دماوند

سپاس: 8

پست توسط reyhan2 »

MareP نوشته شده:سلام
چرا در نخ و طناب و فنر و ... یک نیرو وجود دارد اصلا این که یک نیرو وجود دارد یعنی چه ؟ ( اگر میشه از روی مثال های زیر توضیح دهید )
زمانی که فنر را از دو طرف می کشیم (مثلا 50N ) فنر به اندازی 50N تغییر طول دارد نه 100N یا 0
در مسابقه طناب کشی نیرویی که بین طناب و هر دو تیم وجود دارد با هم برابر است چون در طناب فقط یک مقدار نیرو وجود دارد آن چیزی که متفاوت است نیروی اصطکاک پای افراد هر تیم است

اگه سوالتو درست متوجه شده باشم....
تو باید درباره برایند نیروها صحبت کنی، کسی نمیگه اگه فنر رو از دو طرف 50 نیوتون نیرو اعمال کنی فنر ب اندازه 50 نیوتن تغییر طول داره..بلکه میگن برایند نیروهاتو حساب کن تا من از طریق فرمول بهت بگم چقد تغییر طول داری..جهت نیرو اعمال شده خیلی مهمه...نیرویی ک ب طناب وارد میشه جهت داره، و برایند نیروها شرطه، اما اینکه فقط ی نیرو تو طناب جریان داره..نه... نیروی گرانش هست نیروی تکیه گاهم هست.. نیروی خود اتم های طناب هم هست
گاهی وقتها آنقدر از زندگی خسته می شوم
که دلم میخواهد قبل از خواب
ساعت را روی "هیچوقت" کوک کنم..!!!"""http://351girls.blogfa.com/""""

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

reyhan2 نوشته شده:
MareP نوشته شده:سلام

اگه سوالتو درست متوجه شده باشم....
تو باید درباره برایند نیروها صحبت کنی، کسی نمیگه اگه فنر رو از دو طرف 50 نیوتون نیرو اعمال کنی فنر ب اندازه 50 نیوتن تغییر طول داره..بلکه میگن برایند نیروهاتو حساب کن تا من از طریق فرمول بهت بگم چقد تغییر طول داری..جهت نیرو اعمال شده خیلی مهمه...نیرویی ک ب طناب وارد میشه جهت داره، و برایند نیروها شرطه، اما اینکه فقط ی نیرو تو طناب جریان داره..نه... نیروی گرانش هست نیروی تکیه گاهم هست.. نیروی خود اتم های طناب هم هست

احساس میکنم منظورش این بوده که اگر یک فنر رو یک سمت به دیوار متصل و سسمت دیگشو با نیروی معادل ۵۰ نیوتون بکشیم تغییر تولش با این که از هر دوطرف با نیروی ۵۰ نیوتون بکشیم فرقی نداره (در هر دو حالت برایند برابر 0است)
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

ارسال پست