چگونه با گرانش ثابت حجم و جرم زمین را افزایش دهیم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
رهام1380

نام: رهام حسامی

محل اقامت: تهران

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۰ - ۰۹:۴۸


پست: 98

سپاس: 14

جنسیت:

تماس:

چگونه با گرانش ثابت حجم و جرم زمین را افزایش دهیم

پست توسط رهام1380 »

تصویرباید جرم و حجم را چنان تغییر دهیم که گرانش همان 9.8 شود.درواقع باید چگال زمین هم تغییر کند .و شعاع زمین g = G (M + dM) / (r + dr) ^ 2 در صورتی که تراکم ثابت باشد .باز باید شعاع تغییر کند که تغییرات جرمی و حجمی ان طوری شود که مقدار شتاب ثابت شود .یعنی dr متغییر شود .توجه شود M ( r ) = ( 3/4 ) π ρr 3 و همچنین (g ' = g (1- d / R و تراکم یا چگال مربوطهρ ( r ) = ρ 0 - ( ρ 0 - ρ 1 ) r / r eکه معادله آدامز - ویلیامسون هست چگالی به عنوان تابعی از شعاع است،g=G4/3πρr ، اندازه شتاب گرانشی را تابعی از فاصله از مرکز جرم می دهد که باعث شتاب می شود$\overset{\to }{g}=G\frac{M}{{r}^{2}}\hat{r}.$ معادله اسکالر است که میدان بردارg توسط جرم m اعمال میشه و دقیقا عنوان میشه شما اگه سوراخی در زمین حفر کنید و هر از سطح دور بشین جاذبه کم میشه قانون گاوس البته من چکگال را ثابت و تراکم یکنواخت فرض کردم . حالا ما اینجا فقط . با فرض تراکم ثابت.حالا تاثیرات ان چگونه خواهد بود. چگونه جرم و شعاع را تغییر بدهیم که همواره g ثابت باشد البته به نظر خودم چون تراکم ثابت هست و چگال ثابت و با تعریف جرم نسبت به چگال ثابت و شعاع متغییر هر گونه اعمال تغییرات در شعاع چون نسبت ان در جرم با توان سوم هست لذا باز موجب افزایش شتاب میشه فرض شعاع دوبرابر بشه .ببینید بیاید ما زمین را متراکم کنیم با همان جرم .خوب با تعریف انیشتن که تصریح کرد که اگر جسمی با جرم خاص را در فضای آزاد قرار دهید ، آن توده صفحه فضایی را خم می کند.این صفححه فضایی چیزی نیست جز انرژی هیگز که توسط کره در مرکز بدست می آید و کره کوچکی که به آن نزدیک می شود به دلیل آن کره کشیده می شود.اگر جرم کره / سیاره را در مرکز افزایش دهیم ، خم شدن بیشتری در صفحه فضایی رخ می دهد و در نتیجه کره کوچکتر که به آن نزدیک می شود ، کشش بیشتری ایجاد می کند که چیزی جز گرانش بیشتر نیست. منظور من اگر گرانش نیرویی است که باعث می شود همه مواد به سمت سایر مواد جذب شوند ، چرا که دراتمها عمدتا فضای خالی دارند؟ نیروهایی که اتم ها را به هم چسبیده اند چه تفاوتی با جاذبه زمین دارند پس جرم را در مرکز متراکم کنیم .ولی حجم کلی ان ثابت.
حال فرض کنید جاذبه زمین در مدت 10 ثانیه قویتر شود و چند برابر فعلی شود.لذا زمان کافی برای زمان کافی برای تحریک هر آتشفشان ، زمین لرزه های عظیم در سراسر کره زمین و احتمالاً ده ها سونامی است.وجود دارد .اگر روی ماه سریع تاثیر نگذارد ماه ناگهان شروع به شتاب گرفتن به سمت زمین می کند و بسته به مومنتومی که می تواند در آن 10 ثانیه ایجاد کند ، ممکن است به سمت برخورد احتمالی (سالها یا دهه ها بعد) ادامه یابد. این فقط یک حدس است و یک متخصص فیزیک باید محاسبه کند .البته فشار جو هم چند برابر میشه .و شما در اون زمان وزن زیادی تحمل میکنید از جهت افزایش گرانش و وزن خودتان .و خیلی مسایل که روی ساختمانها و ماهواره هاو.... صورت میگیره /تازه تحت فشار زیاد اب اقیانوسها هم داغ خواهد شد بسته به میزان افزایش گرانش داره.
حال فرض کنیم جاذبه زمین فقط برای یک ثانیه ناقابل حذف شود ایا پوسته زمین بالا میاد ایا در یک ثانیه مانند پوسته تخم مرغ ترک میخوره .قطعا مدار ماهواره ها جابجا میشه .ایا ما تحت نیروی حرکتی زمین گردش به دور خود در یک ثانیه جابجا میشویم.ایا در خورشد اگر اتفاق بیفته در یک ثانیه چقدر منبسط میشود .و تاثیر ان ناچیز ان چقدر هست .هست.
حال گرانش زمین اندکی تغییر کند .یعنی بیشتر شود در حدود 10.7 شود فشار اتمسفر زیاد شده .و مدارات ماهواره ها متغییر و باعث سقوط روی حرکت ماه تاثیر داره ....که باید محاسبه شود.
حتی 5 درصد جاذبه به طور ناگهانی فاجعه بر خواهد بود. یعنی با کاهش ان شامل حرکت ابرها به بالاتر و تغییرات اب هوایی و دور شدن اندک ماه واز دست دادن مقداری از جو شده .البته در مورد تدریجی ان نمیدانم شاید سازگار شویم .
به طور کلی با این اعداد ساده در یک مثال ساده درمیابم واقعا جهان بر پایه دانش ریاضیات و هوش متعالی بنا شده . همین فیزیک برایم جذاب هست که چرا چگونه و چرا اینگونه هست .و دینامیک .ایرودینامیک-تحلیل https://uupload.ir/files/scb3_9d5479e22 ... ازه-مقاومت مصالح -ارتعاشات -.پیشرانها-برایم ساده تر میشود چون فهم ان ساده تر میشه .با تشکر رهام حسامی هوافضاتصویر

ارسال پست