تولید نور مرئی از امواج

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 450

سپاس: 226

جنسیت:

تماس:

Re: تولید نور مرئی از امواج

پست توسط rohamjpl »

داوود اقا ممنون سایت جذابی بود که از مدار rlc ساختجهت انتن دوقطبی و اینکه اما چنین آنتن فقط 1000 اتم طول دارد.اینو میدونید و م باید یک مدار الکترونیکی بسازید که بتواند الکترون ها را با فرکانس مناسب بالا و پایین کند. فرکانس نور آبی حدود 640 THz (640 مدارهای الکترونیکی فقط می توانند جریان های الکتریکی را که در بهترین حالت در صدها گیگاهرتز نوسان کنندو ، هدایت کنند. اگر سعی کنید بالاتر بروید ،مدارهای الکترونیکی کار نمی کنند زیرا خصوصیات ساختاری مواد تشکیل دهنده مدار تغییر می کند.
خوب سه مشکل داریم یکیش اندازه کوچک مورد نیاز آنتن ، دشواری در یافتن راهی برای حرکت الکترون ها با فرکانس بالا و تمایل الکترون های با فرکانس بالا برای از دست دادن انرژی خود برای گرم شدن. با استفاده از سه روش می توان تا حدی این مشکلات را کاهش داد الکترون ها را در حالت های اتمی مولکولی کوچک و محلی قفل کنید ، جایی که نمی توانند به اندازه کافی به اتم برخورد کنند و سپس نوسانات الکترون را با استفاده از این واقعیت که به طور طبیعی هنگامی که بین حالتها حرکت می کنند نوسان می کنند دوم الکترونها را از طریق خلا با سرعت بالا از مغناطیس عبور می دهند سوم آنتنهایی با مقیاس نانو درست می کننداین ها .نانو آنتن های پلاسمونیک هستند . از بین تمام دستگاه هایی که به صورت کنترل شده نور مرئی ساطع می کنند ، نانو آنتن های پلاسمونیک نزدیکترین به آنتن های رادیویی سنتی هستند. نانو آتن پلاسمونیک یک آنتن فلزی در مقیاس نانو است دقیقاً شکل گرفته و دارای تشدیدهای پلاسما در آن است (نوسانات الکترونی بهم پیوسته). از آنجا که نانو آنتن های پلاسمونیک به الکترونهایی متصل هستند که دقیقاً مانند آنتن های رادیویی سنتی بین یک نقطه در فضا و نقطه دیگر به عقب و جلو می روند ، از بین رفتن حرارتی همچنان که در فرکانس های نور مرئی کار می کنند ، یک مشکل اساسی است. به همین دلیل ، نانو آنتن های پلاسمونیک نوری هنوز عجیب آزمایشگاهی هستند و منابع عملی نور مرئی نیستند. ولی من هم یک سایت کاملتر معرفی میکنمhttps://wtamu.edu/~cbaird/sq/2015/10/02 ... 20antenna.خالی از لطف نیست من متن از این ترجمه کردم گذاشتم .البته حقیقتا با توجه که رشته درسی من متفاوت هست مطالبش کمی سخت هست .
تصویر

cnt

نام: ارش سی ان تی

عضویت : شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۲۰:۱۶


پست: 40

سپاس: 19

Re: تولید نور مرئی از امواج

پست توسط cnt »

بنابر این با پیشرفت علم میتوان امیدوار بود در اینده تلسکوپ های نوری نیازی به عدسی های گرانقیمت و محدود در اندازه نخواهند بود.
به نظرتون میشه با اضافه کردن مواد فلورسانس به سیم های انتقال برق با همین فرکانس معمولی نور مرئی برای مسیر های انتقال ایجادکرد .

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 450

سپاس: 226

جنسیت:

تماس:

Re: تولید نور مرئی از امواج

پست توسط rohamjpl »

سوال جذابی بود .نور مرئی از سیم حامل جریان. .خوب اینطور بگویم .گازها هادی خوبی برای جریان الکتریکی نیستند. خوب در گازها تخلیه تابشی هست پلاسمایی هست که در اثر عبور جریان الکتریکی از طریق یک گاز ایجاد می‌شود. اغلب با اعمال ولتاژ بین دو الکترود در یک لوله شیشه ای حاوی یک گاز کم فشار ایجاد می‌شود. هنگامی که ولتاژ از مقداری به نام ولتاژ شکست تجاوز کند، یونیزاسیون گاز به خود پایدار می‌شود و لوله با یک نور رنگی می‌درخشد و رنگ به گاز مورد استفاده بستگی دارد.
در یک گاز می توانید الکترون ها و اتم ها را به عنوان ذرات ساده در نظر بگیرید. آنها برخورد می کنند و این برخورد ها با انرژی کافی اتفاق می افتد تا برخی از الکترون های اتم را به باند های انرژی بالاتر برساند. وقتی این الکترون ها به عقب می روند ، انرژی به صورت نور آزاد می شود.اگر جریان را از طریق گاز عبور دهیم ، مانند لوله تخلیه ، الکترون ها در میدان الکتریکی شتاب می گیرند. الکترونهای شتاب زده با مولکولهای گاز برخورد کرده و مقداری از انرژی خود را به آنها منتقل می کنند. بنابراین ، تولید مولکول های گاز در حالت برانگیخته. مولکول هیجان زده می تواند با انتشار مازاد انرژی خود به شکل نور ، به ما برسد. بنابراین ، می توان گازهایی را که نور از آنها عبور می کند ، ساطع کرد.
در یک فلز ، اتمها آنقدر به هم نزدیک هستند که الکترونهای خارجی آنها می توانند آزادانه به اطراف حرکت کنند. و از آنجا که الکترونها قابل تشخیص نیستند ، همه این الکترونهای خارجی با هم یک "ابر" واحد بین هسته ها تشکیل می دهند. این ابر از آنجا که به یک اتم گره خورده نیست ، به راحتی می تواند در اطراف حرکت کند. به همین دلیل فلزات بسیار رسانا هستند.
با این حال ، این بدان معنی است که جریان الکتریکی در یک فلز فقط ابر در حال حرکت است. هیچ برخوردی وجود ندارد که الکترونها را به باندهای بالاتر برساند ، بنابراین تابش تابشی وجود ندارد.
لذا فقط در نیمه هادی ها این اتفاق صورت میگیرد .و ما چنین چیزی در فلزات رسانا نداریم .اما ماده ای که واکنش نشان بدهد در برابر میدان حاصل در سیم حامل جریان الکتریکی .خوب این میدان بستگی به فاصله از سیم و جریان عبوری دارد لذا چطور ماده ای پیدا کنید که در این نوسانات تابش کند .

𝐼𝓉 𝓌𝒶𝓈 𝒶𝓃 𝒾𝓃𝓉𝑒𝓇𝑒𝓈𝓉𝒾𝓃𝑔 𝓆𝓊𝑒𝓈𝓉𝒾𝑜𝓃. 𝒱𝒾𝓈𝒾𝒷𝓁𝑒 𝓁𝒾𝑔𝒽𝓉 𝒻𝓇𝑜𝓂 𝓉𝒽𝑒 𝒸𝓊𝓇𝓇𝑒𝓃𝓉-𝒸𝒶𝓇𝓇𝓎𝒾𝓃𝑔 𝓌𝒾𝓇𝑒. 𝒲𝑒𝓁𝓁, 𝓈𝑜 𝓉𝑜 𝓈𝓅𝑒𝒶𝓀 .𝒢𝒶𝓈𝑒𝓈 𝒶𝓇𝑒 𝓃𝑜𝓉 𝑔𝑜𝑜𝒹 𝒸𝑜𝓃𝒹𝓊𝒸𝓉𝑜𝓇𝓈 𝑜𝒻 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝒾𝒸𝒾𝓉𝓎. 𝒯𝒽𝑒𝓇𝑒 𝒾𝓈 𝑔𝑜𝑜𝒹 𝓇𝒶𝒹𝒾𝒶𝓃𝓉 𝒹𝒾𝓈𝒸𝒽𝒶𝓇𝑔𝑒 𝒾𝓃 𝑔𝒶𝓈𝑒𝓈. 𝒯𝒽𝑒 𝓅𝒶𝓈𝓈𝒶𝑔𝑒 𝑜𝒻 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝒾𝒸 𝒸𝓊𝓇𝓇𝑒𝓃𝓉 𝓉𝒽𝓇𝑜𝓊𝑔𝒽 𝒶 𝑔𝒶𝓈 𝒾𝓈 𝒸𝓇𝑒𝒶𝓉𝑒𝒹. 𝐼𝓉 𝒾𝓈 𝑜𝒻𝓉𝑒𝓃 𝒸𝓇𝑒𝒶𝓉𝑒𝒹 𝒷𝓎 𝒶𝓅𝓅𝓁𝓎𝒾𝓃𝑔 𝓋𝑜𝓁𝓉𝒶𝑔𝑒 𝒷𝑒𝓉𝓌𝑒𝑒𝓃 𝓉𝓌𝑜 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝒹𝑒𝓈 𝒾𝓃 𝒶 𝑔𝓁𝒶𝓈𝓈 𝓉𝓊𝒷𝑒 𝒸𝑜𝓃𝓉𝒶𝒾𝓃𝒾𝓃𝑔 𝒶 𝓁𝑜𝓌-𝓅𝓇𝑒𝓈𝓈𝓊𝓇𝑒 𝑔𝒶𝓈. 𝒲𝒽𝑒𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝓋𝑜𝓁𝓉𝒶𝑔𝑒 𝑒𝓍𝒸𝑒𝑒𝒹𝓈 𝒶 𝓋𝒶𝓁𝓊𝑒 𝒸𝒶𝓁𝓁𝑒𝒹 𝓉𝒽𝑒 𝒷𝓇𝑒𝒶𝓀𝒹𝑜𝓌𝓃 𝓋𝑜𝓁𝓉𝒶𝑔𝑒, 𝓉𝒽𝑒 𝒾𝑜𝓃𝒾𝓏𝒶𝓉𝒾𝑜𝓃 𝑜𝒻 𝓉𝒽𝑒 𝑔𝒶𝓈 𝒷𝑒𝒸𝑜𝓂𝑒𝓈 𝓈𝓉𝒶𝒷𝓁𝑒 𝒶𝓃𝒹 𝓉𝒽𝑒 𝓉𝓊𝒷𝑒 𝑔𝓁𝑜𝓌𝓈 𝓌𝒾𝓉𝒽 𝒶 𝒸𝑜𝓁𝑜𝓇𝑒𝒹 𝓁𝒾𝑔𝒽𝓉, 𝒶𝓃𝒹 𝓉𝒽𝑒 𝒸𝑜𝓁𝑜𝓇 𝒹𝑒𝓅𝑒𝓃𝒹𝓈 𝑜𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝑔𝒶𝓈 𝓊𝓈𝑒𝒹.
𝐼𝓃 𝒶 𝑔𝒶𝓈, 𝓎𝑜𝓊 𝒸𝒶𝓃 𝓉𝒽𝒾𝓃𝓀 𝑜𝒻 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝒶𝓃𝒹 𝒶𝓉𝑜𝓂𝓈 𝒶𝓈 𝓈𝒾𝓂𝓅𝓁𝑒 𝓅𝒶𝓇𝓉𝒾𝒸𝓁𝑒𝓈. 𝒯𝒽𝑒𝓎 𝒸𝑜𝓁𝓁𝒾𝒹𝑒, 𝒶𝓃𝒹 𝓉𝒽𝑒𝓈𝑒 𝒸𝑜𝓁𝓁𝒾𝓈𝒾𝑜𝓃𝓈 𝑜𝒸𝒸𝓊𝓇 𝓌𝒾𝓉𝒽 𝑒𝓃𝑜𝓊𝑔𝒽 𝑒𝓃𝑒𝓇𝑔𝓎 𝓉𝑜 𝓅𝓊𝓈𝒽 𝓈𝑜𝓂𝑒 𝑜𝒻 𝓉𝒽𝑒 𝒶𝓉𝑜𝓂'𝓈 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝓉𝑜 𝒽𝒾𝑔𝒽𝑒𝓇 𝑒𝓃𝑒𝓇𝑔𝓎 𝒷𝒶𝓃𝒹𝓈. 𝒲𝒽𝑒𝓃 𝓉𝒽𝑒𝓈𝑒 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝑔𝑜 𝒷𝒶𝒸𝓀, 𝑒𝓃𝑒𝓇𝑔𝓎 𝒾𝓈 𝓇𝑒𝓁𝑒𝒶𝓈𝑒𝒹 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝒻𝑜𝓇𝓂 𝑜𝒻 𝓁𝒾𝑔𝒽𝓉. 𝐼𝒻 𝓌𝑒 𝓅𝒶𝓈𝓈 𝒸𝓊𝓇𝓇𝑒𝓃𝓉 𝓉𝒽𝓇𝑜𝓊𝑔𝒽 𝒶 𝑔𝒶𝓈, 𝓁𝒾𝓀𝑒 𝒶 𝒹𝒾𝓈𝒸𝒽𝒶𝓇𝑔𝑒 𝓉𝓊𝒷𝑒, 𝓉𝒽𝑒 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝒶𝒸𝒸𝑒𝓁𝑒𝓇𝒶𝓉𝑒 𝒾𝓃 𝒶𝓃 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝒾𝒸 𝒻𝒾𝑒𝓁𝒹. 𝒜𝒸𝒸𝑒𝓁𝑒𝓇𝒶𝓉𝑒𝒹 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝒸𝑜𝓁𝓁𝒾𝒹𝑒 𝓌𝒾𝓉𝒽 𝑔𝒶𝓈 𝓂𝑜𝓁𝑒𝒸𝓊𝓁𝑒𝓈 𝒶𝓃𝒹 𝓉𝓇𝒶𝓃𝓈𝒻𝑒𝓇 𝓈𝑜𝓂𝑒 𝑜𝒻 𝓉𝒽𝑒𝒾𝓇 𝑒𝓃𝑒𝓇𝑔𝓎 𝓉𝑜 𝓉𝒽𝑒𝓂. 𝒯𝒽𝓊𝓈, 𝓉𝒽𝑒 𝓅𝓇𝑜𝒹𝓊𝒸𝓉𝒾𝑜𝓃 𝑜𝒻 𝑔𝒶𝓈 𝓂𝑜𝓁𝑒𝒸𝓊𝓁𝑒𝓈 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝑒𝓍𝒸𝒾𝓉𝑒𝒹 𝓈𝓉𝒶𝓉𝑒. 𝒯𝒽𝑒 𝑒𝓍𝒸𝒾𝓉𝑒𝒹 𝓂𝑜𝓁𝑒𝒸𝓊𝓁𝑒 𝒸𝒶𝓃 𝓇𝑒𝒶𝒸𝒽 𝓊𝓈 𝒷𝓎 𝑒𝓂𝒾𝓉𝓉𝒾𝓃𝑔 𝒾𝓉𝓈 𝑒𝓍𝒸𝑒𝓈𝓈 𝑒𝓃𝑒𝓇𝑔𝓎 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝒻𝑜𝓇𝓂 𝑜𝒻 𝓁𝒾𝑔𝒽𝓉. 𝒯𝒽𝑒𝓇𝑒𝒻𝑜𝓇𝑒, 𝓉𝒽𝑒 𝑔𝒶𝓈𝑒𝓈 𝓉𝒽𝓇𝑜𝓊𝑔𝒽 𝓌𝒽𝒾𝒸𝒽 𝓁𝒾𝑔𝒽𝓉 𝓅𝒶𝓈𝓈𝑒𝓈 𝒸𝒶𝓃 𝒷𝑒 𝑒𝓂𝒾𝓉𝓉𝑒𝒹.
𝐼𝓃 𝒶 𝓂𝑒𝓉𝒶𝓁, 𝒶𝓉𝑜𝓂𝓈 𝒶𝓇𝑒 𝓈𝑜 𝒸𝓁𝑜𝓈𝑒 𝓉𝑜𝑔𝑒𝓉𝒽𝑒𝓇 𝓉𝒽𝒶𝓉 𝓉𝒽𝑒𝒾𝓇 𝑒𝓍𝓉𝑒𝓇𝓃𝒶𝓁 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝒸𝒶𝓃 𝓂𝑜𝓋𝑒 𝒻𝓇𝑒𝑒𝓁𝓎 𝒶𝓇𝑜𝓊𝓃𝒹. 𝒜𝓃𝒹 𝓈𝒾𝓃𝒸𝑒 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝒶𝓇𝑒 𝒾𝓃𝒹𝒾𝓈𝓉𝒾𝓃𝑔𝓊𝒾𝓈𝒽𝒶𝒷𝓁𝑒, 𝒶𝓁𝓁 𝑜𝒻 𝓉𝒽𝑒𝓈𝑒 𝑒𝓍𝓉𝑒𝓇𝓃𝒶𝓁 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝓉𝑜𝑔𝑒𝓉𝒽𝑒𝓇 𝒻𝑜𝓇𝓂 𝒶 𝓈𝒾𝓃𝑔𝓁𝑒 "𝒸𝓁𝑜𝓊𝒹" 𝒷𝑒𝓉𝓌𝑒𝑒𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝓃𝓊𝒸𝓁𝑒𝒾. 𝒯𝒽𝒾𝓈 𝒸𝓁𝑜𝓊𝒹 𝒸𝒶𝓃 𝑒𝒶𝓈𝒾𝓁𝓎 𝓂𝑜𝓋𝑒 𝒶𝓇𝑜𝓊𝓃𝒹 𝒷𝑒𝒸𝒶𝓊𝓈𝑒 𝒾𝓉 𝒾𝓈 𝓃𝑜𝓉 𝓉𝒾𝑒𝒹 𝓉𝑜 𝒶𝓃 𝒶𝓉𝑜𝓂. 𝒯𝒽𝒶𝓉 𝒾𝓈 𝓌𝒽𝓎 𝓂𝑒𝓉𝒶𝓁𝓈 𝒶𝓇𝑒 𝓈𝑜 𝒸𝑜𝓃𝒹𝓊𝒸𝓉𝒾𝓋𝑒.
𝐻𝑜𝓌𝑒𝓋𝑒𝓇, 𝓉𝒽𝒾𝓈 𝓂𝑒𝒶𝓃𝓈 𝓉𝒽𝒶𝓉 𝓉𝒽𝑒 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝒾𝒸 𝒸𝓊𝓇𝓇𝑒𝓃𝓉 𝒾𝓃 𝒶 𝓂𝑒𝓉𝒶𝓁 𝒾𝓈 𝒿𝓊𝓈𝓉 𝓂𝑜𝓋𝒾𝓃𝑔 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝒸𝓁𝑜𝓊𝒹. 𝒯𝒽𝑒𝓇𝑒 𝒾𝓈 𝓃𝑜 𝒸𝑜𝓁𝓁𝒾𝓈𝒾𝑜𝓃 𝓉𝑜 𝒷𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓉𝒽𝑒 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝑜𝓃𝓈 𝓉𝑜 𝒽𝒾𝑔𝒽𝑒𝓇 𝒷𝒶𝓃𝒹𝓈, 𝓈𝑜 𝓉𝒽𝑒𝓇𝑒 𝒾𝓈 𝓃𝑜 𝓇𝒶𝒹𝒾𝒶𝓉𝒾𝑜𝓃.
𝒯𝒽𝑒𝓇𝑒𝒻𝑜𝓇𝑒, 𝓉𝒽𝒾𝓈 𝑜𝓃𝓁𝓎 𝒽𝒶𝓅𝓅𝑒𝓃𝓈 𝒾𝓃 𝓈𝑒𝓂𝒾𝒸𝑜𝓃𝒹𝓊𝒸𝓉𝑜𝓇𝓈. 𝒜𝓃𝒹 𝓌𝑒 𝒹𝑜 𝓃𝑜𝓉 𝒽𝒶𝓋𝑒 𝓈𝓊𝒸𝒽 𝒶 𝓉𝒽𝒾𝓃𝑔 𝒾𝓃 𝒸𝑜𝓃𝒹𝓊𝒸𝓉𝒾𝓋𝑒 𝓂𝑒𝓉𝒶𝓁𝓈. 𝐵𝓊𝓉 𝓉𝒽𝑒 𝓂𝒶𝓉𝑒𝓇𝒾𝒶𝓁 𝓉𝒽𝒶𝓉 𝓇𝑒𝒶𝒸𝓉𝓈 𝒶𝑔𝒶𝒾𝓃𝓈𝓉 𝓉𝒽𝑒 𝓇𝑒𝓈𝓊𝓁𝓉𝒾𝓃𝑔 𝒻𝒾𝑒𝓁𝒹 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝓌𝒾𝓇𝑒 𝒸𝒶𝓇𝓇𝓎𝒾𝓃𝑔 𝓉𝒽𝑒 𝑒𝓁𝑒𝒸𝓉𝓇𝒾𝒸 𝒸𝓊𝓇𝓇𝑒𝓃𝓉. 𝐻𝑜𝓌 𝓉𝑜 𝒻𝒾𝓃𝒹 𝒶 𝓈𝓊𝒷𝓈𝓉𝒶𝓃𝒸𝑒 𝓉𝒽𝒶𝓉 𝓇𝒶𝒹𝒾𝒶𝓉𝑒𝓈 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒𝓈𝑒 𝑜𝓈𝒸𝒾𝓁𝓁𝒶𝓉𝒾𝑜𝓃𝓈.
تصویر

ارسال پست