تعویض مکان ولت‌متر و آمپرسنج در مدار پل وتستون

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
N.ZS

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۷:۴۶


پست: 5تعویض مکان ولت‌متر و آمپرسنج در مدار پل وتستون

پست توسط N.ZS »

سلام لطفاً جواب این سؤال رو بدید. ممنون
با تعویض مکان ولت‌متر و آمپرسنج در مدار پل وتستون با اثبات توضیح دهید که چه اتفاقی می‌افتد؟

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 533

سپاس: 262

جنسیت:

تماس:

Re: تعویض مکان ولت‌متر و آمپرسنج در مدار پل وتستون

پست توسط rohamjpl »

(Wheatstone Bridge)، یک مدار الکتریکی پسیو شامل چهار مقاومت است که برای اندازه‌گیری مقدار مقاومت الکتریکی نامعلوم استفاده میکنند.$V_{OUT} = (V_C – V_D)=\large (V_{R_2} – V_{R_4})= 0 $و لذا $ R_c = \frac{R_2}{R_1 + R_2} \, \, \, , \, \, \, R_D = \frac{R_4}{R_3 + R_4}$ در پل وتستون، ولتاژ تحریک پل (Bridge Excitation Voltage) وارد معادلات نمی‌شود. بنابراین، این ولتاژ می‌تواند نویز و نوسانات داشته باشد لزوما خیلی دقیق نیست . اما در مدار تقسیم‌کننده مقاومتی، ولتاژ تحریک یک عامل مهم است. زیرا ولتاژ در خروجی مدار به ولتاژ منبع وابسته است. در مدار پل وتستون، تفاضل بین ولتاژها اهمیت دارد، پس اثرات نویز و نوسان‌های ولتاژ، خنثی می‌شود. همچنین تقریبا همه سنسورها حساس به دما هستند که روی دقت اندازه‌گیری تاثیرگذار است. اما در پل وتستون، این مسئله با اضافه کردن یک کشش‌سنج دیگر قابل حل است. از آنجا که در پل وتستون نسبت‌ها مهم هستند، حساسیت دمایی کمینه خواهد بود /پاسخ اصلی: چگونه آمپرمتر و ولت متر را در یک مدار الکتریکی متصل کنیم؟ اگر آمپرمتر به طور موازی متصل شود چه اتفاقی می افتد؟
این یک سوال مشترک برای خیلی از دانشجویان برق هست . ابتدا باید اصول آمپرمتر و ولت متر را بدانید.
از آمپرمتر برای اندازه گیری جریان عبوری از آن استفاده می شود ، به این معنی که جریانی که می خواهیم اندازه بگیریم باید از آن متر عبور کند. بنابراین باید مقاومت بسیار کمی وجود داشته باشد ، سپس فقط جریان می تواند از طریق متر عبور کند و متر انحراف را نشان می دهد.
از آنجا که اگر به صورت موازی متصل شود مقاومت کمی دارد مدار کوتاه می شود. بنابراین ما همیشه یک آمپرمتر را به صورت سری وصل می کنیم.
برای یک ولت متر باید ولتاژ را در پایانه های ورودی اندازه گیری کند زیرا می دانیم ولتاژ در اتصال موازی برابر است پس باید آن را به صورت موازی با منبع تغذیه یا بار وصل کنیم (هر دو معنی یکسان است) ، برای اتصال موازی باید چراغ مقاومت بالایی داشته باشد اگر مقاومت کمی داشته باشد ، مدار کوتاه می شود.
بنابراین ولت متر باید به طور موازی متصل شود
اگر آمپرمتر به طور موازی متصل باشد ، به این معنی است که شما امپدانس پایین تری را به صورت موازی متصل می کنید ، که منجر به اتصال کوتاه می شود. اگر ولت متر به صورت سری متصل باشد ، به این معنی است که شما در حال اتصال امپدانس بالاتر از سری هستید که منجر به مدار باز می شود.
اتصال آمپرمتر به طور مستقیم از طریق منبع تغذیه باعث می شود که منبع تغذیه مانند رفتار کوتاه در منبع تغذیه رفتار کند. و این به طراحی منبع تغذیه بستگی دارد ، اما در اکثر موارد انتظار دارم که حداکثر جریان منبع تغذیه جریان یابد و منبع تغذیه در آن نقطه در حالت محافظت از خود باشد. آنچه برای متر اتفاق می افتد بستگی به محدوده اسمی متر دارد. اگر کمتر از جریان منبع تغذیه باشد ، خوب نیست ، در غیر این صورت ممکن است آسیب ببیند ،
تصویر

ارسال پست