نقض قانون اول نیوتن توسط قانون دوم ترمودینامیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 450

سپاس: 226

جنسیت:

تماس:

نقض قانون اول نیوتن توسط قانون دوم ترمودینامیک

پست توسط rohamjpl »

ممکن هست بخندید به سوال من
تصور کنید جسمی جدا با سرعت یکنواخت حرکت می کند. از آنجا که این یک سیستم جدا شده است ، طبق اولین قانون ترمودینامیک ، انرژی کل (جنبشی + داخلی) ثابت خواهد ماند. با این حال ، طبق قانون دوم ترمودینامیک ، آنتروپی در یک سیستم جدا شده خود به خود به سمت حداکثر تکامل می یابد. این بدان معنی است که انرژی جنبشی اشیا باید به عنوان گرما به انرژی گرمایی منتقل شود ، زیرا این امر آنتروپی را به حداکثر می رساند.‌که هر فرآیند در جهتی پیش می‌رود که خاصیتی تحت عنوان آنتروپی در سیستم افزایش یابد.
خوب میشه اینطور گفت ، آنتروپی سیستم منزوی در یک فرایند خودبخودی افزایش می یابد که آنتروپی تمام قسمتهای سیستم منزوی می باشد.
گرما انتقال انرژی بین اجسام است که صرفاً به دلیل اختلاف دما بین اجسام است. انتقال انرژی آن در سطح میکروسکوپی. اگر جسم متحرک شما از لحاظ حرارتی از سایر اشیا جدا شده باشد ، هیچگونه انتقال انرژی از جسم شما به دیگران به صورت گرما باعث کاهش دمای آن و افزایش دمای جسم دیگر نمی شود ، زیرا این امر باعث افزایش خالص آنتروپی می شود.
انتقال انرژی جنبشی ماکروسکوپی جسم در حال حرکت شما به سایر اجسام به نوعی تعامل مکانیکی با چیز دیگری احتیاج دارد. به عنوان مثال می توان به برخورد غیر الاستیک با اشیا دیگر و اتلاف انرژی توسط اصطکاک به شکل دیگری اشاره کرد که هر دو باعث تولید آنتروپی می شوند. باز هم ، اگر جسم شما از تعامل با سایر اشیا جدا باشد ، این امکان وجود ندارد.
: اگر جسم شما از نظر حرارتی و مکانیکی از هر چیز دیگری جدا شده باشد و در تعادل داخلی باشد (به عنوان مثال ، هیچ گرادیان دمایی درون جسم نداشته باشد) آنتروپی در سیستم جدا شده به حداکثر می رسد.
تصویر

ارسال پست