قوی ترین میدان مغناطیسی , محدودیتی وجود دارد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 450

سپاس: 226

جنسیت:

تماس:

قوی ترین میدان مغناطیسی , محدودیتی وجود دارد؟

پست توسط rohamjpl »

نه میدان مغناطیسی محدودیت اساسی وجود ندارد ، اگرچه اتفاقات عجیب و غریب در قدرت میدان مغناطیسی بسیار زیاد اتفاق می افتد.
یک میدان مغناطیسی یک نیروی پهلو به یک بار الکتریکی متحرک وارد می کند ، و باعث می شود که آن به پهلو بچرخد. تا زمانی که میدان مغناطیسی روشن باشد ، این چرخش ادامه می یابد و باعث می شود که بار الکتریکی به صورت مارپیچ حرکت کند. هنگامی که به صورت مارپیچ حرکت می کند ، یک بار الکتریکی مانند یک آهنربا کوچک ، جهت دار و دائمی عمل می کند و بنابراین از مناطق با شیب میدان مغناطیسی بالا دفع می شود. بنابراین ، بارهای الکتریکی تمایل دارند دور خطوط میدان مغناطیسی بچرخند و از مناطقی که خطوط میدان مغناطیسی به هم متصل می شوند ، دور شوند. این دو اثر باعث می شود که بارهای الکتریکی در امتداد خطوط میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی گیر بیفتند. نمونه هایی از این اثر عبارتند از یونهای محبوس شده در یونوسفر زمین ، تشعشعات محبوس شده در کمربندهای تابشی زمین ، پلاسمای داغ که بر روی سطح خورشید در برجسته های خورشیدی حلقه می زند ،و پلاسمای موجود در آزمایشگاه با استفاده از تله های مغناطیسی.
هرچه میدان مغناطیسی قویتر شود ، بار الکتریکی با شدت بیشتری به سمت میدان مغناطیسی رانده می شود ، سرعت آن بیشتر و محکم تر می شود و به صورت دایره ای حلزونی می شود ، و هرچه بیشتر از مناطق گرادیان میدان مغناطیسی بالا رانده می شود ، بیشتر می شود. جالب اینجاست که همه اجسام عادی از اتم ها ساخته شده اند و همه اتم ها از بارهای الکتریکی ساخته شده اند: الکترون ها و پروتون ها. بنابراین ، میدان های مغناطیسی به اندازه کافی قوی توانایی تغییر شکل و حتی شکستن اجسام را دارند. وقتی یک میدان مغناطیسی از حدود 500000 گاوس قویتر شود ، اجسام توسط نیروهای شدید تکه تکه می شوند. به همین دلیل ، دانشمندان نمی توانند ماشینی بسازند که یک میدان مغناطیسی قوی تر از 500000 گاوس وبیش از کسری از ثانیه زنده می ماند. میدان های مغناطیسی به اندازه کافی قوی اشیا as را همانطور که می شناسیم از بین می برند. توجه داشته باشید که میدان های مغناطیسی مورد استفاده در اسکنرهای ام.آر.آی پزشکی بسیار ضعیف تر از 500000 گاوس هستند و در صورت استفاده صحیح کاملاً ایمن هستند.
در حالی که ماهیت تخریبی میدان های مغناطیسی قوی محدودیتی عملی در میزان قدرت یک میدان زمینی ایجاد می کند ، اما محدودیت اساسی ندارد. میدان های مغناطیسی که از حدود یک میلیارد گاوس فراتر رفته اند ، چنان نیرومند هستند که اتم ها را به سوزن های ریز فشرده می کنند ، پیوندهای شیمیایی معمولی را که اتم ها را به مولکول متصل می کند ، از بین می برند و شیمی را همانطور که می دانیم غیرممکن است. هر اتم به شکل سوزن فشرده می شود زیرا الکترونهایی که بیشتر اتم را پر می کنند توسط میدان مغناطیسی مجبور می شوند تا در دایره های کوچک بچرخند. در حالی که چنین میدان های مغناطیسی بسیار قوی در زمین امکان پذیر نیست ، اما در ستاره های بسیار مغناطیسی به نام مغناطیس وجود دارد. مگنتار نوعی ستاره نوترونی است که از ابرنواختر باقی مانده است. میدان مغناطیسی شدید یک مغناطیس با جریان ابررسانای پروتون ها در داخل ستاره نوترونی ایجاد می شود ،که با روش فروپاشی ماده و تشکیل یک ستاره نوترونی تاسیس شدند.
در مقاله مروری که در پنجمین سمپوزیوم گامای ری Bunts Huntsville ارائه شد ، رابرت سی. دانکن بسیاری از اثرات عجیب و غریب نظیر تئوری پیش بینی شده از میدان های مغناطیسی را که حتی قوی تر هستند ، خلاصه کرد:
"به طور خاص ، من توصیف می کنم که زمینه های فوق العاده قوی چگونه است
خلا bi را به صورت دوشکننده درآورید و قادر به تحریف و بزرگنمایی تصاویر باشد ("لنز مغناطیسی").
خود انرژی الکترون ها را تغییر دهید: با افزایش B ابتدا کمی سبک تر از m e ، سپس کمی سنگین تر هستند.
باعث تقسیم سریع فوتونها و ادغام آنها با یکدیگر می شود.
تحریف اتم ها به استوانه های بلند و نازک و مولکول ها به زنجیره های قوی و پلیمری.
تراکم جفت را در گازهای جفت فوتونی حرارتی افزایش دهید.
پراکندگی فوتون-الکترون را به شدت سرکوب می کند ، و
خلا itself خود را بی ثبات کنید ، در حد بسیار زیاد B. "
در شدیدترین انتها ، یک میدان مغناطیسی که به اندازه کافی قوی باشد می تواند یک سیاهچاله ایجاد کند. نسبیت عام به ما می گوید که هم انرژی و هم جرم زمان-زمان را خم می کنند. بنابراین ، اگر در یک منطقه به اندازه کافی انرژی دریافت کنید ، فضای زمان را به اندازه کافی خم می کنید تا یک سیاهچاله ایجاد کند. سیاهچاله میدان مغناطیسی را از بین نمی برد ، بلکه فقط آن را محدود می کند. حتی میدان های مغناطیسی قوی تر ، سیاهچاله های بزرگتری ایجاد می کنند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این واقعاً امکان پذیر است ، زیرا ممکن است مکانیسم های ناشناخته ای وجود داشته باشد که یک میدان مغناطیسی را از افزایش این قدرت محدود می کند.
برخی از موارد تأیید نشده تأیید شده از نظریه های فعلی بیان می کنند که محدودیت اساسی در یک میدان مغناطیسی وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر یک میدان مغناطیسی بیش از حد قوی شود ، ممکن است تک قطبی مغناطیسی از خلا ایجاد کند ، که باعث ضعف میدان مغناطیسی و جلوگیری از تقویت آن می شود. با این حال ، از آنجا که در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر وجود تک قطبی مغناطیسی وجود ندارد ، احتمالاً این حد تصور نمی شود. ممکن است روزی یک محدودیت اساسی برای قدرت میدان مغناطیسی کشف کنیم ، اما در حال حاضر هیچ مدرک تجربی یا پیش بینی نظری کاملاً اثبات شده ای مبنی بر وجود محدودیت وجود ندارد
یک میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی می تواند یک جسم را از هم جدا کند ، زیرا اجسام تماس از اتم تشکیل شده اند. اتم ها به لطف پروتون ها و الکترون ها از بارهای الکتریکی تشکیل شده اند.
بینی های مبتنی بر تحقیقات و آزمایشات آگاهانه در این زمینه است.

"عدسی مغناطیسی" - که در آن یک میدان مغناطیسی بسیار قوی باعث بزرگنمایی و حتی تحریف تصاویر می شود. این پیش بینی نشان می دهد که نحوه تفسیر چشم یا لنز از نور توسط یک میدان مغناطیسی تأثیر می گذارد.
از لحاظ نظری ، یک میدان مغناطیسی قوی می تواند باعث شکسته شدن سریع فوتون ها و حتی ادغام آنها با یکدیگر شود. پیش بینی دیگری که شامل نور و راهی است که می تواند تحت تأثیر یک میدان مغناطیسی قوی قرار گیرد.
می تواند اتم ها را به شکل لوله ای و طولانی تحریف کند. این پیش بینی بر اساس این ایده است که یک میدان مغناطیسی ضعیف تر ، باعث فشرده شدن اتم ها به شکل سوزنی می شود.
پیش بینی نهایی این است که یک میدان مغناطیسی بسیار قوی می تواند باعث ناپایدار شدن خلا itself شود. از آنجا که فضا خلا complete کاملی نیست ، اما ما تمایل داریم آن را یک واحد بنامیم ، جالبترین پیش بینی این است.
از نظر تئوری ، یک میدان مغناطیسی به اندازه کافی قوی می تواند باعث ایجاد سیاهچاله شود . مطابق نسبیت عام ، جرم و انرژی باعث خم شدن فضا-زمان می شوند ، به این معنی که اگر در یک منطقه انرژی کافی وجود داشته باشد ، می توانید فضا-زمان را به شکلی خم کنید که سیاهچاله باشد.
ما هنوز نمی دانیم که این امکان وجود دارد یا خیر ، زیرا راهی وجود ندارد که ما بفهمیم آیا عامل دیگری می تواند مانع از افزایش قدرت یک میدان مغناطیسی شود. https://physics.stackexchange.com/
تصویر

ارسال پست