مطالعه خارج از درس فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Jeyran

مطالعه خارج از درس فیزیک

پست توسط Jeyran »

سلام.من میخوام به صورت عمومی برای خودم فیزیک بخونم.میشه کتاب های مناسب بهم معرفی کنین.رشتم فیزیک بوده ولی خیلی ساله که هیچ مطالعه ای نداشتم و الان صرفا بخاطر علاقم میخوام بخونم.ممنون میشم منابع خوب معرفی کنین

انیشتین جوان

سپاس: 6

Re: مطالعه خارج از درس فیزیک

پست توسط انیشتین جوان »

بستگی داره...
دانشجویی؟ دبیرستانی هستی؟ یا ترک تحصیلی؟
کتاب های پیشرفته( یعنی توش فرمول ها و اثبات های توپ داشته باشه) می خوای یا فقط آشنایی و توضیحی؟
دانشمندان مشهوری وجود دارند که کتاب های ساده برای عموم مردم جهت آشنایی با فیزیک مدرن نوشتن... مثل پروفسور برایان گرین. ایشون از فیزیکدانان و بنیانگذاران نظریه ریسمان هستند که با تالیف کتاب پرفروش "جهان زیبا" شهرتشون فزونی یافت.
اگه پیشرفته می خوای فت و فراوانه: ۱_گریفیتس، دیوید جفری(۱۳۹۹)، مقدمه ای بر الکترودینامیک، ترجمه محمد بحتاج لجینی و ابوتراب یغمایی، تهران: انتشارات نیاز دانش
این کتاب فوق العاده شما رو از الکترودینامیک بی نیاز می کنه! مسائلش که حرف نداره چون به جای پاسخ مسخره عددی، جواب های جبری فرمولی داره! بنابراین اگه میخوای طرز فکرت و توانایی فرمول بندی و حل پارادوکس هات مثل فیزیکدان ها بشه از خریدن این کتاب دریغ نکن! درواقع اسمش رو گذاشته آشنایی اما به نظر من سیر تا پیاز الکترودینامیکه!!😉😉😉😉😏😏😏
Young Einstein smile260

ارسال پست