ریاضیات هالیدی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Asghãr

سپاس: 2

ریاضیات هالیدی

پست توسط Asghãr »

سلام دوستان ، من میخوام هالیدی بخونم به نظرتون چه کتابایی برای ریاضیاتش خوبه ؟ آخه من در مشتق و انتگرال هنوز خیلی مشکل دارم ،
در ضمن ، به نظرتون چه کتابایی برا فیزیک پایه بخونم ؟
چون به نظر میاد با دانش دبیرستان نمیتونم درست هالیدی رو خوب و درست بخونم smile164

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

Re: ریاضیات هالیدی

پست توسط rohamavation »

شما اول کتابهای دبیرستان مرور کنید .البته فکر کنم انتگرال حذف شده هست .دوم مفهوم مشتق و انتگرال در فیزیک به همراه تکنیک‌های انتگرال‌گیری مهدی عباسیان‌مطلق-دانلود کتاب انتگرال به زبان ساده-خلجی و از این موارد را مطالعه و تمرین کنید وچون دانشگاه کار نداره شما دبیرستان انتگرال نخوندی اون اگه رشته های فنی بروید معادلات و ریاضی عمومی 1 را پاس کنید .چون در دروس مثل ترمو دینامیک و دینامیک واستاتیک و کنترل و کلیه دروس به انتگرال و مشتق نیاز دارید کلا به محاسبات شامل این موارد نیاز دارید
تصویر

Asghãr

سپاس: 2

پست توسط Asghãr »

rohamjpl نوشته شده:
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۸ - ۱۶:۴۱
شما اول کتابهای دبیرستان مرور کنید .البته فکر کنم انتگرال حذف شده هست .دوم مفهوم مشتق و انتگرال در فیزیک به همراه تکنیک‌های انتگرال‌گیری مهدی عباسیان‌مطلق-دانلود کتاب انتگرال به زبان ساده-خلجی و از این موارد را مطالعه و تمرین کنید وچون دانشگاه کار نداره شما دبیرستان انتگرال نخوندی اون اگه رشته های فنی بروید معادلات و ریاضی عمومی 1 را پاس کنید .چون در دروس مثل ترمو دینامیک و دینامیک واستاتیک و کنترل و کلیه دروس به انتگرال و مشتق نیاز دارید کلا به محاسبات شامل این موارد نیاز دارید
بازم ممنون ، خب ، به نظرتون نیازی نیست برم سراغ کتابایی مثل توماس، مارون ، لیتهلد ، استوارت ...؟

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

چرا اول با مفاهیم اشنا شوید .بعد توماس ومارون و..بخونید .جورج توماس خوبه ولی کمی براتون سنگین هست .ببین اون فرض کرده شما با مشتق و انتگرال اشنا هستید .الان خودم که میخونم ترم سوم -
ولی شما باید با اصول اولیه اشنا شوید
۱– معادلات دیفرانسیل، دکتر کرایه چیان ۲– معادلات دیفرانسیل، سیمونز-ریاضیات مهندسی۱– ریاضیات مهندسی پیشرفته، اروین کرویت سیک، ۲– متغیرهای مختلط، تألیف چرچیل
۱– مکانیک سیالات، تألیف وایت ۲– مکانیک سیالات، تألیف فاکس ۳– مکانیک سیالات، شیمز، ۱– اصول اولیه آئرودینامیک (Anderson)۲- کتاب آیرودینامیک کاربردی، تالیف محمدعلی رنجبر،
۱– ترمودینامیک، ون وایلن ۲– ترمودینامیک، سنجل۱– المان های جلوبرندگی توربین های گازی (MC Grow-Hill)۲– کتاب توربین گاز، تالیف هنری کوهن، راجرز، ساراواناموتو،
۱– مهندسی کنترل (اوگاتا) ۲- کتاب سیستم های کنترل خطی، تالیف بنجامین کو، ۱– آئرودینامیک ، هوانوردی و مکانیک پرواز (MC Coramick)۲– مکانیک پرواز (Roskam)
۱– کتاب دینامیک، تألیف مریام ۲- کتاب دینامیک، تالیف فردیناندپیر بیر، الوودراسل جانستون و الیوت آیزنبرگ،
۱– کتاب ارتعاشات، تألیف تامسون ۲– کتاب ارتعاشات مکانیکی، تالیف رائو،
۱– طراحی هواپیما (Roskam)
۱– کتاب مقاومت مصالح، تألیف بیر جانسون ۲– مقاومت مصالح، تألیف تیموشنکو
۱- کتاب تحلیل سازه ها، تالیف شاپور طاحونی،.
تصویر

نمایه کاربر
ماشین زمان

سپاس: 7

پست توسط ماشین زمان »

حساب دیفرانسیل و انتگرال واقعاً چیز شگفت آوریه! من شانس آوردم که توی کتابخونۀ دبیرستانمون یک کتاب نظام قدیم که مشتق و انتگرال رو توضیح می ده، پیدا کنم و بتونم هالیدی رو راحت بفهمم! به نظر من اگه از کتاب های قدیمی استفاده کنی بهتره... هرچند که بستگی داره که برای چی می خوای فیریک هالیدی رو اونم در دوران دبیرستان بخونی؟ اگه می خوای المپیاد شرکت کنی، گمونم اون مسائلی در آزمون میاد که در حد توانایی ریاضی دانش آموز (ریاضی کل دبیرستان رشته ریاضی فیزیک) باشه. پس اون مسائلی رو در «مبانی فیزیک» کار کن که توش حساب دیفرانسیل و انتگرال نداشته باشه! خیالت راحت!!
پ. ن: خشبختانه یا بدبختانه کالکیوتس از دبیرستان حذف شده...
smile028 برای تمام زمان های آینده فقط می گم «بزودی»!

ارسال پست