دستگاه فشارسنج جیوه‌ای چگونه کار می‌کند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
amineamini

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۸ - ۱۴:۱۹


پست: 11جنسیت:

دستگاه فشارسنج جیوه‌ای چگونه کار می‌کند؟

پست توسط amineamini »

سلام خدمت دوستان گرامی ،یک سوال برام پیش اومد،دستگاه فشار سنج جیوه ای چگونه کار می کند؟چگونه زمانی که بازوبند باد میشه و جریان عبور خون رو می بنده و بعد هوای درون بازوبند وارد گیج میشه تا فشار خون رو اندازه گیری کنه و در این میان جریان خون اجازه عبور پیدا می کنه،در این صورت فشاری که گیج نشون میده بیشتر از فشار خون است؟لطفا کمی توضیح بدید smile168 smile205

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: roham hesami

محل اقامت: Tehran -Qeytariyeh, Ketabi Street, 8 meters from Saba

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 421

سپاس: 201

جنسیت:

تماس:

Re: دستگاه فشارسنج جیوه‌ای چگونه کار می‌کند؟

پست توسط rohamjpl »

من خودم روش کارو نمیدونستم و از ابجی خودم پرسیدم
کاف را از فشار خون قابل قبول کاملاً باد کنید (250 میلی متر جیوه یا همین حدود).تصویر
هنگام گوش دادن به شریان ، به آرامی کاف را خالی کنید.
وقتی شروع به شنیدن صدا می کنید ، آن وقت است که فشار خون سیستولیک از فشار کاف بالاتر است و قلب می تواند کمی خون را از طریق کاف فشرده کند ، که کمی سر و صدا ایجاد می کند.
با کاهش فشار کاف ، بین فشار خون سیستولیک و دیاستولیک باقی می ماند و بنابراین جریان خون متوقف شده و شروع می شود و تلاطم شنیداری ایجاد می کند.
هنگامی که شریان از ایجاد صدا جلوگیری می کند ، فشار کاف زیر فشار خون دیاستولیک است و کاف هیچ تاثیری بر شریان ندارد ، بنابراین به جریان آرام برمی گردد که سر و صدایی ایجاد نمی کند.
اندازه گیری فشار کاف فقط بخشی از کنترل فشار کاف است. شما می توانید فشار خون را با غوطه ور شدن بازوی آنها در آب اندازه گیری کنید (جیوه نیازی به تبدیل ندارد ،
ویرایش: سوال اصلی اینجاست که چگونه فشار کاف باعث تغییر فیزیکی محیط شریانی می شود ، نه اینکه چگونه این دو را از نظر بالینی به هم پیوند دهیم.
بدن بیشتر آب است و آب غیرقابل انعطاف است. برای سویه های کوچک (مقدار تغییر شکل) گوشت آنچنان فنری نیست و بیشتر مانند آب "جریان" می یابد. هنگامی که شما کاف را به دور بازو فشار می دهید ، گوشت بازو با فشار کاف به همان اندازه که بالن ها به فشار هوا تعادل دارند ، متعادل می شود ، فقط به طور چشمگیری کمتر است زیرا آب عمدتا قابل تراکم نیست. برای فشار کوچک و سیل بزرگ، در نتیجه، فشار کاف است فشار بر دیواره عروق، و با گوش دادن به صداهای کوروتکوف در حالی که متفاوت فشار کاف فشار خون را می توان تقریبا تاسیس شده است.
دیاستولیک BP DBP این را فقط می توان با روش سمعک اندازه گیری کرد. هنگامی که فشار کاف را از 120 به پایین کاهش می دهید ، فشار بر سرخرگ آزاد می شود و تلاطم جریان خون کاهش می یابد. و در یک زمان فشار به حدی کاهش می یابد که جریان تلاطم را کاملاً از دست داده و کاملاً ساده شده است ، یعنی جریان آزاد خون از طریق لومن. در این فشار ، چون جریان ساده است ، دیگر صدایی در شریان نمی شنوید. فشاری که به دلیل این جریان آزاد خون در آن کاهش می یابد ، DBP نامیده می شود.
بنابراین ، به طور خلاصه: SBP فشاری است که بالاتر از آن هیچ جریانی از خون در شریان وجود نخواهد داشت و DBP فشاری است که در پایین یا پایین آن خون جریان شریانی دارد.
. من با معادله برنولی سرکار دارم و خوب و اگر همه اطلاعات را داشته باشیم استفاده از آن در اینجا بسیار مفید خواهد بود. برای کامل بودن ، این معادله می گوید که برای غیر قابل فشردگی (که خون به اندازه کافی به یکی نزدیک است ، بنابراین ما در آنجا خوب هستیم) ، ایزنتروپیک است (بنابراین هیچ تبادل حرارتی به سیستم خارج نمی شود ، هیچ تلفات جبران ناپذیری ندارد ... خون در اینجا بسیار عالی است مایع ، فشار کل حفظ می شود:$P_0 = P_s + \frac{1}{2}\rho V^2 $بیایید ببینیم برای استفاده از این موارد باید چه چیزهایی را بدانیم. دهلیز راست ، RA ، اساساً یک محفظه راکد است - خون در یک فشار خاص در حال استراحت است که باعث می شود از محفظه به داخل کاتتر و از طریق لوله خارج شود. ما نمی دانیم این فشار چیست اما فشار P0 است. ما یک پروب فشار در P3 داریم که احتمالاً فشار استاتیک ، Ps را اندازه گیری می کند ، بنابراین ما این تعداد را داریم. ما همچنین میزان جریان خون را داریم که قرار است واحد جرم در واحد سطح در ثانیه داشته باشد. بیایید سرعت جریان را f˙ بنامیم. سرعت جریان به سرعت سیال توسط $V = \dot{f}/\rho $ مربوط می شود. این باید همه چیزهایی را که ما برای درک فشار کل در RV نیاز داریم به ما بدهد:$P_{RA} = P3 + \frac{1}{2} \rho \frac{\dot{f}^2}{\rho^2} = P3 + \frac{1}{2} \frac{\dot{f}^2}{\rho} $اکنون ... مشکلی نخواهد بود ، . هرچند فرض ایزنتروپیک زیاد صحیح نیست
دو جریان برای همسانگردی وجود دارد. Adiabatic و برگشت پذیر. آدیاباتیک یعنی ما نه انرژی اضافه می کنیم و نه سیستم را حذف می کنیم. اما در این حالت ، ما هستیم. بین لوله و هوا تبادل حرارت با محیط وجود دارد. من نمی دانم چه مقدار گرما از طریق خون در لوله از بین می رود. ما همچنین به دلیل جاذبه انرژی اضافه می کنیم. این یکی ، ما می توانیم حساب کنیم و من برای انجام این کار معادله زیر را اصلاح می کنم.
برای برگشت پذیری ، این بدان معناست که در جریان هیچ تلفاتی وجود ندارد. بدون امواج شوک ، که دوباره فکر می کنم در اینجا خوب است ، اما همچنین هیچ نیروی چسبناکی وجود ندارد. خون چسبناک است. در واقع ، این یک مایع غیر نیوتنی است ، که مدل سازی آن را دشوارتر می کند. خوشبختانه این ماده برشکاری می کند و بنابراین با اعمال نیروی بیشتر ویسکوزیته کاهش می یابد. این ممکن است به معنی کمبود خسارات چسبناک باشد ، اما من نمی توانم هیچ توجیهی را در پشت این بیانیه قرار دهم.
خوب ، پس به نیروی جاذبه برگردید. معادله اصلاح شده است:$P_{RA} + \rho g h_{RA} = P3 + \frac{1}{2} \rho V_{P3}^2 + \rho g h_{P3} $
جایی که hi ارتفاع مکان (های) اندازه گیری است. سپس می توانید هر آنچه را که می دانید جایگزین کنید (البته مطمئن شوید واحدهای شما سازگار هستند) و P0 را پیدا می کنید.
بازگشت به ضررهای ناشناخته. ممکن است بتوانیم با استفاده از اطلاعات P3 و P4 برای آنها تخمین بزنیم. ما میدانیم:$P_{0,P4} = P4 + \frac{1}{2} \rho V_{P4}^2 + \rho g h_{P4} $
و ما همچنین می دانیم که:$P_{0,P3} = P3 + \frac{1}{2} \rho V_{P3}^2 + \rho g h_{P3} $
سپس می توانیم تغییر فشار کل بین این دو نقطه را پیدا کنیم. در حالت ایده آل ، این صفر / بسیار کوچک خواهد بود. سپس می دانیم که معادله برنولی کاملاً خوب حفظ خواهد شد. اما در واقعیت ، صفر نخواهد بود. امیدوارم که هنوز هم کوچک باشد. هنگامی که اختلاف بین این دو نقطه را محاسبه کردیم ، $\Delta P_0 = P_{0,P4} - P_{0,P3} $ ، می توان میزان ضرر را در واحد طول مشاهده کرد:
$\frac{\Delta P_0}{\Delta s} = \frac{\Delta P_0}{s_{P4}-s_{P3}} $
جایی که s مختصات در امتداد محور لوله است (برای محاسبه چرخش آن ، و غیره. اگر کاملاً عمودی و مستقیم باشد ، این فقط اختلاف ارتفاع بین دو نقطه خواهد بود).
سپس می توانیم فرض کنیم که تلفات بین P4 و P3 در واحد طول همان تلفات بین RV و P4 در واحد طول است. این احتمالاً در واقعیت صحیح نیست ، زیرا از دست دادن گرما از طریق کاتتر داخل بدن با اتلاف حرارت از لوله به هوا متفاوت خواهد بود و همچنین تلفات چسبناک نیز متفاوت خواهد بود ، اما اطلاعات لازم برای اندازه گیری را در اینجا نداریم. که بنابراین ما فقط این همه را به یک ضریب تبدیل خواهیم کرد. این معادله نهایی و کامل را به ما می دهد:
$ P_{RA} = P3 + \frac{1}{2} \frac{\dot{f}_{P3}^2}{\rho} + \rho g (h_{P3}-h_{RA}) + \epsilon \frac{\Delta P_0}{\Delta s}(s_{RA}-s_{P4})$
تصویر
تصویر

ارسال پست