ارتباط طول همدوسی و پهنای طیفی چشمه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
zahraaa

نام: zahra

ارتباط طول همدوسی و پهنای طیفی چشمه

پست توسط zahraaa »

ارتباط طول همدوسی و پهنای طیفی چشمه چیست?

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

Re: ارتباط طول همدوسی و پهنای طیفی چشمه

پست توسط rohamavation »

من فکر کنم طول همدوسی $L = \dfrac{\lambda^2}{\Delta \lambda}$ و رابطه اصلی $L = \frac{2 \ln 2}{\pi} \frac{\lambda ^2 }{n \Delta \lambda}$
جایی که n ضریب شکست محیطی است که موج از طریق آن در حال انتشار است و 1 برای هوا در نظر گرفته می شود. برای این فرمول ، مقدار Δλ مربوط به عرض کامل نیمه طیفی حداکثر (FWHM) عرض طیفی است.حال سوال من این هست آیا فرکانسهای مختلف نور درون نور خورشید طول همدوسی یکسانی دارند؟من می دانم که طول انسجام نور خورشید را می توان با یک تداخل سنج میکلسون-مورلی مشاهده کرد.افکار من این است که خورشید در حال ساطع شدن اشعه های الکترومغناطیسی است که در فرکانس ، قطبش و فاز متفاوت است.خوب جوابش زیرا برای نور مرئی ، طول همدوسی به عرض فاصله بستگی دارد$L_{\text{coherence length}} = \frac{2\ln 2}{\pi n} \frac{\lambda^2}{\Delta \lambda}$
عرض طیفی Δλ منبع در مخرج است. بنابراین دامنه وسیع تری از فرکانس ها را شامل می شوید ، طول انسجام کوتاه تری نیز خواهید داشت. همانطور که سوال من نشان می دهد اگر نور تک رنگ را در نظر بگیرید ، طول انسجام می تواند بی نهایت باشد. همین امر برای فرمول سیستم های باند رادیویی برای طول منسجم صدق می کند ، Δf نیز در مخرج آنجاست.
اختلاط فرکانس ها یا طول موج ها را نمی توان از محاسبه طول انسجام جدا کرد.تعریف همدوسی یکی از ویژگی‌های فیزیکی امواج است. در فیزیک دو منبع موج کاملاً همدوس است اگر هر دو اختلاف فاز یکسان داشته باشند. این یک ویژگی ایده آل از امواج است که باعث تداخل ایستاده(موج ایستاده تولید می شود.) می شود.
طول همدوسی به طور مداوم به عنوان طولی تعریف می شود که در آن دو موج به اختلاف فاز 1 شعاع برسند؟طول همدوسی حداکثر اختلاف در مسیر پرتوی به بدون از دست دادن رابطه فاز است که اجازه تداخل را می دهد. این طول می تواند بعضی از مترها باشد (به عنوان مثال برای نور سفید ازجسم درخشان) یا چندین متر (به عنوان مثال برای خطوط بسیار باریک از لامپهای تخلیه) یا حتی بیشتر برای لیزرها
در این ویژگی توان موج‌ها برای تداخل در همدیگر اندازه‌گیری می‌شود.اگر نوری را که از یک چشمه خارج می‌شود، بطریقی به دو قسمت تقسیم کنیم و با هر یک از آنها یک چشمه جدید ایجاد کنیم، به اصطلاح دو چشمه ثانویه از یک چشمه اولیه ساخته می‌شود. هر نوع تغییر کاتوره‌ای (تصادفی) در فاز که در یکی از آنها ایجاد شود، در دیگری نیز عیناً تکرار می‌شود، ازاینرو فاز چشمه‌های ثانویه ثابت می‌مانند. دو چشمه را که به این ترتیب از یک چشمه اولیه مشتق شده‌اند و رابطه فاز ثابتی دارند، همدوس و امواج نوری حاصل از آنها را امواج همدوس می‌گویند.
تصویر

ارسال پست