ترانسمیتر صدا بوسیله نخ و کن

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2126

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

ترانسمیتر صدا بوسیله نخ و کن

پست توسط rohamjpl »

[چگونه صدا از طریق یک رشته عبور می کند؟
امواج صوتی هنگامی ایجاد می شوند که اصوات در هوا لرزشی ایجاد می کنند. در این فعالیت ، صدای شما هوای داخل فنجان را لرزاند ، و سپس به پایین فنجان منتقل می شود. به این دلیل است که رشته گمشده باعث می شود ارتعاشات به جای اینکه مستقیماً به پایین رشته منتقل شوند ، به اطراف حرکت کنند. تلفن رشته ای بسیار شبیه تلفن ثابت است. وقتی در فنجان صحبت می کنید صدای شما امواج صوتی را به درون فنجان می فرستد و کف فنجان را لرزاند. ارتعاشات به رشته ، از طریق رشته و به پایین فنجان دیگر منتقل می شوند.تلفن رشته ای تا کجا می تواند کار کند؟
حداکثر برد آنها بسیار محدود بود ، اما صدها نوآوری فنی دامنه آنها را در شرایط ایده آل به تقریباً نیم مایل (800 متر) یا بیشتر افزایش داد.تصویر
آیا 2 قوطی و یک رشته کار می کند؟
نکته اصلی این است که مطمئن شوید رشته بین دو فنجان محکم است و این به طور معمول به این معنی است که فاصله محدود است و دو نفر باید از طریق یک خط مستقیم به یکدیگر متصل شوند. ... اما تا زمانی که رشته محکم باشد ، کار می کند.چگونه صدا از طریق یک فنجان و رشته عبور می کند؟
امواج صوتی هنگامی ایجاد می شوند که اصوات در هوا لرزشی ایجاد می کنند. در این فعالیت ، صدای شما هوای داخل فنجان را لرزاند ، و سپس به پایین فنجان منتقل می شود. پایین جام امواج صوتی را به رشته منتقل می کند و به همین ترتیب به جام دیگر منتقل می شود. ... اگر رشته شل باشد ، صدا کمتر است.چگونه حلبی می تواند تلفن کار کند؟
تلفن های کن دار چگونه کار می کنند؟ صحبت کردن باعث ایجاد ارتعاشات کمی در هوای جلوی دهان می شود ، همانطور که می توانید با صحبت کردن در دست تشخیص دهید. وقتی آن ارتعاشات را به درون قوطی می فرستید ، باعث لرزش انتهای پشتی می شود. این لرزش از امتداد رشته و به قوطی دیگر منتقل می شودپایین جام امواج صوتی را به رشته منتقل می کند و به همین ترتیب به جام دیگر منتقل می شود. اگر به راه درست کمک کنید ، می توانید با استفاده از تلفن رشته ای به طرز شگفت انگیزی بسیار بشنوید! در صورت محکم نگه داشتن رشته ، امواج صوتی حرکت می کنند. اگر رشته شل باشد ، صدا کمتر است
در اینجا دلیل کار کردن آن وجود دارد. هنگامی که یک نفر در فنجان خود صحبت می کند ، پایین فنجان با امواج صوتی به جلو و عقب ارتعاش می کند. پایین فنجان را تصور کنید که با امواج صوتی صدای گوینده خیلی سریع به عقب و جلو می رود (1000 بار در ثانیه یا بیشتر). ارتعاشات با کشیدن رشته به جلو و عقب از طریق رشته عبور می کنند. بنابراین ، کف فنجان دوم باید شروع به لرزش به جلو و عقب کند دقیقاً مانند لرزاندن کف فنجان اول و تولید امواج صوتی. نفر دوم می تواند امواج صوتی را بشنود و بنابراین می تواند حرف های شخص اول را بشنود.
این تفاوت چندانی با عملکرد تلفن ندارد ، با این تفاوت که جریان الکتریکی جایگزین رشته در تلفن می شود. در یک تلفن به سبک قدیمی ، شخصی که صحبت می کند یک دیافراگم فلزی را لرزاند. ارتعاشات دیافراگم گرانولهای کربن را به سرعت فشرده و فشرده نمی کند و مقاومت آنها را تغییر می دهد. جریانی که از میان گرانول ها عبور می کند با تغییر مقاومت تقویت یا کاهش می یابد. در انتهای دیگر ، جریان متغیر با سرعت از طریق یک بلندگو عبور می کند و باعث می شود دیافراگم آن به عقب و جلو لرزش داشته باشد ، بنابراین شخص دوم صحبت شخص اول را می شنود. برای اطلاعات بیشتر به نحوه کارکرد تلفن مراجعه کنید.تلفن قوطی حلبی نوعی دستگاه انتقال دهنده گفتار صوتی (غیر الکتریکی) است که از دو قوطی حلبی ، لیوان های کاغذی یا موارد مشابه تشکیل شده است که به دو انتهای رشته یا سیم محکم متصل است.
این یک مورد خاص از تلفن مکانیکی است ، جایی که صدا (یعنی ارتعاشات موجود در هوا) به لرزش های مایع یا محیط جامد تبدیل می شود. این ارتعاشات در طول محیط منتقل می شوند و سپس دوباره به صدا برمی گردند. در مورد کن کن ، تلفن یک رشته است.
رشته به همان اندازه که می توانستیم آن را محکم بکشیم ، بر این اساس که یک رشته شل ، یعنی بدون کشش ، امواج صوتی را خیلی دور نمی برد.
اما تنش در رشته باعث لرزش پایه فنجان می شود ، و این احتمال را افزایش می دهد که شما فریاد خود را به سمت "تلفن" خود از سیم بکشید و ارتعاشات مطابق را در انتهای پایه تنظیم کنید.
بنابراین ، حداقل از نظر تئوری ، شما با تلفن فریاد می زنید ، پایه لیوان به شکل خاصی لرزش می کند ، رشته تنش آن الگو را به پایین فنجان دیگر منتقل می کند ، و با همان الگوی ارتعاش می شود.
در واقعیت ، تا آنجا که به یاد دارم ، مجبور شدم خیلی بلند فریاد بزنم که پسر دیگر به هر حال صدای من را بشنود ، تلفن یا بدون تلفن.
امواج صوتی در اثر لرزش هوا در پاسخ به گفتار یا صداهای دیگر فرد ایجاد می شوند. گوش شخص دوم این امواج صوتی را جمع می کند و آنها را به تکانه های عصبی تبدیل می کند که مغز آنها آنها را به عنوان صدا تفسیر می کند. در گفتار عادی ، این امواج از طریق هوا عبور می کنند ، اما با یک قوطی ، امواج از طریق یک فنجان و رشته اضافی منتقل می شوند.
هنگامی که این رشته محکم کشیده می شود و کسی در یکی از قوطی ها صحبت می کند ، قسمت پایین آن مانند دیافراگم عمل می کند و امواج صوتی را به ارتعاشات مکانیکی طولی تبدیل می کند که کشش رشته را تغییر می دهد. این تغییرات در کشش ، امواج طولی را در رشته ایجاد می کند که به قوطی دوم می رود و باعث می شود تا ته آن به روشی مشابه قوطی اول به لرزش درآید ، بنابراین صدای شنیده شده توسط شخص دوم دوباره ایجاد می شود.
سیگنال را می توان با کمک یک قوطی سوم در راس گوشه به گوشه ها هدایت کرد. این رشته از طریق پایه سوم می تواند متصل شود تا از تماس با جسمی که قرار است سیگنال در اطراف آن هدایت شود جلوگیری کند.
تصویر
I hope I help you understand the question. Roham Hesami[/font] smile261 smile260[/font]
آخرین ویرایش توسط rohamjpl یک‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۳۰ - ۱۶:۵۳, ویرایش شده کلا 2 بار
تصویر

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۳/۵/۱۹ - ۱۹:۰۵


پست: 1180

سپاس: 770

جنسیت:

تماس:

Re: ترانسمیتر صدا بوسیله نخ و کن

پست توسط You-See »

وقتی ترجمه می کنی لااقل کاش یه بار خودت متن رو بخونی
تین در اینجا به معنای قلع نیست، بلکه قوطی است
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2126

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

Re: ترانسمیتر صدا بوسیله نخ و کن

پست توسط rohamjpl »

کدام مواد موج صوتی را به بهترین وجه حمل می کنند؟
بهترین مواد برای حمل امواج صوتی شامل برخی از فلزات مانند آلومینیوم و مواد سخت مانند الماس است
آیا صدا از طریق رشته بهتر عبور می کند یا از طریق هوا؟
از آنجا که مولکولهای موجود در یک جامد بسیار نزدیک به هم جمع شده اند (با تراکم بیشتری) ، ارتعاشات به راحتی از یک مولکول به مولکول دیگر منتقل می شوند. در نتیجه ، امواج صوتی از طریق مواد جامد (مانند طول رشته) سریعتر از گازها عبور می کنند (مانند هوا).
تلفن کن نوعی دستگاه انتقال دهنده گفتار صوتی (غیر الکتریکی) است که از دو قوطی حلبی ، لیوان های کاغذی یا موارد مشابه تشکیل شده است که به هر دو انتهای رشته یا سیم محکم متصل شده است.
این یک مورد خاص از تلفن مکانیکی است ، جایی که صدا (یعنی ارتعاشات موجود در هوا) به لرزش های مایع یا محیط جامد تبدیل می
شود. این ارتعاشات در طول محیط منتقل می شوند و سپس دوباره به صدا برمی گردند. در مورد قوطی ، تلفن یک رشته است.
اصل اساسی تبدیل ارتعاشات صوتی به ارتعاشاتی است که از طریق رشته عبور می کنند. صدا از طریق جامدات سریعتر از هوا حرکت می کند ، که این روش را برای مسافت های طولانی بهتر می کند.
وقتی در فنجان خود صحبت می کنید ، کف فنجان مانند دیافراگم لرزان می شود. این ارتعاشات به ارتعاشات طولی تبدیل می شوند که در امتداد رشته حرکت می کنند و هنگامی که به فنجان دیگر می رسند ، باعث می شوند کف آن فنجان مانند دیافراگم به لرزش درآید ، به عنوان لرزش های صوتی ، برای فرد در انتهای دیگر قابل شنیدن است.
در تلفنهای ثابت ، ارتعاشات صوتی در عوض به جریانهای الکتریکی تبدیل می شوند (کدگذاری می شوند) و سپس در انتهای دیگر به ارتعاشات صوتی رمزگشایی می شوند ، این بدان معنی است که می توان از آنها در فواصل طولانی تر نیز استفاده کرد ، به شرط وجود اتصال سیمی برای جریان به جریان.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261
تصویر

ارسال پست