نیروی کششی ناشی از قرقره روی بلوک

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: Tehran, Qeytariyeh

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 929

سپاس: 601

جنسیت:

تماس:

نیروی کششی ناشی از قرقره روی بلوک

پست توسط rohamjpl »

تصویر
شتاب بلوک جرم M را در این شکل پیدا کنید. ضریب اصطکاک بین دو بلوک μ1 و آن بین بلوک بزرگتر و زمین μ2 است.
شک:من این سوال را درک کرده ام ، اما تنها چیزی که با آن گیج شده ام تنش در بلوک بزرگتر ناشی از قرقره است.تصویر
چرا به دلیل قرقره تنش در جهت درست و رو به پایین ایجاد می شود؟ لطفا کمک کنید
راه حل 1
به نظر من چندین مشکل در نمودارهای نیرو وجود دارد. اول از همه ، نیروی عادی در بلوک کوچک به سمت راست است ، نه به چپ ، و "نیروی اینرسی" ma به سمت چپ است ، نه به راست (وقتی شتاب به سمت راست است ، نیروی اینرسی موثر است در سمت چپ ، اگر از محدودیتی استفاده می کنید که همه نیروها به صفر می رسند). ایجاد فلش به سمت راست به طور معمول منجر به بیرون آمدن آنها با علائم منفی برای اندازه های حل شده خود می شود ، که گیج کننده است اما لزوماً اشتباه نیست ، اما نیروی عادی R در بلوک بزرگ در جهت صحیح (سمت چپ) نشان داده می شود ، بنابراین علائم همیشه با این ناسازگاری درست ظاهر نمی شوند. (آنها در این حالت این کار را انجام می دهند زیرا همانطور که می بینید R = ma ، بنابراین مهم نیست که به هر کدام از جهات اشاره کنید وقتی تازه اندازه آنها را می گیرید.) همچنین ، ما باید تصور کنیم بلوک بزرگ همان شتاب راست را دارد به عنوان بلوک کوچک ، بنابراین باید یک نیروی اینرسی موثر Ma به سمت چپ روی بلوک بزرگ وجود داشته باشد. این اشتباه پاسخ اشتباه می دهد.
ضمناً ، ما به طور معمول "نیروی اینرسی" ma را در نمودار نیرو وارد نمی کنیم ، زیرا این یک نیروی واقعی نیست ، اما اگر می خواهید همه نیروها را به صفر برسانید ، می توانید تصور کنید که این یک نیرو است ، که راهی خوب برای پاسخ درست به سوالهایی از این دست است. اما شما نیاز به نمودار صحیح نیرو دارید. در واقع اگر شما نمودارهای نیرو را می فهمید ، یک مشکل بسیار زیبا برای آزمایش است ، من هرگز یک مورد پیچیده را ندیده ام.
جواب اینکه چرا دو نیروی T دیگر وجود دارد ، یکی در سمت راست و دیگری پایین ، این است که یکی از قرقره ها به بلوک بزرگ متصل شده است. ظاهراً قرعه کشی جرم صفر دارد ، بنابراین نباید هیچ نیروی خالصی روی آن باشد. طناب T را به سمت راست و همچنین پایین وارد می کند ، بنابراین بلوک بزرگ باید یک نیروی T را به سمت چپ و همچنین بالا وارد کند ، و واکنش به آن همان چیزی است که در نمودار می بینید.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست