بُرج خنک کننده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2108

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

بُرج خنک کننده

پست توسط rohamjpl »

cooling towerبرج خنک کننده مبدل حرارتی ویژه ای است که در آن هوا و آب به منظور کاهش دمای آب در تماس مستقیم با یکدیگر قرار می گیرند. با وقوع این امر ، حجم کمی از آب تبخیر می شود و باعث کاهش دمای آب در حال گردش از طریق برج می شود
سیستم های برج خنک کننده با استفاده از آب برای استخراج گرمای اتلاف شده از سیستم و بیرون کشیدن آن در جو عمدتا از طریق تبخیر کار می کنند. سه جز key اصلی یک سیستم خنک کننده برج خنک کننده ، پمپ چرخشی و مبدل حرارتی است. آب ابتدا از مبدل حرارتی عبور می کند و در آنجا گرما را جذب می کندهدف از برج خنک کننده چیست؟
یک برج خنک کننده برای حذف گرما از یک ساختمان یا تأسیسات با پاشیدن آب به پایین از برج برای تبادل گرما در داخل ساختمان طراحی شده است. هوا از کناره های برج وارد می شود و از میان آب در حال سقوط عبور می کند.کدام نوع برج خنک کننده کارآمدتر است؟
چیلرهای مایع خنک به دلیل دفع حرارت از آب برج در دمای لامپ مرغوب یا نزدیک آن ، در مقایسه با چیلرهای خنک کننده هوا ، در مقایسه با چیلرهای خنک کننده هوا ، دارای بازدهی بالاتری هستند. چیلرهای خنک کننده هوا باید گرما را در درجه حرارت بالاتر از لامپ خشک رد کنند و بنابراین دارای اثربخشی چرخه معکوس کارنو معکوس کمتر هستند.برج خنک کننده چیست؟
برج خنک کننده یک مبدل حرارتی ویژه است که در آن هوا و آب به منظور کاهش دمای آب در تماس مستقیم با یکدیگر قرار می گیرند. با وقوع این امر ، حجم کمی از آب تبخیر می شود و باعث کاهش دمای آب در حال گردش از طریق برج می شود.تصویر
آبی که توسط یک فرآیند صنعتی یا در یک کندانسور تهویه هوا گرم می شود ، از طریق لوله ها به برج خنک کننده منتقل می شود. آب از طریق نازلها به داخل مواد ماده ای به نام "پر کردن" پاشیده می شود که جریان آب را از برج خنک کننده کند می کند و تا آنجا که ممکن است سطح آب را برای حداکثر تماس هوا و آب در معرض قرار می دهد. هنگامی که آب از برج خنک کننده عبور می کند ، در معرض هوا قرار می گیرد ، که توسط فن موتور محرک الکتریکی از طریق برج کشیده می شود.
تصویر
وقتی آب و هوا به هم می رسند ، مقدار کمی آب تبخیر می شود و یک عمل خنک کننده ایجاد می کند. سپس آب خنک شده مجدداً به کندانسور یا تجهیزات فرآوری شده در محل جذب گرما پمپ می شود. سپس دوباره به برج خنک کننده پمپ می شود تا یک بار دیگر خنک شود. Cooling Tower Fundamentals سطح دانش اولیه برج خنک کننده را فراهم می کند و منبع خوبی برای کسانی است که می خواهند بیشتر بدانند.برج های خنک کننده
همه برج ها برای همه کاربردها مناسب نیستند. برج های خنک کننده در چندین نوع با اندازه های مختلف موجود طراحی و ساخته می شوند. درک انواع مختلف ، همراه با مزایا و محدودیت های آنها ، هنگام تعیین برج مناسب برای یک پروژه مهم است. لیست محصولات نمای کلی از برج ها را برای کمک به شما در تعیین مناسب برنامه شما ارائه می دهد.
برج های خنک کننده Crossflow
در برج های متقاطع ، آب به طور عمودی از طریق پر جریان می یابد در حالی که هوا به صورت افقی ، از طریق جریان آب در حال سقوط جریان دارد.
به همین دلیل ، هوا مجبور نیست از سیستم توزیع عبور کند و اجازه استفاده از حوضه های توزیع آب گرم جریان جاذبه را می دهد که در بالای واحد بالای پر کردن نصب شده است.
این حوضه ها به طور جهانی بر روی تمام برج های متقاطع اعمال می شوند.
Counterflow برج خنک کننده
برج های ضد جریان به گونه ای طراحی شده اند که هوا به صورت عمودی به سمت بالا و در مقابل جریان ریزش آب در قسمت پر جریان قرار می گیرد.
به دلیل این جریان هوا عمودی ، نمی توان از حوضه های جریان جاذبه باز و معمولی در طرح های جریان متقاطع استفاده کرد. در عوض ، برج های ضد جریان از سیستم های اسپری تحت فشار و از نوع لوله برای پاشش آب در قسمت بالای پر کننده استفاده می کنند.
از آنجا که هوا باید از سیستم اسپری عبور کند ، لوله ها و نازل ها باید فاصله بیشتری داشته باشند تا جریان هوا محدود نشود.
پیش نویس القایی در برابر برج های خنک کننده پیش نویس اجباری
برج های خنک کننده پیش نویس القایی دارای فن هایی هستند که به طور معمول در بالای واحد نصب می شوند و هوا را از طریق رسانه پر می کنند. برعکس ، هوا توسط دمنده هایی که در پایه ورودی هوا قرار دارند بر روی برج های منشعب فشار آورده می شود.
برج خنک کننده کارخانه مونتاژ شده (FAP) در مقابل برج خنک کننده درست شده (FEP)
برج های مونتاژ شده توسط کارخانه (FAP) به تعداد مجاز بخش حمل و نقل ساخته و حمل می شوند. یک برج نسبتاً کوچک در اصل سالم خواهد بود. یک برج خنک کننده بزرگتر و چند سلول به عنوان ماژول در کارخانه تولید می شود و برای مونتاژ نهایی ارسال می شود. برج های مونتاژ شده در کارخانه به عنوان "بسته بندی شده" یا "FAP" (محصول مونتاژ شده در کارخانه) نیز شناخته می شوند. برج های خنک کننده مونتاژ شده در کارخانه بسته به نوع کاربرد می توانند جریان متقابل یا جریان متقابل ، پیش نویس ناشی از آن یا کشش اجباری داشته باشند. در حالی که همه برنامه ها متفاوت است ، برج متصل به کارخانه مورلی NC ، پیش نویس برج ناشی از آن به طور گسترده ای برای HVAC و کاربردهای صنعتی سبک مورد استفاده قرار می گیرد.
برج های خنک کننده درست شده (FEP) برج های ساخته شده درست در درجه اول در محل استفاده نهایی ساخته می شوند. تمام برج های بزرگ خنک کننده و بسیاری از برج های کوچکتر به صورت پیش ساخته ، با قطعه قطعه شده و برای مونتاژ نهایی به محل حمل می شوند. سازنده معمولاً نیروی کار و نظارت را برای مونتاژ نهایی فراهم می کند. برج های ساخته شده در میدان ، بسته به نوع کاربرد ، می توانند جریان متقاطع یا ضد جریان باشند. برای برق و کاربردهای صنعتی سنگین ، برج ضد جریان Marley F400 که میدانی ساخته شده است می تواند به صورت دقیق تنظیم شود تا مشخصات دقیق شما را برای عملکرد ، ساختار ، رانش و کاهش ستون مطابقت دهد.
کارخانه مارلی برج خنک کننده مونتاژ شده
برج خنک کننده Marley Factory Assembled (FAP)
میدان خنک کننده مارلی فیلد
برج خنک کننده مارلی فیلد ساخته شده (FEP)
رانندگان عملکرد
با استفاده از رویکرد سیستم کل ، هر برج و اجزای خنک کننده طراحی و مهندسی شده است تا با هم به عنوان یک سیستم یکپارچه برای عملکرد کارآمد و عمر طولانی کار کنند.

HVAC Free Cooling - یک سیستم خنک کننده رایگان به برج اجازه می دهد بدون نیاز به کارکرد چیلر در هوای سرد ، مستقیماً نیازهای خنک کننده ساختمان را برآورده کند. هدف یک سیستم خنک کننده رایگان صرفه جویی در انرژی است. انواع خاصی از سیستم های خنک کننده رایگان و عناصر خاصی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا یک سیستم خنک کننده رایگان در نظر گرفته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد SPX Free Cooling اینجا را کلیک کنید.
جریان متغیر - اگر برج خنک کننده بتواند تحت جریان متغیر در شرایط خارج از پیک کار کند ، ممکن است فرصت های قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی کند. جریان متغیر روشی است برای به حداکثر رساندن ظرفیت برج نصب شده برای هر جریانی که فرآیند دارد. درباره SPX Variable Flow بیشتر بیاموزید.
قطعات OEM - با دقت تولید شده و یک محصول قابل اطمینان تولید می شود ، قطعات مارلی OEM با بالاترین استانداردها و سخت ترین تحمل ها برای عمر طولانی ساخته شده اند.
- گیربکس ها در انواع طرح ها و نسبت های کاهش در دسترس هستند تا بتوانند سرعت های مختلف فن و اسب بخار برج های خنک کننده را در خود جای دهند. برنامه Marley Geareducer Solutions به شما امکان می دهد یک گیربکس جایگزین جدید برای یک برج از SPX سفارش دهید ، یا یک تکنسین آموزش دیده می تواند جعبه دنده موجود را تعمیر کند یا یک جعبه دنده را با استفاده از قطعات مارلی OEM بازسازی کند.
Fill - یکی از مهمترین اجزای برج خنک کننده پر شدن است. توانایی آن در ارتقا حداکثر سطح تماس و حداکثر زمان تماس بین هوا و آب ، کارایی برج خنک کننده را تعیین می کند. دو طبقه بندی اساسی پر کردن نوع پر شدن از نوع Splash (آب را می شکند) و نوع پر از فیلم (آب را به یک لایه نازک پخش می کند) است.
حذف کننده های رانش - طراحی شده برای حذف قطرات آب از هوای تخلیه شده و کاهش اتلاف آب فرآیند ، حذف کننده های رانش باعث می شوند که هوا و قطرات تغییرات ناگهانی در جهت ایجاد کنند. این باعث می شود قطرات آب از هوا جدا شده و دوباره به برج رسوب کنند.
نازل - پیکربندی Crossflow امکان استفاده از سیستم توزیع جریان جاذبه با نازلی مانند Marley ST را فراهم می کند. با استفاده از این سیستم ، منبع تغذیه به حوضچه های توزیع آب گرم بالاتر از سطح پر شده می رسد و سپس از طریق نازل های واقع در کف حوضه توزیع از طریق پرش (به صورت ثقل) جریان می یابد. پیکربندی ضد جریان استفاده از یک سیستم فشار فشار از نازل های لوله بسته و اسپری مانند Marley NS را ضروری می کند.
طرفداران - فن های برج خنک کننده باید حجم بالایی از هوا را با کمترین لرزش و به طور کارآمد جابجا کنند. مواد تولیدی نه تنها باید با طراحی آنها سازگار باشد ، بلکه باید توانایی مقاومت در برابر اثرات خورنده محیطی را که در آن فن ها مورد نیاز هستند ، داشته باشد. فن Marley Ultra Quiet نمونه ای از فن است که می تواند در شرایطی که صدای بسیار ضعیف ضروری است مورد استفاده قرار گیرد.
رانش محوری - میل راننده نیرو را از شافت خروجی موتور به شافت ورودی Geareducer منتقل می کند. از آنجا که شافت محرک در داخل برج کار می کند ، باید بسیار مقاوم در برابر خوردگی باشد. با دور کامل موتور می چرخد ​​، باید کاملاً متعادل باشد و قابلیت تعادل مجدد را داشته باشد. با توجه به مشخصات دقیق برج خنک کننده ، میل درایو فیبر کربن Marley Comp-DS طراحی شد.
.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست