پارادوکس هیدرواستاتیک - مسئله توزین

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 2108

سپاس: 3824

جنسیت:

تماس:

پارادوکس هیدرواستاتیک - مسئله توزین

پست توسط rohamjpl »

در تصویر زیر ، هر دو لوله در پایین فشار یکسانی دارند. من می فهمم که اگر آنها به صورت جداگانه توزین شوند ، نتیجه متفاوتی را نشان می دهند ، زیرا آب موجود در لوله دوم ، یک نیروی رو به بالا بر روی "سقف" وارد می کند و نیروی "اضافی" را در مقیاس از بین می برد.
اما اگر مقیاس داخل لوله ها قرار گیرد (خطوط قرمز) چه می شود؟ همچنین ، کناره های لوله ها بر روی دیواره ای غیر متحرک سوار شده و از هرگونه نیروی رو به بالا که از پایین بر مقیاس تأثیر می گذارد ، جلوگیری می کند. اکنون از آنجا که فشار = نیرو / مساحت و سطح و فشار در هر دو یکسان است ، مقیاس ها نیز باید تحت همان نیروهای قرار بگیرند. آیا مقیاس دوم اکنون نتیجه نادرستی را نشان می دهد
تصویر
من تصور می کنم که منظور از نادرست همان "وزن" است. بله ، همان وزن را نشان می دهد ، و دلیل آن که وزن واقعی را نشان نخواهد داد ، این است که قسمت کج دیوار باعث ایجاد نیرو می شود ، واکنش به فشار فشار آب بیشتر از راست بودن دیوار است (به دلیل بزرگتر بودن فشار با عمق) ، به مایع وارد می شود. از طرف دیگر ، پاراگراف اول شما اشتباه دارد ، اگر تعادل را خارج از وزن قرار دهید ، متفاوت خواهد بود نه به دلیل نیروی رو به بالا. این نیرو بی ربط است زیرا آب با ترازو تماس ندارد و پس از آن باید یک نیروی داخلی و نه خارجی در نظر گرفت. در چنین حالتی وزن متفاوت خواهد بود زیرا در غیاب نیروهای خارجی جرم متفاوت دارند.
فشار و وزن؟ (پارادوکس هیدرواستاتیک)دو ظرف با شکل متفاوت را در نظر بگیرید که دارای یک مساحت هستند: یکی استوانه ، دیگری شبیه هرم وارونه (تقریبا) است. هر دو سطح آب یکسانی دارند ، بنابراین وزن ظرف هرمی معکوس از سیلندر بیشتر خواهد بود. اما من از قانون پاسکال می دانم که فشار باید در هر دو ظرف یکسان باشد. اگر مناطق پایه یکسان باشند ، نیرو (وزنی که با مقیاس اندازه گیری می شود) نیز باید یکسان باشد. چرا وزن ها متفاوت است؟مطابق با پاسکال ها فشار قانون در هر دو پایه هر دو ظرف یکسان است ، اما همانطور که شما آنها را روی دستگاه وزن می کنید در صورت سیلندر هیچ جزکامپوننت نیرویی بر روی دیواره ها به دلیل فشار مایع به وزن اضافه نمی شود اما در صورت هرم معکوس جز کامپوننت نیروی ناشی از فشار در دیواره های جانبی نیز به وزن کمک می کند بنابراین حجم متفاوت است و در حالت دوم کامپوننت فشار ناشی از فشار نیز اضافه می کند تا وزن بیشتر شود.نقص در استدلال شما این است که در سیلندر معکوس ، فشار هیدرواستاتیک به دیواره های "مورب" ظرف نیز وارد می شود. این امر باعث ایجاد یک نیروی نزولی خالص می شود که در صورت عدم تعادل باعث شتاب نزولی می شود. با این حال ، نیرو از طریق دیواره های (صلب) ظرف به پایه و از آنجا به مقیاس منتقل می شود که وزن بیشتری را ثبت می کند.توجه اما آیا آب واقعی در اشکال مختلف ظرف با ارتفاع یکسان و پایه یکسان در مقیاس توزین یکسان است؟
نه. مقیاس وزنی قرار نیست فقط فشار پایین را اندازه گیری کند. مقیاس وزنی نیروی وارد شده توسط فنجان به مقیاس را اندازه گیری می کند.اگر دو ظرف دارای اندازه مساوی یکسان مایعات باشند ، فشار در قسمت پایین فنجان یکسان خواهد بود ، اما این به طور خاص در مورد نیروی پایین فنجان ، چیزی که اندازه گیری می شود چیزی نمی گوید. با مقیاس وزنی.
این ظرف برای باقی ماندن در حالت تعادل به نیرویی برابر با وزن مایع و وزن ظرف نیاز خواهد داشت. با داشتن ظروف به شکل های مختلف در حجم های مختلف ، می توانید فشار هیدرواستاتیک یکسانی در پایین داشته باشید در حالی که وزن کاملاً متفاوتی دارید.
. امیدوارم متوجه شده باشی.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست