پارادوکس انرژی در مکانیک سیالات

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پارادوکس انرژی در مکانیک سیالات

پست توسط rohamavation »

در یک سیال ، انرژی مکانیکی خاص است
$e_{mech}= \frac{P}{\rho} + \frac{v^2}{2} + gz
$. جایی که P فشار استاتیک است ، ρ چگالی ، v سرعت ، g شتاب گرانشی و z ارتفاع بیش از برخی از منابع انتخاب شده است.
استوانه ای را در نظر بگیرید که با یک مایع غیرقابل انعطاف پر شده است و یک سر آن پیستون متحرک دارد. اگر نیرویی به پیستون وارد کنید ، فشار استاتیک افزایش می یابد و با معادله فوق ، emech برای سیال محصور افزایش می یابد. با این حال ، از آنجا که سیال غیرقابل انعطاف است ، نیرو بر روی هرگونه جابجایی کار نمی کند و بنابراین هیچ کاری روی سیال انجام نمی دهد. این فقط یک نیروی ایستا است.
بنابراین سوال من این است: چگونه یک نیروی استاتیک که هیچ کاری انجام نمی دهد ، می تواند انرژی مایعات را افزایش دهد؟
من البته می فهمم که این یک تناقض واقعی نیست ، اما دوست دارم کسی به کجای منطق من اشاره کند.
یک مایع غیر قابل فشردگی هرگز کاملاً غیر قابل فشردگی نیست ، بیشتر شبیه شبه غیر قابل فشردگی است.
بنابراین وقتی نیروی قابل توجهی F را روی پیستون وارد کنید ، با گفتن Δp فشار زیاد خواهد شد ::
$\Delta p=\frac{F}{A},
$،جایی که A مقطع پیستون است (و با فرض ثابت F).
اما حجم مایع توسط $\Delta V (\approx 0)
$ کمی کاهش می یابد. اگرچه کوچک است ، اما اگر کار W انجام شده توسط نیرو اندازه گیری شود ، مطابقت دارد:
$W=\int_0^{\Delta V}p(V)dV,
$یا با جابجایی پیستون h و نیروی F بیان می شود:$W=\int_0^hF(h)dh.$
به عنوان مثال نمودار pV آب را ببینید: ایزوترم های سمت چپ مربوط به فاز مایع هستند. آنها شیب زیادی دارند اما کاملاً عمودی هم نیستند ، که نشان دهنده تراکم پذیری محدود اما بسیار واقعی آب است.
و این جدول ماژول های الاستیک فله ای چند مایعات معمول را لیست می کند: آنها زیاد اما بی نهایت زیاد هستند. به عنوان مثال برای استون ، تقریباً داریم.$E=1 \times 10^9\:\mathrm{Pa}
$و تعریف E:$E=-V\frac{dp}{dV}.
$از آن می توان استخراج کرد:$\large{V=V_0e^{-\frac{p-p_0}{E}}}.
$به عنوان مثال برای p = 100atm دریافت می کنیم:V≈0.99V0 ،
یا فشرده سازی حدود 1٪. دشوار است که بفهمید چگونه این ΔV کوچک همراه با p بالا واقعاً کار قابل توجهی W را تشکیل می دهد و بدین ترتیب البته افزایش قدرت را نیز در پی دارد.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile260 smile261
تصویر

ارسال پست