آیا مکانیسمی برای توضیح اسپین تا حالا معرفی شده؟

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
johnconner

عضویت : چهارشنبه ۱۳۹۳/۲/۳ - ۰۰:۴۷


پست: 118

سپاس: 22

آیا مکانیسمی برای توضیح اسپین تا حالا معرفی شده؟

پست توسط johnconner »

برای توضیح جرم دار شدن ذرات بنیادی، مکانیسم هیگز کاربردی هست. به علاوه بیشتر جرم این ذرات از انرژی برهمکنش های بنیادی نشات میگیره. منظور اینکه این جرم ها به وضوح درنظر گرفته شدند و قابل توضیح هستند. اما سوالی که من دارم این هست که آیا مکانیسمی برای توضیح اسپین تا حالا مطرح شده؟ با توجه به اینکه جرم هم مثل اسپین یک خصوصیت ذاتی ذرات بنیادی هست اما مکانیسم داره برام سوال شد که آیا تاکنون تلاشی برای توضیح اسپین فراتر از خصوصیت بنیادی ذرات انجام شده یا نه؟
مرا همان جوانی که مانده بی‌جوانی / رها بکرد و گفتم در آخرالزمانی

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۳/۵/۱۹ - ۱۹:۰۵


پست: 1121

سپاس: 738

جنسیت:

تماس:

Re: آیا مکانیسمی برای توضیح اسپین تا حالا معرفی شده؟

پست توسط You-See »

به نظر من ممکنه اسپین در ابعاد بالاتر از سه بعد اتفاق بیفته، برای همین درکش مشکل شده.
روی فضای دوبعدی یک کره متقاطع چرخان رو تصور کنید، یا بدتر از اون، روی فضای یک بعدی یک کره متقاطع چرخان که محور گردشش همون بعد باشه که قطعش کرده ..
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: Tehran, Qeytariyeh

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 847

سپاس: 524

جنسیت:

تماس:

Re: آیا مکانیسمی برای توضیح اسپین تا حالا معرفی شده؟

پست توسط rohamjpl »

من میدونم اسپن یعنی چرخش و تو مکانیکی که من میخونم میتونم اثر مگنوس مثال بزنم چرخش با اعمال نیرویی ایجاد می شود که از مرکز خارج شود به جسمی که در نقطه رها سازی پرتاب می شود (یا لگد می خورد). اثرات چرخش در تمام ورزش های توپی و پرتاب پرتاب مهم است. اثر مگنوس دلیل انحراف مسیرهای توپ از مسیر پرواز عادی را توضیح می دهد.وارد فرمول بندی ریاضی نشدم
و اینط.ر من خوندمSpin چرخش خودکار حول تمامی محور های هواپیما است ، و به دلیل استال نامتقارن در بالها پدید می آید ، استال نامتقارن به دلایل مختلف می تواند پیش بیاید ، به عنوان مثال استفاده از آیلرون ها در زمان استال یا نزدیک آن ، استال نامتقارن باعث تغییر در Lift تولیدی در بالها شده و و هواپیما به سمت بال با زاویه حمله بالاتر چرخش خود را آغاز میکند و با توجه به تغییرات در Drag به دلیل استال نامتقارن چرخش حول محور عمودی نیز آغاز می شود و در نهایت پس از عمودی شدن مسیر حرکت با توجه به اثرتغییرات جریان هوا روی پایدار ساز افقی نوسان در محور طولی نیز آغاز می شود .
در Spin پروفایل حرکت بصورت عمودی رو به زمین ( به همراه چرخش) و هواپیما در استال هست. نیروی خاصی در زمان Spin به هواپیما وارد نمی شود ( در حد 1G) ولی در صورت ریکاوری نامناسب می تواند نیروی وارده به مقدار قابل توجهی بالا رود استال اسپین
استال اسپین حالت پروازی هواپیمای جنگنده است که این حالت در اثر افزایش زاویه حمله ( AOA ) و اغتشاش جریان هوا بر روی بال ایجاد می گردد . چنین شرایطی تا زمانی که زاویه حمله کاهش پیدا نکند بر طرف نمی گردد . اگر در طول استال یاو قابل توجهی وجود داشته باشد اسپین یعنی چرخش مارپیچ به سمت زمین روی می دهد .
اما تو فیزیک ذرات اگر الکترون را به صورت‌ یک کره در نظر بگیریم،‌ با استفاده از ۳ عدد معرفی شده در بالا می‌تواند جهت حرکت آن را در فضا مشخص کرد. اما این الکترون، به دور خودش نیز در حال چرخش است. این چرخش را با عدد کوانتومی اسپینی یا ms نشان می‌دهند. بنابراین یک الکترون می‌تواند تنها ساعتگرد (s=-1/2) و یا پادساعتگرد (s=+1/2) چرخش کند.
مکانیسم تغییر جهت اسپین .بگویید ما یک الکترون داریم که به یک کاتیون بریلیم نزدیک می شود. طبق دانش عمومی شیمی من ، باید آن را به مدار 2s که قبلاً توسط الکترون دیگری اشغال شده است وارد شود. با تشکر از اصل Pauli ، مداری که حاصل می شود باید جهت الکترونها را با چرخش متفاوت داشته باشد. الکترون در حال نزدیک شدن چگونه تشخیص می دهد که باید چرخش خود را به این یا آن مسیر تراز کند؟ یا حتی آیا جهت چرخش قبلاً تعیین شده است ، بنابراین کاتیون باید "منتظر بماند" تا الکترون مناسب از این نزدیکی عبور کند تا آن را بگیرد؟ بنابراینسوال این است که آیا امکان دارد الکترون بین دو جهت احتمالی جابجا شود (و اگر بله ، چگونه) یا آنها به اندازه چرخش ذاتی هستند؟الکترون ممکن است با استفاده از تابش مرتبه بالاتر (به ترتیب چند قطبی) جهت گیری چرخش خود را تغییر دهد. این انتقال ها به طور کلی سرکوب می شوند اما هنوز هم ممکن است. آنها حالتهای متا پایدار ایجاد می کنند.
من فکر می کنم که الکترون می تواند به مدار بالاتری مانند 3S یا 2P وارد شود و بعداً به حالت مطلوب انرژی فرو می رود.تلنگر چرخشی چگونه اتفاق می افتد؟بگویید یک الکترون در یک میدان مغناطیسی ثابت ، $B_z~ \hat{z}
$ شروع به پیش پردازش در مورد جهت $\hat{x}
$ می کند. با تهیه یک میدان متغیر با زمان$B_x \sin(\omega t)~ \hat{x}
$ در جهت $\hat{z}
$ می توان چرخش را انجام داد. منطقی که غالباً داده می شود این است که می توان میدان قطبی خطی را به عنوان حاصل جمع دایره چپ و راست در نظر گرفت. کامپونت میدان دارای چرخش به همان معنا و فرکانس مشابه فرکانس برتر است (فرکانس Larmor) مسئول چرخش چرخشی است. آیا کسی می تواند سازوکار واقعی چرخش چرخشی را در این زمینه توضیح دهد؟چرخش الکترون توسط یک میدان RF اعمال شده برگردد.
در اینجا آنچه اتفاق می افتد است. هنگامی که محور ژیروسکوپی به طور افقی بیرون می زند ، هنگام پیش تولید تقریباً در همان زاویه عمودی باقی می ماند. گشتاور القایی ناشی از precession فقط گشتاور ناشی از نیروی جاذبه را متعادل می کند. اگر کمی بیشتر به سمت ترجیح فشار بیاورید ، آن گشتاور القایی بیشتر از گشتاور ناشی از گرانش است ، بنابراین زاویه محور به سمت بالا حرکت می کند. اگر به مقدمه فشار دهید ، گشتاور ناشی از آن کاهش می یابد ، بنابراین زاویه محور به سمت پایین حرکت می کند.
چرخش ذره به چه معناست؟
حرکت کلی زاویه ای
"چرخش حرکت کلی زاویه ای ، یا حرکت زاویه ای ذاتی یک بدن است. چرخش ذرات بنیادی مشابه چرخش اجسام ماکروسکوپی است. ... چرخش اجسام ترکیبی دیگر مانند اتم ها ، هسته های اتمی و پروتون ها نیز همین طور است. (که از کوارک ساخته شده اند).چه عواملی باعث چرخش ذرات می شود؟
چرخش در ذرات ساخته می شود. ... ذراتی مانند الکترون و کوارک با هم ترکیب شده و اولین اتم ها را ایجاد می کنند و نوع دیگری از حرکت زاویه ای تحقق می یابد. الکترون ها به مدار هسته می چرخند و با این کار علاوه بر لحظه زاویه ای ذاتی خود ، حرکت زاویه ای مداری را نیز نشان می دهند
ویرایش :توضیح کمی در مورد موضوع .و مفاهیم
چرخش الکترون چیست؟
چرخش الکترون یکی از سه ویژگی ذاتی الکترون است. بقیه جرم و بار الکترون هستند. چرخش الکترون به عنوان چرخش الکترون به دور محور خود توصیف می شود. ... تعداد کوانتوم چرخش با حرکت زاویه ای چرخش مرتبط است و h ثابت Plancks است.چرخش چگونه اندازه گیری می شود؟
بیشتر ذرات دارای چرخش دارای یک لحظه مغناطیسی هستند. این لحظه مغناطیسی را می توان با عبور ذرات از یک میدان مغناطیسی ناهمگن در آزمایش نوع Stern-Gerlach یا اندازه گیری میدان های مغناطیسی تولید شده توسط خود ذرات ، مشاهده کرد.برای چرخش 3/2. این ذره به ابر تقارن گره خورده و به طور معمول گراویتینو نامیده می شود. ذرات عظیم با چرخش بالاتر ممکن است ، با این حال ، چرخش 1 و بالاتر در مقیاس نه چندان بالاتر از جرم آنها به شدت برهم کنش می کنند. این بدان معنی است که این ذرات می توانند به عنوان ترکیبی از سایر ذرات چرخش پایین تر بوجود آیند.تصویر
داردhope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile260 smile261
تصویر

ارسال پست