رنگ‌های اصلی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
u46300

سپاس: 53

رنگ‌های اصلی

پست توسط u46300 »

معمولاً نقاش‌ها می‌گویند رنگ‌های اصلی قرمز و زرد و آبی هستند. این موضوع در میان مردم هم جا افتاده است. اما آیا ادعای آنها درست است؟ اگر اینها رنگ‌های اصلی‌اند، آیا همه رنگ‌ها را می‌توان از این سه رنگ به دست آورد؟ آیا تنها همین سه رنگ را می‌توان جزء رنگ‌های اصلی به حساب آورد؟

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

Re: رنگ‌های اصلی

پست توسط rohamavation »

چشم سالم و معمولی انسان‌ها می‌تواند ناحیه‌ای باریک از طیف الکترومغناطیسی را از طول موج حدود 380nm تا 740nm
تشخیص دهد که موسوم به طیف مرئی است. به بیان دیگر عبارت طیف مرئی از این حیث به این ناحیه اطلاق شده که چشم انسان قادر به دیدن آن است.تقریباً همه رنگها ترکیبی از چندین طول موج هستند. رنگ سفید حداقل به دو طول موج نیاز دارد ، یکی در حدود 590 نانومتر که مخروط قرمز و سبز را تحریک می کند و دیگری در منطقه آبی (400-500 نانومتر). رنگ سفید اغلب یک نوار وسیع از طول موج است که کل طیف مرئی را پوشش می دهد
تصاویر رنگی با مقادیر قرمز ، سبز ، آبی (RGB) در هر پیکسل تعریف می شوند.این تصور رایج است که حداقل سه رنگ مختلف وجود دارند که بیشتر طیف قابل مشاهده را تولید می کنند.در طبیعت چیزی به نام "رنگ" وجود ندارد. نور فقط طول موج دارد. منابع تابش الکترومغناطیسی در دو طرف طیف مرئی نیز دارای طول موج هستند. تنها تفاوت بین نور مرئی و سایر انواع تابش های الکترومغناطیسی ، مانند امواج رادیویی ، این است که چشم های ما به طول موج های خاصی از تابش الکترومغناطیسی واکنش شیمیایی می دهند و نسبت به طول موج های دیگر واکنش نشان نمی دهند. فراتر از آن هیچ تفاوت اساسی بین "نور" و "امواج رادیویی" یا "اشعه ایکس" وجود ندارد. هیچ چیزی.
شبکیه چشم ما از سه نوع مخروط متفاوت تشکیل شده است که هر کدام به طول موج متفاوتی از تابش الکترومغناطیسی پاسخ می دهند. در مورد مخروط های "قرمز" و "سبز" ما تفاوت بسیار کمی در پاسخ به اکثر طول موج های نور وجود دارد. اما با مقایسه تفاوت و مخروط های قرمز یا سبز که واکنش بیشتری نشان می دهند ، مغز ما می تواند میزان نور خورشید را تا چه حد و در کدام جهت به سمت قرمز یا آبی تغییر دهد.
رنگ ساختاری از سیستم مغزی چشم ما است که پاسخ نسبی سه نوع مختلف مخروط را در شبکیه مقایسه می کند و بر اساس مقادیر مختلف که هر مجموعه مخروط به نور یکسانی پاسخ می دهد ، درک "رنگ" ایجاد می کند. رنگهای زیادی وجود دارد که بشر درک می کند که توسط یک طول موج نور ایجاد نمی شود. به عنوان مثال "ماژنتا" همان چیزی است که مغز ما هنگامی ایجاد می کند که ما در یک طرف طیف مرئی در معرض نور قرمز و در انتهای دیگر طیف مرئی قرار بگیریم.
سیستمهای تولید مثل رنگها دارای رنگهایی هستند که به عنوان رنگهای اصلی انتخاب می شوند ، اما رنگهای خاص از یک سیستم به سیستم دیگر متفاوت است و چنین رنگهایی لزوماً با اوج حساسیت سه نوع مخروط در شبکیه چشم انسان مطابقت ندارند. "آبی" و "سبز" تقریباً به اوج پاسخ مخروط های S و مخروط های M انسان نزدیک هستند ، اما "قرمز" در هیچ نقطه ای نزدیک به پاسخ اوج مخروط L ما نیست.
من تعجب می کنم که آیا مجموعه ای منحصر به فرد از این رنگ های "اصلی" وجود دارد که می تواند به عنوان بهترین انتخاب شود.
به عنوان مثال ، تفاوت بین مجموعه های {قرمز ، سبز ، آبی} و {قرمز ، زرد ، آبی} چیست و اگر گزینه بهتری را انتخاب کنم ، کدام را انتخاب می کنم؟
مجوعه ای از نظرات اشاره کرد که سوال چندان واضح نیست.
در مرحله اول ، فرض می کنیم که ما طیف قابل مشاهده توسط انسان (که کم و بیش ، به طور تجربی) بین طول موج های مشخص (به عنوان تجربی تعریف شده است) را رنگ می نامیم.
در حال حاضر ، با استفاده از اصطلاحات قرمز ، سبز ، آبی ، زرد و غیره منظورم طول موج (بلکه بسته های موج موضعی در اطراف برخی از طول موج ها) است که معمولاً با این نام ها مرتبط است. اسامی واقعاً هیچ اهمیتی ندارند.
افزودن چندین ترکیب از بسته های موج موضعی (یعنی رنگ ها) در شرایط مختلف امکان پذیر است.
منظور من از ترکیب رنگها ، رویدادی است که ذهن انسان نمی تواند برهم نهی چندین بسته موج را از یک بسته موج موضعی (به طور کلی در طول موج متفاوت در طیف) متمایز کند.
به عنوان مثال ، درک اضافه شدن بسته های موج λ1 ، λ2 ، λ3 ، ... (البته با شدتهای مشخص) می تواند به سیگنالهای مغزی یکسانی منجر شود که از یک بسته موج λ (دوباره ، با کمی شدت) حاصل شده است. )
آیا این λ منحصر به فرد است؟ به این معنی که برای هر انسان (بدون احتساب افراد کور رنگ) مجموعه ای از طول و شدت موج از پیش تعیین شده منجر به طول موج/شدت یکسان رنگ "مخلوط" می شود؟
اگر بخواهم بیشترین تعداد طول موج مختلف را برای این رنگهای "مخلوط" بسازم (با در نظر گرفتن پیوسته بودن مجموعه ، در مورد بزرگترین اندازه برای زیر مجموعه های طیف رنگی قابل مشاهده صحبت می کنم تا "بیشترین تعداد" رنگها) ، الف) کمترین تعداد طول موج محدود که می تواند با ترکیب آنها با شدتهای مختلف چنین نتیجه ای را بدست آورد چقدر است؟ ب) این طول موجهای محدود ، به احتمال زیاد ، در طیف مرئی کجا هستند؟
(به عنوان مثال ، اگر به 3 رنگ پاسخ دهید: RGB ، من می خواهم بدانم چرا و آیا آنها می توانند رنگهای بیشتری از RYB یا انتخاب تصادفی از 3 رنگ مختلف تولید کنند.)I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260 رهام حسامی ترم چهارم مهندسی هوافضا
تصویر

ارسال پست