نحوه عملکرد موتور جت در خلاء

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Yousef Esmailie rad

نام: یوسف اسماعیلی راد

محل اقامت: Tehran , Sajad

عضویت : پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۵ - ۲۰:۱۹


پست: 8

سپاس: 9

جنسیت:

تماس:

نحوه عملکرد موتور جت در خلاء

پست توسط Yousef Esmailie rad »

اسلحه مقداری جرم (پرتابه) را با شتاب بسیار بالا به جهت منفی شلیک می کند. به دلیل توازن حرکت ، تفنگ حرکت مثبت می کند. موتور جت همین کار را با گاز بسیار شتاب دار انجام می دهد که دارای جرم و در نتیجه سرعت بالا نیز می باشد.
هر کنشی واکنشی به همان مقدار و در جهت مخالف دارد.
بنابراین برای پیش بردن "جلو" خودمان باید چیز دیگری را به عقب برانیم.
در وسایل نقلیه زمینی ما به زمین فشار می آوریم. از آنجا که زمین عملاً یک جسم غیرقابل حرکت است ، بسیار کارآمد است.
در هواپیماها ما با حرکت هوا (و مقدار کمی از محصولات احتراق) به عقب به جلو حرکت می کنیم. به طور کلی ما به هواپیماهایی اشاره می کنیم که همه اجزای چرخان داخل یک مجرا هستند و هوا را از یک دهانه به عنوان "جت" بیرون می کشند. از آنجا که جرم واکنش اساساً آزاد است و انرژی در درجه اول قرار دارد ، گرایشی به سمت موتورهایی وجود دارد که هوای بیشتری را با سرعت کمتر حرکت می دهند.
در فضا ما هیچ هوایی نداریم. بنابراین ما نمی توانیم از آن به عنوان اکسید کننده استفاده کنیم و مهمتر از آن نمی توانیم از آن به عنوان جرم واکنش استفاده کنیم. بنابراین ما باید تمام جرم واکنش خود را با خود حمل کنیم. در اینجا جرم پیشران معمولاً عامل محدود کننده است ، بنابراین ما سعی می کنیم سرعت خروجی را به حداکثر برسانیم.هوایی برای سوختن موتور در فضا وجود ندارد! و هیچ هوایی برای پرتاب موشک در فضا وجود ندارد! ... با وجود آنچه آنها فکر می کنند ، موشک ها می توانند و در خلا پرواز می کنند. سوخت و اکسید کننده در محفظه احتراق مخلوط شده و مشتعل می شوند و باعث انفجار کنترل شده ای می شوند که از طریقنازل موتور به بیرون هدایت می شود.
در واقع ، تنها پیشرانه موشکی در فضا کار می کند. این شبیه به پیشرانه جت است با این تفاوت که موشک ها اکسید کننده خود را حمل می کنند. سعی می کنم توضیح دهم.
موتورهای جت هوا را از اتمسفر خارج می کنند ، فشرده می کنند ، با سوخت مخلوط کرده و آتش می زنند. گاز خروجی داغ یک توربین را هدایت می کند که کمپرسور را کار می کند ، سپس یک نازل را منبسط می کند. به دلیل سومین قانون حرکتی نیوتن ، نیروی محرکه ای را ایجاد می کند- هر عملی عکس العمل مساوی و متضاد دارد. گازهای خروجی سریع که از عقب خارج می شوند ، خودرو را به جلو مجبور می کنند.تصویرتصویر
موشک ها از قانون سوم نیوتن نیز استفاده می کنند. در حقیقت ، آنها همچنین از هوای فشرده و سوخت در هنگام احتراق استفاده می کنند. با این حال در فضا هوا وجود ندارد ، بنابراین موشک ها مخازن اکسیژن (یا برخی دیگر از اکسید کننده ها) را به همراه مخازن سوخت حمل می کنند. برخی از این موارد برای رانندگی پمپ های توربو که سوخت و اکسید کننده را به داخل محفظه احتراق پمپ می کنند ، سوخته و از طریق نازل سوزانده می شوند.
شرح عملکرد یک موشک شیمیایی مایع است. با این حال ، انواع دیگری از موشک ها وجود دارند که در فضا کار می کنند. موشک های جامد اکسید کننده و سوخت را با یک ماده جامد مخلوط می کنند که از طریق نازل مشتعل شده و منبسط می شود. درایوهای یونی از آهنرباهای الکتریکی برای پرتاب ذرات باردار گاز با سرعت فوق العاده استفاده می کنند. این موتورها فقط نیروی الکتریکی و کمی گاز برای پیشرانه مصرف می کنند.
#Sky

ارسال پست