مرکز جهان کجاست؟

مدیران انجمن: javad123javad, parse

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1009

سپاس: 676

جنسیت:

تماس:

مرکز جهان کجاست؟

پست توسط rohamjpl »

بر اساس تمام مشاهدات فعلی، هیچ مرکزی برای جهان وجود ندارد. برای اینکه یک نقطه مرکزی وجود داشته باشد، آن نقطه باید به نوعی با توجه به جهان به عنوان یک کل خاص باشد. اجازه دهید در مورد انواع مختلف جلوه هایی که می توانند یک مرکز ایجاد کنند فکر کنیم.
ابتدا، اگر یک جسم در حال چرخش است، می توانید مرکز چرخش را تعریف کنید. مرکز چرخش یک نقطه روی یک جسم در حال چرخش است که ساکن است. برای زمین، مرکز چرخش، محور اتصال قطب شمال و جنوب است. برای یک بسکتبالیست که توپ بسکتبال را روی انگشت خود می چرخاند، مرکز چرخش نقطه ای است که توپ با انگشت او برخورد می کند. مرکز چرخش چرخ روی یک محور، مرکز محور است. مشاهدات جهان هیچ چرخشی در کل جهان پیدا نکرده است. بدون چرخش، مرکز چرخش وجود ندارد.
بعد، می توانید یک مرکز جرم را تعریف کنید. اگر جسمی متناهی باشد، مرکز جرم تنها نقطه ای است که به طور متوسط ​​مقدار مساوی جرم آن را در همه جهات احاطه کرده است. وضعیت برای یک شی بی نهایت پیچیده تر می شود. اگر یک جسم نامتناهی و یکنواخت باشد، به سادگی نمی توانید مرکز جرم را تعریف کنید زیرا همه نقاط یکسان هستند. از طرف دیگر، اگر جسمی نامتناهی باشد اما یکنواخت نباشد (مثلاً در یک نقطه دارای یک گره با چگالی بالا باشد)، می‌توانید مرکز جرم کل جسم را به عنوان مرکز جرم غیریکنواختی تعریف کنید. . به عنوان مثال، ابری را در آسمان در نظر بگیرید. انواع خاصی از ابرها مرز مشخصی ندارند، اما در عوض فقط در همه جهات کشیده می شوند و نازک تر و نازک تر می شوند. حتی اگر ابر به طور موثر تا بی نهایت گسترش یابد، منطقه با چگالی بالا ابر در حجم محدودی وجود دارد، بنابراین شما می توانید یک مرکز جرم را از طریق یک روش محدود پیدا کنید. مشاهدات در حال حاضر نشان می دهد که اندازه جهان بی نهایت است. اگرچه سیارات و ستارگان نشان دهنده عدم یکنواختی در ساختار فضا-زمان هستند، در مقیاس جهانی، چنین یکنواختی به طور تصادفی پراکنده می شود. بنابراین، به طور متوسط، جهان یکنواخت است. بی نهایت و یکنواخت بودن، هیچ راهی برای تعریف مرکز جرم برای جهان وجود ندارد.
امکان دیگر مرکز شارژ است. مشابه مرکز جرم، این نقطه ای از یک جسم است که مقدار بار الکتریکی به طور متوسط ​​در تمام جهات اطراف آن یکسان است. مرکز بار برای یک کره یکنواخت باردار فقط مرکز کره خواهد بود. مشابه توزیع جرم، توزیع بار جهان به طور متوسط ​​بینهایت و یکنواخت است به طوری که مرکز بار وجود ندارد.
بعد، ممکن است یک مرکز انحنا وجود داشته باشد. مانند یک کاسه سالاد، می تواند یک نقطه مرکزی در جهان وجود داشته باشد که تمام نقاط دیگر از آن منحنی می شوند. اما مشاهدات کنونی جهان را مسطح و به هیچ وجه خمیده نشان داده است.
با این حال امکان دیگر مرکز گسترش است. اگر یک ورق لاستیکی را به زمین بچسبانید و سپس افراد را از همه طرف بکشید، محلی که ورق پیچ شده است مرکز انبساط می شود. مرکز انبساط نقطه ای در فضا است که تمام نقاط دیگر از آن دور می شوند. انبوهی از مشاهدات نجومی نشان داده است که جهان واقعاً در حال انبساط است. این مشاهدات پایه و اساس این مفهوم است که یک انفجار بزرگ جهان را آغاز کرد. از آنجایی که جهان در حال انبساط است، اگر زمان را به عقب اجرا کنید، باید زمانی وجود داشته باشد که همه جهان به یک نقطه فشرده شده باشد. از آنجایی که جهان در حال انبساط است، فکر می کنید مرکز انبساط وجود دارد. اما مشاهدات نشان داده است که چنین نیست. جهان به طور مساوی در همه جهات منبسط می شود. همه نقاط در فضا به طور یکنواخت از سایر نقاط در همان زمان فاصله می گیرند. شاید تجسم این موضوع سخت باشد، اما مفهوم کلیدی این است که اجرام در جهان واقعاً در مقیاس جهانی از یکدیگر دور نمی شوند. در عوض، اشیاء نسبیت در فضا ثابت هستند و خود فضا در حال گسترش است. ممکن است وسوسه شوید که بگویید محل انفجار بزرگ مرکز جهان است. اما از آنجایی که خود فضا توسط بیگ بنگ ایجاد شد، مکان بیگ بنگ در همه جای جهان بود و نه در یک نقطه. عواقب اصلی بیگ بنگ یک فلش نور بود که به تابش پس زمینه کیهانی معروف بود. اگر انفجار بزرگ در یک مکان از فضا اتفاق می‌افتد، ما فقط می‌بینیم که این فلاش نور از یک نقطه در آسمان می‌آید (می‌توانیم فلاشی را ببینیم که خیلی وقت پیش رخ داده است، زیرا نور برای سفر در فضا زمان می‌برد و مقیاس جهانی این است. خیلی بزرگ). در عوض، ما فلاش را می بینیم که به طور مساوی از تمام نقاط فضا می آید. علاوه بر این، هنگامی که حرکت زمین محاسبه شود، درخشش نور به طور متوسط ​​در همه جهات به یک اندازه قوی است. این نشان می دهد که مرکز گسترش وجود ندارد.
راه دیگر برای تعریف مرکز، شناسایی شی یا ویژگی است که فقط در یک نقطه وجود دارد، مانند یک سیاه‌چاله بزرگ یا سحابی بسیار بزرگ. اما مشاهدات نشان می دهد که الl نوع اجسام به طور تصادفی در سراسر جهان فلفل می شوند.
مهم نیست که چگونه آن را تعریف و شناسایی کنیم، جهان به سادگی مرکزی ندارد. جهان بی نهایت و غیر چرخنده است. به طور متوسط در مقیاس جهانی، جهان یکنواخت است.I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260 رهام حسامی ترم پنجم مهندسی هوافضا
تصویر

ارسال پست