بالا آمدن بالون در آب و خواندن روی ترازو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami رهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1875

سپاس: 3351

جنسیت:

تماس:

بالا آمدن بالون در آب و خواندن روی ترازو

پست توسط rohamjpl »

بالون به دلیل نیروی شناوری که بیشتر از وزنش است بالا می‌آید، من به تغییر مقیاس در زمانی که بالون هنوز کاملاً زیر آب است علاقه‌مندم. و بیایید نیروهای چسبناک را نادیده بگیریم.
این راهی است که من فکر می کنم.تصویر
در حالی که بالون بالا می رود، به دلیل فشار ضعیف تر روی آن، شروع به انبساط می کند. چون در حال بالا رفتن است، آب جای خود را می گیرد و مرکز جرم سیستم آب-بالون-ظروف به سمت پایین شتاب می گیرد. این بدان معناست که نیروی خالص وارد بر سیستم باید به سمت پایین باشد. بنابراین وزن سیستم بیشتر از نیروی واکنش اعمال شده توسط ترازو می شود و خوانش ترازو کوچکتر می شود.
من مطمئن نیستم که مرکز جرم سیستم به سمت پایین شتاب بگیرد. وقتی به این مشکل از نظر صرفه جویی در انرژی فکر می کنم. بالون انرژی پتانسیل و جنبشی دریافت می کند، بنابراین آب به دلیل قانون بقای انرژی بالقوه را از دست می دهد. یعنی مرکز جرم باید به سمت پایین حرکت کند.
اگر مرکز جرم سیستم به سمت پایین شتاب بگیرد، نیرو کمتر از mg خواهد بود. هنگامی که بالون در ابتدا آزاد می شود، یک دوره کوتاه شتاب وجود دارد، اما به زودی بالون به "سرعت پایانی" می رسد. در آن نقطه مرکز جرم همچنان به سمت پایین حرکت می کند، اما شتاب نمی گیرد. سپس نیرو دوباره برابر با mg خواهد بودhope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ارسال پست