انتشار کتاب ((نظریه ی غلظت)) - کارولینای شمالی، آمریکا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۹۰/۹/۲۴ - ۱۱:۴۹


پست: 1458

سپاس: 514

جنسیت:

تماس:

انتشار کتاب ((نظریه ی غلظت)) - کارولینای شمالی، آمریکا

پست توسط [email protected] »

.
.
.
*به نام خداوند بخشنده ی مهربان*
.
.
.
.
The Theory of Density
From an Alternative to General Relativity to the Unified Mass-Charge Equation
==========================
تصویر

انتشارات Lulu Press, Inc. (Self-Publishing Company) کتاب نظریه ی غلظت را تحت عنوان فوق منتشر کرد.

لینک کتاب (جلد نرم و سخت) در سایت آمازون

لینک کتاب (جلد نرم) در سایت لولو
لینک کتاب (جلد سخت) در سایت لولو


کتاب فوق به ویراستاریِ ریاست محترم مجله ی الکترودینامیک گالیله ای، Cynthia Kolb Whitney و Anna Kalapurakkal در اوایل آذر ماه سال 1401 به توسط انتشارات آمریکایی .Lulu Press, Inc در کارولینای شمالی منتشر شد.

مشخصات ظاهری کتاب:

قطع: 9×6 اینچ (حدوداً معادل قطع رقعی)
جلد: شومیز (جلد نرم) و گالینگور (جلد سخت)
تعداد صفحات: 222 (کل)
==========================
حدود سی صفحه ی اول کتاب و صفحات آخر کتاب با استفاده از گزینه ی Look inside در سایت آمازون قابل مشاهده می باشد. طراحی روی جلد، تصاویر داخل و صورت بندی کتاب را اینجانب و اصلاح ادبی محتوای آن را "سینتیا کُلب ویتنی" و "آنا کالاپوراکال" عهده دار بوده اند.

این کتاب در اواخر سال 2017 به توسط انتشارات آمریکایی Nova Science Publishers, Inc. انتشار یافته بود که نویسنده پس از حدود پنج سال، حقوق مادی و معنوی کتاب را به دلایل گران بودن هزینه ی نهایی کتاب و عدم پرداخت حق التألیف، از ناشر مزبور پس گرفت و نسخه ی ویرایش شده ی آن را در انتشارات لولو به چاپ رساند. در این کتاب، نویسنده تلاش دارد تا با معرفی مفهوم "غلظت" برای فضا، آن را جایگزین "انحنای" فضا-زمان در نظریه ی نسبیت عام اینشتین کرده و از این طریق جایگزینی ساده و سهل الفهم را برای نسبیت عام اینشتین معرفی کند. نویسنده تلاش می کند تا با نظریه ی جدیدِ خود، نتایج اصلی نسبیت عام از قبیل، انحراف نور ستاره ی دور دست در نزدیکی میدان گرانشی خورشید، پیشروی حضیض عطارد، تأخیر پژواک رادار و غیره را محاسبه و تطابق آن ها را با نتایج نسبیت عام نشان دهد.

در فصل دوم، ایده های متنوعی مطرح می شود که نتایج جالبی را در پی دارند. مثلاً توضیح داده می شود که فشار استاتیک می تواند زمان را متسع یا جرم را افزایش دهد، پرتوی نور در برخی میادین الکتریکی یا مغناطیسی منحرف می شود که بدان معناست که فوتون ها همیشه از نظر الکتریکی خنثی نیستند، جرم منفی اتر باعث انبساط کیهان است یا مثلاً آب می تواند به عنوان یک اتر بیولوژیک برای موجودات نواحی عمیق دریا عمل کرده و منجر به افزایش طول عمر آن ها شود چرا که فشار هیدرواستاتیک در اعماق اقیانوس زیاد است. در فصل آخر نیز نویسنده با معرفی نظریه ی تجانس و اهمیت این مفهوم در فیزیک، تلاش می کند تا بار الکتریکی و جرم را تحت یک فرمول واحد، متحد کند.

ارسال پست