دستگاه حرکت دائمی با آهنرباهای دائمی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

دستگاه حرکت دائمی با آهنرباهای دائمی

پست توسط rohamavation »

آیا آهنرباها می تونند تا بی نهایت بچرخند
.موتور مغناطیسی یا موتور مغناطیسی نوعی ماشین با حرکت دائمیه که برای ایجاد چرخش با استفاده از آهنرباهای دائمی در استاتور و روتور بدون منبع انرژی خارجی طراحی شده. چنین موتوری از نظر تئوری و همچنین عملی قابل ساخت نیست درسته طبق قانون اول اینرسی.هر چیزی می تونه بی نهایت بچرخه، اگر اصطکاک وجود نداشته باشه. چرخاندن یک جسم با سرعت ثابت هیچ انرژی برای نگهداری مصرف نمی کنه.حرکت دائمی به حرکتی گفته میشه که برای همیشه و بدون داشتن هرگونه منبع خارجی انرژی، ادامه میده؛ در عمل چنین چیزی به علت وجود اصطکاک ناممکنه همچنین می‌توان اینو حرکت یک ماشین فرضی که پس از فعال شدنش برای همیشه به کار خود ادامه میده، مگر آنکه در معرض یک نیروی خارجی یا فرسایش قرار بگیره توصیف کرد.
نظر و اصول علمی که حرکت دائمی در یک سامانهٔ مجزا منجر به نقض قانون اول ترمودینامیک و/یا قانون دوم ترمودینامیک میشه.
من فیزیکدان نیستمفقط دانشجوی مهندسی هعوافضا با مغناطیس زیاد سر کار ندارم اما ماشینها چرا ، اما قانونهای ترمودینامیک را می دانم و این را با ایده ای که مدتی پیش به ذهنم رسید برای ایجاد ماشین حرکت دائمی مرتبط کردم که طبق قانون اول ترمودینامیک غیرممکنه.
تصویر
این چرخ از مواد فرومغناطیسی ساخته شده بنابراین نیرویی به چرخ وارد میشه که باعث ایجاد گشتاورمیشه اگر این چرخ را بدون هوا در جای خود قرار دهیم، و اینها آهنرباهای دائمی هستند، بنابراین به طور دائم نیرویی وارد می کنند، و اتم ها در مواد فرومغناطیسی تراز نمی شود زیرا دائمی ها در جهت مخالف هستند پس چگونه این چرخ شتاب را متوقف می کنه؟
من اشتباه می کنم که گشتاور روی چرخ وجود داره. در حالی که میدان مغناطیس دائمی ممکنه کمی روی برخی از بخش‌های چرخ بکشه، میانگین کشش کل دقیقاً به صفر می‌رسه.
بله، برخی از قطعات چرخ می خواهند در جهت عقربه های ساعت حرکت کنند تا به آهنربا نزدیک شوند، اما برخی از قطعات چرخ می خواهند در خلاف جهت عقربه های ساعت حرکت کنند تا نزدیکتر بشن. ما نمی‌توانیم فقط بیت‌ها را مستقیماً در مقابل قطب آهنربا در نظر بگیریم. کل میدان مغناطیسی باید در نظر گرفته بشن. هنگامی که جمع میشه (با فرض همگن بودن چرخ)، گشتاور صفره .
کمکی نخواهد نمیکنه چرخ می چرخد تا حالت حداقل انرژی پتانسیل را اشغال کند (درست مانند سنگی که در سراشیبی می غلته). اگر آن حالت منحصربه‌فرد باشه به آنجا می‌غلته و دور نمی‌شود (مثل صخره‌ای در کف دره). اگر حالت منحصر به فرد نباشه میدان نیرو گشتاور ایجاد نمی کنه دقیقا مثل چرخ فلک گرانش نمی تونه باعث چرخش چرخ و فلک شود). –
شکل مهم نیست آیا می دانید (حداقل در اصل) چگونه انرژی پتانسیل یک جسم را در یک میدان محاسبه کنید؟ تصور کنید چرخاندن چرخ چگونه این انرژی را کمی تغییر میده. اگر انرژی پتانسیل را آزاد کنه، در آن جهت حرکت می کنه. شما باید میدان مغناطیسی را پیدا کنین که در آن با چرخش چرخ انرژی کمتر بشه. برای یک چرخ همگن، این اتفاق نمی افته. برای یک چرخ نامتقارن، حداقل حالت انرژی وجود دارد که نمی توانید از آن دور شوید. –
که نقص استدلالم را روشن می کنه، .
از همه، جهت نیروهای موجود در تصوییر من که زوج را تشکیل می دهند در جهت صحیح نیستند. که فلش‌های سیاه را در نمودار خود معکوس کنید. با این حال من چیزی را از دست دادم و برایمن 0 می آید
گشتاور خالص
در اینجا، اگر با دقت ببینیم، دو جفت گشتاور (با رنگ بنفش مشخص شده) را می بینیم که متقابلاً یکدیگر را خنثی می کنند.
از این رو، این ایده ممکن است خیلی خوب کار نکند.
برای تجزیه و تحلیل با جزئیات بیشتر، من فکر می کنم ما باید فعل و انفعالات ناشی از آهنربا را نیز در نظر بگیریم، اما این موضوع را پیچیده تر می کند و علاوه بر این در اینجا کاربرد زیادی ندارد.
دلیلی که من در مورد اینکه چرا اصولاً ساختن یکی از این موارد غیرممکن است به خاطر می آورم بر این واقعیت استوار است که واگرایی میدان مغناطیسی صفر است. این بدان معناست که نمی‌توان مجموعه‌ای از آهنرباهای دائمی را به گونه‌ای ترتیب داد که اجازه دهیم یک آهنربا به دیگری "دزدیده شود" و سپس ناگهان دفع یا جذب آن شود و سپس "رها شود" تا جفت آهنربای بعدی آهنرباهای موجود در آرایه می توانند این روند را تکرار کنند و دسته ای از "انرژی رایگان" را برای شما بچرخانند.
من یک منبع می گویم که اگر بدون اصطکاک باشد ، کار می کند و ما سعی نمی کنیم از آن انرژی بگیریم (اینجا) ، بنابراین به تعبیری خاص ، بسیار نزدیک است (ممکن است آنها یک تجزیه و تحلیل کامل ارائه ندهند .)فرض سقوط توپ از طریق سوراخ مشکلی ندارد. حتی اگر نیروی مغناطیسی زیاد باشد ، فقط باید از مولفه گرانش در امتداد سطح شیب دار بزرگتر باشد. این جز mg mgcosθ است. هنگامی که توپ به سوراخ می رود ، جاذبه توپ احساس می شود به میلی گرم ، بنابراین ممکنه توپ ای که در ابتدا بالا می رفت اکنون پایین بره
با این حال ، توجه کنید که وقتی توپ به سمت پایین حرکت می کند ، نیروی جاذبه دوباره شروع به کاهش می کنه (در حال افقی شدن است همچنین با دور شدن توپ از آهنربا ، نیروی مغناطیسی نیز کاهش می یابد. اگر یک نمودار در مورد هر دو نیرو ایجاد کنید ، می بینید که همیشه وجود دارد نقطه ای در مسیر توپ زمانی که هر دو نیرو دارای اندازه یکسانی هستند اما علامت مخالف دارند. این موقعیت تعادل توپ خواهد بود ، در صورتی که اگر تمام انرژی جنبشی اولیه آن را استخراج کنید ، در حالت استراحت خواهد ماند. بنابراین بعد از همه.
فیزیک نیوتونی قطعاً از وجود هر حرکت دائمی "واقعی" جلوگیری می کند. تحت شرایط خاص ، می توانیم با اعمال منطقی اصول به حرکتی تقریباً دائمی دست یابیم و سپس سوالاتی مانند "اگرچه هیچ کاری را نمی توان از سیستم حذف کرد ، اما آیا طول عمر نیروی مغناطیسی در یک آهنربا کافی است که برای چندین سال کارکرد قابل قبول است" پاسخ؟"
جاذبه نیروی که باید در این آزمایش غلبه کرد ، اصطکاک فقط قسمت کوچکی داره، اما ما همچنین نمی توانیم جریان القایی در حرکت توپ را نادیده بگیریم ، که در نهایت به نیروی اصلی تخریب دوام حرکت تبدیل می شود. در اینجا ، اگر آهنربا به اندازه کافی قدرت داشت تا بر اینرسی و نیروی گرانش وزن بر روی یک شیب غلبه کند ، انرژی کافی برای اتصال به آهنربا در بالا خواهد داشت. حتی بدون اصطکاک ، و بگذارید بگوییم که ما توپ را از بالا شروع کردیم تا یک نیروی جنبشی اولیه به آن بدهیم ، وقتی به سوراخ دوم رسید ، آهنربا نه تنها باید بر نیروی جاذبه غلبه کند ، بلکه حرکت کلی دور از آهنربا در بالا ، همانطور که از سوراخ 2 عبور می کند ، بیشتر شبیه اسکی بازانی می شود که پرش اسکی انجام می دهند و از ماشین دور می شوند. بنابراین آهنربا نیز باید این حرکت را انجام دهد و جهت توپها را معکوس کند زیرا اکنون نیز با سرعتی برابر با انرژی جنبشی حاصل از انداختن توپ منهای اصطکاک دور می شود.
یک سطح شیب دار اضافی در پایین بر این مسئله غلبه می کند ، که با تبدیل حرکت خطی به حرکت زاویه ای که جهت توپ را معکوس می کند و آن حرکت جنبشی را حفظ می کند تا توپ را به سمت نیمه رمپ حرکت دهد. حتی در این صورت ، این برای غلبه بر جاذبه ، اصطکاک و نیروی مقابله با یک جریان القایی کافی نیست تا بتواند توپ را تا انتها بکشد ، در حالی که به اندازه کافی ضعیف است تا توپ را از سوراخ رها کند. من معتقدم ، اما آزمایش یا اثبات نکرده ام ، که شاید کاهش جاذبه این دستگاه را مانند ماه امکان پذیر کند. همچنین به نظر می رسد ، از آنجا که توپ از فلز ساخته شده است که به آهن ربا جذب می شود ، نیروهای موجود در توپ می توانند یک میدان شمارنده جریان القایی را تنظیم کنند ، به دلیل ماده ای که توپ ساخته شده و در میدان است. یک اثر لنز معکوس وجود دارد که همچنین می تواند نیرویی را که مغناطیس باید از آن عبور کند ، کمک کند. این امر به یک تعادل فوق العاده زیبا بین یک نیروی کاملاً جذاب و نیروهای مخالف نیاز دارد. دستگاه بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد. اما ، در یک سطح بسیار ظریف دارای نیروهای متقابل از جاذبه ، اصطکاک و یک اثر معکوس لنز است که با انرژی جنبشی ساخته شده در حرکت توپها مقابله می کند که باعث می شود عمل به سرعت ادامه یابد.
، از طریق فشار دادن قدرت آهنربا الکتریکی پنهان شده در پایه که آهنربا دائمی را پنهان کرده است ، بر این اثر غلبه می کند. با خاموش کردن آهنربای الکتریکی در لحظه مناسب یا به صورت دستی یا با حس القایی ، توپ افت می کند. موافقم که بسیار نزدیک به امکان است. اما ، این فقط امکان پذیر نیست من تصور می کنم که ممکن است بتوانم نیروی جاذبه را تغییر دهم تا عملکرد دستگاه تحت نیروی جاذبه مناسب کافی باشد ، اما واقعاً این نگرانی را دارم که جریان های گردابی در توپی فلزی نیروی نهایی را ایجاد کنند که با هرگونه احتمال کار کردن آن مقابله کند.
به عنوان یک مسئله میدان مغناطیسی ، به دلیل قوانین ماکسول و قانون لنز ، مسئله از نظر ریاضی بسیار پیچیده تره ، من تمایل دارم که اثر توپ را روی میدان مغناطیسی نادیده بگیرم زیرا این امر باعث حرکت و تغییر چگالی شار می شود جریانی را القا می کند که در حرکت و تراکم شار در مخالفت با حرکت تأثیر می گذارد
چه چیزی مانع از کارکرد این متحرک مغناطیسی perpetuum ممیشه
من درزمان درس فیزیک 2 ترم دوم این وسیله را تصور می کردم که ممکن است به نظر برسد که به طور نامحدود می چرخه. دو تا سوال دارم
آیا این دستگاه حرکت دائمی از قبل شناخته شده است؟ اگر هست لطفا چند مرجع بفرمایید؟
مکانیسم دقیقی که باعث توقف آن می شود چیست؟ منظور من از این توضیح یک توضیح است، نه صرفاً "زیرا قانون بقای انرژی را زیر پا می گذارد". البتهبقای در انرژی درست است و این دستگاه نمی تواند به طور نامحدود کار کند. اما برای هر متحرک دائمی شناخته شده (فرض شده)، توضیحی وجود داشت که معمولاً مبتنی بر نشان دادن این است که نیروی ایجاد کننده حرکت توسط نیروی دیگری متعادل است. به عنوان مثال، استوین قوانین صفحه شیبدار را از دستگاه حرکت دائمی به دست آوردتصویر
مغناطیسی پرپتووم متحرکمن می خواهم برخی از مشاهدات را انجام دهم.
من سعی نمی کنم کسی را متقاعد کنم که برای همیشه حرکت خواهد کرد زیرا به شکستن بقای در انرژی اعتقادی ندارم.
اما من توضیح کافی برای اشاره به بقای در انرژی نمی دانم. من علاقه مند به توضیحی هستم که دقیقاً چگونه نیروهای مغناطیسی که باعث چرخش آن می شوند، متعادلند
اگر نیروها متعادل باشند، تنها در این صورت اصطکاک باعث کاهش سرعت و توقف آن می شود. فکر نمی‌کنم فقط با رجوع به اصطکاک که اصولاً می‌توان آن را به اندازه‌ای که لازم است کوچک کرد، توضیح داد. باید توازن نیروهاوجود داشته باشه
چرا وقت صرف کردن برای درک یا توضیح چیزی که مسلماً نمی تواند کار کند؟ خوب، حتی اگر ماشین‌های حرکت دائمی واقعاً نمی‌توانند کار کنند، به نظر من ممکن است به عنوان پازل برام جالب باشه کسی که ایده طراحی موتور های بین سیاره ای داره
الکترومغناطیسی میدان مغناطیسی - بقای انرژیشما نیازی به اصطکاک ندارید. نیروهای مغناطیسی به خودی خود در تعادل هستند، بنابراین اگر آهنرباها را در آن پیکربندی قرار دهید، آنها به طور خود به خود شروع به حرکت نخواهند کرد. دلیل آن این است که وقتی آهنرباها عمودی هستند نیروی متناظری روی آهنرباها وجود دارد که با آنهایی که قبلاً کشیده اید مطابقت دارد.
یه مدل ساده بزارم اول از همه، با بالا بردن بازی و اضافه کردن دو آهنربای بزرگ شروع کنید که فقط می تواند آن را بهتر کند:
تصویر
اگر قرمز یک قطب شمال است، پس هر آهنربای دوار، در حالت افقی، دارای یک قطب شمال است که قطب شمال پشتی خود را دفع می کند و یک قطب شمال که قطب جنوب جلویی آن را جذب می کند. با تمرکز روی آهنرباهای بزرگ در حال حاضر، این واقعیت که قطب های شمالی آنها رو به روی یکدیگر قرار دارند نشان می دهد که می توانیم آنها را با یک جفت سیم پیچ ضد هلمهولتز مبادله کنیم. این بدان معنی است که ویژگی مهم میدان آنها ماهیت چهار قطبی آن است و می توانیم میدان مغناطیسی را به صورت تقریبی در نظر بگیریم.تصویر
$\mathbf B=\frac{B_0}a\begin{pmatrix}x\\y\\-2z\end{pmatrix},$،
جایی که z محور از یک آهنربای بزرگ به آهنربای دیگر می رود، a
مقداری طول مشخصه است و B0 قدرت میدان مشخصه است.اکنون، برای آهنرباهای کوچک، من فکر می کنم که مدل کردن آنها به عنوان دوقطبی نقطه ای بحث برانگیز نیست. اگر θ زاویه ای است که پره چرخ با x ایجاد می کند محور (با چرخ در x,z
صفحه) پس هر آهنربا یک دوقطبی با ممان است$\mathbf m=m
\begin{pmatrix}-\sin(\theta)\\0\\\cos(\theta)\end{pmatrix}
\text{ at }
\mathbf r=R
\begin{pmatrix}\cos(\theta)\\0\\\sin(\theta)\end{pmatrix}.$⎟.
با این، انرژی پتانسیل هر آهنربای پره ای است
$U=-\mathbf m\cdot\mathbf B=3\frac R a mB_0\sin(\theta)\cos(\theta)=\frac32\frac Ra mB_0\sin(2\theta).$
برای اینکه ببینید این چگونه رفتار می کند، در اینجا یک نمودار رنگی از انرژی است که انرژی منفی در قرمز و انرژی مثبت در آبی وجود دارد.
توضیحات تصویر را در اینجا وارد کنید
می توانید ببینید که یک شیب در سمت راست به سمت بالا و در سمت چپ پایین است. با این حال، هنگامی که پره ها عمودی هستند، این شیب ها در جهت عقربه های ساعت مطابقت دارند. یک آهنربا در سمت چپ پایین یا سمت راست بالا قرار می گیرد. یک جفت آهنربا روی آن مورب قرار می گیرد. برای یک چرخ متقارن با سه آهنربا یا بیشتر، انرژی پتانسیل کل در صفر است.
$U=\sum_{k=1}^n\frac32\frac Ra mB_0\sin\left(2\left(\theta_0+\frac{2\pi}{n}k\right)\right)
=\frac3{4}\frac Ra mB_0\text{Im}\left[e^{2i\theta}\sum_{k=1}^n(e^{2\pi i/n})^k\right]
=\frac3{4}\frac Ra mB_0\text{Im}\left[e^{2i\theta+2\pi i/n}\frac{1-(e^{2\pi i/n})^n}{1-e^{2\pi i/n}}\right]
=0$و هیچ نیروی مغناطیسی حاصل وجود ندارد.
تصویر

۱۲۳۴

نام: مینو

سپاس: 3

Re: دستگاه حرکت دائمی با آهنرباهای دائمی

پست توسط ۱۲۳۴ »

آیا وجود آهن ربای غیر دائم مغناطیسی که نتیجه تغییر آهن به ماده نیمه رسانایش کبالت و برعکس است در مرکز زمین باعث چرخش زمین بر روی مدارش و اینکه زمین برای چرخش نیاز به انرژی زیادی نداشته باشد نمی شود؟
اگر نابغه نیستی که از زندگی پیشتر روی
با او همگام شو smile072

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

مینو خانم گردش زمین زمین می چرخه زیرا خورشید زمین را جذب می کنه و در نتیجه زمین را به سمت خود می کشه دوم به دلیل چرخش زمین به دور خورشید تمایل داره از خورشید در جهت مماس دوربشه بنابراین یک نیروی چرخشی (گشتاور) بر روی زمین وارد میشه و میل به چرخش دارد.تکانه زاویه ای یک ویژگی حفظ شده در فیزیکه. هنگامی که چیزی می چرخد، شخص به تلاشی نیاز دارد تا متوقف شود.قانون اینرسی نیوتن همین فراموش کردین
تا آنجایی که من میدونم زمین از قبل از تشکیل خود می چرخید. گاز و غباری که زمین را تشکیل می‌دادند چرخیدند و هیچ چیز آنها را متوقف نکرد زیرا آنها به یک سیاره تبدیل شدند.
زمین در مقایسه باممان اینرسی خود، اصطکاک یا گشتاور زیادی را تجربه نمی کنه. خلاء تقریباً کاملی در اطراف وجود دارد. مهمترین نیرویی که زمین را کند می کنه اصطکاک جزر و مدیه.هیچ چیز نیازی به تامین انرژی زمین برای ادامه چرخش نداره. در واقع، به دلیل از دست دادن تکانه زاویه ای ماه از دست دادن انرژی در مدار ماه (از زمین دور می شود) و جزر و مد (اصطکاک زیاد) چرخش به آرامی کاهش می یابه.
با این حال، انرژی باید از جایی آمده باشه.
میگی که هم زمین و هم ماه در یک برخورد غول پیکر بین زمین اولیه و سیاره‌نمای دیگری به نام تیا تشکیل شدن.همین جابجایی است که تکانه زاویه‌ای را تامین می‌کنه . این انرژی و تکانه زاویه‌ای است که زمین هنوز از آن استفاده می‌کنهاین دقیقاً اگه فکر میکنید اشتباهه این واقعیت که زمین هنوز در حال چرخش است دقیقاً با قوانین فیزیکی ما مطابقت داره. قانون فیزیکی که من به طور خاص به آن اشاره می کنم، به عنوان قانون اول حرکت نیوتن هست
جسمی که در حال سکون است در حالت سکون باقی می ماند مگر اینکه نیروی خالص و خارجی بر آن اثر بگذاره. برعکس، جسمی که در حال حرکت است، در حرکت باقی می‌ماند، مگر اینکه توسط یک نیروی خالص و بیرونی به آن وارد شود.
این بدان معنی است که وقتی چیزی شروع به حرکت کرد (مانند چرخش زمین) به حرکت خود ادامه میده تا زمانی که چیز دیگری آن را متوقف کنه. زمین مدت ها پیش به دلیل حرکت زاویه ای اولیه ابر در حال فروپاشی که در نهایت زمین را تشکیل داد شروع به چرخش کرد. هیچ چیزی در فضا وجود ندارد که زمین را از چرخش باز دارد، بنابراین فقط به چرخش ادامه میده
تاثیر چرخش بر روی قطب های مغناطیسی چیه
آیا در هر کره ای از مایع مغناطیسی که در حال چرخش است، قطب های مغناطیسی خود را با محور چرخش هماهنگ می کنند؟
یا شاید برعکس، آیا چرخش خود را با قطب های مغناطیسی هماهنگ می کنه؟
یک آهنربای جامد چطور؟
اگر اینچنینه، چرا؟
من می توانم ببینم که یک نیروی مغناطیسی خارجی باعث تراز شدن محور می شود، بنابراین عدم وجود چنین نیرویی را مشخص می کنم. مگر اینکه چنین نیرویی روی زمین وجود داشته باشد که من از آن بی خبرم.
منبع اصلی مغناطیسی آلیاژ آهن مذاب در هسته بیرونی زمین (نه گوشته) است. به شدت همرفت می‌کند، که عمدتاً توسط جریان گرما در هنگام سرد شدن زمین هدایت میشه همچنین رسانایی بالایی دارد، بنابراین یک میدان مغناطیسی جریان‌هایی را در آن ایجاد می‌کند و مکانیزمی به نام اثر دینام یک حلقه بازخوردی را فراهم می‌کنه که جریان‌ها را ادامه می‌دهد. چرخش زمین تمایل به سازماندهی جریان دارد و به همین دلیل است که میدان تقریباً موازی با محور است.
. سیال دوار مغناطیسی نمیشه مگر اینکه میدان خارجی، حداقل برای مدت کوتاهی اعمال بشه. و بدون منبع شناوری (مانند جریان گرما) برای هدایت همرفت، به محض حذف میدان، جریان به سرعت از بین می‌رود. مریخ قبلا میدان مغناطیسی داشت اما مدت‌ها پیش به حدی سرد شد که قادر به حفظ دینام نبود.
کره ای را در نظر بگیرید که همانطور که گفتم پر از مایعه، اما خود سیال مستقیماً مغناطیسی نمیشه در عوض، جریانی از مواد مذاب رسانا در سراسراون وجود داره که ناشی از چرخش زمین، نیروی کوریولیس و چند عامل دیگره. این جریان سیال، منبع میدان مغناطیسی زمینه یک مدل ژئودینامویه در حالت ایده آل اگر هر الگوی جریان یکنواخت بود و اگر بادهای خورشیدی وجود نداشتند هیچ دلیل آشکاری برای انحراف قطب های مغناطیسی از محور چرخش وجود نداشت.
1) با این حال، جریان فلزات مذاب در داخل زمین یکنواخت نیست و از نظر سرعت و چگالی جریان در نقاط مختلف متفاوت است.
2) بمباران مداوم میدان مغناطیسی توسط ذرات پر انرژی خورشید (باد خورشیدی) باعث عدم تقارن زیاد در میدان مغناطیسی شده است. قطب های مغناطیسی همچنان در حال حرکت هستند و در آینده معکوس میشن
سوال من اینه
اگر جدول تناوبی را به شکل ساعت بکشیم که در واقع به همین شکل هم هست و ساختارش در طبیعت همین شکل را داره و نظم ذرات هم از همین ناشی میشه در واقع در ریاضی و فیزیک و نجوم اگر جدول تناوبی را دایره و ساعت شکل بگیریم اثبات قضایا در طبیعت راحت میشه . والد ساعت صفر اکسیژن والد گاز های هوا است که خود مولود لیتیم والد عناصر قلیایی است و بقیه عناصر مولود هستند. والد ساعت یک هیدروژن هست که والد فلزات قلیایی خاکی هست و بقیه عناصر مولود هستند تکرار میکنید منظورتون چیه
تصویر

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

rohamavation نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۲/۲/۱۶ - ۰۷:۵۰
مینو خانم گردش زمین زمین می چرخه زیرا خورشید زمین را جذب می کنه و در نتیجه زمین را به سمت خود می کشه دوم به دلیل چرخش زمین به دور خورشید تمایل داره از خورشید در جهت مماس دوربشه بنابراین یک نیروی چرخشی (گشتاور) بر روی زمین وارد میشه و میل به چرخش دارد.تکانه زاویه ای یک ویژگی حفظ شده در فیزیکه. هنگامی که چیزی می چرخد، شخص به تلاشی نیاز دارد تا متوقف شود.قانون اینرسی نیوتن همین فراموش کردین
تا آنجایی که من میدونم زمین از قبل از تشکیل خود می چرخید. گاز و غباری که زمین را تشکیل می‌دادند چرخیدند و هیچ چیز آنها را متوقف نکرد زیرا آنها به یک سیاره تبدیل شدند.
زمین در مقایسه باممان اینرسی خود، اصطکاک یا گشتاور زیادی را تجربه نمی کنه. خلاء تقریباً کاملی در اطراف وجود دارد. مهمترین نیرویی که زمین را کند می کنه اصطکاک جزر و مدیه.هیچ چیز نیازی به تامین انرژی زمین برای ادامه چرخش نداره. در واقع، به دلیل از دست دادن تکانه زاویه ای ماه از دست دادن انرژی در مدار ماه (از زمین دور می شود) و جزر و مد (اصطکاک زیاد) چرخش به آرامی کاهش می یابه.
میگی که هم زمین و هم ماه در یک برخورد غول پیکر بین زمین اولیه و سیاره‌نمای دیگری به نام تیا تشکیل شدن.همین جابجایی است که تکانه زاویه‌ای را تامین می‌کنه . این انرژی و تکانه زاویه‌ای است که زمین هنوز از آن استفاده می‌کنهاین دقیقاً اگه فکر میکنید اشتباهه این واقعیت که زمین هنوز در حال چرخش است دقیقاً با قوانین فیزیکی ما مطابقت داره. قانون فیزیکی که من به طور خاص به آن اشاره می کنم، به عنوان قانون اول حرکت نیوتن هست
جسمی که در حال سکون است در حالت سکون باقی می ماند مگر اینکه نیروی خالص و خارجی بر آن اثر بگذاره. برعکس، جسمی که در حال حرکت است، در حرکت باقی می‌ماند، مگر اینکه توسط یک نیروی خالص و بیرونی به آن وارد شود.
این بدان معنی است که وقتی چیزی شروع به حرکت کرد (مانند چرخش زمین) به حرکت خود ادامه میده تا زمانی که چیز دیگری آن را متوقف کنه. زمین مدت ها پیش به دلیل حرکت زاویه ای اولیه ابر در حال فروپاشی که در نهایت زمین را تشکیل داد شروع به چرخش کرد. هیچ چیزی در فضا وجود ندارد که زمین را از چرخش باز دارد، بنابراین فقط به چرخش ادامه میده
آیا در هر کره ای از مایع مغناطیسی که در حال چرخش است، قطب های مغناطیسی خود را با محور چرخش هماهنگ می کنند؟
یک آهنربای جامد چطور؟
اگر اینچنینه، چرا؟
من می توانم ببینم که یک نیروی مغناطیسی خارجی باعث تراز شدن محور می شود، بنابراین عدم وجود چنین نیرویی را مشخص می کنم. مگر اینکه چنین نیرویی روی زمین وجود داشته باشد که من از آن بی خبرم.
منبع اصلی مغناطیسی آلیاژ آهن مذاب در هسته بیرونی زمین (نه گوشته) است. به شدت همرفت می‌کند، که عمدتاً توسط جریان گرما در هنگام سرد شدن زمین هدایت میشه همچنین رسانایی بالایی دارد، بنابراین یک میدان مغناطیسی جریان‌هایی را در آن ایجاد می‌کند و مکانیزمی به نام اثر دینام یک حلقه بازخوردی را فراهم می‌کنه که جریان‌ها را ادامه می‌دهد. چرخش زمین تمایل به سازماندهی جریان دارد و به همین دلیل است که میدان تقریباً موازی با محور است.
. سیال دوار مغناطیسی نمیشه مگر اینکه میدان خارجی، حداقل برای مدت کوتاهی اعمال بشه. و بدون منبع شناوری (مانند جریان گرما) برای هدایت همرفت، به محض حذف میدان، جریان به سرعت از بین می‌رود. مریخ قبلا میدان مغناطیسی داشت اما مدت‌ها پیش به حدی سرد شد که قادر به حفظ دینام نبود.
کره ای را در نظر بگیرید که همانطور که گفتم پر از مایعه، اما خود سیال مستقیماً مغناطیسی نمیشه در عوض، جریانی از مواد مذاب رسانا در سراسراون وجود داره که ناشی از چرخش زمین، نیروی کوریولیس و چند عامل دیگره. این جریان سیال، منبع میدان مغناطیسی زمینه یک مدل ژئودینامویه در حالت ایده آل اگر هر الگوی جریان یکنواخت بود و اگر بادهای خورشیدی وجود نداشتند هیچ دلیل آشکاری برای انحراف قطب های مغناطیسی از محور چرخش وجود نداشت.
1) با این حال، جریان فلزات مذاب در داخل زمین یکنواخت نیست و از نظر سرعت و چگالی جریان در نقاط مختلف متفاوت است.
2) بمباران مداوم میدان مغناطیسی توسط ذرات پر انرژی خورشید (باد خورشیدی) باعث عدم تقارن زیاد در میدان مغناطیسی شده است. قطب های مغناطیسی همچنان در حال حرکت هستند و در آینده معکوس میشن
سوال من اینه
اگر جدول تناوبی را به شکل ساعت بکشیم که در واقع به همین شکل هم هست و ساختارش در طبیعت همین شکل را داره و نظم ذرات هم از همین ناشی میشه در واقع در ریاضی و فیزیک و نجوم اگر جدول تناوبی را دایره و ساعت شکل بگیریم اثبات قضایا در طبیعت راحت میشه . والد ساعت صفر اکسیژن والد گاز های هوا است که خود مولود لیتیم والد عناصر قلیایی است و بقیه عناصر مولود هستند. والد ساعت یک هیدروژن هست که والد فلزات قلیایی خاکی هست و بقیه عناصر مولود هستند تکرار میکنید منظورتون چیه
منظورم اینه خانواده محبوب ترین بنیاد در نزد خداوند است و بنیاد آفرینش بر فیزیک کوانتوم مبتنی بر نگه داشت اصول خانواده استوار است و همه افراد خانواده هم در نظم و بنیاد آفرینش نقش دارند و هیچ کدام بیهوده و عبث آفریده نشده اند و هر کدام از ذرات در طبیعت به نوعی والد و مولود دیگری هستند.خداوند آفرینش را بر اساس ساعت کوانتومی مبتنی بر جدول تناوبی بنیان کرده است.شاید من در این میان نقش و ترتیب مولود و والد را اشتباه کرده باشم ولی چنین سیستمی برقرار است و در نانو فناوری هم به درد میخوره .مطمین هستید قانون اینرسی نیوتن در چرخش زمین کاملا صدق می کنه و قطب‌ها وهسته آهن ربایی زمین هیچ تاثیری در چرخش و قرار گرفتن آن در مدارش ندارند؟فکر کنم موتور آهن ربایی موتور پرانرژی و خوبی باشه که در آینده در ماشین‌ها بیشتر ازش استفاده بشه ولی برای اینکه ممکنه از چرخش و نیروی آن در اثر زمان کم بشه به یک شارژ پشتیبان مثل باتری لیتیومی یا انرژی خورشیدی نیاز داره .من فکر می کنم نیروی اولیه گردش زمین را دیوان تامین می کنند همانطور که در کتاب آمده است گردانندگان سیارات هستند و هسته و قطب ها باعث امتداد چرخش می شوند البته جاذبه خورشید هم هست ولی فکر کنم اثرش اینقدر نیست و آن نیروها هم مؤثره.
با او همگام شو smile072

۱۲۳۴

پست توسط ۱۲۳۴ »

۱۲۳۴ نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۲/۲/۱۷ - ۰۷:۳۷
rohamavation نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۲/۲/۱۶ - ۰۷:۵۰
یک آهنربای جامد چطور؟
اگر اینچنینه، چرا؟
سوال من اینه
منظورم اینه خانواده محبوب ترین بنیاد در نزد خداوند است و بنیاد آفرینش بر فیزیک کوانتوم مبتنی بر نگه داشت اصول خانواده استوار است و همه افراد خانواده هم در نظم و بنیاد آفرینش نقش دارند و هیچ کدام بیهوده و عبث آفریده نشده اند و هر کدام از ذرات در طبیعت به نوعی والد و مولود دیگری هستند.خداوند آفرینش را بر اساس ساعت کوانتومی مبتنی بر جدول تناوبی بنیان کرده است.شاید من در این میان نقش و ترتیب مولود و والد را اشتباه کرده باشم ولی چنین سیستمی برقرار است و در نانو فناوری هم به درد میخوره .مطمین هستید قانون اینرسی نیوتن در چرخش زمین کاملا صدق می کنه و قطب‌ها وهسته آهن ربایی زمین هیچ تاثیری در چرخش و قرار گرفتن آن در مدارش ندارند؟فکر کنم موتور آهن ربایی موتور پرانرژی و خوبی باشه که در آینده در ماشین‌ها بیشتر ازش استفاده بشه ولی برای اینکه ممکنه از چرخش و نیروی آن در اثر زمان کم بشه به یک شارژ پشتیبان مثل باتری لیتیومی یا انرژی خورشیدی نیاز داره .من فکر می کنم نیروی اولیه گردش زمین را دیوان تامین می کنند همانطور که در کتاب آمده است گردانندگان سیارات هستند و هسته و قطب ها باعث امتداد چرخش می شوند البته جاذبه خورشید هم هست ولی فکر کنم اثرش اینقدر نیست و آن نیروها هم مؤثره.چرا ما باید هر چیزی که غیر ایرانی ها گفتن وحی منزل بدانیم و تاییدشان کنیم و برای ایده ها و کارهایی که خودمان انجام می دهیم ارزش قائل نباشیم؟
با او همگام شو smile072

ارسال پست