چرا موشکی که وارد جو می شود شروع به سوختن می کند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: چرا موشکی که وارد جو می شود شروع به سوختن می کند؟

پست توسط MRT »

No Nukes Needed: These 'Rods From God' Could Be Have Been Even Deadlier

Traveling at hypersonic speeds of Mach 5 or greater, these so-called “Rods from God” would be so completely devastating, they could totally forgo any explosive payload—be it conventional, or nuclear.

https://nationalinterest.org/blog/reboo ... ier-185470

خوشبختانه تا به امروز اینچنین تستی انجام نشده ولی نتیجه می تواند خیلی دور از انتظار باشد.
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

Re: چرا موشکی که وارد جو می شود شروع به سوختن می کند؟

پست توسط rohamavation »

این بمب به طور طبیعی حاوی انرژی جنبشی زیادیه قبول دارم زیرا با سرعت های مداری حدود 8 کیلومتر در ثانیه در مدار و 3 کیلومتر در ثانیه حرکت می کنه در ضربه. همانطور که میله دوباره وارد جو زمین مییشه بیشتر سرعت خود را از دست میده اما انرژی باقی مانده آسیب قابل توجهی ایجاد می کنه
اما نقطه ضعف هر نوع تسلیحات مداری اینه که خود در برابر اقدامات متقابل نسبتاً ساده آسیب پذیره . هر موشک کوچکی که بتواند تا ارتفاع مداری بالا برود الزاماً به سرعت مداری نرسه می تواند یک سطل شن، بلبرینگ یا سایر زباله ها را حمل کند و آن را در مسیر مداری ماهواره دشمن شناسایی شده رها کنه . انرژی جنبشی برخورد در سرعت های مداری، ماهواره حامل را از هم میپاشه و سلاح های درون آن را غیرفعال یا نابود میکنه اره دوست من هر سلاحی باید راه دفاع از خودشو داشته باشه
صادقانه بگم از آنجایی که شما به یک سیستم تسلیحاتی همه کاره نیاز دارین که بتونه به اهداف سخت و نرم حمله کنه و همچنین توانایی دفاع شخصی را داشته باشه من به سراغ سیستم حمله ای می روم که کلاهک های هسته ای پیشرفته (کلاهک های جهت دار حمل میکنه آنها را از مدار خارج کنین. این تنها راه برای اطمینان برای شماست
ببین Rods of God نوعی مفهوم سلاح انرژی جنبشی مبتنی بر فضا از برنامه "جنگ ستارگان امریکا در قدیم بود مطرح شد بمب‌های انرژی جنبشی میله تنگستن را بر روی ماهواره‌های مصنوعی از فضا به اهداف زمینی مستقر می‌کنه هنگامی که میله های تنگستن رها میشن بسته به جرم میله می توانند در مرحله پایانی به حداکثر سرعت بالا و سینِتیک زیادی هنگام اصابت به یک هدف تولید که که با سلاح هسته ای کوچولو بدون ایجاد آلودگی رادیواکتیو میشه مقایسه کرد .درسته به دلیل سرعت بالا و سطح مقطع راداری کوچک، دفاع در برابر این سلاح بسیار سخته اما خوب مشکلات فناوری و هدایت و هزینه خوب ایده شما اگه با بالن به سطح بالا ببرین و اونجا رها کنین اره میشه بازم بالن میشه هدف قرار دارد دوم من خوشبین نیستم اما در کشوری که هستم زیاد مردمش به این چیزها فکر نمیکنند بین صادقانه بگم افرادی دیوانه ای مثل پوتین و اون کره شمالی و حامیانشون دنبال سلاح مخرب هستند وگرنه بشریت اصلا این چیزهارو نمیخواد مردم متنفرند از جنگ .من خودم در مورد رشته خودم فقط به کاربرد های صلح امیزش فکر میکنم هرچند اساس تکنولوژی یکسانه .ببین من اف 35 از نظر بردار رانش و خاصیت stovl دوسش دارم زاویه حمله بالایی داره حدود 50 درجه و یکپارچگی بال و بدنه ولی از از عنوان سلاح متنفرم .
تصویر

ارسال پست