مکانیک سیالات - جریان سیال

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

مکانیک سیالات - جریان سیال

پست توسط rohamavation »

1.) برای این سوال آیا نیروی گرانش را در نظر می گیریم، من از آن استفاده کرده ام اما مطمئن نیستم که آیا این نتایج کلی من را باطل می کند یا خیر. از آنجایی که جریان یک بعدی و در جهت x است، آیا باید فقط تکانه و نیروهای آن جهت را در نظر بگیریم؟ پس باید pg را حذف کنم؟مدتی از دینامیک سیال می گذرد، اما گرانش برای تعادل نیرو مهم است. در موازنه نیرو، گرانش، نیروهای اصطکاک ناشی از تنش سطحی/برشی آب و فشاری که از جهتی به سیال وارد می شود تا تعادل را کامل کند، خواهید داشت.
تصویر
تصویر
من چیزی در سوال ندیدم که جهت جریان را نشان دهد، اما ساده ترین آن احتمالاً اینکه فرض کنم جریان به سمت پایین یا بالا میره. گرانش در جهت رو به پایین عمل میکنه بنابراین یا یک فشار یا یک نیروی اصطکاک باید با نیروی گرانشی که در جهت عمودی عمل می کنه متعادل میشه یا در آن جهت شتابی وجود داره. از آنجایی که جریان ثابته شتاب نمیگیره. اگر جریان را به سمت بالا انجام بدم ، به فشاری نیاز دارم که در جهت بالا عمل کنه که سپس نیروی اصطکاک و گرانش را با هم مقابله کند.
اگر جریان عمودی باشه همچنان فشارهایی در امتداد طرف دارم تا مطمئن بشم که جریان در یک جهت حرکت میکنه، اما من میتونم بگم فقط که فشاری در آنجا وجود داره و دو طرف تعادل را به صفر میرسونه که در تعادل نیرو بی‌معنیه
اگر جریان در سراسر صفحه افقی باشه نیروی اصطکاکی در آن جهتدارم که باید علاوه بر نیروهای عمودی که در محل باقی می‌مونه مقداری فشار نیز در نظر بگیرم
از نظر واقع بینانه، چه جریان افقی یا عمودی باشه دشوارتر نیست،
تصویر

ارسال پست