چگونه ضریب درگ القایی را محاسبه کنیم؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

پست توسط rohamavation »

در یک تمرین مکانیک پرواز، من باید ضریب درگ را در ارتفاع صفر محاسبه کنم: $C_{D0}$
ما در کلاس دو راه برای پیدا کردن آن دیدیم:
$C_{D0} = \frac{\pi AR e}{4E_{max}^2}$
با AR نسبت ابعاد، e شماره اسوالد و ایمکس حداکثر نسبت بالابر به کشیدن. من ارزش دو مورد آخر را در تمرینم ندارم، بنابراین نمی توانم از این فرمول استفاده کنم.
ما راه دیگری را با استفاده از تعریف قطبی دیدیم:$C_D = C_{D0} + kC_L^2$ با $C_D$ ضریب درگ، CL
ضریب بالابر و k ضریب درگ القایی برای استفاده از آن فقط باید مقدار k را پیدا کنم اما تنها فرمولی که دارم این است:
$$k = \frac{1}{\pi e AR}
و من هنوز به مقدار e نیاز دارم شماره اسوالد آیا راهی برای محاسبه e وجود دارد اگر نه، آیا راه دیگری برای محاسبه k وجود دارد؟
بدون eهیچ راهی برای محاسبه e وجود ندارد بدون استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) زیرا شامل محاسبه برهمکنش‌های پیچیده جریان سه‌بعدی با هندسه بال است (اتلاف بالابر به دلیل گردابه‌های نوک بال).
برای اکثر هواپیماها، 0.8 تخمین بسیار خوبی است، بنابراین احتمالاً این مقداری است که شما انتظار دارید از آن استفاده کنید. اگر برای مشکل خاص خود به عدد دقیق تری نیاز دارید، باید مدل هواپیمای خاص را بدانید (در این صورت احتمالاً باید e را محاسبه کنید. AR داده شده است و ${C_D}_0$، $C_D$، و CL برای یک حالت خاص) یا عددی برای استفاده برای مشکل به شما داده شود ضریب کارایی اسوالد روشی برای طبقه بندی هرگونه انحراف از توزیع بیضوی ایده آل است.
با داشتن توزیع وتر بیضی شکل می توان به بالابر ایده آل در یک بال بدون پیچ خوردگی دست یافت (در مورد پلان فرم اسپیت فایر فکر کنید)
شما اغلب می توانید با بازرسی بصری شکل بال و سایر ویژگی های احتمالاً پیچ خورده، دو وجهی، مخروطی و غیره را استنباط کنید و حدس دقیقی بزنید. هر جایی در محدوده 0.75-0.95 احتمالاً ایمن است.
برای یک مرجع فنی در مورد نحوه محاسبه این به برآورد ضریب اسوالد از پارامترهای هندسی اولیه هواپیما مراجعه کنید.
تصویر

ارسال پست