ديگه رسيدن به سرعت بالاي نور غير ممكن نخواهد بود (مساله ي مهم نسبيت : پرتوي نور يا دمپايي؟)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام به همه
ممنون mathnewsجان سخت هم نبوده ولي بازم ممنون.
با تشكر
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
با سلام
ببخشيد دير شد
تعريف جرمم يه كم شبيه cph در میاد .البته خودم هم گفتم که فضا در هر صورت می بایست کوانتمی باشد .
الان می فرستم
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
omid h

محل اقامت: كرج

سپاس: 4

تماس:

پست توسط omid h »

يك ابهام بزرگ در نظريه اتساع زمان وجود دارد و آن اين است كه در اين آزمايش ما تنها زاويه پخش نور را تغيير مي دهيم و به فضاپيماي دوم مي تابانيم در واقع اتساع تنها به sec x بستگي دارد و محاسبه مي شود نه چيز ديگري.
پس اگر بخواهيم اتساع را در سرعتها بدست آوريم بايد آزمايش ديگري طرح كنيم چون اين آزمون و فرمول مشكل دارد.
در ضمن در اينجا مي بينيم چون sin يا cos هيچگاه بيش از يك نمي شوند سرعت هم، از نور بيشتر نمي شود پس فرمول درست مي گويد اما خود آن مشكل دارد و بايد عوض شود.

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام

omid h نوشته شده:يك ابهام بزرگ در نظريه اتساع زمان وجود دارد و آن اين است كه در اين آزمايش ما تنها زاويه پخش نور را تغيير مي دهيم و به فضاپيماي دوم مي تابانيم در واقع اتساع تنها به sec x بستگي دارد و محاسبه مي شود نه چيز ديگري.
پس اگر بخواهيم اتساع را در سرعتها بدست آوريم بايد آزمايش ديگري طرح كنيم چون اين آزمون و فرمول مشكل دارد.
در ضمن در اينجا مي بينيم چون sin يا cos هيچگاه بيش از يك نمي شوند سرعت هم، از نور بيشتر نمي شود پس فرمول درست مي گويد اما خود آن مشكل دارد و بايد عوض شود.
درسته اميد . حق باتوئه . ما هم داریم فعلا مقدمات همین رو فراهم می کنیم که سرعت بالای نور وجود داشته باشد .
در واقع به همین علت که می گویی من میگویم که نسبیت در اتساع مشکل دارد نگاه sin & cos همین مشکل را دارد که همه را بر حسب ac یا همون سرعت نور می سنجه البته اینم اشتباه نیست ولی واقعیت هم نیست. در واقع نسبیت می تواند تا سرعت نور را اندازه بگیرد ( به علت sin & cos) نه اینکه نهایت سرعت نوره بلکه نهایت سرعتی که می توان آن را در چهار چوب نسبیت مورد بررسی است نور است و آن هم به همان علتی است که شما نیز گفتید (sin & cos) که در واقع علت آن هم همان استفاده از نور به عنوان وسیله سنجش است .
با تشکرretin
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام
اميد آزمايش كه بر مبناي sec هم باشد درسته که مشکلاته sin , cos را نداره ولی باز هم چیزیه که ما محاسبه می کنیم و این آزمایش ربطی به نسبیت نداره چون وسیله ی سنجش نسبیت نوره و اگه سرعت از نور بره بالا تر نور دیگه به جسم نمی رسه که بخواد اتساع رو نشون بده پس آزمایش جدید باید بدون نور باشه یا حد اقل از روشی به جز روش نسبیت. در این مورد می شه بیشتر هم بحث کرد.
با تشکر retin
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام
اميد آزمايش كه بر مبناي sec هم باشد درسته که مشکلاته sin , cos را نداره ولی باز هم چیزیه که ما محاسبه می کنیم و این آزمایش ربطی به نسبیت نداره چون وسیله ی سنجش نسبیت نوره و اگه سرعت از نور بره بالا تر نور دیگه به جسم نمی رسه که بخواد اتساع رو نشون بده پس آزمایش جدید باید بدون نور باشه یا حد اقل از روشی به جز روش نسبیت. در این مورد می شه بیشتر هم بحث کرد.
با تشکر retin
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
omid h

محل اقامت: كرج

سپاس: 4

تماس:

پست توسط omid h »

چر همه حرف هاي من را اشتباه مي فهمند خود فرمول اتساع زمان برابر sec x است نه چيز ديگري كه x زاويه پرتاب نور است. و اتساع به همين دليل هميشه بيش از 1 هست.
ممنونم

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
با سلام
omid h نوشته شده:چر همه حرف هاي من را اشتباه مي فهمند خود فرمول اتساع زمان برابر sec x است نه چيز ديگري كه x زاويه پرتاب نور است. و اتساع به همين دليل هميشه بيش از 1 هست.
ممنونم
خوب مشكل كجاست ؟
مي دونم چي ميگي اميد جان ولي در اثبات من قضيه بر عكسه چون من عكس اتساع رو سر و ته حساب كردم پس ميشه sin & cosولی فرقی نمی کنه من میگم 3*10=30 شما میگید 6*5=30 ما هر دومون یه چیزی میگیم.
با تشکر retin
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Physis

سپاس: 1

پست توسط Physis »

retin_dont_forget_me_69 نوشته شده:به نام خدا
با سلام
ببخشيد دير شد
تعريف جرمم يه كم شبيه cph در میاد .البته خودم هم گفتم که فضا در هر صورت می بایست کوانتمی باشد .
الان می فرستم
اصلا خودشه !!! چرا cph نه ؟؟؟اصلا خود cph به نظرم كليد تمام مشكلات و تعاريف ما بود. البته منتظر مقاله شما ميمونم اما با اين حرفتون يه جرقه هاي ناجوري تو ذهنم زده شده :!: :!: :)
اصلا مگه مشكل ما تعريف انرژي و جرم نيست ! خوب ديگه سي پي اچ هم تعريف انرژي و جرم هست ديگه !!! ظرف چند روزه آينده مقاله اي كلي در باره مشكل كلي مون (نسبيت و كوانتم و مكانيك كلاسيك) ميگذارم كه به نظرم به نتايج خوبي خواهد رسيد .
بهر حال هميشه بايد اميدوار بود ..... :arrow:

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام به همه
فرماوش نكنيد كه انرژي از عامل ديگري نيز به جز جرم به وجود اومده كه شايد هم نشه اينقدر راحت هم ارزيشو با جرم نشان داد و در cph من چیزی در این مورد ندیدم .
لطفا اگه هست لینک بدین تا با این نظریه بیشتر آشنا شیم
با تشکر retin
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Physis

پست توسط Physis »

البته تمام چيزي كه من از اين تپوري ميدونم اينه كه سي پي اچ تماما چيزيست كه دنيا (خاصه جرم و انرژي) از آن تشكيل شده و منبع من هم سايت زير هست :
http://cph-theory.persiangig.com/gigfarsi.htm
البته شخصا تمام تعابير و تعاريف آن را دقیقا مطالعه نكردم براي همين هنوز رو استدلال هاي خودم كمي شك دارم اما تا چند روز آينده اگه توانستم يك جمع بندي روي اطلاعات نهايي خودم داشته باشم حتما مقاله نهايي رو مي فرستم .
راسي شما گفته بوديد :
((فرماوش نكنيد كه انرژي از عامل ديگري نيز به جز جرم به وجود اومده كه شايد هم نشه اينقدر راحت هم ارزيشو با جرم نشان داد و در cph من چیزی در این مورد ندیدم . ))
البته اين تپوري جرم و انرژی رو از ابتدا هم ارز فرض کرده ولی برای چیزی مثل فوتون جرم سکون مخالف صفر فرض کرده و این همون چیزی بود که ما میخواستیم و همون قسمی بود که با هم ارزی مشکل داشتیم پس بطور کلی میتوان به این تئوری راحت تر اطمینان کرد.

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
با سلام
Physis نوشته شده:البته تمام چيزي كه من از اين تپوري ميدونم اينه كه سي پي اچ تماما چيزيست كه دنيا (خاصه جرم و انرژي) از آن تشكيل شده و منبع من هم سايت زير هست :
http://cph-theory.persiangig.com/gigfarsi.htm
البته شخصا تمام تعابير و تعاريف آن را دقیقا مطالعه نكردم براي همين هنوز رو استدلال هاي خودم كمي شك دارم اما تا چند روز آينده اگه توانستم يك جمع بندي روي اطلاعات نهايي خودم داشته باشم حتما مقاله نهايي رو مي فرستم .
راسي شما گفته بوديد :
((فرماوش نكنيد كه انرژي از عامل ديگري نيز به جز جرم به وجود اومده كه شايد هم نشه اينقدر راحت هم ارزيشو با جرم نشان داد و در cph من چیزی در این مورد ندیدم . ))
البته اين تپوري جرم و انرژی رو از ابتدا هم ارز فرض کرده ولی برای چیزی مثل فوتون جرم سکون مخالف صفر فرض کرده و این همون چیزی بود که ما میخواستیم و همون قسمی بود که با هم ارزی مشکل داشتیم پس بطور کلی میتوان به این تئوری راحت تر اطمینان کرد.
مسلما cphكمك بزرگي مي تونه باشه ولي ابتدا بايد هم ارزي عامل ديگه هم با جرم مشخص شود
با تشكر
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
در ضمن با ديدگاه خاصي كه در آينده ميگم مي تونيم بگيم چرا انرژي جرم سكون نداره يا به بياني بهتر در حالت ساكن وجود ندارد.
با تشكر
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Physis

پست توسط Physis »

در ضمن با ديدگاه خاصي كه در آينده ميگم مي تونيم بگيم چرا انرژي جرم سكون نداره يا به بياني بهتر در حالت ساكن وجود ندارد.
با تشكر
البته با عقل ناقصم و ديدي كه نسبت به اين تپوري داشتم (cph) خب دليلش واضحه !!!
چون انرژي در سي پي اچ يعني سي پي اچ در سرعت نور و كم تر از اون يعني جرم و بيشتر از اون يعني سي پي اچ تنها !!!
در ضمن ديد cph خيلي هم جالبه چرا كه ميگه( E(cph هميشه ثابته و اون هم انرژي انتقالي و اسپيني اون هست . بعبارت ديگه درك ما از انرژي فقط در فاز سرعت نور ممكن ميشه وگرنه انرژي در تمامي حالات ممكنه وجودداشته باشه !‌اينكه چرا در حالت سكون انرژي نداريم به خاطر اينه كه تعريف بشر از انرژي سكون ميشه جرم !! :arrow:

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
Physis نوشته شده:
با تشكر
البته با عقل ناقصم و ديدي كه نسبت به اين تپوري داشتم (cph) خب دليلش واضحه !!!
چون انرژي در سي پي اچ يعني سي پي اچ در سرعت نور و كم تر از اون يعني جرم و بيشتر از اون يعني سي پي اچ تنها !!!
در ضمن ديد cph خيلي هم جالبه چرا كه ميگه( E(cph هميشه ثابته و اون هم انرژي انتقالي و اسپيني اون هست . بعبارت ديگه درك ما از انرژي فقط در فاز سرعت نور ممكن ميشه وگرنه انرژي در تمامي حالات ممكنه وجودداشته باشه !‌اينكه چرا در حالت سكون انرژي نداريم به خاطر اينه كه تعريف بشر از انرژي سكون ميشه جرم !! :arrow:
كاملا درسته ولي چند نكته و توضيح قابله گفتنه مه انشا ا.. ميگم
با تشكر retin
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

ارسال پست