كاربردهاي ليزر

مدیران انجمن: parse, javad123javad

اسماعيل118

كاربردهاي ليزر

پست توسط اسماعيل118 »

با سلام :

مي خواستم بگم هر كي سوالي دارد از من بپرسه!!!!!!! آخه از غريبه چرا مي پرسين !!

براي تماس با من و طرح سوال به ايميل من مراجعه كنيد

esmaeel [email protected]

حتما به ایمیل شما جواب می دهم

ششش

سس

پست توسط ششش »

انرژي دروني چيست؟

اسماعيل118

پست توسط اسماعيل118 »

سلام:

در تعریف ساده انرژی درونی یک جسم عبارت است از : مجموع انرژی های ذره های تشکیل دهنده ی

آن _ لازم است این را هم بدانیم که انرژی درونی یک ماده هیچگاه به صفر نمی رسد

ماکسول

سپاس: 1

تماس:

پست توسط ماکسول »

با اجازه تون آقای اسماعیل من یه تعریف کامل تراز انرژی درونی می نویسم:
بنابر نظریه جنبشی مولکولی ، هر ماده از ذرات ریزی تشکیل شده است که با سرعت ها و در نتیجه انرژیهای متفاوت در حرکت و جنبش هستند.علاوه بر این مانند مدل ارتعاش یک جسم جامد ، ذره‌های جسم دارای انرژی پتانسیل نیز هستند.
در واقع، مجموع انرژی جنبشی همه اتم ها، مولکول ها و در کل ذرات ریز تشکیل دهنده ی یک جسم و انرژی پتانسیل مربوط به برهم کنش آن ها انرژی درونی و یا داخلی آن جسم نامیده می شود!
ز گهواره تا گور دانش بجوی!

كت كراي

پست توسط كت كراي »

اسماعيل118,
اساس كار و ساختمان تقريبي فيبر نوري چگونه است؟

اسماعيل118

پست توسط اسماعيل118 »

به نام خدا
سلام

فیبر نوری از عنصر سیلیسیم که یک شبه فلز است ساخته می شود و اساس کار آن شکست نور در

هنگام تلاش نور برای خارج شدن از یک محیط غلیظ به میحط رقیق است این را هم می دانیم زمانی که

نور بخواهد از محیط غلیظی به محیط رقیقی برود اگر زاو یه تابش پرتو نور از زاو یه حد برای دو محیط

بیشتر باشد سطح جداگر دو محیط مانند آینه عمل می کنداساس کار فیبر نوری پیروی از این نظریه

می باشد

مهمان

پست توسط مهمان »

سلام. ببخشيد اگه در موتور فارادي از سيمهاي ابر رسنا استفاده كنيم انرژي به چه شكل مصرف ميشه تا سيم بچرخه؟

مهمان

پست توسط مهمان »

گفتيد پرسيد خوب من هم پرسيدم چرا جواب نميديد؟

نويد قاءمي

پست توسط نويد قاءمي »

مهمان غزيز
به نظر شما فرقي هم ميكنه كه ابر رسانا باشه يا نه؟
به نظر من اگر ابر رسانا باشه جريان هميشه در اون هست و به صورت الكتريكي و مغناطيسي و جنبشي و پتانسيل و شايد هم صورت هاي ديگه مصرف ميشه

لطفا اگر نظر خاصي داريد بگيد

م.پ

پست توسط م.پ »

اسماعيل عزيز سلام:
تا جاپي كه من وي دانم سلسيم يك شبه فلزي نرم است كه هنگا مي كه آنرا مي بريم نرم است و سطحي براق دارد.حال سوال من اين است كه درون اين فيبرهاي نوري خلا است؟چون مي دانيم كه سلسيم به محض اينكه در مجاورت اكسيژن قرار بگيرد اكسيد مي شود و آن سطح آينه مانندش را از دست مي دهد.
منتظر پاسخ شما هستم.

معين

سپاس: 4

تماس:

پست توسط معين »

چرا مقدار ماده از پاد ماده بيشتر است؟

م.پ

پست توسط م.پ »

اسماعيل به خواب زمستاني فرو رفته است

مانا

پست توسط مانا »

چرا نور به خط مستقيم حركت مي كند؟

توضيح خاصيت ذره اي بودن نور؟

joje206

چرا؟

پست توسط joje206 »

آخه چرا عدعايي ميكني كه نتوني عمليش كني اگار راست اول تريف فضا زمانو بگو بدعد هم چرا خم ميشه.

باران(ف)

پست توسط باران(ف) »

به نام او

joje206 شما فکر نمیکنین دارین زود قضاوت میکنین خوب شاید آقی اسماعیل براشون مشکلی ÷یش اومده باشه یاشاید کارت ندارن وهزار تا شاید دیگه و بعد اینکه تریف نه و تعریف وبعد اینکه سوالتون رو اگه میشه درست بپرسین منظورتون از فضاوزمان چیه میخواهید براتون چیش رو تعریف کنن؟

ارسال پست