آيا می‌شود ذره‌ای سرعتش صفر باشد اما شتاب داشته باشد؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

امگا1

سپاس: 2

تماس:

پست توسط امگا1 »

1- ظاهرا روی سخن شما گاگول خان است پس صبر کن همون بیاد جوابت رو بده ( بین اعضا چنین فردی رو نمیشناسم . .البته یه جای دیگه سراغ دارم !)

2- اگه چند تا آیدی بسازی امگا می فهمه ( چه کمند پند گیران )
بد نیست قبل از کل کل با طرفت بری و صابقیه کسایی که باهش کل انداختن رو در بیاری ( هر چند حدود 2000 تا پستمون پاک شده ولی اونقدر مونده که اگه تنبلی فکری نداشتی و حساب شده کار می کردی چنین اشتباهی رو نکنی )

3- حوصله ی جر و بحث بی خود رو ندارم . . اما بدون این رفتارت فقط مثل دست و پا زدن تو گرداب جهلته !

با سپاس ( از خودم که متن پستت بررسی نمی کنم )
امگا ( ستارالعیوبه . . اما تا یه حدی !)
بزن باران به نام هر چه خوبیست . .

تصویر
تو ذهن کوچه های آشنایی . .پر شده از پاییز تن طلایی . .
تو نیستی و وجودمو گرفته . . شاخه ی خشک پیچک تنهایی . .

omega1.blogfa.com . .

سيلارد

محل اقامت: بندرعباس

تماس:

پست توسط سيلارد »

سلام
امگا نوشته است
این دیگه چقدر بی سواده !( ادعا کنی لحنم همینه )
نه من فكر ميكنم شما هروقت نميتوني جواب منطقي و قانع كننده بدي لحنت اين جوري ميشه وگرنه اگر ادم منطقي بودي و شعور بحث كردن داشتي ميتونسيتي با لحن درست جواب بدي طوري كه همه قانع بشن نه با توهين

درضمن يك بار هم گفتم هيچ كسي توعلم نمي تونه ادعا كنه بجز خدا
( همه چيز را همگان دانند همگان هنوز از مادر زاده نشده اند )
باز هم امگا نوشته است :
- سرعت صفر نداریم !

سرعت یک گزاره ی نسبی است . . . پس اگر کسی بیاید و بگوید " سرعت صفر " حرف غلطی زده است . .

و باید بگوید مثلا فلان چیز نسبت به فلان چیز سرعتش صفر است !
جناب امگا در فيزيك چيزي داريم به نام مبدا و در برسي يك فرايند فيزيكي معياري به نام محيط وجود داردكه ان را مبنا فرض ميكنيم ببينم و قتي به شما معادله يك پرتابه را ميدهند و برد پرتابه را ميخواهند شما در محاسباتتان حركت زمين به دور خود ؛ حركت رمين به دور خورشيد ؛ حركت رمين و خورسيد حول مركز كهكشان ؛ حركت كهكشان راه شيري حول مركز گروه محلي و....... را حساب ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ها رو تعریف کن

کار : ؟

سرعت : ؟

جابجایی : ؟
ببينم يعني اين ها رو هم من بايد برات توضيح بدم ( ناراحت نشو ولي ميتونم بپرسم چند كلاس سواد داري ؟؟؟؟؟؟؟)

بازهم ايشان اضحار فضل مينمايند:
- شتاب یک امر لحظه ای نیست . . بلکه بین دو گزاره هست که ما شتاب را تعریف می کنیم . . .
چه جالب پس ببخشيد ميشود بفرماييد معناي حد(lim) شتاب متوسط وقتي دلتا t به سمت صفر ميل كند چيست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058

باز هم ...
فکر کنم با نشان دادن غلط بودن سر و ته جریان . .جریان خود به خود حل شده !
من هم فكر كنم شما خودتان هم نفهميديد چه گفته ايد اول مشكلتان را با خودتان حل كنيد

كاترينا نوشته است :
كه البته اينها خارج از محدوده ي سواد امگا مي شود. سخن گوياي مطلب است.
نفرماييد جناب ايشان جزو آن 2 درصد مردم تيزهوش دنيا هستند كه معماي البرت اينشتين را از سر بيكاري حل ميكنند smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058

در اخر هم كسي نياد بگه سيلارد دعوا راه ننداز من شروع نكردم سعي كردم در كمال ادب برخورد كنم اما اجازه نميدم به من توهين كنند ان هم كساني كه...........

ز اب خورد ماهي خورد خيزد
نهنگ ان به كه از دريا گريزد
من برگشتم

امگا1

تماس:

پست توسط امگا1 »

1- اولش رو خوندم . .که اون حرف من رو که در جواب اون حرف خودت " اين ديگه خيلي جالبه مگه فيزيك پيش دانشگاهي رو مطالعه نفرموديد؟؟؟؟؟؟؟؟" آورده شده بود رو آورده و پیراهن توهین الم کردی . . . این یعنی این که خودت میدونی در اشتباهی و فقط داری سعی می کنی کم نیاری . .که منم بی کار نیستم با شما که اسم و رسمی هم نداری کل بندازم !

2- بین متنت شکلک های از خنده ی در حال موت دیدم . . . اگه می خوای از من جواب بگیری اول مودبانه بحث می کنی ..بعد منتظر جواب میشی . . اگه نه هم که برو با همکلاسی هات یا امثال خودت دم خور شو . .. حتما کاشف بزرگی میشی !

ما فکر کردیم با قفل شدن و از بین رفتن بحث های خرافی مذهبی از سایت . . . جو درست میشه . . ولی ظاهرا اشتباه می کردیم . .بی خودی برگشتیم !
بزن باران به نام هر چه خوبیست . .

تصویر
تو ذهن کوچه های آشنایی . .پر شده از پاییز تن طلایی . .
تو نیستی و وجودمو گرفته . . شاخه ی خشک پیچک تنهایی . .

omega1.blogfa.com . .

سيلارد

تماس:

پست توسط سيلارد »

سلام اين پست رو تازه ديدم
باز جناب امگا نوشته اند :
بد نیست قبل از کل کل با طرفت بری و صابقیه کسایی که باهش کل انداختن رو در بیاری ( هر چند حدود 2000 تا پستمون پاک شده ولی اونقدر مونده که اگه تنبلی فکری نداشتی و حساب شده کار می کردی چنین اشتباهی رو نکنی )
ظاهرا شما يك بحث علمي در يك سايت علمي رو با كل كل و كركري هاتون با بچه محلاتون عوضي گرفتين بجاي اين كه حرف منطقي بزنيد به هركس كه برخلاف گفته هاي شما حرف بزنه مي پريد

نوشته ايد
- حوصله ی جر و بحث بی خود رو ندارم . . اما بدون این رفتارت فقط مثل دست و پا زدن تو گرداب جهلته !
من هم همين طور در ظمن جهل اونيه كه كسي بگه كل عالم اشتباه ميگه الا من
ي كاش يكي وارد بحث بشه كه هم اطلاعات خوبي داشته باشم هم منطق بحث كردن تا ما هم چيزي ياد بگيريم

همانا بدانيم افت علم غرور بيجاست
من برگشتم

كاترينا

پست توسط كاترينا »

سيلارد نوشته شده:سلام
امگا نوشته است
این دیگه چقدر بی سواده !( ادعا کنی لحنم همینه )
نه من فكر ميكنم شما هروقت نميتوني جواب منطقي و قانع كننده بدي لحنت اين جوري ميشه وگرنه اگر ادم منطقي بودي و شعور بحث كردن داشتي ميتونسيتي با لحن درست جواب بدي طوري كه همه قانع بشن نه با توهين

درضمن يك بار هم گفتم هيچ كسي توعلم نمي تونه ادعا كنه بجز خدا
( همه چيز را همگان دانند همگان هنوز از مادر زاده نشده اند )
باز هم امگا نوشته است :
- سرعت صفر نداریم !

سرعت یک گزاره ی نسبی است . . . پس اگر کسی بیاید و بگوید " سرعت صفر " حرف غلطی زده است . .

و باید بگوید مثلا فلان چیز نسبت به فلان چیز سرعتش صفر است !
جناب امگا در فيزيك چيزي داريم به نام مبدا و در برسي يك فرايند فيزيكي معياري به نام محيط وجود داردكه ان را مبنا فرض ميكنيم ببينم و قتي به شما معادله يك پرتابه را ميدهند و برد پرتابه را ميخواهند شما در محاسباتتان حركت زمين به دور خود ؛ حركت رمين به دور خورشيد ؛ حركت رمين و خورسيد حول مركز كهكشان ؛ حركت كهكشان راه شيري حول مركز گروه محلي و....... را حساب ميكنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ها رو تعریف کن

کار : ؟

سرعت : ؟

جابجایی : ؟
ببينم يعني اين ها رو هم من بايد برات توضيح بدم ( ناراحت نشو ولي ميتونم بپرسم چند كلاس سواد داري ؟؟؟؟؟؟؟)

بازهم ايشان اضحار فضل مينمايند:
- شتاب یک امر لحظه ای نیست . . بلکه بین دو گزاره هست که ما شتاب را تعریف می کنیم . . .
چه جالب پس ببخشيد ميشود بفرماييد معناي حد(lim) شتاب متوسط وقتي دلتا t به سمت صفر ميل كند چيست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058

باز هم ...
فکر کنم با نشان دادن غلط بودن سر و ته جریان . .جریان خود به خود حل شده !
من هم فكر كنم شما خودتان هم نفهميديد چه گفته ايد اول مشكلتان را با خودتان حل كنيد

كاترينا نوشته است :
كه البته اينها خارج از محدوده ي سواد امگا مي شود. سخن گوياي مطلب است.
نفرماييد جناب ايشان جزو آن 2 درصد مردم تيزهوش دنيا هستند كه معماي البرت اينشتين را از سر بيكاري حل ميكنند smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058 smile058

در اخر هم كسي نياد بگه سيلارد دعوا راه ننداز من شروع نكردم سعي كردم در كمال ادب برخورد كنم اما اجازه نميدم به من توهين كنند ان هم كساني كه...........

ز اب خورد ماهي خورد خيزد
نهنگ ان به كه از دريا گريزد
عالي بود.

تازه گويا يد طولايي هم در شارلاتاني دارد كه 2000 پستش را كه البته گويا بلوف مي زند، پاك كرده اند.

در ضمن براي اطلاع عرض كنم كه گاگول خان همان كسي است كه نوشته است:

شتاب یک امر لحظه ای نیست . . بلکه بین دو گزاره هست که ما شتاب را تعریف می کنیم . . . smile055 smile055 smile055 (جمله بندي رو حال ميكني؟!!!)

نتيجه ي اخلاقي:
1- شتاب يك امر خير نيست.
2- شتاب بين دو گزاره تعريف ميشود.
3- گزاره ها اسم و رسم و بعد فيزيكي ندارند.

جمعبندي:

شتاب امر ناخيري است كه بين دو گزاره (!!) است كه ما آن شتاب را تعريف مي كنيم.
!!!

معلوم است كه به قول آمريكايي ها يك حرف هايي به صورت soapbox شنيده است smile058

به قول شاعر:
جاهل نرسد در سخن ژرف تو آري
کف بر سر بحر آيد پيدا نه به پاياب

سيلارد

تماس:

پست توسط سيلارد »

سلام بركساني كه ميدانند چه ميخواهند و ميدانند چه ميدانند و ميدانند چه ميتوانند
این یعنی این که خودت میدونی در اشتباهی و فقط داری سعی می کنی کم نیاری . .که منم بی کار نیستم با شما که اسم و رسمی هم نداری کل بندازم !
متاسفم براي خودم كه اين همه وقت مفيد خودم رو براي همچين حرف هايي تلف كردم
. اگه می خوای از من جواب بگیری اول مودبانه بحث می کنی ..بعد منتظر جواب میشی . . اگه نه هم که برو با همکلاسی هات یا امثال خودت دم خور شو . .. حتما کاشف بزرگی میشی !
ميبينم چقدر شما در كمال ادب بحپ ميكني منظورتون رو هم از اسم و رسم نفهميدم نكنه جدا بهتون الهام شده استاد بزرگ هستيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ما فکر کردیم با قفل شدن و از بین رفتن بحث های خرافی مذهبی از سایت . . . جو درست میشه . . ولی ظاهرا اشتباه می کردیم . .بی خودی برگشتیم !
ميگم چطوره به مديراي سايت پيشنهاد بديم كلا هر كس خلاف ميل اقاي امگا حرف زد تاپيكش رو پاك كنن يا هيچ كس بجز جناب ايشان حق اظهار نظر نداشته باشند شما حتي حاضر نيستيد نظر ديگران را به عنوان يك نظر قبول كنيد انوقت چگونه ميشود با همچين كسي بحث كرد ؟؟؟؟؟؟؟
من برگشتم

سيلارد

تماس:

پست توسط سيلارد »

يه چيز ديگه تازه فكر ميكنه كاترينا منم كه با يه اسم ديگه اومدم اونموقع نخواستم جواب بدم بقول معروف جواب .... خاموشي است
من برگشتم

كاترينا

پست توسط كاترينا »

سيلارد نوشته شده:يه چيز ديگه تازه فكر ميكنه كاترينا منم كه با يه اسم ديگه اومدم اونموقع نخواستم جواب بدم بقول معروف جواب .... خاموشي است
من با جناب سيلارد هيچ ارتباطي ندارم.

تازه فكر مي كنم كه اين دو پست آخرش گوياي جهالت و ... كاملش باشه و اين ها كافي اند تا موضوع همه گير شه.

البته جناب سيلارد طبيعيه اين رفتار. در روانشناسي بيماري هست موسوم به مازوخيسم واكنشي كه اين فرد نيز دچار همين بيماريه. چون عين مار جعفري عليه همه چيز عكس العمل تهاجمي نشون ميده.

به قول شما من هم تصديق مي كنم كه در اين مورد جواب ... خاموشي است.

شهبازي

پست توسط شهبازي »

سلام
بله ميشه
در حركت سقوط ازاد اگر مقاومت هوا نباشد در نقطه اوج شتاب gوسرعت 0 است ديدم يكي از دوستان گفت كه از حركت اومده ميخام بگم ما در فيزيك كار نداريم چي از چي بوجود امده يه مثال ميزنم:
من به يكي پول ميدم تا كسي را بكشه
از ديد دادگاه من هم قاتل هستم(از ديد حقوقي)اما از ديد فيزيك من يك نيروي پول به ان طرف دادم ان طرف به ماشه نيرو وارد كرده ماشه به گلوله پس قاتل گلوله است

narges1988

محل اقامت: Galaxy

تماس:

پست توسط narges1988 »

همه ي شما كه اي دي داريد لطف كنيد و بحث هاي ابلهانه ي بي سر و ته رو ديگه اينجا تكرار نكنيد و با هم چت كنيد.واقعا متاسفم كه اين سايت رو به چند نفر ديگه معرفي كردم.
قصد ندارم به كسي توهين كنم اما از اولين پستي كه براي اين مطلب شده تا الان 5 دعواست يكي حرف هاي تكراري
لطفا اگه كسي مي خواد نظر بده يا اظهار فضل كنه اول مطالب قبلي رو بخونه.
هر كس روزنه ايست به سوي خداوند، اگر اندوه ناك شود.اگر به شدت اندوه ناك شود.(مصطفي مستور)

amu pir

پست توسط amu pir »

من فکر میکنم شهبازی درست میگه

narges1988

تماس:

پست توسط narges1988 »

لطفا اگه كسي مي خواد نظر بده يا اظهار فضل كنه اول مطالب قبلي رو بخونه
هر كس روزنه ايست به سوي خداوند، اگر اندوه ناك شود.اگر به شدت اندوه ناك شود.(مصطفي مستور)

rahman_shajar

پست توسط rahman_shajar »

بايد بگم كه وقتي ما شتاب داريم كه يا جهت سرعت تغيير كنه يا اندازه سرعت در دستگاه مرجع لخت چون دستگاه شتاب نداره وقتي سرعت صفر باشه شتاب هم صفره

سيلارد

تماس:

پست توسط سيلارد »

سلام برهمگي
rahman_shajar
نوشته است:

بايد بگم كه وقتي ما شتاب داريم كه يا جهت سرعت تغيير كنه يا اندازه سرعت در دستگاه مرجع لخت چون دستگاه شتاب نداره وقتي سرعت صفر باشه شتاب هم صفره
بادرود برشما دوست گرامي براي روشن شدن منظورتان اگر ممكن است مثالي بزنيد ؛ لطفا مثال فيزيكي و ترجيحا فيزيك مكانيك چون اين بحث مربوط به اون مبحثه

با تشكر لز همه كساني كه ميدانند چه ميخواهند و ميدانند چه ميدانند و ميدانند چه ميتوانند
شادو دانشمند و پيروز باشيد smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
من برگشتم

narges1988

تماس:

پست توسط narges1988 »

لطفا اگه كسي مي خواد نظر بده يا اظهار فضل كنه اول مطالب قبلي رو بخونه

ارسال پست