القاي الكتريكي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست

مهمان

القاي الكتريكي

پست توسط مهمان »

لطفا به من كمك كنيد اگر پوسته ای رسانا کروی و باردار پوسته رساناي دیگری را احاطه کرده باشد آیا در پوسته بی بار بار القا می شود ؟ اينو از معلمم پرسيدم گفت آره القا ميشه . ولي ميدان داخل رسانا بايد صفر باشه اگه القا بشه ميدان داخل پوسته كوچك صفر نيست.

reza3600

تماس:

پست توسط reza3600 »

سلام

به نظر من بار روي كره اي كه كره كوچكتر رو احاطه كرده روي سطح اون پخش ميشه و همون طور كه گفتين ميدان در داخل يك رسانا بايد صفر باشه پس ميدان حاصل از كره بزرگتر در داخلش صفره و باري در داخل كره كوچكتر القا نميشه

سعيد گودرزي

تماس:

پست توسط سعيد گودرزي »

من هم فكر مي كنم روي كره كوچكتر باري القا نشود. قانون گاوس هم همين را نشان ميدهد.

كورش صالحي كه

درخواست تهيه گرافيت قابل پمپاژ و انژكت

پست توسط كورش صالحي كه »

مديريت محترم هوپا
باسلام
احتراماً ، اينجانب كورش صالحي كهيش ، از مهندسين مكانيك كارخانجات لوله سازي شركت گروه ملي صنعتي فولاد ايران ،
بلحاظ پيشگيري از آلودگي هوا ناشي از استفاده گرافيت جامد خورد شده باذرات به ابعاد ماكزيمم3 mm
جهت روانكاري سنبه پرس درحين سوراخكاري بيلت با درجه حرارت حدوداً 700 deg c ، درخواست روانكار يا گرافيتي
را دارد كه بصورت مايع باشد يا قابليت حل شدن در آب را دارا باشد ، تا ضمن امكان پمپاژ توسط پمپ و قابل تزريق
نازل به محل مورد اشاره فوق آلودگي هوا ايجاد نكنند و همچنين نيروي انساني كه مي بايست گرافيت جامد را توسط
بيل به محل بريزد نيز حذف گردد./.
باتشكر و تقديم احترام – كورش صالحي
Email: [email protected]

عبدالكمال دور

پست توسط عبدالكمال دور »

با سلام
به نظر من بار روي كره ي داخلي القا ميشود به صورتي كه داخل و خارج پوسته ي خارجي بار داريم و كره ي داخلي نيز بار دار شده است پس داخل پوسته ي خارجي و پوسته ي داخلي بارشان در مجموع صفر است و هيچ تناقضي ديده نميشود.
خداحافظ

ارسال پست