لطفا در اين تحقيق بمن كمك كنين!(آنتروپي براي خداشناسي)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
پويا باقري

تماس:

لطفا در اين تحقيق بمن كمك كنين!(آنتروپي براي خداشناسي)

پست توسط پويا باقري »

به نام خداي مهربون
دوستان عزيز فكر اصلي من از ايده شناخت ماوراماده به وسيله آنتروپي از مطلب زير نشات مي گيره .لطفا اونو بخونيد و اشتباهات علمي آن و نقاط كور اون رو برام روشن كنيد و و البته روزنه هاي اميد اون رو هم بهم بشناسونين:
چند وقت پيش در يكي از كتابهاي خداشناسي كه البته مال 20 يا30 پيش پيش بود ديدم با استناد به قانون آنتروپي ازلي بودن جهان رو رد كرده بود كه كاملا صحيح هست.حال من اعتقاد دارم كه مي توان از همين قانون براي ماورا ماده بودن آفرينش جهان بهره برد:
-آيا مي شه كل جهان ماده رو يك سيستم بسته در نظر گرفت كه ارتباطي با هيچ سيستم مادي ديگر ندارد؟(چون اگر سيستم مادي ديگري وجود داشته باشد آن را هم جز جهان ماده در نظرمي گيريم)
-حال آيا صورت كلي قانون ترموديناميك(آنتروپي)در باره آن صدق نمي كند؟
-اگر صدق كند دائما جهان هستي در حركت به سوي بي نظمي است.يا به عبارتي كل اين سيستم نمي تواند به سوي نظم پيش برود.(بي نظم تر مي شود اما...) اما بايد در مقطع ايجاد جهان بي نظمي به شدت كاهش يافته باشد (تا در اين همه زمان هنوز هم جاي بسياري براي افزايش بي نظمي دارد)(راستي يه سوال كوچولو آنتروپي از لحاظ علمي از بالا حد داره نه؟!)
-حال با توجه به اينكه جهان ماده تنها به سمت بي نظمي بيشتر مي رود...
آيا مي توان از موارد بالا اين نتيجه را گرفت كه در آفرينش جهان ماده،ماده دخالت نداشته(يا حداقل تنها عامل نيست) و ماورا ماده دخالت داشته است؟(كه ما مسلمانان به عنوان خداي يكتا مي پرستيم)
يا علي!

هرمز - پگاه

پست توسط هرمز - پگاه »

همچنانكه بچه اي با سن صفر ميتواند از مادري
با سن مثلاً 20 زاده شود،
اين جهان هم ميتواند از جهان ديگر پيشين
با انتروپي صفر زاده شده باشد و سپس
به نوبه خود جهاني ديگر و " تازه " را بيافريند
( reset كردن انتروپي )
راه اين زايش ها هم ميتواند از راه سياهچاله هايي
باشد كه در يك حد از بزرگي، خود " بيگ بنگ"
ديگري شده و جهايني ديگر و نو پديد مياورند.
پس اين سخن شما نميتواند برهاني برّنده بر هستي خدا باشد
هرمز پگاه

پويا باقري

تماس:

پست توسط پويا باقري »

هرمز - پگاه نوشته شده:همچنانكه بچه اي با سن صفر ميتواند از مادري
با سن مثلاً 20 زاده شود،
اين جهان هم ميتواند از جهان ديگر پيشين
...
به نام خدا
لطفا كلي نقد نكنين!!اصلا اين حرفهاي من در شان استدلال براي قدرت لا يزال هستي نيست!پس من از شما مي خوام كه حرفهاي من رو از لحاظ علمي بررسي كنين
من منظور شمارو از مادر 20 ساله و تولد فرزند و جهان ديگر نفهميدم اين جهان ديگر از چيه؟ اگر از ماده هست پس اون رو جز همين جهان به حساب بياوريم و اگر هم غير ماده است كه نتيجه دلخواه است.من منظورم از جهان هر چه كه از ماده است بوده!
ضمنا مگر سياهچاله ها هم جز جهان ماده نيستند؟! تازه اين reset شدن آنتروپي چيه؟چيزي كه در عالم ماده اصلا ممكن نيست؟مي دانيد چقدر احتمالش كم مي شه(اگه بخواهيم حساب كنيم ) بله من هم اعتقاد دارم كه آنتروپي جهان در ابتدا بايد به شدت كاهش يافته باشه و مي گويم اين در چارچوب ماده امكان پذير نيست!!!!
دوباره مي گويم هدف من صرفا اثبات وجود... نيست كه براي شناخت خدا اصلا به اين همه جزئي نگري در علوم نيازي نيست! پس بدون تعصب و علمي بحث كنيد!
البته هيچ دليلي هم وجود نداره كه تمام حرفهاي من غير منطقي بوده باشد!
«خدايا تو كي گم شده اي تا بخواهم بجويم تو را؟!»
يا علي مدد!
«كذلك انما يخشي الله من عباده العلماء»

ارسال پست