فراتر از سرعت نور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نامعلوم

فراتر از سرعت نور

پست توسط نامعلوم »

لطفا چند دليل بياوريد كه چرا بيشتر از سرعت نور نداريم به عبارتي چرا انيشتين سرعت ماكزيمم را مثلا c 2
نگرفت[/code]

پويا باقري

تماس:

پست توسط پويا باقري »

به نام خالق يكتا!
اصل نسبيت خاص به ما مي گه كه سرعتي جهاني وجود داره كه در تمام دستگاههاي مرجع لخت يكسانه! اين سرعت c ناميده مي شه و سرعت نور هم در خلا همين مقداره! و زماني كه اين اصل را بپذيريم فكر كنم كه با همون روابط جبري ساده نسبيتي هم مي شه ثابت كرد كه سرعت هيچ چيزي در دستگاههاي مرجع لخت بيشتر ازc نمي تونه باشه!
«كذلك انما يخشي الله من عباده العلماء»

Harry

پست توسط Harry »

آقاي باقري بايد بگم كه سرعت چيزي مي تونه بيشتر از نور باشه اگه مي خواي بدوني چطور برو از آرش اعرابي بپرس

پويا باقري

تماس:

پست توسط پويا باقري »

Harry نوشته شده:آقاي باقري بايد بگم كه سرعت چيزي مي تونه بيشتر از نور باشه اگه مي خواي بدوني چطور برو از آرش اعرابي بپرس
سلام شما از المپياديها هستين؟راستي اين دكتر چرا تو تيم المپياد نبود؟!!!!!!!راستي شوخي كردي كه سرعت بيشتر از نور وجود داره نه؟؟ :wink:
يا علي مدد!
«كذلك انما يخشي الله من عباده العلماء»

Harry

پست توسط Harry »

نه كاملا جدي گفتم
دكتر به نظر من بدشانسي آورد

پويا-باقري

پست توسط پويا-باقري »

Harry نوشته شده:نه كاملا جدي گفتم
دكتر به نظر من بدشانسي آورد
سرعت چي بيشتر از نوره؟
چرا نيما بايد طلا بشود؟
راستي شما؟
يا علي

نوید قائمی

پست توسط نوید قائمی »

با سلام

باید بدونید که سرعت یکی از ذرات بنیادی به نام تاکیون بیشتر از سرعت نوره.
و این رو هم بدونید که ذرات بنیادی وقتی تحت شرایطی و در شتابدهنده ها سرعت میگیرند سرعتشون از نور هم بیشتر میشه .

موفق و پیروز باشید !!!

Harry

پست توسط Harry »

نيما؟
من منظورم دكتر اعرابي بود
شما منو نمي شناسي

SAeiD.A

پست توسط SAeiD.A »

سياهچاله‌ها سرعت جاذبه‌شان بيشتر از نور است و حاذبه هم چون ميتواند اجسام مادي را در بر گيرد نيز ميتواند مادي باشد پس چيزي ميتواند از سرعت نور فراتر رود.

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

پست توسط CLOUDYSKY »

SAeiD.A نوشته شده:سياهچاله‌ها سرعت جاذبه‌شان بيشتر از نور است و حاذبه هم چون ميتواند اجسام مادي را در بر گيرد نيز ميتواند مادي باشد پس چيزي ميتواند از سرعت نور فراتر رود.
دوست عزيزاين درسته كه سرعت فرار از سياهچاله بيشتر از سرعت نوره اما اين دليل بر اين مطلب نيست كه سرعت بيشتر از نور وجود داره.
اول اينكه اگه جسم مادي باشه طبق نسبيت سرعتش بيشتر از سرعت نور نميشه . تازه اگه جرم سكونش مثل فوتون صفر باشه اون موقع ميتونه به سرعت نور برسه.
بنابراين جسم مادي به هيچ وجه نميتونه از سياه چاله فرار كنه چون اصلا سرعتش به نور نميتونه برسه.
حتي خود نور هم نميتونه از سياه چاله فرار كنه. دليل اصلي نامگذاري اون هم به سياه چاله همينه كه هيچ نوري ازش بيرون نمياد و چون هيچ نوري ساتع نميكنه ما اپن را سياه ميبينيم.
كلا مطالب سرعت نور را با نسبيت به خوبي ميشه توضيح داد. مگه اينكه يه روزي نسبيت نقض بشه كه اپنم بعيده.
اما پيشنهاد ميكنم براي اطلاعات بسيار كامل يه سري به كتاب آشنايي با نسبيت خاص (رزنيك ) بزن چون خيلي خيلي در درك مفهوم نور و سرعت اون و نسبيت مفيده.
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

نا معلوم(طراح

پست توسط نا معلوم(طراح »

بعضي دوستان از نسبيت دليل مي اوردند من هم نسبيت مقداري بلدم من ميخواهم بگوييد چرا در نسبيت بالاترين سرعت راcميگذاريد يعني درپايه گذاري اصول نسبيت چه چيزي شما را متقاعد كرد كه بالاترين سرعت را سرعت نور بگيريد و از انجا روابط لورنتس را نتيجه بگيريد +لطفا شخصيت همديگر را تخريب نكنيد[/code]

پويا -باقري

پست توسط پويا -باقري »

اگه سرعت بيشتر از نور باشه كه √1-v2/c2 موهومي مي شه!

نا معلوم

پست توسط نا معلوم »

دوستي كه عبارت موهومي را نوشتيداين كار شما بعد از((( پذيرفتن فرمول=پذيرفتن c بعنوان ماكسيمم سرعت))) است
يعني شما دچار دوراز نظر منطق شديد

Ma

پست توسط Ma »

آقا سرعت هم تازه اگربه سرعت نور برسه جرم به بينهايت مي رسه در اين صورت فكر نكنم سرعت بيشتر بشه :!:

نمایه کاربر
godfather

محل اقامت: Sudbury

سپاس: 283

تماس:

پست توسط godfather »

هر فيزيكي اصولي دارد . نسبيت اينشتين بر مبناي اين بنا نهاده شدست كه سرعت نور يكتاست...
از قوانينه برداريه فيزيك تبعيت نميكند و براي تمام مراجيع و دستگاهها يكيست...
مثله هندسه اقليدسي كه بر پايه خط صاف بنا شده در حالي اصلا اشكالا تي دارد...
“Science is a way of trying not to fool yourself”

ارسال پست