لامپ های کم مصرف

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
mohamad101036

نام: محمد رضایی

لامپ های کم مصرف

پست توسط mohamad101036 »

چرا بعضی لامپ های کم مصرف بعد از خاموش شدن چشمک می زنند؟

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

Re: لامپ های کم مصرف

پست توسط DARKENERGY »

mohamad101036 نوشته شده:چرا بعضی لامپ های کم مصرف بعد از خاموش شدن چشمک می زنند؟

دليلش كليد هاي داراي لامپ هست همون كليد هايي كه وقتي لامپ رو خاموش ميكنيد چراغ (معمولا نارنجي) كمرنگي رو كليد روشن ميشه كه براي راحت پيدا كردن كليد لامپ در شب هست. در لامپ های کم مصرف چون روشن کردن لامپ رو یک چیپ الکترونیکی انجام میده پس انرژی لازم اول باید در یک خازن ذخیره بشه و بعدش به لامپ پمپ بشه. اگر همونطور كه گفتم كليد لامپدار باشه وقتي كه لامپ كم مصرف خاموش ميشه اون لامپي كه در کلیده با لامپ کم مصرف اتصال سری ايجاد ميكنه و با یک ثابت زمانی در حد چند ثانیه خازن لامپو شارژ ميكنه و وقتی که خازن پر از شارژ شد داخل لامپ تخلیه ميشه و لامپ چشمک ميزنه! smile038

smile072

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

لامپ های مهتابی چطور؟
وقتی پتو رو نزدیک لامپ میبریم روشن میشه

farazb29

سپاس: 319

پست توسط farazb29 »

DARKENERGY نوشته شده:
mohamad101036 نوشته شده:چرا بعضی لامپ های کم مصرف بعد از خاموش شدن چشمک می زنند؟

دليلش كليد هاي داراي لامپ هست همون كليد هايي كه وقتي لامپ رو خاموش ميكنيد چراغ (معمولا نارنجي) كمرنگي رو كليد روشن ميشه كه براي راحت پيدا كردن كليد لامپ در شب هست. در لامپ های کم مصرف چون روشن کردن لامپ رو یک چیپ الکترونیکی انجام میده پس انرژی لازم اول باید در یک خازن ذخیره بشه و بعدش به لامپ پمپ بشه. اگر همونطور كه گفتم كليد لامپدار باشه وقتي كه لامپ كم مصرف خاموش ميشه اون لامپي كه در کلیده با لامپ کم مصرف اتصال سری ايجاد ميكنه و با یک ثابت زمانی در حد چند ثانیه خازن لامپو شارژ ميكنه و وقتی که خازن پر از شارژ شد داخل لامپ تخلیه ميشه و لامپ چشمک ميزنه! smile038

smile072

بنده مواردی سراغ دارم که از کلیدهای پل معمولی بوده، ولی باز این اتفاق افتاده است....

این معمولا اشتباه سیم کش هاست... جای فازو نول را در سر مهتابی عوض کنید، به احتمال زیاد مشکل حل می شود.

نمایه کاربر
dornalar

سپاس: 50

پست توسط dornalar »

به نظرم ربطی به کلید نداره
تو خونه ما کلید معمولیه ولی لامپ تا مدتی چشمک میزنه

دلیلش اینه که انرژی که به لامپ داده شده مقدار کمیش در گاز داخل لامپ ذخیره میشه و بعد از مدتی تخلیه میشه که به صورت چشمک دیده میشه
یه دلیلم برای غلط بودن رابطه کلید با چشمک لامپ اینه که لامپ چند ساعت بیشتر چشمک نمیزنه
البته لامپای قدیمی و فرسوده بیشتر چشمک میزنن
و من برای زندگی تو را بهانه میکنم...

my page: dornalar.blogfa.com

amin.do

نام: امین دوخائی

پست توسط amin.do »

سلام اگه چراغ کوچک داخل کلید را قطع کنید دیگه چشمک نمیزنه.

نمایه کاربر
rezactive

نام: Reza Moghadam

سپاس: 2

پست توسط rezactive »

یه دلیلش هم میتونه قسمت سوییچ مدار لامپ باشه

ارسال پست