درخواست پیشنهادات شما در مورد بدست آوردن مقدار زیادی الکترون

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
افق رویداد

سپاس: 8

درخواست پیشنهادات شما در مورد بدست آوردن مقدار زیادی الکترون

پست توسط افق رویداد »

سلام
من روی یک طرحی دارم کار می کنم. دنبال حل این مشکل هستم:

من به یک منبعی نیاز دارم که در مدت زمان بسیار کم (کمتر از یک ثانیه) مقدار بسیار زیادی الکترون بده. (حالا نگفته پیداست که مقدار الکترون چقدر باشه رو نمیشه گفت چون اینجا ولتاژ معلوم نیست). در واقع صحبت از ایجاد الکتریسیته ساکن هست اما الکتریسیته ساکنی که مثل ژنراتور وندوگراف الکترون ها رو تو یک محیطی جمع کنه. اما ژنراتور وندوگراف نمیتونه مشکل من رو حل کنه چون مدت زمان زیادی طول میکشه که سطح رساناش از الکترون اشباع بشه (من میخوام اون مقدار الکترونی رو که مثلا وندوگراف در عرض نیم ساعت تولید می کنه رو در کسری از ثانیه داشته باشم)... راه های تولید الکتریسیته ساکن رو هم فولم اما تابحال نتونستم راه حلی برای مسئله پیدا کنم.

حالا شما پیشنهادات خودتون رو با هر مقدار توان که باشه رو بیان کنید...
لطفا اگه پیشنهاداتی برای حل این مشکل دارید بفرمایید.

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: درخواست پیشنهادات شما در مورد بدست آوردن مقدار زیادی الک

پست توسط candle »

هر مداری که اسپارک تولید کنه، می تونه نوعی تفنگ الکترونی باشه؛ یعنی ساختاری مثل مدار پشه کش های برقی، یونیزه کننده های هوا،جرقه زن فندک برقی، لامپ تصویر تلویزیونهای CRT و ...
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

افق رویداد

سپاس: 8

پست توسط افق رویداد »

candle نوشته شده:هر مداری که اسپارک تولید کنه، می تونه نوعی تفنگ الکترونی باشه؛ یعنی ساختاری مثل مدار پشه کش های برقی، یونیزه کننده های هوا،جرقه زن فندک برقی، لامپ تصویر تلویزیونهای CRT و ...

متشکرم smile072
اما اینا هیچکدوم نمی تونه مسئله رو حل کنه.
ظاهرا باید خودم دست به کار بشم...

cnt

نام: ارش سی ان تی

سپاس: 18

پست توسط cnt »

افق رویداد نوشته شده:سلام
من روی یک طرحی دارم کار می کنم. دنبال حل این مشکل هستم:

من به یک منبعی نیاز دارم که در مدت زمان بسیار کم (کمتر از یک ثانیه) مقدار بسیار زیادی الکترون بده. (حالا نگفته پیداست که مقدار الکترون چقدر باشه رو نمیشه گفت چون اینجا ولتاژ معلوم نیست). در واقع صحبت از ایجاد الکتریسیته ساکن هست اما الکتریسیته ساکنی که مثل ژنراتور وندوگراف الکترون ها رو تو یک محیطی جمع کنه. اما ژنراتور وندوگراف نمیتونه مشکل من رو حل کنه چون مدت زمان زیادی طول میکشه که سطح رساناش از الکترون اشباع بشه (من میخوام اون مقدار الکترونی رو که مثلا وندوگراف در عرض نیم ساعت تولید می کنه رو در کسری از ثانیه داشته باشم)... راه های تولید الکتریسیته ساکن رو هم فولم اما تابحال نتونستم راه حلی برای مسئله پیدا کنم.

حالا شما پیشنهادات خودتون رو با هر مقدار توان که باشه رو بیان کنید...
لطفا اگه پیشنهاداتی برای حل این مشکل دارید بفرمایید.

اگه فقط الکتریسیته ساکن لازم دارید به یک تعمیرکار دستگاه فتوکپی مراجعه کنید و سیم شارژ کرونا و مدار انرا تهیه کنید به صورت مستعمل 15000 تومن گیر میاد .
اگه باریکه الکترونی لازم دارید از گان الکترونی که در گردن لامپ تصویر تلویزیون (تلویزیون یا مانیتور crt )هست استفاده کنید .البته این مورد فقط در محیط خلاء هست

ارسال پست