دیامغناطیس ها و عدم واکنش دو آهنربا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
SSH0

دیامغناطیس ها و عدم واکنش دو آهنربا

پست توسط SSH0 »

سلام دوستان اوقات خوبی رو براتون آرزو میکنم.
من یک سوال و شاید یک ایده دارم.
میخواستم بپرسم اگر یک ماده دیا مغناطیس قوی رو بین دو آهن ربا قرار بدیم ممکنه که دو آهن ربا واکنشی نسبت به هم نداشته باشند؟
یعنی نه جذب کنند نه دفع؟ smile015
البته به واکنش آهن ربا ها و دیا مغناطیس کاری ندارم ؛ به طور کلی ماده ای هست که بتونه اثر دو آهن ربا رو نسبت به هم دیگه خنثی کنه
که اگر بین دو آهن ربا قرار بگیره دو آهن ربا (در فاصله ی نزدیک و آهنربا های نسبتا قوی) جاذبه یا دافعه ی بینشون از بین بره ؟؟؟؟
خیلی مننون میشم اگه جواب بدین دوستان. smile026

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: دیامغناطیس ها و عدم واکنش دو آهنربا

پست توسط candle »

SSH0 نوشته شده:سلام دوستان اوقات خوبی رو براتون آرزو میکنم.
من یک سوال و شاید یک ایده دارم.
میخواستم بپرسم اگر یک ماده دیا مغناطیس قوی رو بین دو آهن ربا قرار بدیم ممکنه که دو آهن ربا واکنشی نسبت به هم نداشته باشند؟
یعنی نه جذب کنند نه دفع؟ smile015
البته به واکنش آهن ربا ها و دیا مغناطیس کاری ندارم ؛ به طور کلی ماده ای هست که بتونه اثر دو آهن ربا رو نسبت به هم دیگه خنثی کنه
که اگر بین دو آهن ربا قرار بگیره دو آهن ربا (در فاصله ی نزدیک و آهنربا های نسبتا قوی) جاذبه یا دافعه ی بینشون از بین بره ؟؟؟؟
خیلی مننون میشم اگه جواب بدین دوستان. smile026

درود بر شما؛
در پاسخ به پرسش شما، لینک زیر رو مشاهده بفرمائید:
.
http://www.physlink.com/education/askexperts/ae512.cfm
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

SSH0

Re: دیامغناطیس ها و عدم واکنش دو آهنربا

پست توسط SSH0 »

خیلی ممنونم دوست عزیز واقعا لینک مفید بود.
اما با توجه به مطالبی که در لینک ارسالیتون مطالعه کردم چه توجیهی برای رفتار برخی مواد وجود دارد؟(چرا که به طور قطع نوشته بود مانعی برای میدان های مغناطیسی وجود ندارد) برای مثال ماده ای به اسم پیرولتیک گرافیت هست (pyrolytic graphite) که توسط میدان مغناطیسی دفع میشود و حالت شناوری ایجاد میکند؟مگه این حالت شناوری عدم عبور میدان مغناطیسی را از این ماده نشان نمیدهد؟ و یا ابر رساناها ؟

ارسال پست