آیا تکامل فقط یک نظریه است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

عضویت : یک‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۴ - ۱۴:۰۲


پست: 119

سپاس: 44

جنسیت:

آیا تکامل فقط یک نظریه است؟

پست توسط Alborz Omidi sh »

سلام و عرض ادب

بر اساس نوشته های پروفسور ریچارد داوکینز در کتاب سرگذشت شگفت انگیز حیات وحش روی زمین :

فرضیه در اصل یه فرض است که ما آن را صرفا جهت پاسخ به یک چرا و چگونه مطرح میکنیم، اما در صورتی که برای این فرضیه حتی یک مدرک درستی بخش پیدا شود این فرضیه یک نظریه است یعنی اثبات شده : دقیقا مثل تکامل


داوکینز و بند بعدی میگوید : خیلی‌ها می‌گویند این صرفاً یک نظریه است حاد ببینیم واژه این نظریه چه معنایی می دهد و به سراغ فرهنگ لغت آکسفورد می‌رویم که دو معنی برای آن ارائه داده (البته معنی بیشتری هم دارد اما این دو معنی مد نظره پروفسور داوکینز است) : مفهوم اول این است که طی آن نظامی از ایده‌های ادعاها به عنوان مبنایی برای یک توزیع و یا بیان علت گروهی از حقایق یا پدیده‌ها فرضیه ای که می تواند با مشاهده و تجربه تایید و تصدیق گردد و به عنوان بیان علت حقایق شناخته شده مطرح و پذیرفته گردد. گزاره ای در مورد قوانین کلی احوال یا علل چیزی معروف و مشهور بود.

مفهوم دوم هم فرضیه پیشنهادی برای توضیح یک فرضیه محض تفکر و تعمق یا حدس و گمان و یا انگاره یا انگاره هایی در مورد چیزی در دیدگاه یا اندیشه شخصی.

داوکینز ادامه می دهد : مسلم است که هر دو مفهوم کاملا با همدیگر تفاوت دارند و پاسخ کوتاه به پرسش افراد در مورد نظر تکاملی این است که دانش و ارزان مفهوم یک را به کار می گیرند در حالی که افرادی که دانای کمتری نسبت به این موضوع دارند شهر از روی شیطنت و شاید هم از روی صداقت مفهوم دوم را انتخاب کنند.
مثال خوب مفهوم یک نظریه خورشید مرکزی مجموعه شمسی است نظریه که به آن زمین و سیارات دیگر به دور خورشید می چرخند.
نظریه تکامل هم به طور کامل با مفهوم یک جور در می‌آید نظریه تکامل در واقع طرح یا مجموعه ای از ایده ها و گزاره هاست.

پس شکی در تکامل نیست و تکامل قطعا اتفاق افتاده است

منبع : کتاب سرگذشت شگفت انگیز حیات وحش روی زمین
اثر : ریچارد داوکینز
فصل اول
صفحه ۲۷ و ۲۸البرز امیدی شاه آباد✍️
آخرین ویرایش توسط Alborz Omidi sh چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۹ - ۱۵:۱۴, ویرایش شده کلا 1 بار
🦖❤️🦕

۱۲۳۴

نام: مینو

عضویت : سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۳ - ۱۱:۵۲


پست: 313

سپاس: 3

جنسیت:

Re: آیا تکامل فقط یک نظریه است؟

پست توسط ۱۲۳۴ »

فکر کنم از طریق بررسی دقیق دی ان ای اسانس و عطر ربط ژنتیکی هر کدام از گلها و...را با هر کدام از انسانها می توان متوجه شد .البته از طریق علم فیزیک هم ربطشان معلوم میشه .از طریق علم کوانتوم . هر انسانی دارای عددی خاصه که ربط مستقیم با عدد کوانتومی گیاه یا گل یا حیوان خاص داره .هر کدام از ما انسانها با گونه ایی خاص از گل ها ربط داریم . می توان گفت هر کدام از ما دارای ادکلن و عطر مخصوص به خود هستیم .همچنین گونه ایی خاص از درختان به هر کدام از ما ربط خاص دارد. می توان گفت گونه ایی از گیاه و حیوان از تک سلولی تا پیچیده ترین آنها به هر کدام از ما ربط پیدا می کند .مثلا یک زوج انسان
ربط دقیق ژنی با اولین گل لاله داشته است وبقیه لاله ها از آن به وجود آمده است بنابراین عطر خاص لاله هم مخصوص آن زوج انسان خاصه .
اگر نابغه نیستی که از زندگی پیشتر روی
با او همگام شو smile072

۱۲۳۴

نام: مینو

عضویت : سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۳ - ۱۱:۵۲


پست: 313

سپاس: 3

جنسیت:

Re: آیا تکامل فقط یک نظریه است؟

پست توسط ۱۲۳۴ »

هر کدام از گلها و گیاهان با یکدیگر ربط دارند گلهای کوچکتر از گلهای بزرگتر منشا می گیرند .مثلا گل محبوبه شب از گل مریم منشا می گیرد و از تیره مریمیان است.
اگر نابغه نیستی که از زندگی پیشتر روی
با او همگام شو smile072

ارسال پست