چراگوِشت حلال؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

چراگوِشت حلال؟

پست توسط einstein313 »

دوستا این مطلب رو بخونید ، ضرر نمیکنید smile015
متنی که پیش رو دارید بر گرفته از مصاحبه ای است که تبیان با سرکار خانم لیلا شهرستانی انجام داده است . خانم لیلا شهرستانی محقق علوم اسلامی هستند که در امریکازندگی می کنند و در رشته میکرو بیولوژی تحصیل کرده اند. ایشان دوره لیسانس را دردانشگاه کالیفرنیا استیت یونورسیتی فولرتون در رشته بیولوژی و دوره فوق لیسانس رادر کالیفرنیا استیت پالی تکنیک یونورسیتی در رشته میکرو بیولوژی سپری کرده اند .درجریان تحقیقات دانشگاهی جرقه ای در مطالعات میان رشته بین علوم اسلامی و میکروبیولوژی در ذهن ایشان زده می شود که باب جدیدی را در فعالیت های ایشان می گشاید.رشته ی تحقیقاتی من در میکروبیولوژی در مورد لاکتوفرین بود. لاکتوفرین یک مولکول پروتئینی است که در خون ما وجود دارد این ماده در کلستروم (آغوز) شیر مادربه میزان زیادی وجود دارد. این ماده خاصیت ضد میکروبی دارد یا این که خیلی شدید جلوی میکروبها را می گیرد.

کاری که لاکتوفرین می کند این است که آهن را به خودش جذب می کندیعنی این که هر میکروبی که در قسمت لاکتروفرین باشد به خاطر این که آهن ندارد نمی تواند رشد کند و میکروفیلم درست کند.که یک نوع خاص باکتری است ایجاد می شود. اجرا این گونه بود که در یکی از رستوران های آمریکا به نام جک این باکس the box تقریباً حدود ۶ یا ۷ سال پیش اتفاقی افتاد که عده ای از این اسهال خونی

مردند و بعد که یک مقدار تحقیقات شد معلوم شد که علت این باکتری ها بوده این باکتری ها البته در دستگاه های گوارشی مثل روده و... هست یعنی در بدن همه ی انسان ها هست ولی وقتی از طریق خوردن وارد بدن بشود باعث ابتلابه اسهال خونی خواهد شد که درصد تلفاتش بالا است. در این رستوران هم متوجه شدند که مدفوع زیر ناخن آشپز رستوران به گوشت منتقل شده و تعدادی از مشتریان را کشته شرکتی که تامین کننده گوشت در ان ایالت بود به استاد بنده پروژه ای را داد که بر اساس ان قرار شد ما در گوشت لاکتوفرین ها را فعال تر کنیم که اگر باز هم میکروبی در انها نفوذ کرد امکان رشد نیابد . مبلغ این قرار داد ۱۵ میلیون دلار بود و چون پروژهمن هم در مورد همین لاکتوفرین بود با ۵ نفر دیگر کار را شروع کردیم اما متاسفانه میزان نفوذ لاکتوفرین در گوشت ها در حین آزمایش متغیر بود و این امکان وجود نداشتکه به ماده ثابتی برسیم که اضافه کردن آن به گوشت میزان محافظت در برابر باکتری ها را افزابش دهد
ما در لابراتوار این لاکتوفرین را فعالش می کردیم (این لاکتوفرین با بافری خاصتحت pH خاصی فعال می شد )و وقتی که تست می کردیم لاکتوفرین در حالت عادی باکتری ها را از بین می برد اما روی گوشت که امتحان می شد گاهی موفق و گاهی نا موفق بود. من ازمایش روی نمونه ها را انجام می دادم و گوشت می گرفتم و محلول های متفاوت راازمایش می کردم روزی من تصادفاً دیرم شد و مجبور شدم که گوشت از منزل ببرم که گوشتاسلامی بود وقتی امدم این تست را کردم دیدم ای بابا جوابها خیلی فرق میکند با گوشت های دیگر یعنی اولاً وقتی ما این باکتری ها را می گذاشتیم درصد این نفوذ باکتری ها خیلی کمتر بود یعنی واقعاً اصلاً خود باکتری بدون لاکتوفرین هم نفوذ نمی کرد! وقتی هم که می شستیم اصلاً چیزی دیگه نمونده بود روی گوشت. کنترلر آزمایش ما آب بود یعنی هر ازمایش با محلولی خاص صورت می گرفت و کنترل ان با آب بود.
من دیدم خود باکتری وقتی به گوشت اسلامی می رسد نفوذ نمی کند و اگر هم کمی نفوذ کند با اب کاملا تمیز می شود. سبحان الله ! اینجا باید اشاره کنم که وقتی آب از مطهرات است به همین دلایل می تواند باشد . ولی الان از اسپری های مختلف استفاده میکنند. ولی همون آب از همه چیز بهتراست.
وقتی استادم جواب ازمایش را دید تعجب کرد من گفتم که امروز یک فرقی کرده من امروزگوشت حلال آوردم ایشان آقای دکتر نرن نایدی بود و یک هندی هستند که دکترا رو در سوئد گرفته وقبلا به واسطه کشف دلایل میکروبیولوژیک مرگ تعدادی از زنان که از وسایل خاص بهداشتی استفاده می کردند مشهور شده به من گفتند که خودشون – با اینکه مسلمان نیستند- از گوشت حلال استفاده می کنند . در لابراتوار بعضی برایشان سوال شده بود که این چه گوشتی است که این قدر نسبت به نفوذ باکتری ها مقاوم هست . استاد مادر حالی که سالن را ترک می کرد گفت این گوشتی است که هرگز به شما اسهال خونی نمیده!
برای من علت این مقاومت گوشت حلال بسیار مهم بود و نکته جالب تر این بودکه سازمان گوشت امریکا برای تمیز نگه داشتن گوشت ۱۵میلیون دلار خرج می کند تا این آقا اسپریی برای ایشان بسازد که به گوشت بزنند و مقاوم شود و ان وقت خود او می داند که اگرگوشت اسلامی باشد دیگر نیازی به ان همه هزینه نیست
بر می گردم به اون قسمت لاکتوفرین – لاکتوفرین دلیلی که کار می کند این است که آهن را می گیرد به خودش و برای همین چون آهن وقتی نباشد باکتری ها نمی توانند رشد کنند ما وقتی که گوشت را اسلامی سر می بریم اول شاه رگ زده می شود بدون اینکه نخاع قطع بشود وقتی شاه رگ قطع می شود چون که نخاع قطع نشده قلب هنوز در حال تپیدن هست وقتی قلب می زند همه خون از بدن خارج می شود و از انجا که تمام اهن در گلبول قرمز است وقتی که همه خون خارج می شود دیگر گوشت ان آهن را ندارد و به خاطر همین نیازی به لاکتوفرین برای از بین بردن آهن نداریم و باکتری ها هم به علت نبود اهن در خون جذب نمی شوند و اگر بشوند با شستشو با اب ساده از بین می روند. گرچه استاد ما با همانایده ای که از گوشت اسلامی گرفت ان مبلغ را دریافت کرد و اسپری خاصی را هم ساخت و نهایتا حق را منکر شد اما برای خود من این نکته بسیار مهم بود که حساسیت اسلام به نجاست خون ازین جهت است که در تمام فضای اطراف ما صدها بلکه هزاران نوع باکتری وجود دارد که به شدت جذب اهن می شوند و وقتی دست شما خون می اید امکان جذب باکتری ها به وسیله اهن خون بسیار بالا است بنابر این در معرض انواع عفونت ها هستید اما اگر بادقت ( یک بار یا سه بار ) دست خونی خود را اب بکشید راه نفوذ باکتری ها را بسته اید.
من با پروفسور هشام ابراهیم در مورد این تحقیق صحبت کردم که ان شا الله چاپ بشود اما ایشان پیشنهاد دادند که بهتر است زیر نظر یک استاد غیر مسلمان تحقیقات را ادامه دهم تا در مجامع علمی امریکا پذیرفته شود! که البته در پی آن هستم.

براي مطالعه كامل به منبع اين خبر مراجعه نماييد
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
radioobserver676

سپاس: 2

Re: چراگوِشت حلال؟

پست توسط radioobserver676 »

مرسی. smile072
البته یه راه دیگه هم هست؛ میشه گیاه خوار شد.

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

radioobserver676 نوشته شده:مرسی. smile072
smile072
خب خیلی ها دوست دارن از لذتهای دنیا هم بی بهره نمونن و تازه شاید بدن هم به اون خواص نیاز داره smile020
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
sosiana

سپاس: 15

پست توسط sosiana »

جالب بود ممنون smile034 smile034
دو چيز را هميشه به ياد داشته باش
يكي خدا و ديگري مرگ
دو چيز را فراموش كن
بدي ديگران در حق خودت
خوبي خودت در حق ديگران
چهار چيزرا بيش از بيش نگهدار
شكمت را در سر سفره ديگران
زبانت را در جمع دوستان
چشمت را در خانه دوست
دلت را در سر نماز
روزگار دوروز است
يك روز براي تو و روزي بر عليه تو
اگر براي تو بود مغرور نشو
اگر بر عليه تو بود صبر داشته باش

lebesgue

سپاس: 66

پست توسط lebesgue »

در همان کامنت های سایت تبیان، دلیل بی اعتباری این مطلب توضیح داده شده:
متاسفانه به دلیل عدم ذکر منبع و یا حتی مقالات مرتبط ایشان به موضوع مطروحه، تمام مطالب مندرج با همه جذاب و امیدوارکننده بودن، در حد اظهارات شخصی ایشان که قابل اثبات نیستند باقی می‌ماند و ارزش تبلیغاتی و انتشار ندارد.
لطفا این مطلب که مورد توجه بسیاری از مخاطبین قرار گرفته است پیگیری شود
هر چند مطالب فوق بسیار جالب است ولی از آنجائیكه مهمترین اصل یك پژوهش اعتبار علمی، ذكر منابع دقیق و ذكر سابقه تحقیقاتی نویسنده به صورت كاملا علمی است شاید این مطلب قابل شك باشد. برای رفع ابهام كاملا ضروری است به رفرنسهای تحقیق اشاره شود و لینك محقق مربوزه نیز در سایت قرار گیرد. در غیر این صورت نمی توان از صحت این تحقیق اطمینان كسب كرد و متاسفانه ما نیز نمی توانیم این مطالب جالب را بدون اطمینان از صحت آن انتشار دهیم.

rrrr_1991

پست توسط rrrr_1991 »

در کل خیلی خوب بود. smile124
مضرّ بودن گوشت های حرام هم تأیید شده است.
موفق و مؤید باشید. smile072
عبرت ها چه فراوانند و عبرت گیرنده ها چه قدر كم.
امیرالمؤمنین(ع)

نمایه کاربر
نسيم*7*

محل اقامت: آنلا

سپاس: 28

پست توسط نسيم*7* »

anishtain313 نوشته شده:
smile072
خب خیلی ها دوست دارن از لذتهای دنیا هم بی بهره نمونن و تازه شاید بدن هم به اون خواص نیاز داره smile020
1.لذتی که به خاطرش باید جاندار های دیکه رو کشت!
2.بدن به هیچ عنوان به گوشت نیاز نداره.گوشت جاندار مرده هیچ خواص مفیدی نمی تونه داشته باشه، برای بدن یک جاندار.
"هر چه كمتر شود فروغ حيات،رنج را جانگداز تر بيني"
"سوي مغرب چو رو كند خورشيد،سايه ها را درازتر بيني"
"رهي معيري"

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

در هر صورت ضرر گوشت براي انسان در هر حالتي از گوشت وجود دارد حرام يا حلال( بنا به تعريف)
نسيم*7* نوشته شده:2.بدن به هیچ عنوان به گوشت نیاز نداره.گوشت جاندار مرده هیچ خواص مفیدی نمی تونه داشته باشه، برای بدن یک جاندار.
البته به جز تامين انرژي. گفته شما درست است. فايده ي منحر به فردي براي گوشت وجود ندارد و از اين رو خوردنش ضرورتي ندارد.
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
baran23

محل اقامت: iran

سپاس: 1

پست توسط baran23 »

تاپیک مفید بودش کاش غرب گمشده خود اسلام را باور می کرد... smile072
و خدایی که در این نزدیکیست...

ali reza 1111

سپاس: 7

پست توسط ali reza 1111 »

جالب بود ممنون
تاپیک مفید بود ، کاش غرب خود اسلام را باور می کرد
در همان کامنت های سایت تبیان، دلیل بی اعتباری این مطلب توضیح داده شده:

متاسفانه به دلیل عدم ذکر منبع و یا حتی مقالات مرتبط ایشان به موضوع مطروحه، تمام مطالب مندرج با همه جذاب و امیدوارکننده بودن، در حد اظهارات شخصی ایشان که قابل اثبات نیستند باقی می‌ماند و ارزش تبلیغاتی و انتشار ندارد.
لطفا این مطلب که مورد توجه بسیاری از مخاطبین قرار گرفته است پیگیری شود

هر چند مطالب فوق بسیار جالب است ولی از آنجائیكه مهمترین اصل یك پژوهش اعتبار علمی، ذكر منابع دقیق و ذكر سابقه تحقیقاتی نویسنده به صورت كاملا علمی است شاید این مطلب قابل شك باشد. برای رفع ابهام كاملا ضروری است به رفرنسهای تحقیق اشاره شود و لینك محقق مربوزه نیز در سایت قرار گیرد. در غیر این صورت نمی توان از صحت این تحقیق اطمینان كسب كرد و متاسفانه ما نیز نمی توانیم این مطالب جالب را بدون اطمینان از صحت آن انتشار دهیم.
smile023 smile028
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

eliz

پست توسط eliz »

سلام من دانشجوی دامپزشکی هستم یه چیز میگم اونم این که حرفت قبول اما غیر اسلامی ها که فقط گوشت گاو نمیخورن که ضبح شده باشه یا نه انها گوشت خوک هم میل میکنن باید طوری حرفت را ثابت کنی که نیان بگن ما خوک هم ضبح کردیم اما باز هم مرده دادیم!!!!!

mahi jo0o0on

نام: مهسا

محل اقامت: تهران

سپاس: 12

پست توسط mahi jo0o0on »

hhamid نوشته شده:در هر صورت ضرر گوشت براي انسان در هر حالتي از گوشت وجود دارد حرام يا حلال( بنا به تعريف)
نسيم*7* نوشته شده:2.بدن به هیچ عنوان به گوشت نیاز نداره.گوشت جاندار مرده هیچ خواص مفیدی نمی تونه داشته باشه، برای بدن یک جاندار.
البته به جز تامين انرژي. گفته شما درست است. فايده ي منحر به فردي براي گوشت وجود ندارد و از اين رو خوردنش ضرورتي ندارد.
چرا همه چرت و پرت میگید!اتفاقأ گوشت با تامین انرژی زیاد کاری نداره،گوشت معدن پروتئین و اسید آمینه های ضروریه البته میشه به جاش از اسفناج و سبزی هایی از این قبیل که پروتئین دارن استفاده کرد.لطفأ سطح علمیه سایتو پایین نیارید smile012
روزی ما دوباره کبوتر هایمان را پیدا خواهیم کرد
و مهربانی دست زیبایی را خواهد گرفت
روزی که کمترین سرود بوسه است
و هر انسان برای هر انسان برادری ست
روزی که دیگر در خانه شان را نمیبندند
قفل افسانه ایست
و قلب برای زندگی بس است
.
.
.
و من آن روز را انتظار میکشم
حتی روزی که
دیگر نباشم.

نمایه کاربر
ALIREZA-01

پست توسط ALIREZA-01 »

نسيم*7* نوشته شده:
anishtain313 نوشته شده:
smile072
1.لذتی که به خاطرش باید جاندار های دیکه رو کشت!
2.بدن به هیچ عنوان به گوشت نیاز نداره.گوشت جاندار مرده هیچ خواص مفیدی نمی تونه داشته باشه، برای بدن یک جاندار.
گياهان موجودات زنده نيستن؟ smile042 و اينكه هر چيزي به اندازه و اينكه ويتامين B12درگوشت وجود داردفقط

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

هرچیز مفیدی تو گوشت هست تو گیاه هم هست اما گیاه مضرات گوشت رو نداره
ALIREZA-01 نوشته شده:گياهان موجودات زنده نيستن؟ smile042
جاندار با موجود زنده فرق داره smile012
ALIREZA-01 نوشته شده:و اينكه هر چيزي به اندازه و اينكه ويتامين B12درگوشت وجود داردفقط
منابع ویتامین B12
ویتامین B12 جذب شده مدتی طولانی در بدن انسان باقی میماند و دفع آن کند است. این ویتامین توسط باکتریهای موجود در دستگاه گوارشی نشخوارکنندگان و همچنین توسط باکتریهای روده ای انسان سنتز میشود که قسمتی از آن قابل جذب است. نیاز روزانه انسان متوسط به ویتامین B12 حدود 3 میکروگرم است. میزان این ویتامین در کبد نشخوارکنندگان به 40 میکروگرم درصد گرم برآورد شده است. در گوشت ، شیر ،‌پنیر و تخم مرغ نیز این ویتامین وجود دارد. مواد غذایی گیاهی عاری یا فقیر از این ویتامین هستند.
منبع:دانشنامه رشد
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
ALIREZA-01

پست توسط ALIREZA-01 »

uta نوشته شده:هرچیز مفیدی تو گوشت هست تو گیاه هم هست اما گیاه مضرات گوشت رو نداره
ALIREZA-01 نوشته شده:گياهان موجودات زنده نيستن؟ smile042
جاندار با موجود زنده فرق داره smile012
ALIREZA-01 نوشته شده:و اينكه هر چيزي به اندازه و اينكه ويتامين B12درگوشت وجود داردفقط
منابع ویتامین B12
ویتامین B12 جذب شده مدتی طولانی در بدن انسان باقی میماند و دفع آن کند است. این ویتامین توسط باکتریهای موجود در دستگاه گوارشی نشخوارکنندگان و همچنین توسط باکتریهای روده ای انسان سنتز میشود که قسمتی از آن قابل جذب است. نیاز روزانه انسان متوسط به ویتامین B12 حدود 3 میکروگرم است. میزان این ویتامین در کبد نشخوارکنندگان به 40 میکروگرم درصد گرم برآورد شده است. در گوشت ، شیر ،‌پنیر و تخم مرغ نیز این ویتامین وجود دارد. مواد غذایی گیاهی عاری یا فقیر از این ویتامین هستند.
منبع:دانشنامه رشد
چه فرقي؟ smile042

ارسال پست