کلون کردن انسان خوب یا بد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

کلون کردن انسان خوب یا بد

پست توسط mahboobeh »

دانشمند ها با مهندسی ژنتیک میان از یه موجود زنده یکی دیگه کاملن شبیه اولی تو آزمایشگاه درست می کنن که از نظر سلامت هیچ مشکلی نداره (معمولن)
رو گاو و گوسفندو ... امتحان کردن و موفقیت آمیز بوده حالا بحثی که هست اینه که اگه رو انسان امتحان کنن چی می شه؟ فایده هایی که داره به ضررهاش می ارزه یا نه؟
شنیدم قبلن تو اسرائیل یه زن همینجوری بوجود اومده و بعدش سانسور خبری و ازین حرفا دیگه معلوم نشد که نتیجش چی شد
توی کتاب درسیمون نوشته بودن که " تصور کلون کردن برای انسان غیر ممکن نیست اما مشکلی که هست قوانین اخلاقیشه که نادیده گرفته می شه و ..."
ولی خب فایده هاشم نمیشه نادیده گرفت
نظر شما چیه؟
با کلون انسان موافقید یا نه؟ چرا؟

نمایه کاربر
1300144

سپاس: 79

Re: کلون کردن انسان خوب یا بد

پست توسط 1300144 »

فکر کنم فوایدش به مشکلات احتمالیش بچربه...البته اگه از همین موضوع سوئ استفاده نشه..

به هر صورت اگه قرار باشه مشکلیم پیش بیاد،دیگه بدتر از مشکلات همین مردم پر مخاطرهٔ امروزی که نمی‌شه!!
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

1300144 نوشته شده:فکر کنم فوایدش به مشکلات احتمالیش بچربه...البته اگه از همین موضوع سوئ استفاده نشه..

به هر صورت اگه قرار باشه مشکلیم پیش بیاد،دیگه بدتر از مشکلات همین مردم پر مخاطرهٔ امروزی که نمی‌شه!!
مشکلش می تونه بدل سازی(!) تو بحث های ترور و ... باشه یا سواستفاده از شخصیت ها و ... که فاجعست بنوعی!
به هر حال هر چقدرم که فایده داشته باشه نمیشه گفت چون مردم زیاد مشکل دارن این هیچی نیست در برابرش چون اثرش شاید بعدن معلوم شه و خیلی بدتر از این ها باشه و اونوقت دیگه نشه جلو خودمونو بگیریمو...

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:
1300144 نوشته شده:فکر کنم فوایدش به مشکلات احتمالیش بچربه...البته اگه از همین موضوع سوئ استفاده نشه..

مشکلش می تونه بدل سازی(!) تو بحث های ترور و ... باشه یا سواستفاده از شخصیت ها و ... که فاجعست بنوعی!
به هر حال هر چقدرم که فایده داشته باشه نمیشه گفت چون مردم زیاد مشکل دارن این هیچی نیست در برابرش چون اثرش شاید بعدن معلوم شه و خیلی بدتر از این ها باشه و اونوقت دیگه نشه جلو خودمونو بگیریمو...

بله،مشکل اصلی‌ همین میتونه باشه.ولی‌ خوب باید ببینید از طرف دیگه چه منافعی‌‌ میتونه داشته باشه..

متأسفانه یکی‌ از مشکلات علم و جامعه علمی‌،تحت سلطه سیاست بودنشه..یعنی‌ یا مجبورن با اهداف سیاسی کشور کنار بیان تا بتونن پشتیبانی مالی به دست بیارن یا اینکه بدون اینکه بخوان از دستاوردشون استفاده ضده بشری و غیر اخلاقی‌ می‌شه...شما خیلی‌ از تجهیزات نظامی رو که بررسی کنی‌،می‌بینید که زمان تعریفش به عنوان یه نوآوری ,اصلا چنین کاربردی واسش در نظر گرفته نشده بود ولی‌...

تو همین کشورمون اگه بخواید رو یه موضوع که یه مقدار سطح بالاتری از موضوعات معمول داره کار کنی‌،می‌شه گفت تنها راه واسه تحقیق و ادامهٔ کار عملی‌،همکاری با وزارت دفاعه..مخصوصا اگه تو زمینهٔ کامپوزیت بخواهید کار کنید که هنوز اشباع نشده و با سرمایه گذاری می‌شه به نتایج خوبی‌ رسید توش

این موضوع هم دقیقا همینطوره،بدون شک ازش سؤ استفاده می‌شه.و این رو هم باید مطمئن بود که این سؤ استفاده جلوی کار دانشمند ا رو هم نمی‌گیره و اونام کارشونو ادامه میدان،چرا که اگه اونا در برابر قدرت کوتاه میومدن،از لحاظه علمی‌ به اندازهٔ سالها پائینتر از جایگاه امروزی قرار میگرفتیم.همین بحث ویروس h5n1 که جدیداً یه نمونهٔ آزمایشگاهیشو ساختن که به سرعت بین انسان قابل انتقاله رو ببینید.این همه مدت در موردش جار و جنجال کردن که اگه این ساخته شه ممکنه دست گروه‌های تروریستی بیفته و این حرفا،نتیجه که نداشت هیچ،ویروسو ساختن،با تاخیر خبرشم اعلام کردن،حالام میگن تحت مراقبت شدید امنیتیه‌..ولی‌ به هر حال نمی‌شه پیش بینی‌ کرد که قبل اینکه این ویروس تو طبیعت این قابلیت انتقالو پیدا کنه،از اون نمونهٔ آزمایشگاهی استفادهٔ نادرستی نشه

من فکر می‌کنم با توجه به این مسائل باید با مشکلات ناشی‌ از شبیه‌سازی‌های انسان کنار بیاییم چون این کار جدی تر از قبل صورت میگیره و همینطور واسه سیاست چیزی نیست که به راحتی‌ ازش چشم پوشی کنن...پس فقط باید به منافعش متمرکز شد smile034
گرم بیایی و پرسی چه بردی اندر خاک؟ .................... ز خاک نعره برآرم که آرزوی تو را

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

کلون کردن انسان و یا ایمیج گیری یک سری از قوانین و اصول اخلاقی رو زیر پا خواهد گذاشت.... ولی در طول تاریخ
به هیچ وجه مشاهده نشده که اخلاق توانسته باشه جلوی پیشرفت علم رو بگیره... آزمایش های زیادی انجام شده که
قوانین اخلاقی رو نقض میکردند ولی باعث پیشرفت علم و تکنولوژی شده اند.
از نظر بنده به هیچ وجه مشکلی نداره... اتفاقا خواهان این مساله هم هستم چراکه خیلی میتونه مفید واقع بشه.
فقط چند سوال دارم.
آیا زندگی فرد کلون شده شبیه زندگی فرد اورجینال خواهد بود؟
آیا فرد کپی شده دارای خصوصیا اخلاقی و روحی فرد اورجینال خواهد بود؟
آیا سرنوشت آندو یکی نیست ولی در ظواهر مختلف؟
موفق باشید

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

1300144 نوشته شده:متأسفانه یکی‌ از مشکلات...
کاملا با حرفاتون موافقم
جلو علم و طمع رو نمی شه گرفت ولی بیاید بررسی کنیم چه فایده هایی می تونه داشته باشه شاید اینها جایگزین داشته باشن و نیازی به این عمل نباشه چون واقعا نمی شه جلو عواقبش گرفت!
مثلا یکی از فایده هایی که ممکنه وجود داشته باشه اینکه جایگزینی واسه نازایی بشه .خب این مسئله نازایی از نظر پزشکی جز مواردی خیلی کم 100% قابل درمانه (بدون استفاده از کلون حتی)
یا کاربرد دیگش درست کردن نسلی برتره ( که همین جا شروع نشده 100تا مشکل می شه واسش پیدا کرد ..ابرانسان ..ابر سرباز و ...)
farnaspas نوشته شده:کلون کردن انسان و یا ایمیج گیری یک سری از قوانین و اصول اخلاقی رو زیر پا خواهد گذاشت.... ولی در طول تاریخ
به هیچ وجه مشاهده نشده که اخلاق توانسته باشه جلوی پیشرفت علم رو بگیره... آزمایش های زیادی انجام شده که
از نظر علم خب بهش رسیدن کلون کردن دیگه یه چیز رایجی شده ولی پیاده کردنش رو انسان رو باید بررسی کرد اینجا دیگه باید منافع انسان و در نظر گرفت و تاثیری که تو آینده بشر داره .. مثلا بمب اتم! علمش هست ولی بخاطر بقای انسان ها استفادشو محدود و کنترل می کنن
کلون انسان هم به نظر شما باید محدود باشه یا جز علم آزاد در نظرش می گیرید؟
ببین موجودی که از کلون بوجود میاد از نظر ویژگی های ظاهر کاملا شبیهموجود اولیست ولی اختیار وراثتی نیست ژنی نیست بنابراین نمی تونه زندگی 100% مشابه هم داشته باشه
farnaspas نوشته شده:آیا سرنوشت آندو یکی نیست ولی در ظواهر مختلف؟
به نظر من اصلا ربطی به هم ندارن

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:
1300144 نوشته شده:متأسفانه یکی‌ از مشکلات...
کاملا با حرفاتون موافقم
جلو علم و طمع رو نمی شه گرفت ولی بیاید بررسی کنیم چه فایده هایی می تونه داشته باشه شاید اینها جایگزین داشته باشن و نیازی به این عمل نباشه چون واقعا نمی شه جلو عواقبش گرفت!
مثلا یکی از فایده هایی که ممکنه وجود داشته باشه اینکه جایگزینی واسه نازایی بشه .خب این مسئله نازایی از نظر پزشکی جز مواردی خیلی کم 100% قابل درمانه (بدون استفاده از کلون حتی)
یا کاربرد دیگش درست کردن نسلی برتره ( که همین جا شروع نشده 100تا مشکل می شه واسش پیدا کرد ..ابرانسان ..ابر سرباز و ...)
farnaspas نوشته شده:کلون کردن انسان و یا ایمیج گیری یک سری از قوانین و اصول اخلاقی رو زیر پا خواهد گذاشت.... ولی در طول تاریخ
از نظر علم خب بهش رسیدن کلون کردن دیگه یه چیز رایجی شده ولی پیاده کردنش رو انسان رو باید بررسی کرد اینجا دیگه باید منافع انسان و در نظر گرفت و تاثیری که تو آینده بشر داره .. مثلا بمب اتم! علمش هست ولی بخاطر بقای انسان ها استفادشو محدود و کنترل می کنن
کلون انسان هم به نظر شما باید محدود باشه یا جز علم آزاد در نظرش می گیرید؟
ببین موجودی که از کلون بوجود میاد از نظر ویژگی های ظاهر کاملا شبیهموجود اولیست ولی اختیار وراثتی نیست ژنی نیست بنابراین نمی تونه زندگی 100% مشابه هم داشته باشه
farnaspas نوشته شده:آیا سرنوشت آندو یکی نیست ولی در ظواهر مختلف؟
به نظر من اصلا ربطی به هم ندارن

بله ،من فکر نمیکنم که این همه هزینه که تو این رابطه شده تنها برای جبران مشکلاتی باشه که به قول خودتون امروز حتا نمی‌شه جزو مشکلم به حسابشون آورد..

فکر می‌کنم هدف اصلی‌, به دست آوردن علم خلق یه شخصیت با ویژگی‌ های منحصر به فرد باشه..من حرفتونو قبول دارم و به شخصه هم یه چنین کاری رو تایید نمی کنم همونطور که نمیتونم تکذیبش کنم.من منظورم اینه که باید یه چنین چیزی رو به خودمون بقبولونیم.چون این راه اومده برگشت پذیر نیست

و در مورد نسل برترم گفته‌هاتون کاملا درسته چون اگه قرار باشه یه نمونهٔ کامل از یه انسانی‌ رو داشته باشیم،مشکلات احتمالی‌ (که بهتره بگیم حتمی)اجتناب ناپذیره...

و در مورد راه جایگزین،فکر می‌کنم که راه بهترو واقعا کم خطری نسبت به این روش باشه اگر هدف دستیابی به توانایی‌های خاصّ انسانی‌ باشه(هر چند که تو این زمینه هم تا اونجا که من اطلاع دارم پیشرفتها اونقدر قابل توجه نبوده ).ولی‌ به هر حال باید دید که هدف اونا چیه و قدرتای تصمیم گیرنده به کجا میخوان برسن..

نمایه کاربر
sosiana

سپاس: 15

پست توسط sosiana »

از نظر بنده به هیچ وجه مشکلی نداره... اتفاقا خواهان این مساله هم هستم چراکه خیلی میتونه مفید واقع بشه
1300144 نوشته شده:من فکر می‌کنم با توجه به این مسائل باید با مشکلات ناشی‌ از شبیه‌سازی‌های انسان کنار بیاییم چون این کار جدی تر از قبل صورت میگیره و همینطور واسه سیاست چیزی نیست که به راحتی‌ ازش چشم پوشی کنن...پس فقط باید به منافعش متمرکز شد
ramsar-mahboobeh نوشته شده:مشکلش می تونه بدل سازی(!) تو بحث های ترور و ... باشه یا سواستفاده از شخصیت ها و ... که فاجعست بنوعی!
واي خوهش ميکم از ديد کسي که کلون شده هم به مسئله نگاه کنيد ديدتون رو بازتر کنيدبراي يه انسان فاجعست اصلا قبل از اينکه به منافعش يا سو استفاده ها از اون نگاه بشه از نطر اخلاقي بسيار مورد مذمته
اون کسي که کلون شده از نطر ابعاد عاطفي و روحي هم کاملا مثل انسان معموليه ،اينکه بابازيچه وماجراجويي چند نفر بدون اينکه کسي اون روحشو درنطر گرفته باشه پابه اين دنيا گداشته smile048
آخرین ویرایش توسط sosiana شنبه ۱۳۹۱/۴/۱۰ - ۰۲:۰۲, ویرایش شده کلا 1 بار
دو چيز را هميشه به ياد داشته باش
يكي خدا و ديگري مرگ
دو چيز را فراموش كن
بدي ديگران در حق خودت
خوبي خودت در حق ديگران
چهار چيزرا بيش از بيش نگهدار
شكمت را در سر سفره ديگران
زبانت را در جمع دوستان
چشمت را در خانه دوست
دلت را در سر نماز
روزگار دوروز است
يك روز براي تو و روزي بر عليه تو
اگر براي تو بود مغرور نشو
اگر بر عليه تو بود صبر داشته باش

نمایه کاربر
1300144

پست توسط 1300144 »

sosiana نوشته شده:به نطرم
از نظر بنده به هیچ وجه مشکلی نداره... اتفاقا خواهان این مساله هم هستم چراکه خیلی میتونه مفید واقع بشه
1300144 نوشته شده:من فکر می‌کنم با توجه به این مسائل باید با مشکلات ناشی‌ از شبیه‌سازی‌های انسان کنار بیاییم چون این کار جدی تر از قبل صورت میگیره و همینطور واسه سیاست چیزی نیست که به راحتی‌ ازش چشم پوشی کنن...پس فقط باید به منافعش متمرکز شد
ramsar-mahboobeh نوشته شده:مشکلش می تونه بدل سازی(!) تو بحث های ترور و ... باشه یا سواستفاده از شخصیت ها و ... که فاجعست بنوعی!
واي خوهش ميکم از ديد کسي که کلون شده هم به مسئله نگاه کنيد ديدتون رو بازتر کنيدبراي يه انسان فاجعست اصلا قبل از اينکه به منافعش يا سو استفاده ها از اون نگاه بشه از نطر اخلاقي بسيار مورد مذمته
اون کسي که کلون شده از نطر ابعاد عاطفي و روحي هم کاملا مثل انسان معموليه ،اينکه بابازيچه وماجراجويي چند نفر بدون اينکه کسي اون روحشو درنطر گرفته باشه پابه اين دنيا گداشته smile048
خوب اینم باید در نظر بگیرید که نظر ماها هیچ تأثیری تو پیشرفت یا توقف این پروژه نداره...اینجا فقط می‌شه این موضوع رو آسیب شناسی‌ کرد

نمایه کاربر
sosiana

سپاس: 15

پست توسط sosiana »

1300144 نوشته شده:خوب اینم باید در نظر بگیرید که نظر ماها هیچ تأثیری تو پیشرفت یا توقف این پروژه نداره...اینجا فقط می‌شه این موضوع رو آسیب شناسی‌ کرد
بله جانم مخاطبم کسايي هستن که در کمال بي رحمي ميگن از نظر من هيچ اشکالي نداره
دو چيز را هميشه به ياد داشته باش
يكي خدا و ديگري مرگ
دو چيز را فراموش كن
بدي ديگران در حق خودت
خوبي خودت در حق ديگران
چهار چيزرا بيش از بيش نگهدار
شكمت را در سر سفره ديگران
زبانت را در جمع دوستان
چشمت را در خانه دوست
دلت را در سر نماز
روزگار دوروز است
يك روز براي تو و روزي بر عليه تو
اگر براي تو بود مغرور نشو
اگر بر عليه تو بود صبر داشته باش

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

sosiana نوشته شده:واي خوهش ميکم از ديد کسي که کلون شده هم به مسئله نگاه کنيد ديدتون رو بازتر کنيدبراي يه انسان فاجعست اصلا قبل از اينکه به منافعش يا سو استفاده ها از اون نگاه بشه از نطر اخلاقي بسيار مورد مذمته
اون کسي که کلون شده از نطر ابعاد عاطفي و روحي هم کاملا مثل انسان معموليه ،اينکه بابازيچه وماجراجويي چند نفر بدون اينکه کسي اون روحشو درنطر گرفته باشه پابه اين دنيا گداشته
این قضیه برای اون متولد شده ( یا بهتره بگیم ساخته شده ها!) با بچه هایی که معلوم نیست پدر و مادرشون کیه فرقی نمی کنه
درسته
سخت هست ولی کم کم تعدادشون زیاد می شه و وو عادی می شه واسه همه در ضمن کسی نمی تونه تشخیص بدی که اون یه موجود آزمایشگاهیه

Unrated

نام: رضا

سپاس: 20

پست توسط Unrated »

ramsar-mahboobeh نوشته شده:دانشمند ها با مهندسی ژنتیک میان از یه موجود زنده یکی دیگه کاملن شبیه اولی تو آزمایشگاه درست می کنن که از نظر سلامت هیچ مشکلی نداره (معمولن)
رو گاو و گوسفندو ... امتحان کردن و موفقیت آمیز بوده حالا بحثی که هست اینه که اگه رو انسان امتحان کنن چی می شه؟ فایده هایی که داره به ضررهاش می ارزه یا نه؟
شنیدم قبلن تو اسرائیل یه زن همینجوری بوجود اومده و بعدش سانسور خبری و ازین حرفا دیگه معلوم نشد که نتیجش چی شد
توی کتاب درسیمون نوشته بودن که " تصور کلون کردن برای انسان غیر ممکن نیست اما مشکلی که هست قوانین اخلاقیشه که نادیده گرفته می شه و ..."
ولی خب فایده هاشم نمیشه نادیده گرفت
نظر شما چیه؟
با کلون انسان موافقید یا نه؟ چرا؟
من که مخالفم
چون اگه شبیه سازی انسان ها عمومی بشه خرجش هم خیلی زیاد میشه ، انسان های معمولی قادر نیستن ازش استفاده کنن میمونه سیاست مدارها... ( در واقع فقط میمونه ضررش)
1_ فرض کنید 50 تا بن لادن وجود داشت اونوقت آمریکا باید تا 200 سال دیگه با افغانستان میجنگید...
2_ یا هیتلر هیچوقت کشته نمیشد...
3_ یا عاقا (!) تا 500 سال دیگه حکومت میکرد... smile048
هر کدوم از این سه مثالی که زدم میتونه یه کشور یا یه دنیا رو تا صدها سال تحت تاثیر قرار بده
پس نه! چیز خوبی نیست

نمایه کاربر
Behjo

سپاس: 270

پست توسط Behjo »

دوستان گویا این کلون کردن را درست نفهمیده اند.

اینکار مانند کپی کردن است ولی تنها در ابتدای
کار.

میدانید که شخصیت هر کس در طول زندگی و در
کنش با پیرامونش شکل میگیرد.

ولی این دو نفر که شبیه سازی شده اند
اصلا در شرایط یکسانی رشد نمیکنند که شخصیت
یکسانی داشته باشند.

هتا اگر در شرایط یکسانی هم رشد کنند تنها
شباهت ظاهری به دارند و شخصیتشان متفاوت
است و در این حالت آن دو نفری که شبیه سازی
میشوند مانند دو دوقلو هستند
و میدانید که هتا دوقلوها هم با هم از لحاظ
شخصیتی، متفاوتند.

بنابرین اگر هیتلر شبیه سازی میشد، یکی
میشد همان هیتلر معروف و آن دیگری شاید
یک هنرمند یا روزنامه نگار یا شاعر میشد!!
فرق یک انسان خوشبخت با یک بدبخت در انتخاب هاییست که میکند

بدرود هوپا

نمایه کاربر
Behjo

سپاس: 270

پست توسط Behjo »

و زیان هایی که این کار (کلون کردن)دارد همان هایی است که
متوجهِ دو(چند)قلوهاست.
همانگونه که شاید یکی از دوقلو ها را بجای آن یکی
بازداشت کنند ، یا یکی را بجای دیگری پاداش بدهند
همین هم برای دو نفر که شبیه سازی شده اند ممکن
است رخ بدهد.

در مورد اینکه ،کسی که شبیه سازی شده،قربانی
شده هم میتوان گفت که دیگران هم قربانی شهوت
رانی پدرو مادرشان شده اند و بسیارند کسانی که
میگویند من نمیخواستم بدنیا بیایم ،پدر و مادرم چرا
مرا بدنیا آوردند؟
فرق یک انسان خوشبخت با یک بدبخت در انتخاب هاییست که میکند

بدرود هوپا

Unrated

نام: رضا

سپاس: 20

پست توسط Unrated »

Behjo نوشته شده:دوستان گویا این کلون کردن را درست نفهمیده اند.

اینکار مانند کپی کردن است ولی تنها در ابتدای
کار.

میدانید که شخصیت هر کس در طول زندگی و در
کنش با پیرامونش شکل میگیرد.

ولی این دو نفر که شبیه سازی شده اند
اصلا در شرایط یکسانی رشد نمیکنند که شخصیت
یکسانی داشته باشند.

هتا اگر در شرایط یکسانی هم رشد کنند تنها
شباهت ظاهری به دارند و شخصیتشان متفاوت
است و در این حالت آن دو نفری که شبیه سازی
میشوند مانند دو دوقلو هستند
و میدانید که هتا دوقلوها هم با هم از لحاظ
شخصیتی، متفاوتند.

بنابرین اگر هیتلر شبیه سازی میشد، یکی
میشد همان هیتلر معروف و آن دیگری شاید
یک هنرمند یا روزنامه نگار یا شاعر میشد!!
داداش اتفاقا من درست فهمیدم!
بچه ای رو که برای بدل شدن به وجود میارن همینطوری ولش نمیکنن بره تو اجتماع که شاعر یا روزنامه نگار بشه!
تو یه محیط بسته و تحت شدیدترین آموزش ها و شست و شو های مغزی قرارش میدن
حتی اگه به شما هم از بدو تولد تا 20 سالگی میگفتن کشتن آدم های سیاه پوست یا غیر آلمانی یا یهودی خوبه شما باورت میشد!
حتی اگه بهت میگفتن تو پیامبر خدا هستی هم باورت میشد!

ارسال پست