راهی برای دوباره زیستن - بدن جدید - عمر نامحدود

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
thegodof3d

نام: حامد حسن زاده

سپاس: 29

راهی برای دوباره زیستن - بدن جدید - عمر نامحدود

پست توسط thegodof3d »

اگه قرار بود هیچوقت هیچوقت پیر نشید و هروقت خواستین بدنتون نو بشه و بشه مثل اولش ، و هر چقدر از هرچی می خواین بخورید و نگران چاقی و ایناش نباشید چی؟

###

به دنیای اطرافتون چگونه می نگریستین؟

اگر مثلا قرار بود دستتون یا پاتون قطع بشه وقتی میشد با یه فناوری تمام بدنتون از نو ساخته بشه چی؟

###

داشتم فکر میکردم انسانها چرا باید پیر بشن؟ و پیر میشن چی میشه که میمیرن؟

و
.
.
.
این اومد تو ذهنم (البته مال پنج سال پیشه و قرارم هست تا بیست سال اینده بروم دنبالش)
چیزی که من گرفتم اینبود که بدن انسان بعد از یه مدتی فرسوده میشه و تحلیل میره ، هرچی فکر کردم دیدم اشکال کار فیزیکیه و مثلا ایه نازل نشده که انسان بعد یه مدت کوتاهی پیر بشه و بعدش سرشو بزاره خیر سرش بمیره راحت شیم ایشاالله! بلکه اتفاقا ایه نازل شده که چرا به توپ ... ببخشین ... به مردنتون نمی اندیشید و ما به شما عمر طولانی دادیم

حالا از ایه بگزریم میخواستم این ایده دور از دسترس ولی قابل انجامم رو بهتون بگم ،

................همونطور که میدونین بدن انسان تا وقتی که مغذ انسان زنده هست زندا میمونه و اگر بقیه بدن انسان نابود بشه ولی مغذ اکسیژن و قندشو بگیره ما زنده میمونیم(فیلم علمی تخیلی روبو کاپ ۲۰۱۴) ، من در این فکر بودم ماشینی ساخته بشه که یک تخته هوشمنده و به یه ابر کامپیوتر نسل اینده متصله . و اما کاری که این تخت انجام میده ، این تخت اول انسان رو بیهوش نگه میداره و بعدجمجمه انسان رو باز و مغذ رو با رعایت اصول زنده نگه داشتن در میاره بعد بصورت هوشمند کلیه بافتها و اندام های انسان رو میسازه که داخل یک قالب انجام میشه ، و بعد هم مغذ رو سر جاش میزاره ، سیستم کار هم انطور هست که تخت هوشمند به سرعت تعداد زیادی سلول بنیادی تولید و با یه فناوری خاص اونارو تبدیل به سلولها و بافت های مورد نظرش میکنه ، بعضی فناوری های این تخت هنوز بدست نیومده ولی من مطمعنم که اگر دانشمندان بخوان ظرف مدت حداکثر ده سال به اون فناوری ها دست پیدا میکنند ، البته اگه تحقیقات شرکت های بزرگ به این سمت کشیده بشه

تفاوت این ماشین با ماشین های جراحی امروزی در اینه که ماشین های جراحی امروزی روی بدنی که شکل خاص خودشو داره و موقعیت اندام ها زیاد مشخص نیست کار میکنند ولی این ماشین روی یک جای ثابت از پیش تعیین شده یک بدن جدید میسازه و مغذ رو بصورت هوشمند متصل میکنه

نمایه کاربر
thegodof3d

Re: راهی برای دوباره زیستن - بدن جدید - عمر نامحدود

پست توسط thegodof3d »

تصویر

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

تصویر

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

اگر چنین راهی وجود داشته باشد، قطعا از مسیر دستکاری ژنتیک است. مثلا به نحوی (فرض کنید با جداسازی و جایگزینی بخش از ژنهای لاک پشتهای 200 ساله جزایر گالاپاگوس در ژنوم انسان) سرعت تقسیم سلولی را کاهش بدهیم. در این صورت، مثلا رشدی که کودک انسان به طور معمول در طی گذشت 5 سال طی می کند را با دستکاری ژنتیک، در طی 10 یا 15 سال طی کند.
به همین صورت باید فکری برای گرفتگی طبیعی و تدریجی رگها و عروق مغز و بدن (تصلب شرائین یا آترو اسکلروزیس) کرد. همچنین باید فکری برای کاهش ذخائر مواد معدنی بدن مادر برای تحمل دوران جنینی طولانی تر نمود. همچنین معمولا ماهیچه قلب انسان برای حدود یک میلیارد بار تپیدن طراحی شده است که باید مداومت کاری آن را هم زیاد نمود. به جز این؛ باید دانست که بخشی از فرآیند پیری ظاهری ارگانها، اندامها و بافتهای بدن، مربوط به تجمع خطاهای ژنتیکی طبیعی، در خلال تکثیرهای مکرر سلولی در گذر عمر است.

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

از جرم گل سیاه تا اوج زحل
کردم همه مشکلات کلی را حل
بگشادم بندهای مشکل به حیل
هر بند گشاده شد بجز بند اجل
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

candle نوشته شده:اگر چنین راهی وجود داشته باشد، قطعا از مسیر دستکاری ژنتیک است. مثلا به نحوی (فرض کنید با جداسازی و جایگزینی بخش از ژنهای لاک پشتهای 200 ساله جزایر گالاپاگوس در ژنوم انسان) سرعت تقسیم سلولی را کاهش بدهیم. در این صورت، مثلا رشدی که کودک انسان به طور معمول در طی گذشت 5 سال طی می کند را با دستکاری ژنتیک، در طی 10 یا 15 سال طی کند.
به همین صورت باید فکری برای گرفتگی طبیعی و تدریجی رگها و عروق مغز و بدن (تصلب شرائین یا آترو اسکلروزیس) کرد. همچنین باید فکری برای کاهش ذخائر مواد معدنی بدن مادر برای تحمل دوران جنینی طولانی تر نمود. همچنین معمولا ماهیچه قلب انسان برای حدود یک میلیارد بار تپیدن طراحی شده است که باید مداومت کاری آن را هم زیاد نمود. به جز این؛ باید دانست که بخشی از فرآیند پیری ظاهری ارگانها، اندامها و بافتهای بدن، مربوط به تجمع خطاهای ژنتیکی طبیعی، در خلال تکثیرهای مکرر سلولی در گذر عمر است.

بسیار خوب ، البته همانطور که گفتم بعضی از فناوری ها هنوز بهش دست پیدا نکرده ایم ، مثلا بجای تغییر ژنتیکی بتوان با اشعه ای خاص و یا نیروی الکترو مغناطیسی خاص سلولهای بنیادی سریع تری ساخت و نه اینکه بزاریم تا ببینیم خودش چی میشه و خود سیستم بیاد و بافت ها رو بسازه ، فرض بنده البته در ارتباط با مویرگ های مغزی ساخت نانو رباط های هوشمند هست و برای بازسازی مغزی استفاده از سلولهای بنیادی وگرنه بقیه بدن انسان در این طرح جدا و دور ریخته میشه و یه بدن جدید ساخته میشه

درضمن میشه نوع بشر رو تغییر داد مثلا شما فرض کنید تعداد ماهیچه ها و سوخت مصرفیشون تغییر کنه و یه ذخیره جزیی قند و ... برای مغذ بمونه

smile124

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

همانطور که میدانید ، پیشتر شرکتهای با انجام عمل کلون موفق و انتقال اندام ها برای انسانهای مهم نظیر بوش پسر و شاه فحت شده اند ، اما انکه مغذ همان افراد در این کلونها زنده باشد خود جای سوال است
تصویر

White

سپاس: 211

پست توسط White »

سلام دوست گرامی...

متنتون رو خوندم اما باید بگم با توجه به واقعیت های موجود این فکز شما بیشتر حالت تخیلی داره تا عملی..! البته پر واضحه که این معادل غیر ممکن بودن نیست!

این تخت اول انسان رو بیهوش نگه میداره و بعدجمجمه انسان رو باز و مغذ رو با رعایت اصول زنده نگه داشتن در میاره بعد بصورت هوشمند کلیه بافتها و اندام های انسان رو میسازه که داخل یک قالب انجام میشه ، و بعد هم مغذ رو سر جاش میزاره

ببینید؛
همونطور که در این مقاله هم اشاره کردم:
امروزه انجام عمل پیوند مغز جزو دغدغه‌های اصلی پزشکان به شمار می‌آید و یکی از اصلی‌ترین موانع در راه چنین پیوندی، ناتوانی در پیوند بافت عصبی است چرا که بافت‌های عصبی آسیب‌دیده قادر به انتقال درست سیگنال‌های مغزی نیستند.

در کل پروسه ی کلون سازی سالهای زیادی وقت میطلبه و مطلبی نیس که بشه عرض 10 سال سروتهشو هم آورد. smile072

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

White نوشته شده:سلام دوست گرامی...

متنتون رو خوندم اما باید بگم با توجه به واقعیت های موجود این فکز شما بیشتر حالت تخیلی داره تا عملی..! البته پر واضحه که این معادل غیر ممکن بودن نیست!

این تخت اول انسان رو بیهوش نگه میداره و بعدجمجمه انسان رو باز و مغذ رو با رعایت اصول زنده نگه داشتن در میاره بعد بصورت هوشمند کلیه بافتها و اندام های انسان رو میسازه که داخل یک قالب انجام میشه ، و بعد هم مغذ رو سر جاش میزاره

ببینید؛
همونطور که در این مقاله هم اشاره کردم:
امروزه انجام عمل پیوند مغز جزو دغدغه‌های اصلی پزشکان به شمار می‌آید و یکی از اصلی‌ترین موانع در راه چنین پیوندی، ناتوانی در پیوند بافت عصبی است چرا که بافت‌های عصبی آسیب‌دیده قادر به انتقال درست سیگنال‌های مغزی نیستند.

در کل پروسه ی کلون سازی سالهای زیادی وقت میطلبه و مطلبی نیس که بشه عرض 10 سال سروتهشو هم آورد. smile072

به نظر من جدا سازی مغذ رو فقط ماشینها باید انجام بدن ، البته راجعبه اتصال اعصاب باید بدونید الان دست و پا های مصنوعی رو از رو پوست میفهمند طرف میخواد چیکار کنه ، و تعدادشون مشخصه و فقط یک طرف مشکل که اعصاب بدن هست هل شده هست چون بادی جدید که ساخته شده کاملا ماشین ساختتش و همه چیزش معلومه و نکته بعدی اعصاب مغذی هستش که من تخمین میزنم حداکثر ضرف مدت ۵ سال تحقیق شرکت های بزرگ و دانشمندان مطرح بدست میاد و اناتاومی دقیق م جزیی مغذ و تمام. بدن مطمینم ، و یکسری فناوری های دیگه ، شما الان ساعت دستتو با ساعت ده سال پیش مقایسه کن. الان ساعتی که دست منه اندازه سه تا از ابر کامپیوتر های ده سال پیش قدرت داره و خیلی چیزای دیگه ، به نظر من اگه به طرفش بریم بهش میرسیم

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

برای درک صحیح تر پیشنهاد میکنم نسخه دوبله فارسی فیلم Robo cop 2014 بدون چیزسور رو ببینید ، اونا روباط ساختن ما بدن میسازیم چطوره؟

تصویر

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

خیلی از همین فیلم های علمی تخیلی تحقق پیدا کرده اند اولا .
دوما ، بنده پنج سال پیش این ایده رو داشتم و میبینید که فیلم ربوکاپ کمی از ایده بنده فاصله داره و متعصفانه این ایده تا الان به ذهن کسی خطور نکرده ، در ضمن اون دوستمون که گفتند باید از ژنوم لاکپش استفاده کرد باید بگم اولا دلیل اصلی پیری و مرگ تخریب سلولها و بخصوص گرفتگی رگهای مغذی قلب هست نه تقسیم سلولی ، به هر حال ممنون از نظرات ارزشمندتون اگر بحث رو بکشونیم به سمت اونکه اگر بشه چی میشه ، عوض اینکه بگید چطور میشه ممنون میشم
به نظر من بعضی قید های اجتماعی تبدیل به دلقک بازی میشه و اونموقع انسان ها میتونن کارهایی بس عظیم انجام بدن

نمایه کاربر
thegodof3d

پست توسط thegodof3d »

راستشو بخوای اوایل ایده ام این بود (ینی پنج سال پیش) که یه تختی باشه و یه نور مثل نور اسکنر ، رد بشه و بدن انسان رو از نو بسازه ... یا چندتا نور ... به هر حال هادی جان اگه امکان داره بگو بعدش چه کارایی میتونی انجام بدی؟ یعنی اگه ده پونزده سال اینده بری بیمارستان و یه بدن نو بهت بدن چی میشه؟ چیکار میکنی؟ ایدیولوژیت چیه؟

علی جعفری

پست توسط علی جعفری »

به نظر من اینکه انسان رو بتونیم در یک زمان نگه داریم عقلانی تره
مثلا اینکه تقسیم سلولی نشه یا فرد اصلا رشد نکنه من 18 ساله بمونم
اینجوری اگه سلولی پیر نشه و سلولی متولد نشه جذاب تره.توی داستان ها میخونیم که جاودانه شدن وجود داره اما اینکه پیر بشیم و دوباره جوون بشیم فکر نکنم وجود داشته باشه.من میدونم که هرچیزی رو هم بتونن جا به جا کنن عصب رو نمیتونن چون عصب هر کس مربوط به خودشه.یه چیزی مثل اب جاودانه بسازن راحت تره

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

علی جعفری نوشته شده:توی داستان ها میخونیم که جاودانه شدن.

همین الان موجودات دریایی هستن که نامیرائن, پس نامیزائی از نگاه طبیعت ممکن و شدنیه. اما یکی از مشکلات نامیرائی انتخاب طبیعیه, ژنی که نتونه از طریق تولید مثل فرصت جهش و سازگاری با طبیعت رو پیدا کنه ممکنه بر اثر تغییرات زیستی حامل ژن نابود شه, نابودی حامل ژن به معنی نابودی خود ژنه. اما در سیستم تولید مثل جهش ژنتیکی فرصت سازگاری با تغییرات طبیعی رو ایجاد می کنه.

جاودانگی عمر بشر هم یه امر ممکنه, قبلن میانگین عمر انسان 30 سال بود و امروزه به خاطرات پیشرفت پزشکی توی کشورهای پیشرفته به 70 سال هم رسیده. در صد سال دیگه عمر طبیعی تبدیل به عمر مصنوعی می شه (مهندسی ژنتیک) و می شه تا دویست سال عمر کرد.

اما ما هرچقدرم که توی مهندسی ژنتیک پیشرفت کنیم و بتونیم نامیرا بشیم و احتمال اینکه بیولوژی درونی بدنمون به مرگ نزدیک شه رو صفر کنیم, احتمال اینکه بر اثر عوامل بیرونی بمیریم همچنان هست. سیل, زلزله و... ما رو می کشه, ما فقط می تونیم تایمر درونی ژنتیکی رو از کار بندازیم و ساعت بیولوژیک خودمون ما رو نکشه, تهدید عوامل بیرونی پابرجاست. (اگه از خطرناک بودن جاودانگی از نگاه داروینی فاکتور بگیریم چون تولید مثل و نابودی حامل ژن یه تاکتیک فرگشتیک بوده). پس فقط یه راه هست که ما رو به معنای واقعی کلمه جاودانه کنه؛ و اون بیولوژی در کنار تکنولوژیه, یعنی ما بتونیم ذهن انسان رو روی یه سرور دیگه آپلود کنیم. در این صورت نیازی به بدن هم نداریم چون ذهن ما به طور آنلاین کار می کنه و تبدیل به یه کامپیوتر هوشمند می شیم.

همین الان هم این ذهن ماست که ایگوی مارو تشکیل می ده و این ذهن به صورت بیولوژیک کار می کنه, ما اگه بتونیم ذهن انسان رو به طور تکنولوژیک آپلود کنیم اون موقع ایگوی ما به صورت الکترونیک راه‌اندازی می شه. یعنی به جای گوشت و استخون و مولکولهای آلی تبدیل به سیلیکون و دیسک سخت و... می شیم.

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

البته "جاودانگی" شاید لغت مناسبی نباشه, مهندسی ژنتیک درباره anti aging حرف می زنه و این با جاودانگی فرق داره. Anti aging یعنی نمردن بر اثر کهولت سن (خطرات بیرونی پای برجاست)؛ ولی جاودانگی یعنی نمردن هم بر اثر کهولت سن و هم خطرات بیرونی. ومپایریسم maybe! :)

فرایند افزایش عمر خیلی ساده تره تا جاودانگی, یه مجله ای می خوندم, نوشته بود بیست سال آینده نانوروبات هایی ساخته می شه که توی سلولهای میزبان نهادینه می شه و عملکرد ارگان ها رو چک می کنن؛ هر ارگانیسم بد کار کنه یا سلولی بیمار بشه این تکنولوژی بلافاصله نوتیفیکیشن می ده. افزایش عمر ممکن, و خاموی تایمر ژنتیک شدنیه. اما مهندسی ژنتیک فقط می تونه جاودانگی رو "شبیه سازی" کنه, یعنی پیشرفت ژنتیکی و نمردن بر اثر پیری و بیماری ها و نارساییهای داخلی, گفتم که این با عمر جاودانه فرق داره.

البته اگه از تداخل دین و مذهب فاکتور بگیریم؛ مذهبیون اجازه سرمایه گذاری روی عدم پیری و جاودانه شدن رو نمی دن چون اینکارو مداخله توی کار آفرینش و دخالت تو امور خداوندگاری و... می دونن!!! بعضی از متخصصا می گن اگه مذهب اینقدر دخالت نمی کرد الان میانگین عمر بشر به صد سال رسیده بود. توی آمریکا سالانه نزدیک چند تریلیون دلار خرج خدمات پزشکی می شه که بیشتر از پنجاه در صد اون به افراد پیر و بالای شصت سال تعلق می گیره! اگه مداخلات مذهبی وجود نداشت و نصف این هزینه خرج فرایند anti aging می شد میانگین عمر انسان شاید به دویست سال هم می رسید.

بالاخره قضیه متوقف کردن مرگ و نابودیه؛ انسانها زمانی به نقطه‌ی اوج تکامل خودشون می رسن و می تونن فاتح سیارات و کهکشانهای دیگه باشن که بتونن جلوی مرگ خودشون رو بگیرن.

پست قبلی درباره خطرات تکاملیِ نامیرایی, یعنی فقدان جهش ژنتیکی گفتم. فرض کنید یه موجود نامیرا باشه, هزارسال عمر کرده ولی هزارسال بعد شرایط زیستی کره زمین غیرقابل زندگی می شه (یا شهاب سنگ می خوره یا خشکسالی به وجود میاد, یا حتی ممکنه خود اون موجود توسط موجودات دیگه شکار بشه و...) نابودی موجود نامیرا (حامل ژن) یعنی نابودی خود ژن. ولی توی همون شرایط زیستی غیرقابل زندگی, اگر موجودات تولید مثل کنن, موتاسیون یا جهش شانس سازگاری و بقای بهینه رو به اون موجودات می ده و نسل اون موجودات از اون شرایط سخت عبور می کنه. این خطری بود که بالاتر هم گفتم, ولی خیلی از مهندسای ژنتیک عقیده دارن که این ایراد وارد نیس, چون موتاسیون طبیعت بدون آگاهی و کورکورانس, اما ما آدمها می تونیم خودمون آگاهانه ژنمون رو جهش بدیم. ما هیچ وقت نمی تونیم خطر نابودی رو به صفر برسونیم, اگه تکنولوژی بتونه خطرات کنونی رو حذف کنه, در عوض اون رو وارد یه مرحله دیگه ای از تکامل می کنه. اون موقع خطرات دیگه طبیعی نیس و تکنولوژیکه, یعنی ممکنه یه ویروس سایرنتیک ما رو بکشه! تهدیدای بشری می شه خطر ویروسی, نرم افزاری و... حتی ممکنه ذهنتون توسط هکرها هک بشه و کنترل خودتون از دست خودتون خارج بشه!

ارسال پست