ساختن آگاهی (روح) در آزمایشگاه!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
user41224

عضویت : جمعه ۱۳۹۴/۱/۷ - ۱۲:۰۵


پست: 10

سپاس: 18

ساختن آگاهی (روح) در آزمایشگاه!

پست توسط user41224 »

ساخت آگاهی در آزمایشگاهدر سراسر جهان گروهی از محققان در تلاش براي معکوس کردن مهندسی مغز انسان هستند، اين کاريست دشوار ، زيرا، برای همه تحقيقات ما مغز هنوز هم پيچيده ترين وسيله در جهانی است که مي شناسيم.
اما نقشه برداری مغز مي تواند،ده ها سال بطول بی انجامد به همين دليل است که برخی از دانشمندان سرکِش تصميم گرفته اند تا قدرت شليک (ميزان انگيختگی)درون سلول های مغز زنده را مهار کنند آنها در تلاش هستند برای رخنه در اسرار روح با استفاده از ترکيب زيست شناسی، و فناوری تکه هايی از مغز را برداشته و آنهارا به تکه هاي سخت افزاري جُفت کنند.

اغلب شبيه سازهای کامپيوتری به نورون هايی بسيار ساده محدود هستند آنچه آنها در ظروف آزمايشگاه دارند با نورون هايی واقعی ، زنده، مرطوب ، پيچ و تاب دار، با تمام پيچيدگی آنهابی اندازه پيچيده تر از هر چيزيست که ما می توانيم بر روی کامپيوتر های امروزی شبيه سازی کنيم.

تصویر


"پروفسور "استيو پاتِراز انيستيتو فناوري و طراحي- "و ساخت مغز "جورجيا ،مغزهای مي سازند که نيمه-زنده ، نيمه-ماشين هستند، تيم "پاتر" نورون های کشت شده جنين موش را گرفته سپس آنها را روی صفحات مينياتوری حاوی الکترود رشد می دهد آنها با مرورِ زمان تشکيل اتصالات الکترودها و ساختارهای آکسون و دندریت ها را مشاهده کنند بنابراين ، آنها اتصالات "سيناپسی" هستند که توسط آن نورون ها، با يکديگر مبادله می کنند.


تصویر


و ما مي توانيم از اين پروسه با استفاده از رنگينه حساس-کلسيم فيلم برداريم بنابراين، در اينجا شما می توانيد درخشش سلول ها را مشاهده کنيد هر بار که سلول سيگنالی را به، سلول ديگری می فرستد انفجاری از کلسيم را به همراه دارد، هنگامي که مغز رشد کرد پاتر" داده هايی را از طريق"، الکترودها به آن مي فرستد و مغز واکنش نشان مي دهد اين الکترودهای متصل به يک کامپيوتر، که به بدنی رباتی متصل است نتيجه فرمی جديدی از حيات است.

تصویر


هایب رات:
اين "هايب رات" است رباتی کنترل شده توسط بافتِ زنده مغز است.
مغز آن در يخچال است اما شما می توانيد واکنش نورون هايش را بر روی صفحه نمايش کامپيوتر ببينيد به عنوان بدنی که راهش رادر اطراف ميز آزمايشگاه می يابد مانند هر حيوانیهايب رات" تجربه مي کند"و از آنها ياد می گيرد در اين حالت ،اينگونه محيط را مسيريابی می کند.
بنابراين سوال اينست که:
يک "هايب رات" می تواند هميشه آگاه باشد؟


تصویر


به هر حال، ما هميشه می توانيم شبکه هايی از آگاهی را کِشت کنيم سواليست که من می توانم بگويم "ما قبلاً هم پاسخ داده ايم": بلهما ظروف کِشتی داريم که منابع را از محيط زيست دريافت می کنند.
آنها به طُرُق پيچيده ایبه هم واکنش نشان می دهند بنابراين آنها از محيط اطرافشان آگاهند به شکلي بسيار ابتدايی ممکن است با فعل و انفعالات پيچيده تر بين بافت های مختلف مغز و بين کامپيوتر و بافت مغز بتوانيم به چيزيکه مردم می گويند شناختی سطح-بالا است، دست بيابيم.
بيشتر شبيه به آگاهی انسانی، اما اگر روزی يک "هايب رات" يايک کامپيوتر بيدار شود،و بفهمد که و چه است،اگر روحي از آن سيم ها بيرون بيايد؟!!

منبع:
http://www.eurekalert.org/pub_releases/ ... 042403.php

yazdanhaliday

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۹


پست: 239

سپاس: 138

جنسیت:

Re: ساختن آگاهی (روح) در آزمایشگاه!

پست توسط yazdanhaliday »

آخرش با این هوش مصنوعیشون یه بلایی سر همه موجودات زمین در میارن۰
میگی نه!?
نگاه کن....
:-):-)
تصویر

ارسال پست