آنچه در مورد پشت پرده بیماری کرونا باید بدانیم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: آنچه در مورد پشت پرده بیماری کرونا باید بدانیم

پست توسط Paradoxy »

نخست یک مثال ساده فرض کنید یک قفل رمزی با رمز ناشناخته داریم داریم که سه رقمی است . احتمال اینکه با یک بار تلاش بتوانیم قفل را باز کنیم یک ششم است اگر ده رقمی بود چقدر ؟ احتمالش یک بر ده فاکتوریل بود

خیلی دست پایین میگیدها. اگه فرض کنیم توی رمز اعداد تکراری مجازه و صفر هم وجود داره اونوقت برای سه رقمی 10*10*10 حالت وجود داره که قابله تسته. (اولین رقم 10 حالت داره، دومین رقم 10 حالت، سومی هم ده حالت، پس سر مجموع 1000 حالت داریم) (رقم اول 0 میتونه باشه. اگه 0 نتونه باشه، اونوقت 9*10*10 حالت هست) بعد تازه اگه فرض کنیم تکراری مجاز نیست بازم 10*9*8 حالت توی سه رقم حالت داریم! ده رقم؟ میشه 10 به توان 10 و برای n رقم؛ هستش $10^n$. اگه تکرار مجاز نباشه همون 10 فاکتوریلی میشه که گفتید. ولی هیچ دلیلی نداره بدون تکرار فرض کنیم.

طول ژنوم کرونا ویروس نزدیک سی هزار جفت باز است . اکر فرض کنیم هر تغییرآرایش کد ژنتیکی ویروس برای بدست آوردن حالت مورد نظر تنها یک ثانیه طول بکشد چند ملیارد سال طول خواهد کشید که کد ژنتیکی ویروس برای بیمار کردن ایرانی ها لازم است ؟؟؟

من اینو سعی کردم با متلب حساب کنم. از محدوده double متلب خارجه. میلیارد رو بیخیال بشید، رو چند گوگل گوگل گوگل حساب کنید. از عمر جهان میزنه بالاتر

Vahid75

سپاس: 13

پست توسط Vahid75 »

سلام دکتر جون
ببینید بحث در مورد احتمالات به دو صورت هست یه وقتی شما یک انبار کاه در اختیار دارید و به دنبال یک سوزن هستید اما بعضی مواقع شما یک سوزن دارید و پیدا کردن یک انبار کاه قطعا خیلی راحت تر هست.
منم سعی در توجیه این ندارم که واقعا توطئه ای علیه ایرانی ها شکل گرفته اما بعنوان یک انسان آزاد اندیش این حق رو برای خودم قائل هستم که به کانونهای قدرت و ثروت که قوانین رو خودشون وضع میکنن اعتماد کامل نداشته باشم حداقل با نگاه به سوابق این قدرتها میتوان نسبت به راستی گفتار اونها زیاد خوشبین نبود.
سالانه میلیونها دلار صرف هزینه های نظامی میشه و سلاحهای متعارف و فیزیکی به ناحیه اشباع رسیده اند اکثر کمپانی های اسلحه سازی بازار خودشون رو در حال از دست دادن می بینن و بخشی از اقتصاد کلان ابر قدرتها رو به نزول هست مسلما ظرفیت این کمپانی ها اونها رو به سمت سلاح های جدید سوق میده تا از همقطارهای خودشون عقب نمونن

آزمایشگاههای پیشرفته میکروبی هم جزیی از این مارکت بزرگ به حساب میان و تلاش اونها برای عقب نموندن از رقبا کاملا توجیه پذیر هست.

در مورد مستندات کسانی که به تئوری توطئه معتقد هستند کاملا قابل پیش بینی هست هر مدرکی که رو کنن از طرف دادگاههای بین المللی قابل استناد نیست چون این دادگاهها محصول و زاییده پول و ثروت هستند که در بطن خودشون جنایت و کشتار انسانهای بیگناه جزء لاینفک اونهاست.

واقعا آیندگان در مورد ما چه فکری خواهند کرد؟ مردمانی از سرزمین پارس که حتی لحظه ای زحمت تفکر و تامل به خودشون ندادند.......
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

Vahed75 نوشته شده:در مورد مستندات کسانی که به تئوری توطئه معتقد هستند کاملا قابل پیش بینی هست هر مدرکی که رو کنن از طرف دادگاههای بین المللی قابل استناد نیست

درود
خب شما چه مدرک و مستنداتی دارید که پشتوانه دانشپذیر داشته باشد که ویروس برای کشوری مشخص ( ایران یا هر کشور مشخصی ) دستکاری شده
اگر دارید بفرمایید
اگر هم مدرکی دانش پذیر سراغ ندارید و تنها بر اساس حدس و گمان و احساسات است که روشن است قابل استناد نیست
و همان ت ت می شود

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

من تازه اومدم اینجا نظرات رو میخونم. خیلی سال پیش یه سخنرانی (به اعتقاد خیلی ها چرند پرانی) از رائفی پور گوش میکردم میگفت امریکا ازمایشگاه هایی داره که میتونه روی یک نژاد تاثیر بزاره یا روی یک رنگ چشم خاص. یه کلیپی هم دیدم 17 دقیقه هست از یه دکتری که درباره بعد علمی این نوع سلاح های بیولوژیک حرف میزنه که میزارم ببینید
https://cutt.ly/JtEf8Fu
خود من اهل توهم توطئه نیستم ولی کسانی که این حالت رو دارن رو میتونم تا حدودی بفهمم چرا اینطور فکر میکنن چون این نوع منطقی سازی و دلیل تراشی و نوهمات توطئه و رسیدن به ریشه باعث میشه اضطراب کمتری رو پیدا کنن و حس کنن کنترل بیشتری روی واقعیت دارن. به هر حال هرکسی یک نوع سیستم برای کم کردن اضطراب داره. حالا این ویروس و قرنطینه ناشی از اون که دیگه رسما ملتو دیوونه کرده و سیستم کم کردن اضطراب هم براش خیلی ضعیفه. ذهنیه که داره کم کم میپاشه و احتمال رفتارای عجیب تر از توهم توطئه رو باید انتظار داشت
توی فضای مجازی هم که معروفه راننده تاکسی ها خیلی به توهمات تاکید دارن smile021

به هر حال این ویروس داره یه ویروس دیگه به نام بشر رو از بین میبره و ویروسای قویتر زنده میمونن و ضعیف تر ها می میرن. تکامل راه خودشو داره ادامه میده smile001
https://www.youtube.com/watch?v=L5foZIKuEWQ
آخرین ویرایش توسط matrix یک‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۰ - ۰۱:۲۴, ویرایش شده کلا 1 بار
Sad but true

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

ببینید یه چیزی که من راجع به این ویروس شنیدم اینکه این ویروس هزاران سال قبل هم بوده اما آنقدر ضعیف بوده که آسیبی به کسی نمی رسونده.. اما چطور تکامل پیدا کرده و باعث کشتار شده اینو باید توی بدن خفاش جستجو کرد. بدن خفاش باعث قوی شدن و ماندگاری این ویروس شده..
درسته چینی ها سوپ خفاش رو می پزن. اما فقط یک سوپ خفاش کافیه نیم پز شده و فقط کافیه یک ویروس در بدن خفاش جان سالم بدر ببره.. گاها برای ما هم پیش آمده وقتی جوجه سیخ می کنیم و روی منقل می گذاریم کامل کباب نشده باشه و مقداریش خام باشه.. می خوام بگم همون یک مورد کافیه.

در مورد نظریه توطئه هم باید بگم حاکمان چین آنقدر احمق نیستن که این ریکس رو بکنن! و به خاطر تصاحب چند شرکت بزرگ آمریکایی و اروپایی تمام صنایع خودشون رو تحت شعاع قرار بدن. نکته دوم که باید مد نظر گرفت اینکه چین بزرگترین شریک تجاری ایالات متحده است. اگه قرار باشه چین همچنین رفتاری با ایالات متحده کنه، ایالات متحده نیز باالطبع همین رفتارو. با چین خواهد کرد. و ممکنه این وسط ضرری که چین می کنه بیشتر هم باشه.
ترامپ به نظر من باهوش ترین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحده آمریکاست. بخاطر اینکه با تعرفه های سنگین به واردات کالاهای چینی از چینی ها باج گرفت و در صادرات کالا با چین توازن برقرار کرد. تا در یه همچین روز هایی چین دست بالا پیدا نکنه.
نکته دیگه تا وقتی که نفت دنیا با دلار معامله میشه و قیمت جهانی طلا با دلار ارزش گزاری میشه. شاخ آمریکا شکسته نمیشه. ممکنه تولید نا خالص چین از آمریکا پیشی بگیره، ممکنه ارزش یوان به دلار برسه. ممکنه چین ابر قدرت اقتصادی دنیا بشه و با اختلاف از آمریکا جلو بزنه
اما اینو باید فهمید که میلیون ها کالایی که از چین صادر خواهد شد در آینده، با دلار ارزش گذاری شده و معامله می شود! منظور اینکه دلار ارز مرجع دنیاست. با همین روش آمریکا از اقتصاد چین در آینده بهره میبره
لازم نیست رییس جمهور آمریکا کاری کنه.چین به تنهایی در آینده ارزش دلار رو بالا می بره و حفظ میکنه. و این یعنی تثبیت قدرت اقتصادی آمریکا و این که آمریکا باز هم حرف اول و آخر و می زنه.

در سال 2019 یک مورد مرگ مشکوک در اثر ناراحتی ریه در یکی از بیمارستان های چین ثبت شد. و مقامات آن بیمارستان علت مرگ را بیماری های رایج ریوی تشخیص دادند. تا اینکه یکی از متخصصین آن بیمارستان چند مورد مرگ مشکوک با علائم مشابه ریوی بیمار یاد شده را تشخیص داد. و او را وادار به آزمایشات و تحقیقاتی کرد. و تا یک سال طول کشید. تا در نهایت ویروس کرونا را در علت مرگ نامبردگان کشف کرد. سرعت شیوع و کشتن ویروس به حدی ترسناک بود که مقامات بیمارستان گزارش را خیلی سریع به مقامات حکومتی دادند. و ماجرا خیلی سریع رسانه ای شد. تا پیشگیری ها جهت جلوگیری از اپیدمی شدن
این ویروس توسط دولت ها در سرتاسر دنیا صورت گیرد... حالا فرض کنید پیشگیری ها و قرنطینه ها در صورت اطلاع نداشتن از وجود این ویروس انجام نمی شد.. مثل شیوع طاعون میلیون ها نفر کشته می شدند.

اون دکتر بیچاره هم که این ویروسو پیدا کرد. فکر کنم در اثر کرونا مرد.
smile072
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

matrix2013 نوشته شده:من تازه اومدم اینجا نظرات رو میخونم. خیلی سال پیش یه سخنرانی (به اعتقاد خیلی ها چرند پرانی) از رائفی پور گوش میکردم میگفت امریکا ازمایشگاه هایی داره که میتونه روی یک نژاد تاثیر بزاره یا روی یک رنگ چشم خاص. یه کلیپی هم دیدم 17 دقیقه هست از یه دکتری که درباره بعد علمی این نوع سلاح های بیولوژیک حرف میزنه که میزارم ببینید
https://cutt.ly/JtEf8Fu

smile001
https://www.youtube.com/watch?v=L5foZIKuEWQ

رائفی پور مدرکش چیه ؟ کجا درس خونده ؟ منبع توهمات ایشان کیه ؟

شاید منبع توهماتش علی کرمی باشه همونی که از سلاح بیولوژیک حرف می زنه

این که صداقت خودش زیر یک کوه از پرسشه

در مورد فردی به نام پروفسور !! علی کرمی استاد دانشگاه بقیه الله مطالبی آورده اند و به آن استناد !!

ایشان کسی است در مایه های روازاده ؛ حسن عباسی رایفی پور فراستی پور و تبریزیان . و.... از این دست که دروغبافی و توهم های دانش ناپذیر نامبردگان بر اهل خرد آشکار است
کافی است برخورد و قضاوت های جامعه علمی کشور را درباره ایشان بخوانید
سه آدرس را می فرستم که بهتر با عقاید و نظرات مطرود ایشان آشنا شوید

اعتراض تصویر

http://irbic.ir/9061/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A8%DB%8C-%D8%A7/

[url]
https://ravazadeh.com/%d8%b6%d8%b1%d9%8 ... 87-%d8%af/
[/url]

[url]
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1394 ... 8%B3%D8%AA
[/url]

درمورد محصولات ترا ریخته و توطئه صهیونیسم می گوید :

پرسش خبر نگار : این مقاله تخصصی بوده است؟

پاسخ تخصصی کرمی !!! :
بله؛ بنده فوق‌تخصص بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک ‌مدرن هستم(1)؛ می‌توانم چیزهایی از پیچیدگیهای درون پدیده های خلقت بگویم که تاکنون نشنیده‌اید. معجزاتی در قرآن در مورد علوم جدید وجود دارد، که دانشگاهیان ما در آن موضوع کار کمی انجام داده اند؛ شاید هم سر در نمی آورند. تبارک الله احسن الخالقین. من خدا را در آزمایشگاه کشف کردم؛ من خدا را در آزمایشگاه دیدم؛ من با چشمانم در پدیده های خلقت، در درون پیچیدگی فرآیندهای زیستی، در ژنها و نحوه عملکرد سلولها حضور خدا را دیدم؛ درون مولکولهای حیات، در پیچیدگی شگفت انگیز سلول زنده. وقتی در این موارد، کشف علمی می‌کردم، خم می‌شدم، و سجده می‌کردم؛ که این خالق چه عظمتی دارد. سبحان الله!

منبع : در آدرس بالا
آخرین ویرایش توسط غلامعلی نوری یک‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۰ - ۱۵:۲۴, ویرایش شده کلا 1 بار

Vahid75

سپاس: 13

پست توسط Vahid75 »

سلام دکتر جون
والا من یه آزمایشگاه پیشرفته میکروبی در اختیار ندارم تا نتیجه مشاهدات خودم رو عینا برای شما منعکس کنم
تاکید من بیشتر بر رفتار مشکوک ویروس و همچنین نحوه عملکرد دولتها در مقابله با اونه
همچنین برخی سوالات که هیچ جوابی برای اونها پیدا نکردم

اول اینکه چرا نوزادان علایم خفیفی از بیماری رو بروز میدن در حالیکه سیستم ایمنی نوزاد ضعیف تر از افراد بالغ هست طبعا باید کشندگی ویروس کرونا (حالا مل مل میاد میگه کووید19)باید نزد نوزادان بیشتر باشه

دوم اینکه چرا پراکندگی و شیوع بیماری با سطح بهداشت عمومی مطابقت نداره مثلا در ایتالیا یا اسپانیا با وجود سطح بالای بهداشت عمومی شیوع بیماری نسبت به هند با اون جمعیت و سطح بهداشت بسیار بالاتر هست؟

ممنون میشم در این موارد هم توضیح بدین

در مورد رائفی پور و تبریزیان قضیه روشن تر از روز هست فکر نمی کنم در مورد توهمات ایندسته توضیحاتی لازم باشه
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

همیشه خواستم بدونم مغز این افرادی که توهم توطئه دارن چطور کار میکنه. بخاطر همین سخنرانی هاشونو گوش میکردم مثل رائفی پور یا عباسی. اما هنوزم با فهمیدن ذهنشون مشکل دارم. ذهنیتشون تو مایه های همون توضیحاتی هست که تو قسمت فلسفه سینما از فیلمای لینچ نوشتم هست یعنی استناد به سورسه غیر مطمئن. اما اینکه چرا باید به یک منبع غیر مطمئن استناد کنن رو هنوز نفهمیدم همونطور که استناد به هزاران حدیث با سورس غیر مطمئن و در طول زمان تغییر یافته رو نفهمیدم (تبریزیان) یا حتی زمین تخت گرایان. شاید اعتقاد به یک مطلق و اعتقاد به کتاب یک مطلق این حالات ذهنی رو به وجود میاره که حالا باید دربارش بیشتر صحبت کنیم البته توی قسمت فلسفه

ولی جالبه که ادبیاتشون شبیه همه مثلا همین کرمی که نوشتید: "می‌توانم چیزهایی از پیچیدگیهای درون پدیده های خلقت بگویم که تاکنون نشنیده‌اید" دقیقا رائفی پور هم میگفت "میخوام حقایقی رو بهتون نشون بدم که نگاهتون به همه دنیا عوض بشه" smile021

در کل میخوام بگم اینا رو نباید مسخره کنیم به جاش سعی کنید سیستم ذهنیشون رو بفهمید چطوری کار میکنه یا به قول برنامه نویسا باگ ذهنیشون کجاست
Sad but true

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

Vahed75 نوشته شده:سلام دکتر جون

اول اینکه چرا نوزادان علایم خفیفی از بیماری رو بروز میدن در حالیکه سیستم ایمنی نوزاد ضعیف تر از افراد بالغ هست طبعا باید کشندگی ویروس کرونا (حالا مل مل میاد میگه کووید19)باید نزد نوزادان بیشتر باشه

دوم اینکه چرا پراکندگی و شیوع بیماری با سطح بهداشت عمومی مطابقت نداره مثلا در ایتالیا یا اسپانیا با وجود سطح بالای بهداشت عمومی شیوع بیماری نسبت به هند با اون جمعیت و سطح بهداشت بسیار بالاتر هست؟

ممنون میشم در این موارد هم توضیح بدین

برای پاسخ دادن به این پرسش ها باید بریم سراغ علوم پایه و فیز یولوژی

چند دلیل داره

یک نوزادان تا نزدیکای شش ماهگی توان سیستم ایمنی شون را از راه جفت از مادر می گیرند بنا براین به اندازه ی کافی مقام هستند

دوم در نوزا دان و شیرخوران سلوهای دفاعی در برابر ویروس ( همان لنفوسیت ها ) نسبت ب بزرگتر ها بیشتر ه

سوم چون که نوزادان و شیر خوران در طی چند ماه چند بار واکسن می زنند سلوهای بدنشون مانند سربازان تمرین دیده ورزیده شده و پادتن می سازند و آماده به خدمت می شوند و برای دفاع از بدن گوش به زنگ هستند

بر همین اساس گویا استرالیایی ها داران واکسن های دوران نوزادی را روی بزرگسالان برای پیشگری و درمان کرونا استفاده می کنند

چهار
میزان فسفر نوزادان و خرد سالان نسبت به بزرگسالان بیشتره شاید این عنصر نقش محافظتی داشته باشد

این چهار دلیل بالا با کمک هم مانند بتن ارمه برای نوزاد و شیر خوار عمل می کنند

اما چرا هند نمی گیره ولی ایتالیا و اسپانیا می گیره

عادت غذایی و سیستم دفاعی بدن و میانگین سنی خیلی می توان تاثیر داشته باشد

مواد انتی اکسیدان و پاد التهاب در غذای روز مره هندی ها بیشتره

میانگین سنی آنها پایین تره

ویتامین دی بیشتری از نور خورشید به هندی ها می رسه تا ایتالیایی ها و اسپانیایی ها

هندی چون زیاد بهداشت را رعایت نمی کنند بدنشان به مرور پادتن های بیشتری برای مبارزه با میکروب های وارده دارد

و سلولهای دفاعی بدنشان نسبتن آماده و بیدار ورزیده تر هستند چون مدام در معرض آلودگی هستند

ولی ایتالیا و اسپانیا چون خیلی پاستوریزه هستند سیستم دفاعی شون در خواب بوده بنابراین آمادگی مانند هند ندارند

البته دلالایل دیگر هم هست ....

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

دکتر نوری ، به موارد خوبی اشاره کردی
ولی تا اونجایی که من می دونم ، نوزاد ها در برابر ویروس ضعیف هستند ، حالا چرا کم بیمار شدنشون رو میبینیم ؟ دوره نوزادی مدت کمیه پس تعداد نوزاد ها کم خواهد بود و به تبع اون تعداد بیماریشونم کمه
اما کودکان در مقابل کرونا مقاومن، همون طوری که جوانان مقاوم ترن
مادر بچه برای کرونا پادتن نداره که به بچه شم انتقال بده ، پس ایمنی از طریق مادر برای کرونا برای نوزاد وجود نخواهد داشت
فسفر هم بیشتر برای عفونت های باکتریال کمک کننده است
اما واکسن ب ث ژ ، تحریک کننده ایمنی که برای نوزادان استفاده میشه هم برای بزرگسالان آزمایش شده
در مورد هندی ها به مورد خوبی اشاره کردید ، یه مطلبی می خوندم که می گفت هندی ها خیلی موقع ها به آب سالم دسترسی ندارند و دولتمردان هندی به همین خاطر ورودی های کشور رو خیلی جدی کنترل می کنن

ارسال پست