آنچه در مورد پشت پرده بیماری کرونا باید بدانیم

Re: آنچه در مورد پشت پرده بیماری کرونا باید بدانیم

نوشتهاز سوی paradoxy در چهارشنبه 6 فروردين 1399 - 01:04

نخست یک مثال ساده فرض کنید یک قفل رمزی با رمز ناشناخته داریم داریم که سه رقمی است . احتمال اینکه با یک بار تلاش بتوانیم قفل را باز کنیم یک ششم است اگر ده رقمی بود چقدر ؟ احتمالش یک بر ده فاکتوریل بود

خیلی دست پایین میگیدها. اگه فرض کنیم توی رمز اعداد تکراری مجازه و صفر هم وجود داره اونوقت برای سه رقمی 10*10*10 حالت وجود داره که قابله تسته. (اولین رقم 10 حالت داره، دومین رقم 10 حالت، سومی هم ده حالت، پس سر مجموع 1000 حالت داریم) (رقم اول 0 میتونه باشه. اگه 0 نتونه باشه، اونوقت 9*10*10 حالت هست) بعد تازه اگه فرض کنیم تکراری مجاز نیست بازم 10*9*8 حالت توی سه رقم حالت داریم! ده رقم؟ میشه 10 به توان 10 و برای n رقم؛ هستش $10^n$. اگه تکرار مجاز نباشه همون 10 فاکتوریلی میشه که گفتید. ولی هیچ دلیلی نداره بدون تکرار فرض کنیم.

طول ژنوم کرونا ویروس نزدیک سی هزار جفت باز است . اکر فرض کنیم هر تغییرآرایش کد ژنتیکی ویروس برای بدست آوردن حالت مورد نظر تنها یک ثانیه طول بکشد چند ملیارد سال طول خواهد کشید که کد ژنتیکی ویروس برای بیمار کردن ایرانی ها لازم است ؟؟؟

من اینو سعی کردم با متلب حساب کنم. از محدوده double متلب خارجه. میلیارد رو بیخیال بشید، رو چند گوگل گوگل گوگل حساب کنید. از عمر جهان میزنه بالاتر
نماد کاربر

سپـاس : 1052

ارسـال : 1947

نام: داود حاجي تقي تهراني
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Vahed75 در چهارشنبه 6 فروردين 1399 - 12:29

سلام دکتر جون
ببینید بحث در مورد احتمالات به دو صورت هست یه وقتی شما یک انبار کاه در اختیار دارید و به دنبال یک سوزن هستید اما بعضی مواقع شما یک سوزن دارید و پیدا کردن یک انبار کاه قطعا خیلی راحت تر هست.
منم سعی در توجیه این ندارم که واقعا توطئه ای علیه ایرانی ها شکل گرفته اما بعنوان یک انسان آزاد اندیش این حق رو برای خودم قائل هستم که به کانونهای قدرت و ثروت که قوانین رو خودشون وضع میکنن اعتماد کامل نداشته باشم حداقل با نگاه به سوابق این قدرتها میتوان نسبت به راستی گفتار اونها زیاد خوشبین نبود.
سالانه میلیونها دلار صرف هزینه های نظامی میشه و سلاحهای متعارف و فیزیکی به ناحیه اشباع رسیده اند اکثر کمپانی های اسلحه سازی بازار خودشون رو در حال از دست دادن می بینن و بخشی از اقتصاد کلان ابر قدرتها رو به نزول هست مسلما ظرفیت این کمپانی ها اونها رو به سمت سلاح های جدید سوق میده تا از همقطارهای خودشون عقب نمونن

آزمایشگاههای پیشرفته میکروبی هم جزیی از این مارکت بزرگ به حساب میان و تلاش اونها برای عقب نموندن از رقبا کاملا توجیه پذیر هست.

در مورد مستندات کسانی که به تئوری توطئه معتقد هستند کاملا قابل پیش بینی هست هر مدرکی که رو کنن از طرف دادگاههای بین المللی قابل استناد نیست چون این دادگاهها محصول و زاییده پول و ثروت هستند که در بطن خودشون جنایت و کشتار انسانهای بیگناه جزء لاینفک اونهاست.

واقعا آیندگان در مورد ما چه فکری خواهند کرد؟ مردمانی از سرزمین پارس که حتی لحظه ای زحمت تفکر و تامل به خودشون ندادند.......
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.
نماد کاربر

سپـاس : 13

ارسـال : 37

نام نویسی: 96/9/16

ذکر نشده

نوشتهاز سوی غلامعلی نوری در چهارشنبه 6 فروردين 1399 - 22:42

Vahed75 نوشته است:در مورد مستندات کسانی که به تئوری توطئه معتقد هستند کاملا قابل پیش بینی هست هر مدرکی که رو کنن از طرف دادگاههای بین المللی قابل استناد نیست

درود
خب شما چه مدرک و مستنداتی دارید که پشتوانه دانشپذیر داشته باشد که ویروس برای کشوری مشخص ( ایران یا هر کشور مشخصی ) دستکاری شده
اگر دارید بفرمایید
اگر هم مدرکی دانش پذیر سراغ ندارید و تنها بر اساس حدس و گمان و احساسات است که روشن است قابل استناد نیست
و همان ت ت می شود
نماد کاربر

سپـاس : 1102

ارسـال : 1056

نام نویسی: 91/4/20

مرد

قبلی

بازگشت به بیوفیزیک

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 15 مهمان