صفحه 1 از 1

زمین گیری های 102 ساله !

ارسال شده: پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۲۸ - ۰۰:۱۳
توسط غلامعلی نوری
زمین گیری های 102 ساله

Re: زمین گیری های 102 ساله !

ارسال شده: سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۲ - ۱۰:۳۱
توسط tiathema
هیچ موضوع شگفت انگیزی در کار نیست!
در مورد این موضوع که 1816 و 1918 و ۲۰۲۰ یه بیماری پاندمی شده یا موضوعی کل سیاره رو تحت تاثیر قرار داده، پس دستی پشت پرده است که اینطور دقیق سر سال عمل می‌کنه: موضوع از یه سایت خارجی شروع شد و بعد ترجمه همون مطلب اومد تو سایت‌های فارسی از جمله کلمه؛ ولی این اطلاعات کامل نیست و مرتکب مغالطه مصادره به مطلوب شده. یعنی برای جور کردن نظریه، فقط چند تا از پاندمی‌ها رو انتخاب کرده و بقیه رو ندید گرفته. ضمن اینکه سالها هم دقیق نیستن یعنی پاندمی از چند سال قبل شروع شده و تا بعد اون ادامه داشته. یعنی درسته که تو سال‌های ۲۳-۱۷۲۰ تو مارسی طاعون، ۲۴-۱۸۱۷ وبا تو شرق آسیا، ۲۰-۱۹۱۸ آنفلوآنزای اسپانیایی تو کل دنیا و ۲۰-۲۰۱۹ کرونا تو کل دنیا شایع شده؛ ولی تو سال‌های دیگه هم پاندمی‌هایی با مرگ و میر حتی بیشتر هم وجود داشته که این ترتیب رو به هم می‌زنه؛ از ۵۰۰۰ سال قبل میلاد، پاندمی بعدی ۴۳۰ قبل میلاد طاعون تو آتن، ۱۸۰ و ۲۵۰ و ۵۴۱ بعد میلاد مسیح طاعون تو شرق اروپای فعلی. طولانیش نکنم سالهای پاندمی زیادن با بیماریهای مختلف و اغلب طاعون: ۱۳۴۳ میلادی، ۱۵۴۵ میلادی با ۱۵ میلیون کشته (خیلی زیاده) تو مکزیک و آمریکای مرکزی، ۱۶۶۵ میلادی لندن، طاعون روسیه سال ۷۲-۱۷۷۰، تب زرد فیلادلفیا سال ۱۷۹۳، آنفلوآنزا سال ۱۸۹۰ و... . همه این‌ها پاندمی هستن، یعنی درسته که مثلاً به اسم روسیه یا فیلادلفیا شناخته میشه ولی بیماری واگیر جهانی شده. در این مورد به خصوص دکتر نوری، پاندمی آنفلوآنزا سال 1890 ترتیب مورد ادعا رو به هم می ریزه ضمن اینکه در سال 1817 تا 1824 وبا شایع بوده و سرمای کره زمین هم کاهش 0.4 تا 0.7 درجه در متوسط دمای جهانی بوده و از آوریل 1815 هم شروع شده نه 1816.
پاندمی فکر نمی‌کنه!

Re: زمین گیری های 102 ساله !

ارسال شده: یک‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۱۶ - ۱۰:۰۵
توسط غلامعلی نوری
غلامعلی نوری نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۲۸ - ۰۰:۱۳
زمین گیری های 102 ساله
..
..

گاهی برخی چیز ها شگفت انگیز هستند ولی دانشپذیر نیستند

بیان این نکته ها دلیل بردانشپذیر بودن آنها نیست ولی گاهی همین پیشگویی های جرغه ای ( جرقه ) چنانچه درست از آب در آیند

تا مدتی بر سر زبانها خواهند بود و مایه شگفتی و انگیزه برای جستجوی موارد مشابه و هتا ساخت یک فیلم یا کارتون


پس دو حالت دارد یا این پیش گویی ها روی خواهد داد یا روی نخواهد داد


اگر 102 سال دیگر ( اگر انسانی مانده باشد ) باز رویدادی فراگیر روی گردوی زمین رخ دهد خواهند گفت فلان فرد در فلان کشور در فلان سایت این را پیشتر گفته بود و این خبر جالب پخش خواهد شد !!!

ولی اگر روی ندهد پیشگویی تاریخ مصرفش خواهد گذشت و پیشگویی مسکوت و مسدود مانده و کسی هم آن فرد گمنام را ملامت نخواهد کرد


در پایین نگاه کنید به چند نمونه از پیشگویی های دانش ناپذیر که تا مدتها بر سر زبانها بود .


از پیشگویی کرونا تا مرگ ترامپ در سیمپسون‌ها

Re: زمین گیری های 102 ساله !

ارسال شده: پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۰ - ۲۳:۱۲
توسط عبدالرضا علي پور
پیش گویی علم نیست - تجزیه و تحلیل اماری است و چرخه ای و دقیق هم نیست ولی خیلی چرخه ها هم هستند که تو زندگی کره خاکی اتفاق میفتند با یکی دو سال تقدم و تاخر زمانی - مانند چرخه های فراوانی ماهی - چرخه اقتصادی کندراتیو روسی که انگلستان بر اساس این چرخه 56 ساله اقتصاد خودش را برنامه ریزی میکنه - چرخه های زیادی تو زمین هستند که به هر حال با تاخر و تقدم جزیی اتفاق می افتند - دکتر جان جی مورفی در کتاب خودش به نام تحلیل تکنیکال - یا به قول معامله گران کتاب مقدس تحلیل گران به چرخه ها و فراوانی ها نیز پرداخته است - چرخه هایی که دکتر نوری هم نام بردند میتونه از همین نوع باشند منتها ممکنه نیاز به دسته بندی همه موارد و سالها باشه ممکن چرخه ای معادل نصف این چرخه یا یک چهارم این چرخه برقرار باشد