مکانیسم لخته شدن شدید خون در کووید-19

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

Re: مکانیسم لخته شدن شدید خون در کووید-19

پست توسط Alborz Omidi sh »

بیزحمت اگه میخواهید بحث مذهبی و توطئه راه بندازید پاشید برید توی یه تاپیک دیگه. اینجا تاپیک علمیه
🦖❤️🦕

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: دانشمندان مکانیسم های مرتبط با لخته شدن شدید خون کووید-19 را مشخص می کنند

پست توسط MRT »

assarzadeh نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۰۰:۰۸
Alborz Omidi sh نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۰/۱۱/۲۹ - ۲۱:۵۲
MRT نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۰/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۹
الان میگن هیچ واکسن سازی حق ثبت اختراع فناوری ساخت واکسن نداره و هیچ واکسن سازی هم خیال افشای روش ساخت نداره. این که دیگه توطئه نیست در مورد این بحث کنیم. کاملا علمی حقوقی و اجتماعی هست. مشکل اینجاست که الان علم در خدمت سیاست هست. فرقی نمی کنه صنایع هوا فضا باشه یا زیست شناسی
همه واکسن سازی ها گفتن
بعضیا از تکنیک جدید mRNA استفاده کردن یعنی بخشی از کد ژنتیکی ویروس را با املاح داخل واکسن به درون بدن فرستادند تا آنتی‌بادی ایجاد شود
و برخی دیگر هم از تکنیک های قدیمی یعنی کشتن و ضعیف کردن ویروس استفاده کردند.

به نظر شما الان یکی مثل ریچارد داوکینز یا جنیفر دودنا یا لارس اشمیتز تحت نظر سیاستن؟

و دوباره هم میگم بیزحمت بحث علمی کنیم در تاپیک علمی
آقای امیدی
ولش کنین. با این آدم وارد بحث نشین و به پست‌هاش جواب ندین. مطمئن باشین اینجوری هم به نفع شماست و هم به نفع خودشه. هرگونه جواب دادن به ایشون فقط و فقط مساویه با اتلاف وقت و هیچ خاصیت دیگه‌ای نداره.
من اینو میشناسم. چند سال پیش راجع به موضوعی باهاش بحث میکردم. یه سایتی داره که توش پر از مهملات بی پایه و اساسه. و اینا رو به عنوان اندیشه‌های نو در فیزیک میدونه! ایشون قبلاً در هوپا فعالیت میکرد. بعد که دید کسی محلش نمیده، اومد اعلام کرد که به این علت که هوپا سیاسی و ضد دینی شده (!) دیگه در هوپا فعالیتی نخواهد داشت و رفت برای خودش وبسایت درست کرد تا شاید اونجا بتونه طرفدارایی برای خودش پیدا کنه. اما وقتی از این کار ناامید شد، دوباره برگشت به هوپا تا شاید بتونه به هدفش که تشویش اذهان عمومیه برسه.
به نظر من بهترین کاری که میتونیم بکنیم اینه که هر وقت خواست بحث رو به انحراف بکشه و وارد تئوری توطئه بشه، جوابشو ندیم. چون ایشون واقعاً لذت میبره از تشویش ذهن کاربران. هدفش نه مباحثه علمی بلکه گیج کردن ذهن کاربران و هدر دادن وقت اوناست. اینو من بعد از کلی بحث و جدل که قبلاً باهاش داشتم پی بردم. با نگاه دقیق به مطالب نوشته شده در سایتش هم میشه به این موضوع پی برد.
من اگه مقالاتم را در هوپا منتشر می کنم هدفم شنیدن نظریات و انتقادات دیگران است تا نقاط ضعف و قدرت مطلب را بدانم و واکنش شنونده را بسنجم و به نظر دیگران علاقمند هستم
آخرین ویرایش توسط MRT شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۲۰:۰۹, ویرایش شده کلا 1 بار
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۹:۴۲
بیزحمت اگه میخواهید بحث مذهبی و توطئه راه بندازید پاشید برید توی یه تاپیک دیگه. اینجا تاپیک علمیه
مشکل تو میدونی چی هست. نمی دانی تالار گفتگو یک مکان عمومی هست و داخل یک مکان عمومی نمی توان چهار دیواری خصوصی کشید و برای خودت حس مالکیت بکنی و برای ابراز نظر و عقیده دیگران قانون و مقررات وضع یا حتی محدودیت وضع کنی. و علم آنچیزی نیست که در ذهن تو نقش بسته چون تحمل شنیدن سخنان دیگران را نداری و تعریف دقیق آن خودخواهی و غرور و منیت یا خود شیفتگی یا خود فریبی است نه دانش.

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

تصویر

تصویر

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

پست توسط Alborz Omidi sh »

MRT نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۲۰:۰۴
شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۱۹:۴۲
مشکل تو میدونی چی هست. نمی دانی تالار گفتگو یک مکان عمومی هست و داخل یک مکان عمومی نمی توان چهار دیواری خصوصی کشید و برای خودت حس مالکیت بکنی و برای ابراز نظر و عقیده دیگران قانون و مقررات وضع یا حتی محدودیت وضع کنی. و علم آنچیزی نیست که در ذهن تو نقش بسته چون تحمل شنیدن سخنان دیگران را نداری و تعریف دقیق آن خودخواهی و غرور و منیت یا خود شیفتگی یا خود فریبی است نه دانش.
دوست خوب و عزیزم
علم اینه که وقتی یکی میگه سلام شما بگی توطئه هست؟
علم خودش داره میگه واکسن بزن
توطئه و مذهب و سیاست چی میگن این وسط
این یه مسئله علمیه

و درضمن
من نمیگم شما اعتقادات خودتون رو جایی نگید
فقط دارم میگم زیر تاپیک علمی بحث غیر علمی نشه
اگه بیابد علمی بررسی کنید من خودم ادامه میدم و کاملا استقبال میکنم
ولی شما اومدی سریع ربطش دادی به واکسن و توطئه و ....
🦖❤️🦕

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

کی گفت توطئه هست من گفتم آنهایی که باید روشن و شفاف عمل کنند نمی کنند و در نتیجه عده ای که این وسط سردرگم میشوند مجبورند به هزار و یک احتمال و ..... پناه ببرند. همین جامعه علمی که شما دم از آنها میزنید خودشان مات و مبهوت هستند. یکروز می گویند مال بزرگسالان است بعدا کودکان دچار میشوند. یه روز می گویند فصل عوض شود مشکل برطرف میشود نه بدتر هم میشود مدتی بگذرد ویروس خود بخود از بین میرود و ..... طبیعی است مردم هم هزار و یک حرف درآورند. چون دیگر به جامعه پزشکی و علمی اطمینانی ندارند. خیلی ها واکسن نمی زنند علت آنکه منتقشان این است که یک حرف اینها درست از آب در نیامد حالا واکسن شان چه شودددددد. حالا شما از همین ها مطلب آوردی که کرونا طبیعی است یا سنتزی . چه فایده ای به حال مردم دارد یا مردند یا جان بسر شدن مردم دنبال مقصر و جبران خسارتشان هستند نه یک مشت مقاله آکاتمیک با مهر و امضای دانشگاهی

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

لطفا این بحث رو تمومش کنید

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

نمایه کاربر
spectervfx2

سپاس: 2

پست توسط spectervfx2 »

انتخاب زدن یا نزدن واکسن به عهده فرد هست . من بشخصه واکسن زدم سه دوز رو و ادامه میدم . اما هستند کسانی که نزدند . اگرچه ادامه مرگ و میر و این بیماری به گردن همین افراد هست ولی تصمیم شخصی اونهاست و بحثی د رابطش نیست . اما در رابطه با لخته شدن خون در واکسن باید گفت احتمال در هر مثلا 10 هزار نفر ان هم در سطح بسیار خفیف هست که با دارو و آب به راحتی مشکل حل میشه و این اتفاق فکر میکنم فقط در واکسن های mrna اتفاق میفته نه واکسن هایی مثل سینوفارم ... در واقع شخص اگر علایمی نظیر ورم پا رو دید باید سریعا پزشک مراجعه کنه که با سرم لخته برطرف میشه اگرچه بازم میگم احتمالش یک به صده.
تو چه دانی که پسِ هر نگهِ ساده ی من . . .
چه جنونی ، چه نیازی ،چه غمی ست؟
بهار آمد ، پریشان باغ من افسرده بود اما
به جو باز آمد آب رفته ، ماهی مرده بود اما

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

DARKENERGY نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۲۳:۳۱
لطفا این بحث رو تمومش کنید
من قبلا به شما گفتم که هر موقع صلاح دانستید پاک کنید یا ویرایش و .... هشدار یا تهدید چه لزوم و فایده ای دارد. چون زیاد به آداب و رسوم شما آگاهی ندارم.

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

spectervfx2 نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱ - ۱۰:۱۱
انتخاب زدن یا نزدن واکسن به عهده فرد هست . من بشخصه واکسن زدم سه دوز رو و ادامه میدم . اما هستند کسانی که نزدند . اگرچه ادامه مرگ و میر و این بیماری به گردن همین افراد هست ولی تصمیم شخصی اونهاست و بحثی د رابطش نیست . اما در رابطه با لخته شدن خون در واکسن باید گفت احتمال در هر مثلا 10 هزار نفر ان هم در سطح بسیار خفیف هست که با دارو و آب به راحتی مشکل حل میشه و این اتفاق فکر میکنم فقط در واکسن های mrna اتفاق میفته نه واکسن هایی مثل سینوفارم ... در واقع شخص اگر علایمی نظیر ورم پا رو دید باید سریعا پزشک مراجعه کنه که با سرم لخته برطرف میشه اگرچه بازم میگم احتمالش یک به صده.
هپارین و وارفارین خیلی خوب هست

تصویر

تصویر

ارسال پست