مشاوره اعتیاد به قرص و‌ مواد، خودکشی و...

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

مشاوره اعتیاد به قرص و‌ مواد، خودکشی و...

پست توسط DARKENERGY »

تصویر
میخوام درباره مسمومیت یا خودکشی با قرص برنج براتون صحبت کنم، دیدین (میگین یا میگن) از زندگی خسته شدم، فلان فلان فلان...، میخوام اول با قرص برنج شروع کنم. اگه دوست داری بدونی قرص برنج چیه و چرا اصلاً نباید به قرص برنج حتی فکر کنی خوب بخون، دوستان قرص برنج که بهش آلومینیوم فسفید هم میگن یه گازی آزاد میکنه به اسم فسفین که این خاصیت آفت‌کشی داره، چرا به این قرص میگن قرص برنج؟ چون این قرص رو میریزن تو برنج و اون آفت‌هایی که توی دونه‌های برنج و اون آفت‌هایی که توی برنج وجود داره توسط گاز فسفینی که آزاد میشه کشته میشن. قرص برنج قرص‌های سه گرمی هستش که به رنگ خاکستری وجود داره و خیلی راحت هست تهیه‌ش و اونقدری قیمت بالایی نداره و در دسترس هستن. قرص برنج بی نهایت، فوق العاااااااده کشنده هستش، یعنی اگه بدونی چقدر کشنده هست وحشت میکنی. برای کشتن یه آدم هفتاد کیلویی (نیم گرم) میتونه آدمو بکشه. میخوام اینو بهت بگم رفیق که اگه هرجور افکار خودکشی داری هرجور، چون من دیدم توی بیمارستان دیدم مریضایی که قرص برنج خوردن با حال خوب میان بیمارستان یعنی طرف با پای خودش میاد بیمارستان میگه قرص برنج خوردم خودکشی کردم، بعد وقتی تو بهش میگی خانوم احتمال 95 درصد میمیری طرف میگه بابا من با پای خودم اومدم همه چیزم اوکی هست! بعد میگی احتمال 95 درصد دنده عقب نداره طرف خیلی ببخشید به گ خوردن می‌افته و میگه غلط کردم تورو خدا کمکم کنید و تو هیییچ کاری از دستت بر نمیاد هیچ کاری، به همین خاطر میزان کشندگی قرص برنج خییییلی بالاست و اگر بر فرض اون پنج درصدم طرف کشته نشه انقدر عوارض شدیدی روی اون اُرگان‌ها میذاره که طرف نمیتونه زندگی کنه. برای همین میدونیم ما خودکشی میکنیم به خاطر گذشته‌مون نه آیندمون این خیلی جالبه، سخت‌ترین کار اینه که تو آینده رو پیش‌بینی کنی نه گذشته رو، تو میشینی میگی چرا خودکشی کنم؟ بعد میگی گذشته اینجوری گذشته اینجوری، یکدونه دلیل برای آینده‌ت نمیاری، نمیگی خودکشی میکنم چون آیندم اینجوریه آیندم اینجوریه، عزیزم گذشته رو نگاه نکن بابا دهنت سرویس! آینده رو نگاه کن! اون موقع خودکشی یه تصمیم برای یه شرایط موقته، زندگی در گذره همه چیز در حال گذره پس اگرم خواستی به فکر خودکشی رو بیاری توی ذهنت خواهش میکنم بذارش کنار. (غمممممم انگیزترین خودکشی دنیاست قرص برنج) خب بخوام براتون بگم قرص برنج وقتی خورده میشه گاز فسفین داخل معده آزاد میشه این گاز بی‌نهایت سمیه، هررررر موجودی این قرص رو بخوره میمیره، کاری که قرص برنج میکنه به واسطه آزاد شدن این گاز فسفین نمیذاره اکسیژن به ارگان‌های بدنت برسه و شما با چشمانی باز شما در کمال هوشیاری تک تک ارگان‌های بدنت رو از دست میدی شما اننننننقدر ددددددرد میکشی تو این فرآیند که به غللللللللط کردن می‌افتی که حتی همه دکتر و پرستارها رو به گریه میندازی. شما اولین اتفاقی که می‌افته برات تهوع و استفراق، زخم معده یا روده یا پاره شدن روده و مری بخاطر سمی بودن قرص برنج هست! شما روی قرص برنج وقتی بالا بیاری دکترها و پرستارها نباید نزدیک اون بالا آورده‌های تو بشن چون اونا گاز فسفین داره و حتی تماس پوستیش میتونه فرد رو مسموم کنه، انقدر این قرص خطرناکه. به واسطه این گاز اکسیژن رسانی به کبدت رو از دست میدی، کبدت از دستت میره تو شدیدا درد کبد داری درد فوقانی شکم داری و یهو این درد میره و ولت میکنه میدونی چرا؟ چون رفففتتتت کبدت دیگه رفت. اکسیژن رسانی به مغز کاهش پیدا میکنه تو دچار گیجی بی حسی اندام و کاهش هوشیاری میشی که این اتفاق توی مراحل آخر اتفاق می‌افته، تو کلیه‌هاتو از دست میدی درد شدید پهلو میگیری، سیستم گوارشیت از دست میره سیستم نفس کشی از دست میره، و در آخر دیگه نمیتونی نفس بکشی و ریه‌هات از دست رفته، تو با چشمای باز داری به سقف نگاه میکنی و کم کم میمیری، تو با چشم‌های باز به سقف نگاه میکنی و میگی این چه غلطی بود چه شوخی بود من کردم. عزیزم قرص برنج چیز شوخی برداری نیست. میخوای خودکشی کنی بابا قرص خواب بخور چون اگه وسطش شرمنده شدی دنده عقب داره اگه وسطش به خودت اومدی گفتی بابا چه غلط اضافی‌ای کردم میتونی بری بیمارستان و شسشوی معده و دنده عقب. ولی قرص برنج علاوه بر اینکه دنده عقب نداره خیلی خودکشی سنگین و دددددردددددد آور و زجر آوریه و دوست داره آدم بشینه کنار کسی که قرص برنج خورده بزنه خودشو ،گریه کنه پا به پاش. و در اون درد کشیدن میگه خدایا غلللللللط کردم غللللط.

ما تو این کشور مسخره جایی رو نداریم کسی نیست که بیاد اینارو بهمون بگه بابا من یه زمانی میخواستم خودکشی کنم ولی الان اینم ولی الان لیدی گاگام، من میخواستم خودکشی کنم ولی الان جان اف کندی هستم.

خواهشاً جون هرکی دوست دارین بیاین خودمون هوای خودمون رو داشته باشیم و به هم امید بدیم و به هم دیگه عشق بدیم تا به بقیه نشون بدیم خودکشی فقققققط به خاطر اتفاقاتی هست که تو گذشته افتاده نه اتفاقایی که قراره تو آینده بی‌افته. یه لحظه به این جمله فکر کن: تو داری خودکشی میکنی به خاطر گذشته‌ت نه به خاطر آینده‌ت. امیدوارم تونسته باشم براتون مفید بوده باشم. این اولین پست بود. صدها صفحه میتونم درباره اعتیاد و خودکشی این چیزا براتون بگم. چون من دیدم میبینم از نزدیک این افراد رو. دوستتتون دارم.

smile072 smile016 smile016 smile016 smile016 smile016 smile016 smile016

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

I’m so lonely, broken angel
I’m so lonely, listen to my heart
One n’ only, broken angel
Come n’ save me, before I fall apart

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

Re: مشاوره اعتیاد به قرص و‌ مواد، خودکشی و...

پست توسط DARKENERGY »

هروئین

یکی از اعتیاد آورترین و شدیدترین و سنگین‌ترین مخدرهای جهان.
هرویین از خانواده اپیوئیدها هست، اپیوئیدها مثل مورفین مثل کدیین مثل فنتانیل مثل متادون مثل ترامادول و...
یعنی این خانواده اپیوئیدها از یه کدیین شروع میشه تاااااا داروی بیهوشی مثل فنتانیل تا شما رو بیهوش میکنه،
یعنی انقدر خانواده اپیوئیدها خانواده گسترده ای هست.
شیره و تریاک جزو اپیوئیدها تقسیم بندی میشن، چرا؟ چون حدود 20 درصد مورفین دارن.

هروئین چیه؟
هروئین مورفین غلیظ شده‌ست، مورفین خودش رو چطوری میگیرن؟ گل گیاه خشخاش که ازش شیره و تریاک رو میگیرین،
این شیره و تریاک میاد طی یه فرایندی مورفین خالصش جدا میشه، این مورفین با یه اسیدی ترکیب میشه و تبدیل میشه به هروئین، هروئین از یه مورفین قوی ساخته میشه.
حالا فازی که هرویین میده مثل بقیه اپیوئیدها یعنی همونجور که شیره و تریاک به واسطه مورفینش به شما فاز میده، فرض کن همون فازی که شیره و تریاک به آدم میده و نشئه میکنه،
منگ میکنه، خودتو میخارونی، خلاصه آرامش میده و... هروئین بیست برابرش رو به شما میده!
هروئین به صورت‌های مختلفی هست مثل پودر سفید، قرص بعضی جاها هست البته کم، و یه چیز قیر مانند! هروئین به اشکال مختلفی وجود داره و به اشکال مختلفی هم وارد بدن میشه، یکی ممکنه هروئین رو اسنیف کنه یعنی همون پودر رو با بینی بکشه (همتون تو فیلما دیدین) ، یکی ممکنه مثل سیگار هروئین رو دود کنه حالا چند کام میشه رو نمیدونم! یه مدل هم داریم که هروئین رو تزریق میکنن، این تزریق هم میتونه وریدی باشه یعنی مستقیم توی رگ و هم عضلانی، و بسته به نوع مصرف هروئین گیراییش فرق میکنه، یعنی مدت زمانی که شما های بشی ( بری بالا) فرق میکنه، توی فرم تزریقی حدود 5 تا 15 ثانیه حدودا طول میکشه (وریدی) عضلانی حدود 5 تا 10 دقیقه و توی فرم کشیدنی (دود) یا اسنیفش حدود یک ربع تا بیست دقیقه طول میکشه تا شما وارد فاز هروئین بشین.

هروئین یه چیزی که خیلی راجع بهش خیلی شایعه هست و چطوری بگم خیلی ویژه‌اش میکنه یوفوریا (euphoria) یا همون سرخوشی هست، به واسطه دوپامینی که اپیوئیدها در بدنتون آزاد میکنن شما احساس سرخوشی میکنین، و اصلا علت اعتیاد به هر دراگی که شما مصرف میکنین همون دوپامینی هست که آزاد میکنه، چرا؟ چون بدن شما به اون حالت دوپامین معمولی که در مغز هر انسانی هست نمیتونه سازگار بشه، به دوپامین بالا عادت کرده و اون دوپامینی که تو حالت معمولی داشت براش پایینه.

حالا شما فرض کن شیره تریاک یا کدیین یا هرچی، مثلا فرض کن شیره تریاک اندازه . . . .
این چهارتا نقطه سطح دوپامین شما رو میاره بالا، ولی هروئین به اندازه چهل نقطه دوپامین رو میاره بالا!
نکته دیگه این که مثلا فرض کن اگه شیره تریاک دوپامین رو با سرعت 30 کیلومتر بر ساعت میبره بالا (آروم) ولی هروئین با سرعت 130 کیلومتر میبره بالا!
برای همین کسایی که هروئین مصرف میکنن که اکثرا تزریق هست یه اصطلاح هست به اسم راش یوفوریا، یعنی به محض تزریق وارد فاز خیییییلی خوبی میشن
یعنی وارد سرخوشی گیجی و منگی میشین به صورت خییییلی خیلی شدید و خیلی خیلی خیلی سریع.
از فازهای دیگه اینه که دهن رو خشک میکنه و اندام بدن رو سنگین میکنه یعنی شما مثلا روی صندلی نشستی گیجو منگ
وارد احساس سرخوشی میشی، شما رو وارد خلسه میبره که بهش میگن رویا شما رو وارد یک رویا بینی میبره یعنی شما میشینی یه کنار
و به تصوراتت و به خیال پردازی‌ها میپردازی، ضربان قلب به شدت کاهش پیدا میکنه، سطح تنفس کاهش پیدا میکنه.

علت اُودوز با اپیوئیدها خیلی بالاس و چرا آدمو میکشه؟
یکی اینکه ضربان قلب رو ممکنه اونقدر پایین بیاره که خون به مغزت نرسه، یا اینکه سطح تنفست رو انقدر پایین بیاره که شما دچار ایست تنفسی بشی و اکسیژن به مغزت نرسه که این تو افرادی که هروئین مصرف میکنن خیلی بالاست و من بارها از نزدیک شاهد بودم که اکثر اُوردوزهای ناشی از مواد که به بیمارستان مراجعه میکنن همیشه توشون هروئینی هست. چرا؟ چون طرف میره از ساقی میگیره نمیدونه این هروئین این پودری که بهش داده چقدر خلوص داره، اینو تزریق میکنه مثل همیشه، اوکی؟ و به خاطر اینکه این هروئین خیلیییی شدید این گیرنده‌های اپیوئیدی رو درگیر خودش میکنه ممکنه یکدفعه‌ای اون فرد اُوردوز کنه.
از فازهای دیگه اپیوئیدها اینه مردمک رو تنگ میکنه، پوست رو خشک میکنه و از اینجور چیزا...
ولی چیزه شدیدی که باز هم میگم روی هروئین وجود داره فاز سرخوشی خیلی سریع و خیلی شدیدش هست،
احساس سنگینی بدن و اینکه آدم رویا پردازی میکنه و توی رویاهای خودش غرق میشه و سطح تنفس و ضربان قلب رو میبره پایین.
اما چیز خیلی خیلی جالب و خطرناکی که درباره هروئین وجود داره اینه که مصرف کننده‌های هروئین عاشق اینن که اُوردوز کنن! smile024
فرض کن که یه دراگ اننننننقدر به اینا حال میده که اینا عاشق اینن روش اوردوز کنن! یعنی کسی که هروئین میزنه همیشه دوست داره بیشتر از اون حدش بزنه!
همیشه میدونه الان بسشه ولی انقدر این سرخوشیه اونو سرمست میکنه انقدر دیوونش میکنه که افرادی که هروئین مصرف میکنن عاشق اینن که زیاد بزنن و اوردوز کنن که ببینن چیه این اوردوز، ببین اینکه انقدر داره تو این دوزش حال میده بذار بیشتر بزنیم ببینیم دوز بیشترش چقدر حال میده!
نکته خیلی مهم دیگه که هروئین داره اینه که شدیدا تلرانس داره یعنی شدیدا بدنتون تحمل بهش پبدا میکنه،
یعنی شما اگه الان باید ____ تزریق کنی دفعه بعد باید _________________ تزریق کنی. هروئین خیلی تحمل بهش زیاده و البته یه دراگ گرونه و نیاز به این داره جیبت پر پول باشه!
و در آخر هروئین مصرفش در طولانی مدت چه ضررهایی داره؟
چون هروئین یه پودره و ناخالصی زیاد توش داره میتونه به ریه، کلیه و قلب آسیب شدید بزنه.
هروئین بخاطر اینکه تزریق وریدی توش زیاد دیده میشه میتونه باعث عفونت رگ و اندام بشه، ریسک مبتلا شدن به هپاتیت و ایدز رو خیلی خیلی بالا میبره.

هروئین در آخر شما رو وارد یه اتاق دارک یا تاریک میکنه! فرض کنید هروئین یه چراغ میگیره دستش و شما مست نور اون چراغه میشی،خب؟ انقدر به آدم فاز میده که شما مست اون نور میشی و بعد این نور رو کم کم این هروئین میاره و وارد یه اتاق تاریک میکنه تورو، به بهانه این نوره شما انقدر مستی و دنبال این نوره میری یکدفعه به خودت میای و میبینی تو یه فضای کاملا تاریک هستی. به خاطر همین هروئین آخرش شما رو وارد فضای خیلی دارک و تاریکی میکنه، اعتیاد بی نهایت شدیدی داره، همش باید مصرفتو ببری بالا و اینکه ممکنه بعد از چندوقت واقعا و واقعا و واقعا یک کارتن خواب شی حتی اگه پولدار بوده باشی از قبل و اگه کارتن خواب خیابونم نشی کارتن خواب خونه بشی! این بود خلاصه‌ای از هیولایی به نام هروئین.

انصافا خسته شدم از نوشتن! smile466 امیدوارم هیچ انسانی سمت هیچ موادی از جمله هروئین هیولا نره.

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

DARKENERGY نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۵/۷ - ۰۲:۱۴
تصویر
میخوام درباره مسمومیت یا خودکشی با قرص برنج براتون صحبت کنم، دیدین (میگین یا میگن) از زندگی خسته شدم
یاد کتاب مغازه خودکشی افتادم که انواع روش‌های خودکشی رو به مشتریانش پیشنهاد میکرد. انواع پردرد و خشن تا ملایم و کم‌درد. کم‌دردترینش رو هنوز نفهمیدم چطوری میشه توضیح بدید لطفا smile141 smile139
Sad but true

matrix

پست توسط matrix »

درباره گل یا ماریجوانا هم توضیح بدید. چه اثراتی داره و چه تاثیری روی مغز میذاره؟ من هر وقت دربارش حرفی زده میشه یاد تتلو یا اسنوپ‌داگ یا میوفتم. آیا بعد از مدتی ساختار مغز رو تخریب میکنه؟
Sad but true

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

matrix نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۸/۸ - ۱۱:۱۴
DARKENERGY نوشته شده:
تصویر
میخوام درباره مسمومیت یا خودکشی با قرص برنج براتون صحبت کنم، دیدین (میگین یا میگن) از زندگی خسته شدم
یاد کتاب مغازه خودکشی افتادم که انواع روش‌های خودکشی رو به مشتریانش پیشنهاد میکرد. انواع پردرد و خشن تا ملایم و کم‌درد. کم‌دردترینش رو هنوز نفهمیدم چطوری میشه توضیح بدید لطفا smile141 smile139
واقعا چرا من باید درباره کم دردترین نوع خودکشی اینجا توضیح بدم؟ آیا کاره درستی هست؟!!!

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

DARKENERGY نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۸/۱۰ - ۰۰:۰۹
matrix نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۱/۸/۸ - ۱۱:۱۴
DARKENERGY نوشته شده:
تصویر
واقعا چرا من باید درباره کم دردترین نوع خودکشی اینجا توضیح بدم؟ آیا کاره درستی هست؟!!!
درود ای کسی که در فکر خودکشی هستی

این چه فکریه ببند آن دهان را - smile173
به زندگی فکر کن
زن زندگی آزادی
اگر ما به خود کشی فکر کنیم خواسته چه کسانی است ؟ به سود چه کسانی است ؟ خوش به حال چه کسانی است ؟
میدان رابرای چه کسانی خالی می کنیم ؟
در میدان زندگی بمان و مبارزه کن پناه بردن به دامن مرگ شیوه ی درماندگان است نه مبارزان -
مرگ خواه ناخواه می آید و ملیاردها ملیاردسال پس از زندگی در دامن مرگ
خواه ناخواه خاموش خواهیم خفت
پس فقط به زندگی کوتاه ولی ارزشمند فکر کن هنر این است نه خود کشی

زنده باش تو می تونی

Vahid75

سپاس: 13

پست توسط Vahid75 »

دکی جون شعار دادن خیلی راحته ولی اگه یک لحظه خودتو بذاری جای اون طرف اون وقت به این راحتی شعار نمیدی
بعدش هم مل مل جان اغلب افرادی که خودکشی میکنن بخاطر گذشته ای که داشتن این کار رو نمی کنن بلکه بخاطر ترس و هراس از آینده ای هست که ممکنه هزار بار بدتر از گذشته باشه به همین خاطر برای فرار از رنج این کار رو میکنن نه بخاطر رنجهایی که قبلا متحمل شدن

همین امروز صحنه خیلی بدی رو دیدم توی این پارکی که صبح میرم دوچرخه سواری وسط رینگ دوچرخه سواری یه مرد حدود 40 ساله دراز به دراز افتاده بود تا اینجا شاید زیاد تاسف بار نباشه ولی فاجعه بی تفاوتی سایرین بود به این مساله اونایی که با دوچرخه یا پیاده رد میشدن انگار نه انگار یک انسان اون وسط افتاده حتی بعضیاشون هم راهشون رو کج میکردن تا نزدیکش نشن
اول که رفتم خودمو به کیوسک نگهبانی رسوندم به نگهبان گفتم قضیه رو گفت چیزی نیست اینا معتادن چند دقیقه دیگه خودش بلند میشه میره گفتم بابا طرف اصلا تکون نمیخوره گفت برای ما مسولیت داره خودت زنگ بزن اورژانس!
رفتم بالاسرش علایم حیاتی شو چک کردم نبضش به شدت ضعیف و کند میزد و بدتر اینکه مردمک چشمش هم به نور چراغ گوشی واکنش نشون نمیداد و گشاد شده بود
بعد نیم ساعت اورژانس رسید و طرف رو مثل چغندر انداخت عقب ماشین و رفت
واقعا نمیدونم چه بر سر جامعه ما اومده :oops:
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

matrix

پست توسط matrix »

Vahed75 نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۸/۱۰ - ۱۹:۳۷
دکی جون شعار دادن خیلی راحته ولی اگه یک لحظه خودتو بذاری جای اون طرف اون وقت به این راحتی شعار نمیدی
بعدش هم مل مل جان اغلب افرادی که خودکشی میکنن بخاطر گذشته ای که داشتن این کار رو نمی کنن بلکه بخاطر ترس و هراس از آینده ای هست که ممکنه هزار بار بدتر از گذشته باشه به همین خاطر برای فرار از رنج این کار رو میکنن نه بخاطر رنجهایی که قبلا متحمل شدن

همین امروز صحنه خیلی بدی رو دیدم توی این پارکی که صبح میرم دوچرخه سواری وسط رینگ دوچرخه سواری یه مرد حدود 40 ساله دراز به دراز افتاده بود تا اینجا شاید زیاد تاسف بار نباشه ولی فاجعه بی تفاوتی سایرین بود به این مساله اونایی که با دوچرخه یا پیاده رد میشدن انگار نه انگار یک انسان اون وسط افتاده حتی بعضیاشون هم راهشون رو کج میکردن تا نزدیکش نشن
اول که رفتم خودمو به کیوسک نگهبانی رسوندم به نگهبان گفتم قضیه رو گفت چیزی نیست اینا معتادن چند دقیقه دیگه خودش بلند میشه میره گفتم بابا طرف اصلا تکون نمیخوره گفت برای ما مسولیت داره خودت زنگ بزن اورژانس!
رفتم بالاسرش علایم حیاتی شو چک کردم نبضش به شدت ضعیف و کند میزد و بدتر اینکه مردمک چشمش هم به نور چراغ گوشی واکنش نشون نمیداد و گشاد شده بود
بعد نیم ساعت اورژانس رسید و طرف رو مثل چغندر انداخت عقب ماشین و رفت
واقعا نمیدونم چه بر سر جامعه ما اومده :oops:
سال 1964 بود که دختری به اسم کیتی جنویز با بی رحمی مورد آزار قرار گرفت و کشته شد. این در حالی بود که حدود 37 نفر داشتن این ماجرا رو تماشا می‌کردن و کسی از اونها به کیتی کمک نکرده بود.
روانشناسان از این موضوع به «اثر تماشاگر» پی بردن. ‏‎اثر_تماشاگر یا Bystander effect یعنی احساس مسئولیت آدم‌ها به هم‌دیگه بستگی داره. یعنی هر چی تعداد افراد تماشاگر بیشتر باشه، امکان این که افراد خودشون رو مسئول اتفاقی که افتاده بدونن، کمتره.
تا این که افراد به صورت تک تک وارد عمل بشن. خیلی وقت‌ها دیدیم که انگار بقیه منتظر یه جرقه هستن تا عکس العملی نشون بدن و وقتی این اتفاق افتاد، برای جلوگیری از هر حادثه‌ای یا پیوستن به هر اتفاقی به هم ملحق می‌شن.
این اثر تماشاگره که به ما ثابت می‌کنه تک تک واکنش‌های ما مهم هستن و بی تفاوتی ما می‌تونه فاجعه‌بار باشه.
Sad but true

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

تنها و عمده دلیل اعتیاد در کل دنیا اختلاف طبقاتی، فقر، تبعیض و فاصله فاهش در سطح زندگی یا رفاه است.
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

Marijuana

حشیش چی هست؟ چجوری تولید میشه، چه فرقی با گل داره؟ چرا اصلاً حشیش رو مصرف میکنن؟ و اینکه درباره حشیش های ایران یه توضیحاتی بدم
حشیش میشه اون کُرک یا کورک های روی گل، شما غنچه گل رو اگه توی دستت بگیری و یکم تو دستت بازی بازی بدی میبینی یه سری کُرک از گل کنده میشه روی دست شما میشینه، با اون کرک ها حشیش رو تولید میکنن، حالا چجوری حشیش رو تولید میکنن؟ من چیزی که دیدم توی کشورهای خارجی بود و نمیدونم توی ایران حشیش چجوری تولید میشه، اما خب دوتا روش هست برای تولید حشیش، یکی اینکه بیان گل ها رو بریزن روی یه سطحی که حالت توری باشه و این گل ها رو انقدر روی این توری تکون بدن تا این کرک ها از گل ها کنده شه و بریزه پایین و روی یه سطحی این کرک ها جمع آوری میشه، یا اینکه گل ها رو توی یه کیسه بریزن یخ خشک شده بهش اضافه کنن تا گل یخ بزنه بعد این کیسه رو تکون میدن و کرک ها از کیسه خارج میشه چون باید گل یخ بزنه تا این کرک ها راحت تر ازش جدا بشه، بعد این کرک ها رو میان توی دستگاه پرس میذارن محکم فشارشون میدن و این میشه که حشیش تولید میشه، حالا فرق حشیش با گل چیه؟
گل حدود 10 درصد THC مفید داره، یعنی اگه یه گل رو شما میکشین همه اون گل THC نیست، 10 درصده غلظت THCش، اما حشیش به دو نوع تقسیم بندی میشه یا روغن حشیش داریم یا حشیش سالید یا جامد داریم، حشیشی هایی که پک شده شما میری میخری و میکشی و فکر میکنی خیلی داره بهت خوش میگذره! حالا این حشیش جامد حدود 30 تا 40 درصد غلظت THCش هست، در حالی که توی روغن حشیش حدود 80 درصد غلظت THC بالا میره! برای همین فرق اصلی حشیش با گل برای اینه که حشیش شما رو بیشتر "های" میکنه، حشیش شدتش بیشتره، چرا؟ چون THCش بالاتره. اوکی؟ حالا حشیش رو چجوری میکشنش؟ حشیش رو مثل گل میکشن یا تو سیگار میریزن یا حتی بعضیا ممکنه احمق باشن (مودبانه) بخورنش!
تهِ همه اینا نابودی بیش نیست، هرکسی زیاد مصرف کرده فقط و فقط داره میگه چجوری بذارمش کنار، یعنی شاید اولش بهت حال بده ولی تهش حالتو میگیره.
و اینکه حشیش چه رنگی هست؟ بستگی به طرز تولید حشیش داره، توی خارج ها، اگه حشیش رو با یخ خشک شده درست کنن رنگ سبز داره، ولی اگه حشیش رو با تکون دادن جدا کنن رنگش سیاه میشه.
چرا حشیش مصرف میشه؟ اول اینکه چون حشیش گیرایی بالاتری داره، حشیش THCش خیلی بیشتر از ماریجوآنا هست و بیشتر شما رو های میکنه و سنگین تره، دو اینکه ممکنه بعضی ها از بو و مزه حشیش بیشتر از ماری خوششون بیاد و این باعث بشه اینا گرایش پیدا کنن به سمت حشیش و سه اینکه حشیش ارزون تر از گل هست، واقعا هم همینطوره. البته قیمت داره بالاشهر پایین شهر مثلا یه جا بیست تومنه یه جا صد تومن. یه چیزی هست میگن مثلا آب معدنی توی پایین شهر دو هزاره وسط شهر سه هزاره توی فرودگاه پنج هزاره! برای همین آب معدنی توی فرودگاه باش! ولی من یه چیز دیگه میخوام بهت بگم، میخوام بهت بگم طلا باش، که طلا توی پایین شهر یک میلیون باشه وسط شهرم همونه توی فرودگاه هم یک میلیونه، برای همین سعی کن طلا باشی.
نکته آخر اینه که حشیش شایعه درباره اش زیاده توی ایران، چون نمیدونی دقیقا داری چی میکشی بعضیا میگن توش متادون اضافه میکن یا ترامادول یا...، برای همین حشیش کشیدن توی ایران باید بدونی خیلی بدونی چی داری مصرف میکنی، چون گناه داری تو....، نباید انقدر به درجه ای از بی کیفیتی برسی که هرچی بهت دادن رو بکشی، بحث این نیست که آره من LEVEL ام از تو بالاتره...نه، بحث اینه که آقا لول خودتو پیش خودت پایین نیار، نه پیش من...اصلاً من کی باشم، اصلاً برای من چه اهمیتی داره تو چیکار میکنی، یا برای تو چه اهمیتی داره من چیکار میکنم، برای تو باید مهم خودت باشی باید لول خودت پیش خودت بالا باشه، باید ناخودآگاه تو بفهمه تو آدمی هستی که اهمیت میدی به خودت تا ناخودآگاه تو اینجوری برنامه ریزی شه، اگه تو قرار باشه چیزی که ندونی رو مصرف کنی ( من که میگم به هیچ عنوان مصرف نکن)، چون مصرف باعث ایجاد وابستگی میشه، باعث اعتیاد میشه، اعتماد به نفس تورو میاره پایین، فیریکیت میکنه. مصرف خیلی چیزه بدیه، وابستگی خیلی چیزه بدیه، ولی حداقل اکرم میخوای مصرف کنی بین حشیش و ماری، ماری رو بزنن که میدونی طبیعیه، میدونی یه چیزه گیاهیه، میدونی چیزی زیاد قاطی نداره، در حالی که میگن همونم یه کودهایی بهش اضافه میکنن که باعث میشه یکمی از طبیعی بودن خارج بشه ولی خب دیگه حشیش رو واقعاً تو نمیدونی چیه، و حتما تا حالا پیش خودت گفتی چی داره که من دارم میکشم؟ چی داره که اینجوری؟ بعضی وقتا اصلاً فاز حشیش با فاز گل فرق داره، یعنی معلوم نیست این ساقی های بی همه چیز چی بهش اضافه میکنن که تو میبینی این فاز اصلاً فاز چِتی نیست! برای همین لول خودتو پیش خودت پایین نیار. قدر خودتو بدون.
_______________________________________________________________________________________
یه نکته دیگم بگم درباره اینکه ماری با ذهن شما مغز شما چیکار میکنه؟ فعلا کاری به عوارض و... ندارم. میخوام بگم از لحاظ شیمیایی ماری در مغز چیکار میکنه.
به عنوان مثال فرض کنین من یک نورون هستم من یک سلول عصبی هستم، و برای اینکه یک پیام از مغز شما برسه به نوک انگشت پاتون و شما نوک انگشت پاتون تکون بخوره، نورون ها باهم دست به دست هم میدن تا این پیام رو برسونن، وقتی شما ماری جوآنا مصرف میکنین، ماری داخل بدن شما THC و CBD میشه دیگه اوکی؟ که اینا کانابینوئیدن و شما به صورت طبیعی در بدنتون کانابینوئیدها رو دارید که خیلی کمتر از اون کانابینوئیدی هست که شما به صورت خارجی داخل بدنتون میکنید، وقتی کانابینوئیدها وارد بدنتون میشن چیکار میکنن؟ نگاه کنید یک سلول عصبی که من باشم وقتی این پیام عصبی رو میدم به نورون بعدی میدم به سلول بعدی، میرم تو فاز استراحت، یعنی (به اندازه چند هزارم ثانیه) میرم تو فاز استراحت، من اینجوری نیستم که همش کار کنم همش کار کنم، یه چیز که میدم در حد چند هزارم ثانیه استراحت میکنم دوباره میدم، برای همین شما نیاز به تعادل داری توی هر چیزی، این نورون ها این مکانیزم رو در خودشون دارن برای اینکه استراحت کنن همش کار نکنن، وقتی شما ماری مصرف میکنی این کانابینوئید شدیدی که یک دفعه ای وارد بدنت میشه چیکار میکنه؟ میاد جلوی استراحت نورون های مغزی شما رو میگیره و باعث میشه نورون های مغزی شما در یه جهت خاص بیش از حد کار کنن، و این میشه که شما قفلی میزنی روی یک موضوع! یعنی وقتی ماری مصرف میکنی روی یه فکری که داری تمرکز میکنی نورون های اونجا بیش از حد دارن تحریک میشن و اون فکر در ذهن شما خیلی بزرگتر جلوه میکنه و باعث میشه شما خاطرات جزئی و چیزهای جزئی اطرافت رو اصلاً متوجه نشی، چیزای جزئی ای که اطرافت میگذره رو اصلاً نتونی به حافظه ات بسپری،چرا؟ چون روی یک موضوع خیلی تمرکز کردی و این نورون ها دارن بیش از حد فعالیت میکنن، اگه این نورون ها اینجوری نبود باعث میشد شما نسبت به محیط اطرافت هم یک آگاهی داشته باشی، اوکی؟ چون این نورون ها توی بالانس هستن. ولی وقتی کانابیس (گل، حشیش) مصرف میکنی این کانابینوئید انقد باعث میشه که این نورون ها در یک جهت خاص مثلا شما داری به اینکه وای چه کّره ای بخورم فکر میکنی، اوکی؟ (کره خوری یه اصطلاح هست بین کسانی که ماری مصرف میکنن منظور چیزای خوشمزه هست، چون اشتهات خیلی زیاد میشه) و این نورون ها دارن تحریک میشن و در حالت بالانس نیستن، هی دارن تحریک میشن و هی دارن به اینکه چی غذا بخوریم توی ذهن تو داره بزرگ و بزرگتر میشه و این باعث میشه شما از پیرامون خودت هیچ آگاهی نتونی به دست بیاری، نتونی که چیزی یاد بگیری و...، قفلی دیگه! هممون داشتیم میبینی مثلا نیمساعت قفل یه موضوع هستیم! کار مهم دیگه ای که ماری در مغز شما میکنه اینه که (DA) دوپامین و (NE یا NEP) نوراپینفرین یا نورآدرنالین افزایش میده، که این دوپامین باعث ایجاد سرخوشی و لذت در شما میشه و اصلاً علت اعتیاد ماری هم همین DA هست، خب؟ که این دوپامینه میره بالا شما احساس لذت، احساس سرخوشی، همه چی حال میده... such a wow ، such a wow !! چه فضای خوشگلی چه طبیعت زیبایی چه دریای خوشگلی چه درختای خوشگلی! و همین باعث میشه انقدر همه چیز برات خوشگل باشه و این دوپامینه بالا باشه که بدن شما دیگه روی دوپامین معمولی حال نکنه چون دوپامین بالا رو تجربه کرده، برای همینه که شما احساس وابستگی به ماری میکنین و نوراپینفرین هم میتونه گاهاً باعث احساس عصبانیت و استرس در شما بشه، همچنین کانابیس در مغز یه سری جاهای دیگه مثل حرکات شما گیرنده داره توی هماهنگی افکار شما گیرنده داره که اینارو در اوایل میتونه بهبود ببخشه و باعث بازدهی بیشترشون بشه، ولی کم کم به خاطر اینکه این فعالیت ها این نواحی در مغز وابسته به اون تاثیر THC و ماری میشن اگه شما ماری رو بگیری ازش فعالیتشون خراب تر میشه. پس دوباره میگم قدر خودتو بدون smile205

کارنبر

سپاس: 6

پست توسط کارنبر »

آغاز هر عصر جدیدی در تاریخ بشر با دگرگونی باورها و به ویژه "ارزش ها"ی عصر پیشین همراه است. با از میان رفتن نسل های عصر پیشین نیز بسیاری از این ارزش ها به فراموشی سپرده می شوند؛ فلمثل در عصرهای ماقبل تاریخ، یا قبایلی که حتی تا همین عصر حاضر به تمدن و شهرنشینی نرسیده اند، ارزش یک وعده ی غذا یا مثلا یک پر عقاب از یک کوه طلا نیز بیشتر بوده است و طلا برای آنها چیزی بیشتر از یک تکه سنگ زرد رنگ نبوده. همچنان که برای مردمان همین یکی دو قرن پیش یک تکه ی کاغذ، که ما اسمش را پول گذاشته ایم، بی خاصیت ترین چیز ممکن بوده.

به همین ترتیب چیزهایی که زمانی بالاترین ارزش ها را داشته و حتی مقدس شمرده می شدند در عصر کنونی به مواردی دم دستی و حتی نامقدس تبدیل شده اند؛ فلمثل زمانی پیوند و آمیزش دو انسان آنچنان مقدس و باارزش بوده که به مناسبت آن یک شهر تا چندین روز در جشن و پایکوبی به سر می برده و بزرگان آن شهر به شیوه ای آن دو را پیوند می داده اند که گویی پادشاه و ملکه ای در حال تاج گذاری اند و تختی به مثابه تخت پادشاهان برای شب آمیزش آن دو فراهم می شده است؛ اما در عصر کنونی ارزش این اتفاق در حد ثبت یک سند تنزل یافته و پیوند دو نفر و آمیزش جنسی به اتفاقی رایج و سهل الوصول تبدیل شده، به نحوی که دیگر هیچ ارزش بالا و تقدسی ندارد.

همین ماجرا درباره ی موادی که اکنون به عنوان مواد مخدر و پست شناخته می شوند نیز برقرار است؛ زمانی شراب، و آن هم شراب کهنه، همچون گنجینه ای بوده و شاعران باارزش ترین چیزها را به شراب و حالت مستی تشبیه می کرده اند. همچنان که تریاک همچون دارویی مقدس و مهرگیاهی به شمار می رفته و حشیش تنها در مراسماتی با تشریفاتی خاص و به منظور متصل شدن به امری قدسی و اجرای نوعی آیین مذهبی و عرفانی به کار می رفته است. حشیش و موادی از این دست در آن عصرها (که نمونه ی آن را تنها می توانیم در میان تاریخچه ی مختصری که از سرخ پوست ها بجا مانده بیابیم)، همچون ماده ای مقدس بوده که تنها برخی از افراد سطح بالا شایستگی و اجازه ی استفاده از آن را داشته اند، آن هم تنها در مراسمی آنچنان ویژه و مقدس که ما در عصر کنونی دیگر نظیری برای آن نداریم تا بخواهیم این آیین را به آن تشبیه کنیم.

این مواد نیز همچون سنگ های زینتی به خودی خود بی ارزش و پست یا باارزش و مقدس نیستند. چنین نیست که هرکه به طلا اعتیاد داشته و به دنبال جمع آوری هرچه بیشتر از آن باشد را، بنا به ارزش های کاپیتالیستی عصر کنونی، فردی ذاتا ارزشمند تلقی کنیم و فردی که به این مواد افیونی اعتیاد دارد را فردی بی ارزش و نادان قلمداد کنیم.

آنچنان که می دانیم در جوامعی که پیشگامان عصر کنونی هستند(اصطلاحا جهان اول) همین مواد افیونی کم کم در حال بازیابی ارزش سابق خود هستند و دیگر نه تنها غیرمجاز شمرده نمی شوند، بلکه ارزش دارویی ویژه ای نیز پیدا کرده اند. بشر کم کم دارد به این نتیجه می رسد که هرچه را بیشتر منع کند و غیرمجاز بشمارد تنها باعث شیوع بیشتر آن به شکلی پست و غیرقابل کنترل می شود.

بنابراین این ما هستیم که با نحوه ی مواجهه ی خود با این مواد ارزش آنها و ارزش خود را تعیین می کنیم. اگر ما آنچنان زندگی بی کیفیتی داشته باشیم که این مواد بتوانند کیفیتی به آن ببخشند، ما را وابسته ی خود می سازند. و از آنجایی که در جوامعی مانند جامعه ی ما کمتر کسی زندگی ای باکیفیت دارد، اکثر افراد بالقوه آمادگی اعتیاد به این مواد را دارند؛ از این رو این مواد را ممنوع کرده اند و تنها راهشان برای مقابله، اجتناب کردن است از آنها؛ حال آنکه اگر بجای اینکار ما کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم، این مواد نه تنها نیازی به ممنوعیت نخواهند داشت بلکه تولیدکنندگان و فروشندگان این مواد مجبور خواهند شد همچون تولیدکنندگان و فروشندگان دیگر چیزها به تبلیغ روی بیاورند و این مواد تبدیل به کالاهایی لوکس برای داشتن تجربه هایی منحصر بفرد خواهند شد، نه همچون چیزی از نان شب واجبتر که فرد را به کارتن خوابی و فرار از واقعیت بکشاند.
Mornië utúlië
Mornië alantië

ارسال پست