صفحه 1 از 1

دوست داران شیمی فیزیک نظر بدهند...

ارسال شده: جمعه ۱۳۹۱/۹/۳ - ۲۲:۵۱
توسط نوآور
به دلایل قابل فهم، معمولا بیشتر پژوهشها و آزمایشاتی که در آزمایشگاههای شیمی معمولی انجام می شود، در شرایط نرمال(دمای اتاق و فشار جو) صورت می گیرد؛ ولی نظر من این است که در سایر شرایطی که به لحاظ تکنیکی قابل دستیابی هم هستند (مثلا دماها ی بسیار زیاد و فشارهای بالا در حد چند هزار کیلو پاسکال و یا بالعکس )؛ سینتیک واکنشها ، مسیرهای جالب و متفاوتی می پیمایند و کلا دنیای شیمی جدیدی حاکم خواهد بود (اگر چه مسلما تدارک ساز و کارهای ان مشکلتر و هزینه بر تر خواهد بود)؛ به ویژه در مورد سنتزهای مواد ترکیبی آلی و معدنی از راههای جدید. نظر شما چیست؟

Re: دوست داران شیمی فیزیک نظر بدهند...

ارسال شده: جمعه ۱۳۹۱/۹/۳ - ۲۳:۳۵
توسط Stupendous
تقریبا درسته البته در کتابهای تخصصی معمولا روند واکنش در حالت های مختلف رو شرح میدن.من خیلی شیمیم خوب نیست ولی تا جایی که یادمه کتابی مثل شیمی آلی موریسون واکنش ها رو در حالت های مختلف شرح داده.
از این گذشته دو سه سال پیش یه جا(احتمالا تو همین هوپا) خوندم که سرعت بعضی واکنش ها در دماهای نزدیک به صفر مطلق بیشتره نسبت به دمای اتاق که واسه خود من خیلی جالب بود.
به هر حال همین جا اعلام میکنم شیمی آلی بسیار زیباتر از اون چیزیست که خیلی ها فکر میکنن و من با اینکه عاشق فیزیکم اما همیشه دوست داشتم شیمی آلی هم بخونم.