ترکیب چه موادی خلاء ایجاد میکند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Hamaz 0

محل اقامت: تهران

تماس:

ترکیب چه موادی خلاء ایجاد میکند؟

پست توسط Hamaz 0 »

سلام خدمت دوستان بزرگم.بنده باستانشناس هستم و اطلاعات کمی در مورد شیمی دارم.ممنونم اگر در مورد سوالم کمکم کنید.
بنده برای ☆مهار آتش در محیط بسته به دنبال مواد(یا واکنش )که خلاء ۵۰٪ یا مواد گرماگیر هستم؟ تا کنون مطالعاتی و آز مایشهایی انجام دادم ولی متاسفانه جواب مثبتی در پی نداشته.یاداور کنم کمک و راهنمایی های شما در تیم پروژه باستانشناختی تاثیرگذار میباشد.خداوند یاور شما باشد🤲 smile222

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

Re: ترکیب چه موادی خلاء ایجاد میکند؟

پست توسط rohamavation »

چه گازهایی در سیستم های مهار آتش استفاده می شود؟
در جاذبه کم، شعله­ های آتش رفتار مشابه رفتار زمینی خود نشان نمی­ دهند. این شعله­ ها به شکل حباب ­های کروی شکل در آمده و بدون انتقال گرما نیز، شکل متفاوتی از خود نشان می­ دهند. به جای سوختن رو به بالا، جهت این شعله­ ها متاثر از سیستم تهویه فضاپیما می­ باشد. حتی سیستم تشخیص دود فضاپیما هم به کار نمی­ افتد
دی اکسید کربن. مهار آتش CO2 یک نوع محبوب از سیستم است.
FM-200. در این نوع مهار آتش عامل تمیز از هیدروفلوئوروکربن ها (HFC) برای مهار آتش استفاده می شود. ...
Novec 1230. نوع دیگری از ماده تمیز ، Novec 1230 به عنوان جایگزینی برای هالون ها و HFC ها تولید شد.چگونه آتش در فضا را خاموش می کنید؟
شعله های آتش در فضا در دمای پایین تر ، کندتر و با اکسیژن کمتری نسبت به جاذبه طبیعی می سوزند. این بدان معناست که موادی که برای خاموش کردن آتش استفاده می شوند باید در غلظت های بالاتر وجود داشته باشند. ISS از خاموش کننده های C02 استفاده می کند
بهترین ماده برای جذب گرما چیست؟
همچنین می توانید از بلوک های بتونی ، کاشی ، آجر ، خاک ریز و سنگ استفاده کنید. سه عامل تعیین کننده میزان خوب بودن ماده در جذب و ذخیره گرما است. ماده ایده آل: متراکم و سنگین است ، بنابراین می تواند مقدار قابل توجهی گرما را جذب و ذخیره کند (مواد سبک تر ، مانند چوب ، گرمای کمتری جذب می کنند)پوشش ضد حریق معدنی Spray-applied fire resistant material) SFRM)بیشتر SFRM ها چه از فیبر معدنی و چه از مصالح سیمانی تشکیل شده باشند برای ایزوله کردن و پوشش ضد حریق اسکلت فلزی در مقابل حرارت استفاده می شوند.
اختلاط فیبر معدنی شامل فیبر ، binder ( چسب ) و آب می شود . مصالح ضد حریق فیبر معدنی با اختلاط خشک اسپری می شود . به صورتی که آب به مواد در زمان اسپری شدن بر روی فولاد اضافه می شود. پوشش فیبر معدنی، وزن سبکی دارد. غیر قابل احتراق است و رسانای ضعیف گرماست و در کل پوشش ضد حریق اسکلت فلزی مناسبی به شمار می آید.hope I help you I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260
تصویر

ارسال پست