انتقال انرژی عجیب !

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
moshtagh

انتقال انرژی عجیب !

پست توسط moshtagh »

باسلام
دوست عزیز من اطلاعات کمی از فیزیک دارم و بیشتر نیازمند همکاری شما هستم تا اطلاع رسانی خواهشمندم یاریم کنید . smile056

اگر یک پاندول در حال نوسان را در یکی از جهات نوسانش مثلا چپ یا راست به سرعت و به اندازه و در یک مسیر ثابت حرکت دهیم پاندول متوقف خواهد شد در نتیجه اگر ملکولهای یک جسم گرم را پاندولهای کوچکی فرض کنیم و تمامی راههای اتلاف انرژی گرمایی را مصدود کنیم و جسم گرم را به سرعت در یک مسیر ثابت حرکت دهیم احتمالا جسم به سرعت سرد خواهد شد .

اولا آیا این عمل به وقوع خواهد پیوست ؟
دوما انطقال انرژی گرمایی چگونه خواهد بود ؟
سوما در صورت ممکن بودن آیا حرکت یک اتم در یک جهت باعث به هم ریختن مدارهای الکترونها نمیشود ؟
از توجه دوستان کمال تشکر را دارم........

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

Re: انطقال انرژی عجیب !

پست توسط محمد مهدي غلامي »

با سلام ..........
من متوجه نشدم . منظور شما با سرعت ثابت است؟
اگر اين طور باشه آونگ نمي ايسته چون بايد با سرعت متغيير (شتاب )حركت كنه.
و اما با فرض شتابدار بودن حركت:
خير گرما از دست نميره. چون مولكولها تنها در يك جهت در حركت نبوده اند و اگر يك مولكول به چپ ميرفته يكي هم به راست ميرفته و شتاب دادن به جسم باعث كند شدن حركت يكي و تند شدن حركت ديگري ميشه.
در مورد مدارهاي الكتروني هم ، سرعت الكترون خيلي زياده و شما نميتونيد با اين شتابها اون رو متاثر كنيد.
با تشكر...........
جنگ نرم ... ؟!!!

moshtagh

Re: انطقال انرژی عجیب !

پست توسط moshtagh »

محمد مهدي غلامي نوشته شده:با سلام ..........
من متوجه نشدم . منظور شما با سرعت ثابت است؟
اگر اين طور باشه آونگ نمي ايسته چون بايد با سرعت متغيير (شتاب )حركت كنه.
و اما با فرض شتابدار بودن حركت:
خير گرما از دست نميره. چون مولكولها تنها در يك جهت در حركت نبوده اند و اگر يك مولكول به چپ ميرفته يكي هم به راست ميرفته و شتاب دادن به جسم باعث كند شدن حركت يكي و تند شدن حركت ديگري ميشه.
در مورد مدارهاي الكتروني هم ، سرعت الكترون خيلي زياده و شما نميتونيد با اين شتابها اون رو متاثر كنيد.
با تشكر...........
دوست عزیزم آقای محمد مهدی غلامی بسیار از شما سپاسگذارم که به اکثر سوالهای بنده پاسخ میدهید امیدوارم که به طریقی بتوانم جبران کنم .
در مورد پاسخ این سوالم باید بگویم که فرض میکنیم حرکتمان شتاب دار باشد در این صورت زمان نوسان پاندولها مهم نیست که در ابتدای حرکتشان باشند یا انتهای حرکتشان که باعث افزایش یا کاهش سرعت حرکتشان بشود در هر صورت همه پاندولهای هم جهت با جهت حرکتمان(مثلا مسیر حرکت شمال به جنوب و جهت نوسان پاندول شمال به جنوب یا بلعکس) با زمانهای متفاوت یکی پس از دیگری مجبور به توقف میشوند وپاندولهایی هم که غیر جهت مسیر حرکت نوسان میکنند (مثلا مسیر حرکت شمال به جنوب و جهت نوسان پاندول شرق به غرب یا بلعکس) ابتدا مجبور میشوند هم جهت با مسیر حرکت شوند (مثل وزنه ای که در یک صفحه با یک میله به مرکز یک دایره متسل است و تنها امکان چرخش حول مرکز دایره رادارد و در هنگام حرکت به هر جهتی در جهت مخالف حرکت قرار میگیرد) و پس از هم جهت شدن مانند بقیه پاندولها مجبور به توقف میشوند . آیا برداشتم درست بود ؟

در مورد تغییرات در اتم بر اثر حرکت هم آیا در سرعتهای بالا نیز هیچ تغییری ایجاد نمیشود یعنی نمیتوان گفت اتمها حداکثر در سرعتهای فلان به بعد دیگر نمیتوانند ساختار خود را حفظ کنند ؟

ارسال پست