شمارش معکوس تا پایان جهان !!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
tohid_science

محل اقامت: دنیا

سپاس: 3

تماس:

Re: شمارش معکوس تا پایان جهان !!!

پست توسط tohid_science »

آیاز نوشته شده:
MRT نوشته شده:نظر من اين است كه اجرام نوتروني براي خود جرم بحراني دارند و با رسيدن به اين جرم بحراني ، نوترونها با هم ادغام شده و واكنش بسيار پر انرژي شروع ميشود كه انرژي آن به صورت امواج گرانشي است با سرعت نور به توان دو و باعث انحدام و تخريب كلي كيهان ميشود ( واقعه قيامت ) .
دوست عزیز تا اونجایی که من شنیدم طبق تعلیمات مذهبی ما قیامت قابل پیش بینی نیست ولی در این تاپیک گفته شده اقوام مایا از هزاران سال پیش اون رو پیش بینی کرده اند من قصد بی احترامی به عقاید شمارو ندارم ولی به نظرم ربط دادن همه چیز و هر مطلبی به مسائل دینی و مذهبی و هرچیزی رو ( حتی اگه ربطی به مذهبی نداشته باشه) به اون ربط دادن منطقی نیست و اصرار شما به انتشار عقایدتون رو نشون می ده عقایدی که (فارغ از اینکه هرچی باشه) شخصیه و انتشار اون کار جالبی نیست
دوست عزیز طبق قانون سوم نیوتون هر کنشی یه واکنش دارد . همان طور که شما اعتقاد دارید نباید عقاید مذهبی را هر جا گفت آقای MRT اعتقاد دارن همه جا باید عقاید مذهبی را گفت پس شما نباید زیاد از این بابت نگران باشید . smile018
این جهان کوه است و فعل ما ندا باز گردد این ندا ها را صدا

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

tohid_science نوشته شده:
آیاز نوشته شده:
MRT نوشته شده:نظر من اين است كه اجرام نوتروني براي خود جرم بحراني دارند و با رسيدن به اين جرم بحراني ، نوترونها با هم ادغام شده و واكنش بسيار پر انرژي شروع ميشود كه انرژي آن به صورت امواج گرانشي است با سرعت نور به توان دو و باعث انحدام و تخريب كلي كيهان ميشود ( واقعه قيامت ) .
دوست عزیز تا اونجایی که من شنیدم طبق تعلیمات مذهبی ما قیامت قابل پیش بینی نیست ولی در این تاپیک گفته شده اقوام مایا از هزاران سال پیش اون رو پیش بینی کرده اند من قصد بی احترامی به عقاید شمارو ندارم ولی به نظرم ربط دادن همه چیز و هر مطلبی به مسائل دینی و مذهبی و هرچیزی رو ( حتی اگه ربطی به مذهبی نداشته باشه) به اون ربط دادن منطقی نیست و اصرار شما به انتشار عقایدتون رو نشون می ده عقایدی که (فارغ از اینکه هرچی باشه) شخصیه و انتشار اون کار جالبی نیست
دوست عزیز طبق قانون سوم نیوتون هر کنشی یه واکنش دارد . همان طور که شما اعتقاد دارید نباید عقاید مذهبی را هر جا گفت آقای MRT اعتقاد دارن همه جا باید عقاید مذهبی را گفت پس شما نباید زیاد از این بابت نگران باشید . smile018
نمی دونم شاید من اشتباه می کنم ولی فکر کردم بحث بحث علمیه و استدلالاتش هم باید علمی باشه و البته منطقی نه اینکه...
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

tohid_science نوشته شده:
آیاز نوشته شده:
نمی دونیم شاید دارم اشتباه می کنم ولی فکر کردم بحث علمیه و استدلالاتش هم باید علمی باشه و البته منطقی
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

ehmed

سپاس: 6

پست توسط ehmed »

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که پایان جهان چند دور دیگر مدار زمین به دور خورشید است ولی این را مطمئنم قبل از به هم خوردن این جهان و شروع این دنیا به انقباظ به وسیله انفجار خورشید هنگام تمام شدن انرژی ان نسل بشر از بین خواهد رفت البته اگر با شیئ اسمانی خطر سازی تصادف نکنیم چون دنیای اطراف ما پر از این اشیائ ناشناخته است که هر ان با زمین تصادف کنند ولی خوشختانه فضای اوربیتال بین سیاره ها انقدر زیاد و نیروی گرانشی جهان در حال انبساط ما را از خیلی خطرها مسون نگه داشته است هنگامی که خورشید انرژی خود را از دست بدهد تحت فشار جرمی خورشید به سطح درونی خود انفجار مهیبی رخ خواهد داد که الکترونها از فضای دور هسته خود خارج شده و فضای اربیتال ان افزایش پیدا میکند تا وقتی که از گرانش هسته خارج شده و تبدیل به فوتون یا بهتر نور میشوند و هسته های تشکیل دهنده به چسبیده و خورشید به این بزرگی اندازه یک توپ فوتبال میشود و تشکیل یک سیاه چاله میکند و زمین را به درون خود فرو خواهد برد تا ذرات زندگی جدیدی را به وجود خواهند اورد البته نترسید قبل از بلعیده شدن توسط سیاهچاله خورشید خانم از گرمای انفجارش جزخاله شدیم

8808903

سپاس: 1

پست توسط 8808903 »

سلام
به نظر منم ادم بايد هرچيزيو با دليل ومدرک وبراساس منطق قبول کنه اما بايد بگم که خيلي از جيزايي که 1400 سال پيش تو قران وتوسط ائمه گفته الان ثابت شده پس نميشه گفت که نبايد با استناد به قران حرف زد دزحالي که امروزه در اکثر نقاط جهان به قول دوستمون حتي اونايي که مسلمان نيستند ازقران استفاده ميکنند واگه کسي به قران تو حرفاش استناد کرد دليل بر اين نميشه که بخواد عقايدشو تحميل کنه smile020

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

ehmed نوشته شده:هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که پایان جهان چند دور دیگر مدار زمین به دور خورشید است ولی این را مطمئنم قبل از به هم خوردن این جهان و شروع این دنیا به انقباظ به وسیله انفجار خورشید هنگام تمام شدن انرژی ان نسل بشر از بین خواهد رفت البته اگر با شیئ اسمانی خطر سازی تصادف نکنیم چون دنیای اطراف ما پر از این اشیائ ناشناخته است که هر ان با زمین تصادف کنند ولی خوشختانه فضای اوربیتال بین سیاره ها انقدر زیاد و نیروی گرانشی جهان در حال انبساط ما را از خیلی خطرها مسون نگه داشته است هنگامی که خورشید انرژی خود را از دست بدهد تحت فشار جرمی خورشید به سطح درونی خود انفجار مهیبی رخ خواهد داد که الکترونها از فضای دور هسته خود خارج شده و فضای اربیتال ان افزایش پیدا میکند تا وقتی که از گرانش هسته خارج شده و تبدیل به فوتون یا بهتر نور میشوند و هسته های تشکیل دهنده به چسبیده و خورشید به این بزرگی اندازه یک توپ فوتبال میشود و تشکیل یک سیاه چاله میکند و زمین را به درون خود فرو خواهد برد تا ذرات زندگی جدیدی را به وجود خواهند اورد البته نترسید قبل از بلعیده شدن توسط سیاهچاله خورشید خانم از گرمای انفجارش جزخاله شدیم
استدلال شما اشتباهه دوست من. اگر خورشید بخواهد چنان فشرده شود که تبدیل به سیاهچاله شود در نهایت عرض آن به 6 کیلومتر می رسد. خورشید در این شرایط هم نمی تواند نیروی جاذبه ای بیش از حالا بر زمین و یا سیارات دیگر منظومه شمسی اعمال کند چون در آن موقع هم نسبت به حالا ماده ی بیشتری ندارد و به سیارات هم نمی تواند بیش از حالا نزدیک شود. البته اگر فرض را بر این بگذاریم که خورشید در آینده به سیاهچاله تبدیل خواهد شد، اما در واقع این طور نیست و خورشید هرگز به سیاهچاله تبدیل نخواهد شد. شاید بهتر باشد نخست خیلی مختصر بگوییم که اصلاً سیاهچاله چیست و چه ستاره هایی به سیاهچاله تبدیل می شوند.

هنگامی که ستاره ای بسیار سنگین می میرد، از آن سیاهچاله ای باقی می ماند. ستاره های خیلی بزرگ، هسته ی بزرگی دارند که جرم آنها معمولاً حداقل سه برابر جرم خورشید است. ستاره ها از حجم بسیار بزرگی از گاز تشکیل شده اند و نیروی گرانش با قدرت زیادی سعی می کند که تمام این گازها را به طرف مرکز، «هورا» کند. از آنجایی که هر ستاره، رآکتور غول آسایی در هسته ی خود دارد، با انفجارهای هسته ای پیاپی، مانع از این فروریزش می شود و وضعیت ستاره را در حالت تعادل قرار می دهد (درست مانند وضعیت کنونی خورشید).

هنگامی که سوخت هسته ی مرکزی تمام می شود، تمام مواد موجود در ستاره با سرعت به طرف مرکز آن فشرده می شوند و همین موضوع باعث بالا رفتن شدید دما در مرکز ستاره می شود و در نتیجه، انفجاری به صورت ابرنواختر رخ می دهد و مواد ستاره در فضا پراکنده می شوند. چیزی که باقی می ماند، هسته ای بسیار بسیار فشرده و سنگین است که همان سیاهچاله را تشکیل می دهد.

حالا به خورشید باز می گردیم هسته خورشید آنقدر بزرگ و سنگین نیست که بتواند به سیاهچاله تبدیل شود بلکه بنا بر نظر اخترشناسان خورشید در پایان عمر به کوتوله ای سفید تبدیل خواهد شد.

فراموش کردم بگم که ستاره هایی با جرم حدود 1.8 برابر خورشید در این میان در پایان عمر به ستاره های نوترونی تبدیل می شوند . یعنی فشردگی آنها تا حدی پیش می رود که الکترون های اتم های مواد در هسته ی اتم فرو رفته و در امتزاج با پروتون به نوترون بدل می شوند و به این ترتیب تمام ماده ی این ستارگان از نوترون است.این ستارگان به تابش پرتو های ناشی از نوترون شناخته می شوند.ستارگان غول پیکر هم در مسیر تبدیل به سیاهچاله از مرحله ی ستاره ی نوترونی عبور می کنند اما این تحول احتمالا مدت بسیار کوتاهی خواهد بود.

ضمنا در این مورد من با آیاز موافقم. اشتباه نکنید منظورم این نیست که هرکسی حق ندارد نظرش را بیان کند. بلکه برعکس معتقدم که آزادی بیان نظرات از واجباته و من اگر جایی ازادی بیان نداشته باشم اصلا اونجا نظر نمیدم. ولی دوستان، یه چیزی رو فراموش نکنید: آزادی بیان به معنای زیرپا گذاشتن چارچوبهای بحث نیست. شما در مسابقات اتومبیل رانی نمیتوانید از هواپیما استفاده کنید و برعکس. آزادی بیان یعنی اینکه در چارچوب های از پیش تعیین شده اظهارنظر آزاد است. وقتی موضوع علمی است و کسی اظهارنظر غیرعلمی میکند (ضمن اینکه عقیده دارم نباید جلوی اظهار نظر کردن شخص گرفته شود) آن اظهار نظر (در آن مجلس) بی ارزش است. کما اینکه اگر جایی در مورد واجبات نماز بحثی باشد و بنده بیایم و از نظر فیزیکی چیزی را مردود اعلام کنم، کار مضحکی کرده ام.

ارسال پست