انرژي = ماده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ميثم ارجي

محل اقامت: همدان

تماس:

انرژي = ماده

پست توسط ميثم ارجي »

الان از موقعي كه انشتين نضريه معروف خودشو داد (E=MC2) خیلی می گذره. از طرفی ما میدونیم که امواج صوتی از جنس انرژی هستند. حالا آیا بر اساس نظریه انشتین میشه امواج صوتی رو که انرژی هستند به ماده تبدیل کرد؟ ( البته در حالت عادی نه کوانتوم)
بودن مهم نيست چگونه بودن مهم است

جمال

محل اقامت: شیراز

پست توسط جمال »

در آینده همه چیز معلوم می شود!!!!
roze

نمایه کاربر
مستزفين

تماس:

پست توسط مستزفين »

با سلام خدمت آقا ميثم.
عرضم به خدمت شما كه امواج صوتي از جنس انرژي نيستند. بلكه از جنس هوا هستند و حامل انرژي مي باشند.

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

پست توسط CLOUDYSKY »

مستزفين نوشته شده:با سلام خدمت آقا ميثم.
عرضم به خدمت شما كه امواج صوتي از جنس انرژي نيستند. بلكه از جنس هوا هستند و حامل انرژي مي باشند.
من منظور شما را كه نوشتي امواج از جنس هوا هستند متوجه نميشم. :?:
امواج صوتي جنسشون از انرژي هست . به ور كلي هر نوع موجي از انرژي تشكيل شده.
حالا نوعي از اونها مانند امواج الكترومغناطيسي براي انتشار نياز به محيط مادي ندارند. اما دسته اي از اونها مثل امواج صوتي براي انتشار نياز به محيط مادي دارند.
امواج صوتي هم به هنگام انتشار انرژي خود را به ذرات موجود در محيط منتقل ميكنند و اونها را به نوسان موضعي وا ميدارند.
حالا اين وسط هوا هم ميتونه محيطي باشه كه موج داره از داخل اون عبور ميكنه .
در واقع اين انرژي است كه از طريق مولكولها و ذرات موجود در هوا در محيط انتشار ميابد.
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

نمایه کاربر
physickar

محل اقامت: قم

سپاس: 15

تماس:

پست توسط physickar »

( البته در حالت عادی نه کوانتوم)
يك بار ديگر به آن فرمول نگاه كن!‌يك عدد مي بيني به اندازه يك وال! 9000000000000000
عدد كمي نيست ها . يعني براي ساختن تنها يك زوج الكترون پوزيترون بايد كلي انژي در دست داشت. حالا حساب كن با انرژي اي كه از هواي در حال ارتعاش مي توان كسب كرد چقدر ماده مي شود توليد كرد؟ فكر نكنم به اندازه يك كوارك هم بشود. مي شود؟
م.ر.قاضي

نمایه کاربر
مستزفين

تماس:

پست توسط مستزفين »

آقا يا خانم آسمان ابري سلام
منظور من هم همين بود. فقط كلمات متفاوتي استفاده مي كنيم. ولي فكر مي كنم بيان من دقيق تر باشد كه هر موجي <حامل> انرژي است.
حالا به ما بي سوادها كه تازه سايت شما رو پيدا كرديم گير نده ديگه

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

پست توسط CLOUDYSKY »

مستزفين نوشته شده:آقا يا خانم آسمان ابري سلام
منظور من هم همين بود. فقط كلمات متفاوتي استفاده مي كنيم. ولي فكر مي كنم بيان من دقيق تر باشد كه هر موجي <حامل> انرژي است.
حالا به ما بي سوادها كه تازه سايت شما رو پيدا كرديم گير نده ديگه
عزيزم به شما گير نميدم. فقط ميخوام تعريف درستي مطرح بشه تا بقيه كاربران گيج نشند در سايت.
شما ميگي موج حامل انرژي هست.
اين بيان شما يعني اينكه موج خودش ماهيت ديگه اي داره كه شما اون را اومدي هوا تعريف كردي يعني به اون جنس نسبت دادي:
ولي من ميگم كه اين طور نيست. موج خودش جنسش از انرژي است كه اين انرژي در محيط هاي مختلف منتشر ميشود.
نسبت دادن هوا يا هر چيز ديگه به عنوان جنس موج به اون صحيح نيست.

صحبت هاي من با شما كلي تفاوت داره.

براي آشنايي بيشتر با شما دوست عزيز بايد بگم كه من آقا هستم .
سعيد جهرمي. مدير سايت هوپا.
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

AliHagigat

سپاس: 6

Re: انرژي = ماده

پست توسط AliHagigat »

موج صوتی با از دست دادن انرژی(در محیطی با نیروهای تلف کننده ) میتونه میدان نیرو روی ذرات مادی با ابعاد بزرگ ایجاد کنه. معمولاً در فرآیندهای کوانتمی است که ماده از انرژی ظاهر میشه. ولی ذرات کوانتمی با اون ابعاد ریز صوت رو ندید میگیرن. یعنی میدان نیرو حاصل از موج روی فرآیند کوانتمی بی تأثیره ....

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

ميثم ارجي نوشته شده:الان از موقعي كه انشتين نضريه معروف خودشو داد (E=MC2) خیلی می گذره. از طرفی ما میدونیم که امواج صوتی از جنس انرژی هستند. حالا آیا بر اساس نظریه انشتین میشه امواج صوتی رو که انرژی هستند به ماده تبدیل کرد؟ ( البته در حالت عادی نه کوانتوم)
انرژي با جرم هم ارز است نه با خود ماده .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

AliHagigat

سپاس: 6

پست توسط AliHagigat »

انیشتین صحبت از تبدیل انرژی به ماده کرده و هم ارزی اونها. بحث این نبوده که هر نوع موج حامل انرژی بتونه به ماده تبدیل شه، اگه صوت نتونه به ماده تبدیل شه باز E = m * c² نقض نمیشه. در عمل توابع موجی هستند که در واکنش هائی به ماده تبدیل میشن.
ولی جالبه اگه بشه صوت رو به ماده تبدیک کرد.....

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

پست توسط محمد مهدي غلامي »

AliHagigat نوشته شده:انیشتین صحبت از تبدیل انرژی به ماده کرده و هم ارزی اونها. بحث این نبوده که هر نوع موج حامل انرژی بتونه به ماده تبدیل شه، اگه صوت نتونه به ماده تبدیل شه باز E = m * c² نقض نمیشه. در عمل توابع موجی هستند که در واکنش هائی به ماده تبدیل میشن.
ولی جالبه اگه بشه صوت رو به ماده تبدیک کرد.....
بله از نظر تئوري ميشه ولي انرژي بسيار زيادي براي توليد مقدار كمي جرم نيازه.
جنگ نرم ... ؟!!!

ارسال پست