ساندویچ دو بعدی . فرا بعدی ها

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

ساندویچ دو بعدی . فرا بعدی ها

پست توسط reza azadi »

فرض کنید در اینده جهانی را کشف کردیم که موجوداتش دو بعدی بودن smile024 و بعد از اشنایی، شما را دعوت کردن برا صرف ناهار و یه ساندویچ دو بعدی جلوی شما گذاشتن smile026 به نظر شما باید این ساندویچ رو بخوریم یا یه جوری از مخمصه در بریم smile029

بیاید فکر کنیم به جای جهان دو بعدی جهان 5 بعدی کشف کردیم ( این احتمالش بالاتره ) حال شما رو دعوت کردن و یک پیتزای 5 بعدی جلوی شما گذاشتن خوب به نظرتون یه پیتزای 5 بعدی را چطور باید خورد smile042 ما سه بعدی هستیم خوب سه تا بعدشو میتونیم بخوریم. یهو دو بعد دیگش نره تو دماغمون smile100

بهتره تا کار دست کسی ندادیم بحث رو عوض کنیم نظرتون در مورد جهان 5/3 بعدی چیه ؟؟؟ smile052 کمی بغرنج شد smile037

اصلا نظرتون در مورد جهانهای فرا بعدی چیه ؟؟؟ smile065 اوه خیلی بغرنج شد . شوخی کردم فرا بعدی هم با اصطلاح ابعاد تعریف میشه
smile039

اگر با سوالاتم سرتون رو درد اوردم و افکارتون رو بهم ریختم ببخشید البته یه راه حل برا درمان دارم smile012
امشب به چراغ خوابتان رنگ سیاه بزنید تا خواب جهان منفی چهار بعدی را ببینید smile058
تصویر

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

Re: ساندویچ دو بعدی . فرا بعدی ها

پست توسط mamy72 »

با اولين بندش مشكل دارم ... موجود 2 بعدي كه نمي تونه غذا بخوره ... چون بالاخره بايد عذايي رو كه مي خوره دفع كنه و اين باعث ميشه كه از وسط نصف بشه !!

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

mamy72 نوشته شده:با اولين بندش مشكل دارم ... موجود 2 بعدي كه نمي تونه غذا بخوره ... چون بالاخره بايد عذايي رو كه مي خوره دفع كنه و اين باعث ميشه كه از وسط نصف بشه !!
چه ربطی داره محمد! به نوع خودشون میتونن دفع کنن! برای ما قابل درک شاید نباشه!شاید اصلا دفع نکنند!!! smile012

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

farnaspas نوشته شده:
mamy72 نوشته شده:با اولين بندش مشكل دارم ... موجود 2 بعدي كه نمي تونه غذا بخوره ... چون بالاخره بايد عذايي رو كه مي خوره دفع كنه و اين باعث ميشه كه از وسط نصف بشه !!
چه ربطی داره محمد! به نوع خودشون میتونن دفع کنن! برای ما قابل درک شاید نباشه!شاید اصلا دفع نکنند!!! smile012
از همه انتظار اين حرف رو داشتم غير از عشق ميچيو مثل تو !! ... ابر فضا صفحه 72 !!

نمایه کاربر
farnaspas

تماس:

پست توسط farnaspas »

mamy72 نوشته شده:
farnaspas نوشته شده:
از همه انتظار اين حرف رو داشتم غير از عشق ميچيو مثل تو !! ... ابر فضا صفحه 72 !!
خب انسان جایزه الخطاست smile039

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

سلام

بنابراين نتيجه می‌گيريم موجود زنده بصورت دو بعدی نمی‌تونه وجود داشته باشه چون قادر به تغذیه کردن نیستند. اگر هم بعد از بیگ‌بنگ به وجود آمده باشند، بدلیل ناپایداری حذف شدند.

/.

نمایه کاربر
farnaspas

تماس:

پست توسط farnaspas »

ولی من هر جوری فکر میکنم محمد نمیتونم قبول کنم!
دنیای دو بعدی با دنیای ما شاید خیلی فرق بکنه! اصلا شاید موجود زنده در اون دنیا یک معنایی مستقل از دنیای ما داشته باشه!
اصلا از کجا متونیم مطمئن باشی محمد؟

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

نمي دونم ... الان منم به مشكل فلسفي بر خوردم ... به نظرم ميتونه غذا هم بخوره ... بايد يك نگاهي به ابر فضا بندازم !

نمایه کاربر
me-alone

محل اقامت: Winnipeg

سپاس: 76

پست توسط me-alone »

kolle kahkashan, se boodi khalgh shode pas ehtemele vojoode mojoode zandeye 2BOADI asan vojud nadare!! smile001

bandeye khoda umad ye cherti gofto khodesham raft!! smile001 ato nagirin azash dg
من زنم و به همان اندازه از هوا سهم میبرم
که ریه های تو!
درد آور است که من آزاد نباشم تا تو به گناه نیفتی!
قوس های بدنم بیشتر از افکارم به چشمهایت ما آیند!
تاسف بار است که باید
لباس هایم را به میزان ایمان تو تنظیم کنم!

سیمین دانشور

نمایه کاربر
mohsen2545

سپاس: 98

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

آخرین ویرایش توسط mohsen2545 پنج‌شنبه ۱۳۹۱/۲/۷ - ۱۰:۲۱, ویرایش شده کلا 1 بار
دلم میخواد یه روزی فارغ از غم
تبسم رویِ لبهامون بشینه
شاید اون روز دوباره جون بگیره
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
الیسا

سپاس: 22

تماس:

پست توسط الیسا »

New Astronomer نوشته شده:سلام

بنابراين نتيجه می‌گيريم موجود زنده بصورت دو بعدی نمی‌تونه وجود داشته باشه چون قادر به تغذیه کردن نیستند. اگر هم بعد از بیگ‌بنگ به وجود آمده باشند، بدلیل ناپایداری حذف شدند.

/.
اصلا شاید نیاز نداره غذا بخوره smile032
---the night will rise&---

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

reza azadi نوشته شده:ما سه بعدی هستیم خوب سه تا بعدشو میتونیم بخوریم. یهو دو بعد دیگش نره تو دماغمون smile100
به‌نظرِ من پیش‌زمینه‌هات مورد دارند، چون تو قیافه‌ی سه‌بعدیِ ما رو در نظر گرفتی و بعد گفتی اگه پیتزایِ پنج بعدی بخوریم چی می‌شه! درسته که سؤال، احتمالِ قریب به‌یقین تخیلیه، ولی فکر می‌کنم هیچ تفاوتی با نوعِ سه‌بعدیش نداشته باشه. چون در اون حالتِ پنج بعدی بخواییم نگاه کنیم، مشکلی بزرگ‌تر از از «رفتن توی دماغ» داریم و تمامِ دل و روده‌ی ملّتِ سه‌بعدی عملاً معلومه، حالا چون پوستِ ما هم سه‌بعدیه چرا تمامِ مخلفاتِ بدن نمی‌ریزن پایین؟! smile024 ( فرض کردم که ما سه‌بعدی هستیم و خواهیم بود)

---
reza azadi نوشته شده:نظرتون در مورد جهان 5/3 بعدی چیه ؟
بدونِ شک اگه از نظرِ تئوری امثالِ جهان‌های موازی رو قبول داشته باشی، این‌ها رو هم می‌تونی قبول داشته باشی. اصلاً یه‌مشت نظریه توی کیهان شناسی داریم که بهشون می‌گن Fractal Cosmology که مسلماً بعدهای غیرِ صحیح رو هم به‌دنبالِ خودش خواهد داشت. امّا در زمینه‌ی موجود زنده باز نمی‌شه جواب داد، چون هنوز «زنده بودن» تعریف نشده.

+ جهتِ درکِ ابعادِ غیرصحیح تو ریاضی هم مثلاً به‌مثلثِ سرپینسکی (بعد حدوداً ۱.۵) یا به‌برف‌دانه‌ی کخ (بعد حدوداً ۱.۲) مراجعه کنید... یا هم به‌صورتِ کلّی‌تر برید سراغِ بعدِ هاسدورف ( یه‌مجموعه‌ی خوشگل این‌جا اومده:https://secure.wikimedia.org/wikipedia/ ... _dimension) که البته این‌ها پیچیده‌ند و جایِ بررسی‌شون این‌جا نیست و من‌هم نمی‌تونم به‌خوبی این‌کار رو بکنم.
---
و
New Astronomer نوشته شده: بنابراين نتيجه می‌گيريم موجود زنده بصورت دو بعدی نمی‌تونه وجود داشته باشه چون قادر به تغذیه کردن نیستند. اگر هم بعد از بیگ‌بنگ به وجود آمده باشند، بدلیل ناپایداری حذف شدند.
من مطمئن‌ام که مقاله‌ای خوندم در زمینه‌ی «کشفِ باکتری‌های دو بعدی» (لینکش رو الان می‌گردم پیداش نمی‌کنم، بعداً می‌گذارمش همین‌جا)، هر چند که بهتره با مقوله‌ی «حیات» با احترام برخورد کرد و هنوز ادعا نکرد که حیات همینی هست که ما می‌شناسیم ( کشفِ حیات رویِ‌ زمین توسط ناسا که در DNAئش به‌جای فسفر، آرسنیک (!) وجود داره)، باز هم متوجه ابهامت نمی‌شم! خب جسارتاً‌ یه‌مربع رو در نظر بگیر که یه‌قسمت باز برای خوردنِ غذا داره و یه‌قسمتِ باز برای دفعِ غذا! یا حالت‌های دیگه.. smile031

---
mohsen74 نوشته شده: اگر دنیای دورن آینه امکان پذیر بشه میشه اسمش رو گذاشت جهان منفی 3 بعدی؟ smile033
اگه تو فیزیک صحبت کنی، آره، یه‌چیز تو همین مایه‌ها می‌شه. البته من اطلاعاتِ دقیق ندارم، ولی مثالِ آینه‌ها به‌درد توصیف خواصِ ذره‌ها و این‌ها می‌خوره. توی فیزیک فکر کنم بعدِ منفی رو واسه پیش از بیگ بنگ و اون‌حوالی استفاده می‌کنن ( مثلاً تو تورّم‌ها و غیره)، ولی دوباره تکرار می‌کنم که اطلاعاتم دقیق نیست.

نمایه کاربر
mohsen2545

تماس:

پست توسط mohsen2545 »

تبسم رویِ لبهامون بشینه
نهالِ آرزوهامون تو سینه

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

mohsen74 نوشته شده: درک جسم صفر بعدی در جهان چهاربعدی خودمون راحت تره اگه جسمی به حد سرعت نور برسه به یک جسم صفر بعدی تبدیل میشه چون در حد سرعت نور ابعاد جسم به صفر میل می کنه و مفهوم زمان که بعد چهارم هست نیز براش از بین میره بنابراین ما در حد سرعت نور می تونیم یک جسم صفر بعدی (نقطه) داشته باشیم.
ببین مقدار در یه‌نقطه و مقدار حد در اون نقطه با هم متفاوتند. c حد هست و مواد هیچ وقت نمی‌تونن بهش برسند و تو از این تبدیل‌ها استفاده می‌کنی تا بفهمی اگه جسمی با «نزدیکی‌»های سرعتِ نور حرکت کنه چه بلایی سرش میاد؛ نتیجتاً هیچ اطلاعی از بلایی که سرِ اون جسم میاد وقتی داره با سرعتِ نور حرکت می‌کنه، نخواهی داشت! اصلاً ممکنه در سرعتِ نور یهویی طولش بشه ۵ سانتی‌متر یا اصلاً به‌جای این‌که کم بشه یهو زیاد بشه و... ( نمی‌دونستم چه‌طور بگمش، مثالم طنزه، می‌دونم!)
+ هر چند که زمان این وسط بی‌ربطه، ولی چرا می‌گی از بین می‌ره؟ مگه γ نمی‌شه بی‌نهایت؟ پس چرا از بین بره؟
++ و البته درک نمی‌کنم چرا «راحت»تره!

ارسال پست